مالی و سرمایه‌گذاری

ترکیب پرایس اکشن و ایچیموکو

ترکیب پرایس اکشن و ایچیموکو

در هر بازار مالی ابزارهایی وجود دارند که می‌توانند به شما در تشخیص درست روندهای بازار و افزایش قطعیت تصمیم‌های شما کمک کنند. اندیکاتور ایچیموکو یکی از قدرتمندترین اندیکاتورهایی است که در بازارهای مالی بورس، فارکس و دیگر بازارهای مشابه می‌تواند به شما در پیش‌بینی زمان درست ورود به بازار و خروج از آن کمک کند. نکته مهم اینجا است که اندیکاتور ایچیموکو در برخی از موارد به تنهایی قدرت کافی را برای ارسال سیگنال‌های قوی نخواهد داشت؛ به همین دلیل با ابزارهای دیگری ترکیب می‌شود. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی کاربردهای ترکیب پرایش اکشن و ایچیموکو بپردازیم و نحوه استفاده از آن را به شما آموزش دهیم.

پرایس اکشن چیست ؟

پرایس اکشن یک تکنیک بسیار پرکاربرد برای تحلیل روند بازار و انجام معامله است که در آن از حرکات واقعی قیمت استفاده می‌شود. به عبارت بهتر با استفاده از این تکنیک شما می‌توانید درست در زمانی که قیمت‌ها در حال تغییر هستند تصمیم‌های خود را گرفته و اجرایی کنید؛ این موضوع به شما کمک می‌کند تا همیشه یک گام از دیگر معامله گرها جلوتر باشید. زیرا همگام با روندهای قیمتی بازار حرکت می‌کنید و می‌توانید زودتر از سایرین متوجه تغییرات قیمتی شوید.

ویدئو پیشنهادی: پرایس اکشن

استراتژی پرایس اکشن بر پایه این موضوع نیست که چه اتفاقی در حال افتادن در بازار است؛ بلکه بیشتر به دنبال چرایی این اتفاقات می‌گردد. یک توصیه اصلی در در پرایس اکشن این است که همه چیز را باید ساده دید. در این تکنیک از نوسانات قیمتی، الگوهای نموداری، حجم معاملات و دیگر اطلاعات در بازار استفاده می‌شود تا در نهایت یک تصمیم درست گرفته شود.

 

ویدئو پیشنهادی : آموزش حرفه ای ایچی موکو
آموزش حرفه ای ایچی موکو

 

ترکیب ایچیموکو و پرایس اکشن

منظور از ترکیب پرایس اکشن و ایچیموکو چیست؟

برای پیاده‌سازی ترکیب ایچیموکو و پرایس اکشن راهکارهای مختلفی وجود دارد؛ این موضوع بستگی به استراتژی معاملاتی شما دارد. به علاوه هدفی که برای رسیدن به آن از پرایس اکشن استفاده می‌کنید هم می‌توانید به شما در نحوه ترکیب این دو ابزار مهم کمک کند.

از دیگر نکات مهمی که بر روی نحوه ترکیب پرایس اکشن و ایچیموکو تاثیرگذار است؛ بازاری است که قصد تحلیل آن را دارید. برای مثال نحوه استفاده از ترکیب این دو ابزار در بازار طلا و بورس با هم متفاوت است و هرکس می‌تواند استراتژی معاملاتی خاص خود را داشته باشد. با توجه به این موضوع نمی‌توان یک تعریف واضح را برای ترکیب ایچیموکو و پرایس اکشن ارائه داد؛ زیرا هر کسی بسته به اهداف معاملاتی خود و بازار مالی که در آن فعالیتی دارد، می‌تواند تعریف شخصی خود را از این ترکیب ارائه دهد.

 

ترکیب پرایس اکشن و ایچیموکو

روش‌های رایج ترکیب پرایس اکشن و ایچیموکو

معامله گران در بازارهای مالی امروز از دو شیوه رایج برای استفاده همزمان از ایچیموکو و پرایس اکشن بهره می‌گیرند:

  • استفاده از دو نمودار ایچیموکو و پرایس اکشن در قاب‌های جداگانه
  • استفاده از یک نمودار واحد که اندیکاتور ایچیموکو بر روی آن پیاده‌سازی شده و می‌توان پرایس اکشن را هم بر روی آن اجرا کرد.

ایراد روش دوم این است که چارت شما قدری شلوغ‌تر خواهد شد؛ به همین دلیل احتمال وقوع اشتباه افزایش خواهد یافت. همین موضوع باعث شده که از این روش زمانی استفاده شود که شما قصد مشخص کردن سطوح را داشته و نیازی به تحلیل روند نداشته باشید.

چه زمانی از ترکیب ایچیموکو و پرایس اکشن استفاده می‌شود؟

ترکیب پرایس اکشن و ایچیموکو می‌تواند به شما در تحلیل روندهای بازار و مشخص کردن سطوح کمک کند. به علاوه می‌تواند اطلاعات خوبی را درباره نقاط ورود به بازار یا خروج از آن در اختیار شما قرار دهد. اما باید بدانید که قبل از استفاده از پرایس اکشن باید تحلیل اولیه را با استفاده از ایچیموکو انجام دهید.

برای مثال باید موقعیت خطوط تنکانسن و کیجونسن را بررسی کرده و ابر کومو را هم تحلیل کنید. به این ترتیب می‌توانید سیگنال‌هایی را برای خرید یا فروش به دست آورید. اما اگر به نظر شما این سیگنال‌ها قدرت کافی را ندارند؛ زمان آن رسیده که از ابزار پرایس اکشن استفاده کرده و به این ترتیب سیگنال‌های قوی را تشخیص دهید.

 

ویدئو پیشنهادی : آموزش تحلیل فنی
آموزش تحلیل فنی

 

چگونه از ترکیب ایچیموکو و پرایس اکشن استفاده می‌شود؟

همانطور که گفتیم شما باید در ابتدا با استفاده از ایچیموکو یک سری اطلاعات را به دست آورید. سپس می‌توانید از ترکیب پرایس اکشن و ایچیموکو استفاده کنید. برای این کار باید قدری به زمان عقب برگردید. به این ترتیب می‌توانید روند قیمتی را در یک بازه زمانی دلخواه مورد مطالعه قرار دهید.

برای این کار باید ابتدا یک خط روند را با توجه به موقعیت بازار در این بازه زمانی به دست آورده و رسم کنید. این خط روند را باید تا جایی ادامه دهید که یک نتیجه خوب را به دست آورید؛ برای مثال تا جایی که نقاط قیمتی در زیر خط افتاده‌اند و می‌توانند یک تغییر روند را به شما نشان دهند. سپس باید یک سری سطوح را مشخص کنید.

حال زمان آن رسیده که با استفاده از ساختارهای ایچیموکو و سطوح تعیین‌شده در پرایس اکشن، روند قیمتی را به دست آورده و تصمیم‌های لازم را اتخاذ کنید. برای مثال می‌توانید این تصمیم‌ها را با توجه به موقعیت خطوط تنکن و کیجون نسبت به باکس‌های پرایس اکشن بگیرید. همچنین می‌توانید از دیگر ساختارها و بررسی موقعیت آن‌ها هم برای این کار استفاده کنید.

مقاله پیشنهادی : ترکیب ایچیموکو با الیوت
ترکیب ایچیموکو با الیوت

 

سخن پایانی

ترکیب پرایس اکشن و ایچیموکو یک ترکیب بسیار قدرتمند برای معامله گرانی است که می‌خواهند روند بازار را با استفاده از ابزارهای در دسترس و با دقت بالایی پیش‌بینی کنند. این دو ابزار در کنار هم می‌توانند سیگنال‌های بسیار قدرتمندی را برای ورود به بازار و خروج از آن در اختیار شما قرار دهند. برای استفاده از این ابزارها باید روند را با استفاده از ایچیموکو تحلیل کرده و پیش‌بینی‌ها را انجام دهید؛ سپس می‌توانید برای تایید این نقاط و سیگنال‌ها از پرایس اکشن استفاده کنید.

ویدئو پیشنهادی :  دوره جامع آموزش بورس
دوره جامع آموزش بورس

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا