برنامه نویسی و ITپی اچ پی

معرفی بهترین کتاب‌های آموزش php

بهترین کتاب‌های آموزش php

اهمیت و ارزش یادگیری زبان php بر افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند پوشیده نیست. روش‌های مختلفی برای یادگیری برنامه نویسی به زبان php وجود دارد: استفاده از کلاس‌ها و ویدیوهای آموزشی، شرکت در سمینارها و دوره‌های آموزشی، استفاده از سایت‌های آموزشی و … . یکی دیگر از این روش‌ها استفاده از کتاب آموزش php است. بسیاری از این کتاب‌ها رایگان هستند و با فرمت pdf در دسترس هستند. در ادامه بهترین کتاب آموزش php را معرفی و هر کدام را بررسی خواهیم کرد:

کتاب آموزش پی اچ پی: PHP Pandas

این کتاب برای افراد مبتدی و یا کسانی که مهارت زیادی در برنامه نویسی به زبان php ندارند گزینه‌ی مناسبی است تا بتوانند مهارت و دانش خود را افزایش دهند. توضیحات کامل و مثال‌های زیادی که در هر بخش وجود دارد می‌تواند به فهم آسان‌تر نکات برنامه نویسی به زبان php کمک به سزایی کند.

این کتاب به زبان انگلیسی است که با کمی مهارت در زبان انگلیسی به سادگی می‌توانید از این کتاب بهره ببرید.

 

کتاب php pandas

 

دوره‌های پیشنهادی: آموزش PHP

 

کتاب The Right Way

این کتاب به صورت کامل زبان برنامه نویسی php را معرفی و ویژگی‌های آن را بررسی کرده است. همچنین لینک‌هایی برای یادگیری بیشتر نیز دارد. این کتاب نیز به زبان انگلیسی است، البته به زبان‌های دیگری مانند فرانسوی و آلمانی نیز ترجمه شده است.

 

کتاب The Right Way

 

کتاب آموزش پی اچ پی: Practical PHP Testing

در این کتاب به صورت اختصاصی به مقوله‌ی بسیار مهم تست نرم افزارها پرداخته شده است و تمرین‌ها و مثال‌های زیادی در این زمینه دارد. با کمک این کتاب می‌توانید از نکات ریز و مهم در کدنویسی آگاه شوید و از آن‌ها در برنامه نویسی‌هایی که انجام می‌دهید استفاده کنید. در این صورت دیگر نیازی نیست با آزمون و خطا زمان و انرژی خود را برای اینکه خودتان این نکات را کشف کنید هدر دهید.

کتاب Practical PHP Testing

 

کتاب PHP 7 from Scratch

یکی دیگر از کتاب‌هایی که از الفبای برنامه نویسی به زبان php شروع می‌کند کتاب PHP 7 from Scratch است. این کتاب با جزییات کامل از ابتدا قدم به قدم برنامه نویس مبتدی را همراهی می‌کند تا بتواند مباحث و نکات زبان برنامه نویسی php را درک کند و به سادگی با این زبان ارتباط برقرار کند. این کتاب به صورت ساده طریقه‌ی تولید یک محیط برای توسعه‌ی برنامه‌ها و استفاده از توابع و … را توضیح می‌دهد و انتخاب خوبی برای افرادی است که می‌خواهند برنامه نویسی php را شروع کنند.

 

کتاب Survive the Deep End : PHP Security

این کتاب برای آشنایی برنامه نویسان با مشکلات امنیتی که ممکن است در هنگام کار با زبان php با آن‌ها مواجه شوند نوشته شده است. در حالت کلی زبان php امنیت بالایی دارد ولی برنامه نویسان نیز باید نکاتی را رعایت کنند تا برنامه به خوبی کار کند و مشکلی ایجاد نشود. کتاب Survive the Deep End : PHP Security با آموزش این نکات کدنویسان را به خوبی با حملات اینترنتی که ممکن است باعث اختلال در برنامه شوند آشنا می‌کند.

 

کتاب Domain-Driven Design in PHP

برای توسعه دهندگان متوسط و پیشرفته کتابDomain-Driven Design in PHP گزینه‌ی مناسبی برای یادگیری پروژه-های نرم افزاری است که به صورت مکرر و رایج مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

کتاب Domain-Driven Design in PHP

 

کتاب PHP Reference: Beginner to Intermediate

این کتاب به صورت کامل و جامع برای تمامی افراد از مبتدی تا حرفه‌ای می‌تواند مفید باشد. در این کتاب نحوه‌‌ی کار با توابع، متغیرها، پایگاه‌های داده، اپراتور‌ها و … به خوبی توضیح داده شده است. مثال‌ها و توضیحات کامل این کتاب، آن را به مرجع مناسبی برای استفاده‌ی همه‌ی کسانی که در زمینه‌‌ی زبان php فعالیت می‌کنند تبدیل کرده است.

 

کتاب Laravel: Code Smart

این کتاب به صورت اختصاصی به فریم ورک لاراول پرداخته است و با مثال‌های کاربردی که دارد درک مفاهیم مربوط به لاراول را ساده‌تر می‌کند. در صورتی که در این زمینه تازه‌کار هستید این کتاب می‌تواند کمک بسیار زیادی برای تقویت مهارت‌های شما باشد.

 

 

کتاب‌های آموزش php به زبان فارسی:

علاوه بر کتاب‌های آموزش php که به زبان انگلیسی وجود دارند و تعدادی از آنها را در بالا معرفی کردیم کتاب‌های آموزش php به زبان فارسی نیز داریم که هم به صورت pdf و هم به صورت نسخه‌ی کاغذی به صورت رایگان و یا با قیمت مناسب در دسترس هستند. در ادامه دو نمونه از این کتاب‌ها را بررسی می‌کنیم.

 

کتاب پی اچ پی به زبان ساده

این کتاب به زبان فارسی، توسط یونس ابراهیمی و برای مبتدیان نوشته شده است. با کمک این کتاب می‌توانید درک خوبی از برنامه نویسی به زبان php پیدا کنید. کتاب ” پی اچ پی به زبان ساده ” از ساده‌ترین مفاهیم شروع می‌کند و قدم به قدم تا ساخت برنامه شما را همراهی می‌کند.

 

کتاب پی اچ پی به زبان ساده

کتاب آموزش زبان PHP بر اساس استاندارد فنی و حرفه‌ای

این کتاب نیز به زبان فارسی و توسط فاطمه نظامی نوشته شده است و در آن به صورت کامل از مفاهیم و تعریف‌های ابتدایی زبان برنامه نویسی php تا استفاده از توابع و متدها و در نهایت تولید برنامه توضیح داده شده است.

 

کتاب آموزش زبان PHP بر اساس استاندارد فنی و حرفه‌ای

کتاب آموزش ساخت ربات تلگرام با php:

پلتفرم تلگرام بستر مناسبی است تا بتوانید علاوه بر چت کردن با دوستانتان مهارت‌های برنامه نویسی خود را به چالش بکشید. ساخت ربات‌ در تلگرام یکی از گزینه‌های جذاب برای این کار می‌باشد. برای این کار می‌توانید از زبان‌های برنامه نویسی مختلفی مانند c ، پایتون، php و … استفاده کنید. برای انجام این کار می‌توانید با دانلود کتاب‌های آموزش ساخت ربات تلگرام با php شروع کنید.
با جستجو در اینترنت و سایت‌های مرتبط می‌توانید آموزش‌های مفیدی در این زمینه پیدا کنید.
کتاب Building Telegram Bots که توسط نیکلاس مودریک نوشته شده است ساخت ربات تلگرام را به زبان‌های برنامه نویسی مختلفی آموزش می‌دهد.

 

کتاب آموزش ساخت ربات تلگرام با php

 

کتاب آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی با php:

برای اینکه بتوانید به کمک php یک فروشگاه‌ اینترنتی راه اندازی کنید از کتا‌ب‌های مختلفی می‌توانید استفاده کنید که در ادامه تعدادی از آن‌ها را نام می‌بریم اما فراموش نکنید که ساخت فروشگاه اینترنتی نیاز به مهارت بالایی در کدنویسی دارد.

 

کتاب Symfony 5: The Fast Track

این کتاب که توسط فابین پوتنسیه نوشته شده است به شما کمک می‌کند با کمک فریم ورک‌های php ، یک برنامه‌ی تحت وب مانند یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید.

 

کتاب Symfony 5: The Fast Track

 

کتاب Professional CodeIgniter

CodeIgniter فریم ورکی در فضای php است که به دلیل منعطف بودن و سبک بودن آن در توسعه‌ی برنامه‌‌های زیادی مانند طراحی فروشگاه‌های اینترنتی می‌تواند مفید باشد. با کمک این کتاب می‌توانید در زمینه‌ی این فریم ورک مهارت و دانش بیشتری کسب کنید. علاوه بر توضیحات کتاب، وجود پروژه‌های مختلف می‌تواند مهارت شما را در این زمینه بهبود دهد.
این کتاب توسط توماس مایر نوشته شده است و می‌تواند به شما کمک کند تا فروشگاه آنلاین خود را بسازید.

 

کتاب Professional CodeIgniter

 

کتاب آموزش my sql فارسی:

برنامه نویسی و پایگاه‌های داده ارتباط تنگاتنگی با هم دارند و هر برنامه نویسی باید بتواند به خوبی از پس هماهنگ کردن دانش و مهارت خود در این زمینه بربیاید. به همین دلیل یادگیری my sql اهیت بالایی پیدا می‌کند همان طور که گفتیم کتاب‌ها می‌توانند گزینه‌ی مناسبی برای یادگیری باشند. با جستجو در گوگل و سایت‌های مختلف می‌توانید به کتاب‌های مفیدی به زبان-های فارسی و انگلیسی دسترسی داشته باشید که فایل pdf آن‌ها به سادگی قابل دانلود کردن است.

 

 

به عنوان مثال کتاب آموزش MySQL به زبان ساده نوشته‌ی دکتر رمضان عباس نژادورزی با قیمت مناسب در سایت کتابخانه‌ی الکترونیکی طاقچه در دسترس است :

کتاب آموزش my sql فارسی

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و هم اکنون به عنوان عضو تیم سئو و مدیر تیم نویسنده‌های مکتب خونه در این مجموعه فعالیت می‌کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا