00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 6 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 6 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوا
  +
 • پروژه محور
 • تالار گفتگو
 • تمرین و آزمون
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • تسهیل استخدام
359,000 تومان
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه

آموزش برنامه‌نویسی وب با زبان PHP و فریم‌ورک لاراول

دوره‌های مکتب‌پلاس
101 ساعت
68٪ (395 رای)

بیش از 70 درصد وب‌سایت‌های موجود در دنیا، با زبان php توسعه داده‌شده‌اند. از طرفی، شرکت‌های بسیار بزرگی مانند فیسبوک، اسلک، ویکیپدیا و … نیز، محصولات خود را با استفاده از این زبان، توسعه داده‌اند. همچنین از تولد php (پی‌اچ‌پی)، 23 سال می‌گذرد و این زبان به طور کامل به بلوغ رسیده است و ابزار‌های بسیار کامل و پایداری همراه با این زبان توسعه داده شده‌اند که برنامه نویسی با این زبان را بسیار ساده و سریع می‌کنند.

بسیاری از برنامه‌نویسان اعتقاد داشتند که امکان توسعه‌ی وب‌‌اپلیکیشن‌های مدرن و دارای کیفیت کد بالا با پی اچ پی، ممکن نیست. لاراول با بهره‌گیری از مفاهیم چندین فریم‌ورک وب، مجموعه‌ای از ابزارهایی توسعه داد که به برنامه نویسان کمک می‌کند تا برنامه‌های با کیفیتی را با سختی بسیار کمی توسعه دهند.

همچنین به این دلیل که لاراول، محبوب‌ترین فریم‌ورک زبان پی اچ پی است، جامعه‌ی بسیار زیادی از برنامه‌نویسان، به توسعه با این فریم‌ورک می‌پردازند و از این رو، مقالات، کتب و ویدیو‌های فراوانی در مورد لاراول وجود دارد و سوالاتی که حین کار با این فریم ورک برای‌تان پیش می‌آید، با احتمال بسیار بالای جوابش در اینترنت موجود است.

از سوی دیگر، بیشتر وب‌‌سایت‌های بزرگ و متوسطی که در ایران وجود دارند، به زبان پی اچ پی (بخش‌هایی از وب‌سایت‌های بامیلو، دیجی‌کالا، اسنپ‌فود و …) و فریم‌ورک لاراول (اسنپ، جابینجا، ایوند و ….) توسعه داده شده‌اند و با فراگیری این زبان و فریم‌ورک، می‌توان به سادگی وارد بازار کار، در ایران شد.

قبل از این که شروع به یادگیری زبان php نمایید، بهتر است از پیش نیازهای این درس باخبر شوید. برای اینکه زبان برنامه‌نویسی php  را بهتر و اصولی‌تر بیاموزید، لازم است که قبل از آن با زبان‌هایی همانند زبان برنامه‌نویسی html  و البته زبان css آشنایی‌های لازم را کسب نمایید تا در زمان آموزش php با مشکل خاصی رو به رو نشوید.

یادگیری زبان برنامه‌نویسی php بدون یادگیری html وcss امکان ‌پذیر است ولی استفاده از این دو نوع زبان برنامه‌نویسی به شما کمک خواهد کرد که کدنویسی شکیل‌تر و بسیار کاربردی‌تری داشته باشید تا اینکه اطلاعاتی در مورد این دو زبان برنامه‌نویسی نداشته باشید.

در اینجا باید به این نکته اشاره نماییم که اگر قصد دارید که از زبان PHP برای طراحی وب سایت و با ساخت اپلیکیشن استفاده نمایید، باید حتما با زبا‌ن‌های برنامه‌نویسی همچون html و css  آشنا باشید.

قبل از اینکه آموزش php را شروع کنید، باید نکاتی را که در ادامه به آن‌ها ‌اشاره می‌کنیم، در نظر داشته باشید تا در هنگام یادگیری زبان برنامه‌نویسی پی اچ پی با مشکل خاصی مواجه نشوید:

 • برای یادیگری زبان php باید انگیزه و شور یادگیری کافی داشته باشید تا دوره‌ی آموزش برای شما دلنشین‌تر و جذاب‌تر باشد.
 • یکی از مواردی که به شما در یادگیری هر زبانی کمک می‌کند، تسلط قابل قبول به زبان انگلیسی و هم‌چنین الگوریتم و ریاضیاتی است که باید در زمان کدنویسی برای پروژه‌ی خود از آن استفاده نمایید.
 • از جمله مواردی که می‌تواند در آموزش php به شما کمک کند، دانش لازم و کافی با برنامه نویسی فرانت اند است. آشنایی با زبان‌های طراحی سایت به شما یاری می‌رساند که کدنویسی جذاب‌تر و البته کاربردی‌تری نسبت به افرادی که با برنامه‌نویسی front end آشنایی ندارند، داشته باشید.

لازم به ذکر است این آموزش بر اساس نسخه 5.6 لاوارل (Laravel) می‌باشد.

سرفصل‌های دوره آموزش برنامه‌نویسی وب با زبان PHP و فریم‌ورک لاراول

فصل اول - Introduction
00:56 ساعت
00:53
Combined Shape Created with Sketch. 7 جلسه
بارم:
4%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل به اصول وب می‌پردازیم که یک صفحه وب به چه شکل نمایش داده می‌شود همچنین طریقه نصب php - composer و laravel را با هم مرور می‌کنیم

Basic Web Development
"06:26
کوئیز : Basic Web Development
100.0%
     
"03:00
What is This Course
"06:26
PhpStorm Introduction
"13:01
Install PHP and Composer
"10:24
Hello Laravel
"05:18
PHP Overview
"12:21
فصل دوم - Laravel Basic
01:22 ساعت
01:18
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
4%
نمایش جلسات فصل  

زمانی که یک أدرس در مرورگر می‌زنیم به ترتیب چه قسمت‌هایی از فریمورک لاراول اجرا می‌شوند و هرکدام از این قسمت‌ها چه وظایفی دارند. همچنین به توضیح اصول ابتدایی git می‌پردازیم.

Basic Routing
"10:02
Basic Controller
"10:06
کوئیز :Basic Controller
100.0%
     
"04:00
Passing Data To View
"18:52
Basic Git
"26:45
Environment and Configuration
"12:33
فصل چهارم - Form and Blade
16:30 ساعت
01:30
Combined Shape Created with Sketch. 15 جلسه
بارم:
20%
نمایش جلسات فصل  
فصل پنجم - Authentication
16:04 ساعت
01:04
Combined Shape Created with Sketch. 10 جلسه
بارم:
13%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل به مکانیزم Authentication می‌پردازیم و این که کاربران چگونه می‌توانند در وب سایت ما وارد شوند و ثبت نام کنند. همچنین در مورد middleware ها در لاراول صحبت می‌کنیم.

Basic Login
"15:02
Change Default Login
"08:47
Session
"09:46
تمرین : Session
"01:16
تمرین : Session

 (الزامی)

25.4%
     
'07:30
Auth Middleware
"09:08
More Authentication
"08:25
Middleware
"10:43
پروژه : Project Phase 3
"01:45
پروژه ی : Project Phase 3

 (الزامی)

74.6%
     
'07:30
فصل ششم - Eloquent Relationship
21:38 ساعت
01:38
Combined Shape Created with Sketch. 13 جلسه
بارم:
13%
نمایش جلسات فصل  
فصل هفتم - Laravel Advanced
21:56 ساعت
01:56
Combined Shape Created with Sketch. 16 جلسه
بارم:
20%
نمایش جلسات فصل  

این فصل به موضوعات پیشرفته در لاراول می‌پردازیم این‌که چگونه به بعضی از کاربران اجازه برخی عملیات ها را ندهیم و این که چگونه از پکیج هایی که دیگران توسعه داده اند استفاده کنیم. همچنین یاد خواهیم گرفت چگونه عملیات های زمان بر را در لاراول مدیریت کنیم و از event ها در چه زمانی باید استفاده کنیم. در این فصل با یکی از ارایه دهندگان سرویس پیام کوتاه در کشور کار می‌کنیم و از طریق آن به کاربرانمان پیام کوتاه ارسال می‌کنیم.

Simple Authorization
"16:25
Advanced Authorization
"10:43
Database Seeding
"19:27
Use Packages
"11:16
تمرین : Package
"02:27
تمرین : Package

 (الزامی)

16.8%
     
'05:00
Send Mails
"12:44
Send Sms
"09:02
Event
"13:11
Queue
"15:12
تمرین : Jobs
"01:24
تمرین : Jobs

 (الزامی)

16.8%
     
'05:00
تمرین : Production Queue
"01:39
تمرین : Production Queue

 (الزامی)

16.8%
     
'05:00
پروژه : Project Phase 5
"02:25
پروژه : Project Phase 5

 (الزامی)

49.5%
     
'05:00
فصل هشتم - API
11:22 ساعت
01:22
Combined Shape Created with Sketch. 10 جلسه
بارم:
3%
نمایش جلسات فصل  

تالار گفت‌وگو

مدرس دوره
محمد حسین عابدی

‫محمد حسین عابدی فارغ‌التحصیل مهندسی کامپیوتر از دانشگاه شهید بهشتی می‌باشد و از سال ۹۰ به صورت مستمر با برنامه‌نویسی سروکار دارد. او مدرک کارشناسی ارشد معماری کامپیوتر را در سال ۹۶ از دانشگاه شهید بهشتی اخذ کرده و تجربه کار حرفه‌ای با زبان‌های سی پلاس پلاس، جاوا و زبان‌های طراحی سخت‌افزار را از سال ۹۱ دارد. همچنین از حدود ۴ سال پیش به برنامه‌نویسی‬‪ ‬وب می‌پردازد. او بیشتر به برنامه‌نویسی سمت سرور با فریم‌ورک لاراول می‌پردازد و برای برنامه‌نویسی فرانت اند از ری‌اکت استفاده می‌کند.

اطلاعات بیشتر

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش برنامه‌نویسی وب با زبان PHP و فریم‌ورک لاراول

برای گذراندن و تکمیل این دوره آشنایی با یکی از زبان‌های برنامه نویسی ضروری است.

آموزش برنامه‌نویسی C++
اطلاعات بیشتر
آموزش پایتون مقدماتی
اطلاعات بیشتر

ویژگی‌های دوره آموزش برنامه‌نویسی وب با زبان PHP و فریم‌ورک لاراول

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

آزمون، تمرین و محیط تعاملی

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات  (11 نظر)

صفحه 

از 

2

حسن
17:18 - 1399/10/10
فارغ‌التحصیل دوره
دوره هم ناقصه هم بروز نیست این دومین دوره ناقصه که از مکتب خونه خریدم و واقعا از خرید ناامید شدم کاش اونقدر که دوره های دانشگاهیتون خوبه این دوره هاتون هم خوب بود
پشتیبانی مکتب‌خونه
حسن عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم. لطفا در صورت امکان با ارسال جزییات بیشترما را در ارتقا سطح کیفی خدمات یاری رسانید. info@maktabkhooneh.org
محمدامین
16:30 - 1399/09/20
دانشجوی دوره
دوره خیلی خوبی هست با استاد باسواد جناب عابدی. ای کاش با نسخه بروز لاراول هم موجود بود.
سپهر
13:51 - 1399/08/25
دانشجوی دوره
علاوه بر اینکه خیلی چیزها به صورت پیش فرض از روش عبور میشه، مشکل اساسی دیگه صدا هست که در بعضی ویدئوها واقعا قابل شنیدن نیست
پشتیبانی مکتب‌خونه
سپهر عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم. لطفا در صورت امکان با ارسال جزییات بیشترما را در ارتقا سطح کیفی خدمات یاری رسانید. info@maktabkhooneh.org
امیر
07:42 - 1399/08/10
فارغ‌التحصیل دوره
سلام. آشنایی کامل با PHP و دیتابیس Mysql از پیش نیازهای اساسی دوره است. دوستان در نظر داشته باشید
امیر حسین
13:29 - 1399/07/18
دانشجوی دوره
من تقریبا اواسط دوره هستم . یه چند تا نکته رو لازم دیدم بگم . یکی از نقاط ضعف دوره اینه که مطالب از پایه پایه توضیح داده نمیشن و به نظر من به جای اینکه توی پیشنیاز ها نوشته شده پایتون مقدماتی و ++c بهتره ذکر بشه PHP ذکر بشه چون استاد محترم خیلی از موارد پایه رو توضیح نمیدن و انگار که تصور ذهنیشون اینه که دانشجوی دوره خیلی موارد رو بلده و این باعث میشه کسانی که آشنایی قبلی نداشته باشن اواسط کار به مشکل بخورن و تو ذوق شون بخوره . به طور کلی دوره خوبیه اما بنظرم بهتر بود به جزئیات کدهایی که استاد محترم میزنن اشاره بیشتری میشد . ممنون از مکتب خونه که همیشه صدر جدول برگزارکننده دوره های خوبه :)
حمیدرضا
09:28 - 1399/07/01
دانشجوی دوره
سلام و خسته نباشید تنها مشکل دوره قدیمی بودن ورژن هست که خب با توجه به سرعت به روز شدن خیلی سریع برنامه ها قابل چشم پوشی هست
نگین
12:58 - 1399/06/31
فارغ‌التحصیل دوره
سلام دوره خیلی جامعی هست و بنظرم تا جایی که میشده خوب کار شده یه مقدار مبحث گیت خوب نبود و خود لاراول ورژن های جدید نسبت به ۵ تغییراتی داشته اما چون از اول تاکید به استفاده از سایت لاراول هست مشکلی پیش نمیاد. من که استفاده کردم و ممنون از آموزش خوبتون
علی
17:14 - 1399/06/20
دانشجوی دوره
سلام و خسته نباشید. در کل دوره خوبی هست این دوره ولی یک مشکل داره: این که مطالب از صفر یا از مقدمات آموزش داده نشدن و در ویدیو های اول دوره صحبت هایی شد که من که به شخصه در حوزه برنامه نویسی دانشجو هستم و بالاخره میزانی تجربه دارم متوجه قضیه نشدم. ولی در کل دوره خوبیه و خسته نباشید میگم به استاد عابدی.
پشتیبانی مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم موارد مطرح شده جهت بررسی به بخش مربوطه ارسال شد. لطفا جهت توضیحات بیشتر به ایمیل پشتیبانی پیام دهید. info@maktabkhoneh.org
مهدی یار
18:21 - 1399/06/19
دانشجوی دوره
با سلام من تا اواسط این دوره کار کرده‌ام و مشکلی نداشته‌ام اما با رسیدن به بخش Authentication، به دلیل تفاوت زیاد ورژن‌های مختلف لاراول به مشکلات زیادی برخورد کردم که مجبور شدم از ورژن قدیمی آن یعنی ورژن 5 استفاده کنم. به عبارت دیگر، این دوره با وجود داشتن محتوای بسیار مفید، به اندازه کافی به روز نیست. خواهشمندم که در صورت امکان مطالب دوره را به روز کنید یا دوره جدیدی ارائه دهید. با سپاس
مرتضی
11:40 - 1399/03/30
دانشجوی دوره
تدریس بسیار ضعیف است. مدرس به طور کامل برنامه ها و کلمات کلیدی را توضیح نمی دهد.

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

فصل اول - Introduction
00:56 ساعت
00:53
Combined Shape Created with Sketch. 7 جلسه
بارم:
4%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل به اصول وب می‌پردازیم که یک صفحه وب به چه شکل نمایش داده می‌شود همچنین طریقه نصب php - composer و laravel را با هم مرور می‌کنیم

Basic Web Development
"06:26
کوئیز : Basic Web Development
100.0%
     
"03:00
What is This Course
"06:26
PhpStorm Introduction
"13:01
Install PHP and Composer
"10:24
Hello Laravel
"05:18
PHP Overview
"12:21
فصل دوم - Laravel Basic
01:22 ساعت
01:18
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
4%
نمایش جلسات فصل  

زمانی که یک أدرس در مرورگر می‌زنیم به ترتیب چه قسمت‌هایی از فریمورک لاراول اجرا می‌شوند و هرکدام از این قسمت‌ها چه وظایفی دارند. همچنین به توضیح اصول ابتدایی git می‌پردازیم.

Basic Routing
"10:02
Basic Controller
"10:06
کوئیز :Basic Controller
100.0%
     
"04:00
Passing Data To View
"18:52
Basic Git
"26:45
Environment and Configuration
"12:33
فصل سوم - Laravel Database
11:23 ساعت
01:23
Combined Shape Created with Sketch. 14 جلسه
بارم:
20%
نمایش جلسات فصل