مقالات دیجیتال مارکتینگ

طراحی ایمیل تبلیغاتی

طراحی ایمیل تبلیغاتی :

طراحی ایمیل تبلیغاتی مهارت ضروری برای هر دیجیتال مارکتر. ایمیل تبلیغاتی یک حرکت تجاری است که سعی می‌کند با ایجاد انگیزه، فروش و درامد کسب‌و‌کار را بالا ببرد. هدف اصلی، ترغیب مشتری به خرید است، به شکلی که مشتری به سمت بارگیری مطالب، اشتراک در سایت یا ثبت نام در یک سرویس، هدایت شود.

این نوع بازاریابی می‌تواند با متقاعد کردن مشتری، علاوه بر افزایش درآمد، باعث حفظ مشتری و تعامل با آن شود. ۶ میلیارد کاربر ایمیل تا سال ۲۰۱۹، عددی است که نمی‌توان نادیده گرفت. با این حال، ارسال ایمیل تضمینی برای فروش یا حتی جذب مشتری نیست. پس چه باید کرد؟

راز ایمیل‌های موفق:

 • از ایمیل شخصی استفاده کرده و تشکر از مشتری را فراموش نکنید.

به جای ارسال ایمیل‌های تکراری، باید داده‌های مشتری، مانند نام و جزئیات آخرین سفارش را در آن وارد کنید. جدا از موضوع، محتوا هم باید متناسب با مخاطب هدف باشد و عنوان هم در ارتباط با متن باشد.

ویدیو پیشنهادی : آموزش دیجیتال مارکتینگ
آموزش دیجیتال مارکتینگ

 

 • مختصر، قوی، ساده و با عنوانی جذاب

وقتی گیرنده بر روی ایمیل کلیک می‌کند در زمان کوتاهی باید او را جذب کنید. به جای استفاده از کلمات نامانوس، ساده و روان بنویسید. جملات کوتاه، مرتبط، قوی و جذاب تاثیر بهتری می‌گذارند.

 • فقط روی یک پیام متمرکز شوید

داشتن بیش از یک پیام در ایمیل تبلیغاتی باعث کم شدن تأثیر آن می‌شود. خواندن ایمیل‌های بهم ریخته یعنی گم کردن هدف. پس از کلمات یا عباراتی استفاده کنید که مشتری را به اقدام عملی راهبری کند.

 • مناسب برای تلفن همراه

لازم است ایمیل از طریق تلفن همراه مناسب و راحت باشد. شامل زیرعنوان‌ها، تصاویر و لیست‌ها که باعث می‌شود پیام اصلی ایمیل به سرعت درک شود.

اگر ایمیل‌های تبلیغاتی خود را بر اساس نمایش روی تلفن همراه، طراحی نکنید، ممکن است بخش مهمی از مشتریان خود را از دست بدهید. ایمیل‌هایی با قالب ضعیف در عرض سه ثانیه حذف می‌شوند.

حداقل، ایمیل‌های خود را با طرح واکنشی درست کنید تا برای هر دستگاه و ارائه دهنده نامه الکترونیکی که مشتریان شما استفاده می‌کنند، مناسب باشند.

 • بخش‌های لازم در ایمیل:

بهتر است بالای ایمیل یک تصویر جذاب یا عنوان باشد که بلافاصله نظر خواننده جلب شود. یک عکس باریکتر یا یک کپی از عکس دیگری را هم زیر آن قرار دهید و در آخر متن اصلی زیر عکس دوم باشد تا ایمیل شکل هرم وارونه باشد. موظب باشید به عنوان هرز‌نامه تشخیص داده نشود.

نام فرستنده برای آنکه ایمیل به عنوان هرز‌نامه دیده نشود، ضروری است. استفاده از نام تجاری مناسب است. می‌توانید نام خود را نیز اظافه کنید.پیام اصلی تبلیغ یا محصولی را که به مشترکان می‌فروشید پررنگ کنید.

استفاده از متن با تصاویر انتخاب خوبی است. این قسمت در چند بخش هم می‌تواند نوشته شود. با استفاده از کلمات، کی پیام عمل‌گرا ارسال کنید. اما از کلماتی که محرک یا استرس‌آور هستند دوری کنید.

 • نحوه ارسال ایمیل تبلیغاتی

بازاریابی از طریق ایمیل بسیار رقابتی است. پس باید ایمیل‌ها را برجسته‌تر کرده و نحوه ارسال را خودکار کنید. ارسال هر کمپین تبلیغاتی به صورت دستی زمان زیادی از شما می‌گیرد درحالی که می‌توانید همان زمان را صرف کارهای مهم‌تری کنید. استفاده از یک سرویس دهنده ایمیل مدیریت زمان شما را بهبود می‌دهد.

در مدیریت زمان موفق خواهید بود. مثلا اگر مشترکی ایمیل شما را باز کرده اما خرید نکرده باشد، دو روز بعد ایمیلی شامل تخفیف برایش ارسال کنید. اگر مشترک هنوز مردد است، یک پیشنهاد تخفیف ویژه اما محدود برایش ارسال کنید.

 • زمان ارسال

یکی از مواردی که در طراحی ایمیل تبلیغاتی اهمیت دارد زمان ارسال ایمیل است. زمان و تاریخ مناسب برای ارسال، می‌تواند فعالیت بازاریابی یک برند را تقویت کند.

برای کلیک بیشتر حدود ساعت ۱۰ صبح بهترین زمان است. تحقیقات نشان داده، بعد ازظهرها یعنی زمان استراحت و تفریح افراد هم زمان خوبی است. می‌توانید برای جلب توجه مخاطبان، از یک الگوی زیبا استفاده کنید.

 • آدرس ایمیل

بهترین راه استفاده از کلمات مناسب است. مثلا سلام به گیرنده با ذکر نام، قرار دادن بیش از یک پیوند در پیام و اجتناب از تصاویر سنگین از نکات مهم است.

مشترکین وقتی ایمیل شما را دریافت می‌کنند باید متوجه شوند فرستنده شما هستید. ایمیل “بدون پاسخ” شبیه ربات به ‌نظر ‌می‌رسد و در نتیجه، اعتماد مشتری را از دست می‌دهید. اما استفاده از برند محصولتان یا نام مسئول ارتباطات بازاریابی یک انتخاب مناسب است.

 • برنامه بازاریابی از طریق ایمیل داشته باشید.

به طور منظم و بدون مزاحمت، با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. سالگردهای مهم شخصی مانند تولد، تعطیلات ازدواج و همچنین ایمیل‌هایی برای ماه آینده فرصت‌های مناسبی برای برقراری ارتباط قوی با مشتری است. گاهی اوقات پیگیری مشتریانی که از سایت شما بازدید یا خرید کرد‌ه‌اند و ارسال ایمیل برای آ‌ن‌ها هم نشانه وفاداری شما می‌تواند باشد.

 • تغییر تنظیمات توسط مشتری

مردم هر روز ده‌ها ایمیل تبلیغاتی دریافت می‌کنند. برای پیروزی در این رقابت باید اطمینان پیدا کنید که مشترکین مشتاقانه منتظر کمپین‌های شما هستند. به آن‌ها حق انتخاب بدهید. گزینه‌های انتخابی را در قالب فرم اشتراک ارائه دهید و به هر قسمت یک لینک به ایمیل مدیریت اضافه کنید. مشتری تصمیم می‌گیرد که آیا مایل به شنیدن اخبار از طرف شما هست و یا اینکه می‌خواهد در جریان چه پیشنهادی در آینده قرار گیرد.

 • دسته بندی مشتریان:

در هنگام طراحی ایمیل تبلیغاتی به دسته بندی و ویژگی‌های مشتریان و مخاطبانتان توجه کنید. با حداقل تلاش به هر مشتری جداگانه نزدیک شوید. بسته به نیاز و علاقه مشتری، بانک داده خود را دسته‌بندی کنید. سپس طبق این اطلاعات برای آن‌ها کمپین تشکیل دهید و اطلاع رسانی کنید. می توانید اطلاعات را از طریق فرم اشتراک دریافت کنید. فقط سوال کنید که بیشتر به کدام محصول علاقه دارند و دسته‌بندی را شروع کنید.

 

 • ایمیل‌های یکسان ارسال نکنید.

مشتریان وفادار شما نیازهای متفاوتی دارند. رهبران به محتوای آموزشی و انگیزشی بیشتری نیاز دارند در حالی که مشتریان وفادار انتظار دارند از برند شما جایزه بگیرند. به ویژه اگر فروش محصولات و خدمات پس از آن را دارید، می‌توانید آن‌ها را به سمت خرید بیشتر هدایت کنید.

مشتری باید کاملا با جزییات آنچه می‌خرد آشنا شود. برای ارزیابی مزایای خدمات خود پیشنهاد یک طرح رایگان مثلا یک دوره آزمایشی ۷ روزه رایگان یک طرح عالی به نظر می‌رسد. همزمان می‌توانید یک کمپین تبلیغاتی ۳ روزه برای فروش ویژه با تخفیف برای  مشتریان VIP داشته باشید.

 

 • درباره مزایای کالای خود توضیح دهید نه وژگی آن.

زمان بسیار کمی برای علاقه‌‌مند کردن مشترکان دارید، پس ایمیل خود را جدی بگیرید. مردم به مارک‌ و محصول علاقه ندارند. دنبال راه‌حلی برای مشکلات خود هستند. پس، با ایمیل خود بگویید چه منفعتی در استفاده از محصول شما است.

 • توضیحات شفاف، روشن و منحصر بفرد باشد.

استفاده ازایموجی‌ها را فراموش نکنید. این بخش قرار است به مشتریان بگوید که  بعداً چه کاری باید انجام دهند. مختصرو مفید، بدون حاشیه و ساده صفحه شما باید چشم نواز باشد.

دکمه لغو اشتراک در معرض دید باشد. رنگ آن را متضاد با زمینه قرار داده و از فضای خالی کافی آن برای جلب توجه مشترکان استفاده کنید.

نوشته‌های‌تان بدون غلط ظاهری و نوشتاری باشد. اشتباه تایپی یا محتوای کم نوشتار باعث کاهش اعتبار شما و آسیب به برند شود.

 • نحوه اندازه‌گیری ایمیل‌های تبلیغاتی

به نرخ کلیک توجه زیادی داشته باشید که نرخ تعامل مشترکین با ایمیل‌ها را نشان می‌دهد. این ایمیل‌ها که روی فروش متمرکز هستند، باعث موفقیت کمپین می‌شوند. میانگین بازدهی ایمیل، حدود ۴،۴۰۰٪ است. دانستن نرخ کلیک مهم است، اما اندازه آن تا حد زیادی به موضوع و تقسیم بندی مخاطب توسط شما بستگی دارد.

مقاله پیشنهادی : مزایای ایمیل مارکتینگ
مزایای ایمیل مارکتینگ

 

طراحی ایمیل تبلیغاتی

 • امضای ایمیل

یک امضای ایمیل با طراحی خوب یکی از راه‌های ایجاد ارتباط حرفه‌ای و شخصی با مشتری، از طریق ایمیل است که باید حاوی ویژگی‌های مشخص و به یاد ماندنی باشد.

مثلا: نام، نام خانوادگی، اطلاعات تماس (و اطلاعات تماس ثانویه)، عنوان شغل/ وظیفه، نام شرکت،پیوند به تقویم جلسات، پیوند به رسانه‌های اجتماعی (به عنوان مثال LinkedIn)،عکس، سلب مسئولیت قانونی یا … برای اینکار از یک ابزار تولید کننده امضای ایمیل استفاده کنید. با اینکار، هنگام طراحی، نوشتن و برنامه‌ریزی پیام های خود با نرم افزار طراحی ایمیل، امکانات بیشتری در اختیار خواهید داشت.

 • تست A/B را فراموش نکنید

این تست در طراحی ایمیل تبلیغاتی اهمیت زیادی دارد . این تست، روشی است که برای مقایسه دو نسخه از یک چیز به منظور آزمایش اثربخشی هر تغییر استفاده می‌شود. ترافیک داده به منظور جمع‌آوری داده‌ها ۵۰/۵۰ بین هر نسخه تقسیم می‌شود. این تست معمولاً در یک صفحه از یک سایت انجام می‌شود، اما در مورد ایمیل‌ها، برنامه‌ها یا هر چیز دیگری هم می‌تواند استفاده شود.

لازم نیست مواردی که آزمایش می‌کنید آنلاین باشد. حتی آزمایش پزشکی برای داروها نوعی آزمایش A/B است. به یک گروه یک نوع دارو برای آزمایش داده می‌شود، در حالی که به گروه دیگر شبه دارو داده می‌شود. حتی می‌توانید دو نوع بسته‌بندی را برای یک محصول خاص آزمایش کنید و ببینید کدام یک بهتر است.

برای هر کسی که در بازاریابی کار می‌کند، آزمایش A/B یک روش بسیار ارزشمند برای آزمایش تغییرات در سایت‌ها و اینکه کدام نسخه برای کاربران موثرتر است، می‌باشد.

حتی اگر نرخ تغییر کم است و می‌خواهید راهی برای بالا بردن سایت پیدا کنید، این ابزار بسیار مفید است. ابزارهای آنلاین زیادی در این زمینه می‌توانید در اینترنت پیدا کنید.

ویدیو پیشنهادی :آموزش گوگل آنالیتیکس
آموزش گوگل آنالیتیکس

 

سخن پایانی :

ایمیل‌های تبلیغاتی محرک باورنکردنی در پیشرفت کسب و کار شما هستند. هرچه ایمیل شما عملکرد بهتری داشته باشد، درآمد بیشتری در انتظار کسب درآمد شما خواهد بود.

برای داشتن مشارکت بیشتر، مطمئن شوید الگوی ایمیل تبلیغاتی شما، مشتری را به سمت خرید هدایت می‌کند. برای اطمینان از الگوهای این کارکه ابزاری قوی برای تبدیل یک مشتری بالقوه به بالفعل است کمک بگیرید. این الگوها مشتریان را به خرید مجدد تشویق می‌کند.

مهم است که استراتژی‌های ایمیل تبلیغاتی فعلی خود را ارزیابی کرده و تلاش کنید با ایجاد الگوی جدید تعامل با مشتری و کسب علاقه او را بیشتر در نظر بگیرید.

این بخش از استراتژی بازاریابی تجاری برند شما را بیشتر در معرض دید، تعامل با مشتری و اعتماد به نفس او را بالاتر برده و افزایش درآمد را تضمین کند. ایمیل‌های تبلیغاتی سلاحی کارا در زرادخانه هر بازاریاب ایمیل است. راهی برای برقراری ارتباط مستقیم با مصرف کننده و ایجاد انگیزه برای خرید است.

هرچه افراد بیشتری با ایمیل شما درگیر شوند، درآمد شما بیشتر می‌شود. یادتان نرود ایمیل‌های تبلیغاتی بیشتر از ارائه یک تصویر محصول و یا پیشنهاد تخفیف هستند. امیدواریم که در این مقاله اطلاعات مفیدی درباره طراحی ایمیل تبلیغاتی در اخیتار شما قرار داده باشیم.

ویدیو پیشنهادی : بازاریابی محتوایی
بازاریابی محتوایی

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا