00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 9 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 9 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
فقط محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
649,000 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • تمام قابلیت‌های پلن محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • پروژه محور
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
799,000 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

آموزش سیستم معاملاتی ایچیموکو

دوره‌های مکتب‌پلاس
14 ساعت
94٪ (298 رای)

آموزش ایچیموکو :

چرا به آموزش ایچیموکو نیاز داریم؟ گذراندن دوره آموزش سیستم معاملاتی ایچیموکو به شما چه کمکی خواهد کرد؟ یادگیری استراتژی و الگوهای معاملاتی ایچیموکو چقدر در انتخاب سهام ارزنده و پیش‌بینی روند بازار به شما کمک می‌کند؟بهترین استاد ایچیموکو در مکتب‌خونه به شما یاد خواهد داد که چگونه با بهترین آموزش کامل ایچی موکو به یک تریدر حرفه‌ای تبدیل شوید.

ایچیموکو یکی از سیستم‌های معاملاتی تحلیل تکنیکال می‌باشد که از دل ژاپن بیرون آمده‌است. هدف این سیستم ارائه سریع‌ترین تحلیل در یک نگاه با اطمینان بالا می‌باشد.

همه ما از مزایای سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی و سرمایه با خبریم. این سرمایه‌گذاری اگر اصولی و بر اساس تحلیل انجام گیرد، برای فرد سودآوری مناسبی را به ارمغان می‌آورد. تحلیل‌های مالی انواع مختلفی دارند که مهم‌ترین آن‌ها تحلیل تکنیکال است. در این تحلیل با بررسی روند‌ها مختلف موجود، راهکارهایی جهت خرید یا فروش سهام یا سرمایه‌گذاری کردن در بازاری مثل طلا ارائه می‌شود. ایچیموکو یکی ابزارهای تحلیل تکنیکال است که از ژاپن می‌آید. در اینجا قصد داریم اندیکاتور ایچیموکو را بیشتر بشناسیم.

استفاده از ایچی موکو در بازار سرمایه :

عموما سرمایه‌گذاری به دو روش کلی در بازار بورس صورت می‌گیرد. روش اول اینکه فرد به یک بنگاه سرمایه‌گذاری مراجعه کرده و اصطلاحا از آن‌ها سیگنال برای سرمایه‌گذاری می‌گیرد. روش دوم هم برای زمانی است که فرد توانایی تحلیل و فهم جریانات مختلف در بورس را در خود احساس کرده و شخصا برای سرمایه‌گذاری دست‌به‌کار می‌شود.

ایچیموکو در هر دوی این روش‌ها کاربرد دارد. زمانی که از کسی سیگنال برای خرید سهام می‌گیرید، اگر خودتان هیچ‌گونه درکی نسبت به مفاهیم و جریانات بورسی نداشته‌باشید، ممکن است توسط افراد سودجو مورد سوء استفاده قرار بگیرید. در واقع گرفتن سیگنال به‌معنای این نیست که می‌توان رسیدگی و پیگیری را فراموش کرد. بلکه با اینکار دیگر تمام فشار روی دوش سرمایه‌گذار نخواهد بود.

یادگیری این تکنیک سخت است. اما اگر کسی بتواند آن را به‌خوبی فرابگیرد، قادر خواهد بود از آموزش آن درآمد قابل توجهی کسب کند. همچنین این فرد برای سرمایه‌گذاری فرصت‌های بهتری پیش روی خود دیده و می‌تواند از راه دادن سیگنال به دیگران نیز به پول برسد.

 تاریخچه ایچیموکو:

ایچیموکو یا نمودار ابری ایچیموکو یک ابزار برای تحلیل تکنیکال بازارهای مالی است. این ابزار در سال 1930 توسط هوسودا گوئیچی (روزنامه‌نگار ژاپنی) ابداع شد. البته ابداع این روش کاری ساده نبود. گوئیچی برای رسیدن به این تکنیک، 30 سال از عمر خود را وقف انجام محاسبات کرد.

سرانجام در سال 1960 زمانی که ایچی موکو به درستی نتایج کار خود ایمان پیدا کرد، این تکنیک به عموم معرفی شد. به‌دلیل کاربردی بودن، ایچیموکو از آن سال به بعد توانست جایگاه خود را در بین متخصصان بورس و تحلیل‌گران بازار باز کند.

واژه " ایچیموکو " از دو بخش "ایچی" به معنای یک و "موکو" به معنای نظر کردن یا نگاه‌کردن تشکیل شده‌است و واژه ایچیموکو به معنی یک نظر کردن یا اصطلاحاً در یک‌چشم به‌هم‌زدن، به طوری طراحی شده‌است که معامله‌گر بتواند وضعیت روند کوتاه‌مدت و بلندمدت، قدرت آن، تعادل بازار و حمایت‌ها و مقاومت‌های سهم را در یک نگاه تشخیص دهد و بر اساس آن تصمیم‌گیری کند.

سیستم معاملاتی ایچیموکو به نسبت بقیه سیستم‌های معاملاتی فضای گرافیکی و رنگی‌تری دارد تا بتواند به رسالت خود یعنی تحلیل در یک نگاه بهتر عمل کند. 

مزیت دیگر این سیستم معاملاتی ایچی موکو اطمینان بالا و ریسک پایین‌تر آن نسبت به بقیه سیستم‌های تحلیلی می‌باشد. ژاپنی‌ها از قدیم مشغول تجارت برنج بودند و محصول برنج خود را با یکدیگر معامله می‌کردند؛ بنابراین پیش‌بینی قیمت برنج برای آن‌ها از اهمیتی بالا برخوردار بود چرا که اگر کشاورزی محصول برنج خود را می‌فروخت و قیمت برنج بالا می‌رفت زیان می‌کرد.

این رفتار باعث شده ژاپنی‌ها افراد ذاتاً محتاطی شوند و سیستم معاملاتی ایچیموکو هم از دل ژاپن بیرون آمده‌است. این سیستم قدرت اطمینان بالایی دارد به‌طوری‌که انواع سیگنال‌های خریدوفروش را در کوتاه‌مدت و بلندمدت به معامله‌گر می‌دهد و معامله‌گر باتوجه‌به استراتژی و هدف خود تصمیم‌گیری می‌کند.

اولویت اول این سیستم کاهش ریسک و در مرحله بعد بازدهی بالا می‌باشد. یعنی این سیستم ترجیح می‌دهد قیمت سهم 5 درصد بالاتر برود ولی مطمئن سیگنال خرید دهد و برعکس.

اغلب واژگان و کلمات در اطراف ما و در برخی از روش‌ها وجود دارد که کمی عجیب و غریب است و تنها با شنیدن نام آن‌ها نمی‌توان تشخیص داد که چه چیزی درون آن نهفته است.

در واقع این واژه یک کلمه‌ای, رازهای زیادی درون خود دارد که باید برای کشف آن‌ها تلاش کرد و دوره آموزش سیستم معاملاتی ایچیموکو را گذراند. ایچیموکو واژه‌ای است که اگر در بازار پر پیچ و خم بورس فعالیت داشته باشید, بارها نام آن را شنیده‌اید.

در اصل ایچیموکو یک نام ژاپنی است که نخستین بار توسط یک روزنامه‌نگار ژاپنی در سال 1930 طراحی و از آن پس در بازار بورس ریشه دوانده است. 

سیستم معاملاتی ایچیموکو کینکو هایو که توسط آقای گوییچی هوسادا طی 30 سال مطالعه و بررسی طراحی شده، یک سیستم کاملاً مستقل است و به تنهایی می‌تواند نیاز معامله‌گران را برطرف کند. با این‌حال می‌توان با ترکیب بعضی از مباحث کلاسیک و مقدماتی دقت معامله را با این سیستم بالاتر برد.

اگر از افرادی که در این بازار فعالیت دارند سوال کنید، به شما خواهند گفت که آموزش ایچیموکو در ابتدا پیچیده به نظر می‌رسد اما راهی بسیار جذاب و در عین حال پر کاربرد و سودمند است.

در بازار بورس به ایچیموکو, اندیکاتور ایچیکومو نیز می‌گویند." ایچیموکو در اصل به معنای یک تحلیل‌گر تکنیکالی است که از اجزای مهمی تشکیل شده است.

این اجزا توسط دانش و مهارت‌های زیادی رده بندی شده و اثبات و تکامل‌یافته می‌باشد." اگر به دنبال پیشرفت چشم‌گیر و سود بلندمدت در سرمایه‌گذاری خود هستید، باید بدانید که اندیکاتور ایچیموکو یک راه و پیشه ثابت شده و قابل اعتماد است که با خیال راحت می‌توانید برنامه‌ریزی سهام خود را در بازار بورس به دستان آن بسپارید. 

اندیکاتور ایچیموکو :

ایچیموکو را می‌توان «نوع پیشرفته‌ای از نمودار برای نمایش ابعاد مختلف بورس» معرفی کرد. اندیکاتور (نشانگر) ایچیموکو را با نام‌های دیگری همچون نموداری شمعی یا نمودار ژاپنی هم می‌شناسند. کاربردهای این ابزار در تحلیل تکنیکال عبارتند از:

1.    شناسایی روند سهم

2.    بررسی نقاط حمایت و مقاومت

3.    شناسایی جهت و قدرت روند

4.    بدست آوردن اطلاعات مهم از سهم در بازه زمانی کوتاه

5.    سیگنال های مبنی بر ورود و خروج از سهم

6.    مشخص کردن حد ضرر

7.    شناسایی نقاط برگشت قیمت سهم

ایچی موکو به معنای نمودار ابری و یا چارت تعاملی نیز می‌باشد که به نام نمودار شمعی و ژاپنی نیز در بازار مورد بررسی قرار می‌گیرد که به کمک آن وضعیت بازار را مورد تحلیل قرار می‌دهند. 

در این دوره از آموزش تحلیل تکنیکال، ابتدا سیستم معاملاتی ایچیموکو، اجزا و کاربردهای آن و ریتم تحلیل و استفاده از آن به طور کامل آموزش داده می‌شود به‌نحوی‌که دانش پذیران بتوانند از تک‌تک المان‌های این سیستم در کنار هم استفاده کنند و به عنوان یک سیستم معاملاتی مستقل بتوانند از آن استفاده کنند.


 بعد از اتمام دوره آموزش حرفه‌ ای سیستم معاملاتی ایچیموکو به بررسی رفتار کندل‌ها می‌پردازیم و سیگنال‌های دریافتی از روش کندل شناسی را باهم بررسی کرده و نحوه استفاده از آن را با هم کار می‌کنیم.


 و در نهایت همانند دوره اول تحلیل تکنیکال مقدماتی، در آخر این دوره این به مباحث پیشرفته‌تری از معامله‌گری می‌پردازیم و نکاتی را برای تبدیل‌شدن به یک معامله‌گر حرفه‌ای بیان می‌کنیم. در ادامه بیشتر به موضوع اندیکاتور و الگوها و کاربردهای ایچیموکو می‌پردازیم تا با ذهن بازتری آموزش تصویری اندیکاتور ایچیموکو ما را دنبال کنید.

کاربردهای ایچیموکو چیست ؟

با توجه به تعریف ایچیموکو این اندیکاتور از پیچیدگی زیادی برخوردار است و یادگیری آن نیاز به تمرین زیادی خواهد داشت. اما نکته و امتیاز این اندیکاتور همین است که تعداد کمی می‌توانند با آن کار کنند.

دقت بالای ایچیموکو در تحلیل تکنیکال برای افرادی که کارکردن با آن را می‌دانند امتیازات زیادی به همراه خواهد داشت. برای تعریف روشن‌تر از خطوط مقاومت و حمایت می‌توان از ایچیموکو استفاده کرد. این ایچیموکو است که خط روند را تشخیص می‌دهد، می‌تواند شتاب روند را سنجیده و سیگنال معاملاتی تولید می‌کند.

همچنین به‌عنوان اندیکاتوری که نگاه به آینده دارد، به کمک آن می‌توان آینده بازار را پیش‌بینی کند. تریدرهای با تجربه به کمک این اندیکاتور می‌توانند در نمودارهای ایچیموکو سیگنال‌های ورود و خروج را در چهارچوب‌های زمانی مشخص دریافت کنند. اگر بخواهیم لیستی از کاربردهای اندیکاتور ایچیموکو داشته باشیم می‌توان به موارد زیر اشاره داشت.

 •  بررسی روند سهم
 • شناسایی نقاط حمایت و مقاومت
 •  بررسی جهت و قدرت روند
 •  جمع‌آوری اطلاعات مهم سهم در بازه زمانی کوتاه
 • مشخص‌کردن حد ضرر
 •  شناسایی نقاط برگشت قیمت سهم
 •  دریافت سیگنال‌های ورود و خروج

از مهم‌ترین مزیت‌های ترید با  ایچیموکو این است که در بازار بورس برای افراد یک سیستم معاملاتی کامل و ثابت شده است که تمام اجزاء لازم برای پوزیشن‌گری و تحلیل یک معامله را در خود جای داده است که ما را به سمت کار توسعه یافته و سودآور هدایت می‌کند. از طریق این روش می‌توان سیگنال‌های ورود و خروج از سهم، شناسایی نقاط برگشت قیمت سهم، نقاط حمایت و مقاومت را مورد بررسی قرار داد.

این به این معنی می‌باشد که شما می‌توانید از طریق ایچیموکو سیگنال‌های قوی و با ثباتی را دریافت کنید و در آن راه قدم بردارید. هم چنین به راحتی در نمودار قابل ارزیابی و دیده شدن است. اندیکاتور ایچیموکو دارای اجزای مهمی در این سیستم است که همه آن‌ها مهم و ضروری است.

تنکان چیست؟

یکی از اجزای تشکیل‌دهنده سیستم معاملاتی ایچیموکو در تحلیل تکنیکال ، تنکان است. تنکان که یا با نام تنکان سن نیز شناخته می‌شود به‌عنوان خط تبدیل معرفی می‌گردد. در فرمول محاسبه اندیکاتور ایچی موکو تنکان از میانگین بیشترین قیمت بالا و کمترین قیمت پایین در 9 دوره متوالی به دست می‌آید.

این دوره‌ها از 1 دقیقه تا 5 دقیقه یا هر چارچوب زمانی دیگر متفاوت است. زمانی که شمعدانی در مکانی قرار دارد که عرضه از تقاضا سبقت گرفته را قیمت بالا می‌دانیم. قیمت پایین نیز جایی است که عرضه توسط تقاضا جذب شده است. با محاسبه این فرمول قیمت تعادلی به دست خواهد آمد. 

2 ÷ (کمترین قیمت پایین ۹ دوره اخیر + بیشترین قیمت بالای ۹ دوره اخیر) =تنکان

کیجون چیست؟

کیجون که با نام کیجونسن نیز شناخته می‌شود از محاسبه بیشترین قیمت بالا و کمترین قیمت پایین در 26 دوره متوالی به دست می‌آید. فرمول محاسباتی کیجون به شکل زیر است. 

۲ ÷ (بالاترین قیمت ۲۶ دوره + پایین‌ترین قیمت ۲۶ دوره)= کیجون

در نتیجه محاسبه کیجون می‌توانید نقطه تعادل بین خریداران و فروشندگان را مشخص کنید. کیجون اغلب صاف است و اگر نوسان داشته باشد نقطه وسط نوسانات است.

کومو چیست؟

کومو مهم‌ترین بخش از بهترین دوره آموزش ایچیموکو در تحلیل تکنیکال است. از کومو با نام ابر نیز یاد می‌شود و خود دارای دو بخش سنکو A و سنکو B است. سنکو A از میانگین گرفتن تنکان و کیجون در 26 به دست می‌آید و می‌تواند 26 روز آینده را در بازار پیش‌بینی کند.

اما سنکو B از میانگین گرفتن بیشترین نقطه بالا و کمترین نقطه پایین در 52 روز گذشته به دست آمده و می‌تواند 26 روز آینده بازار را پیش‌بینی نماید. با مقایسه سنکو‌ها می‌توان تشخیص داد که سنکو A از سنکو B اندیکاتور سریع‌تری دارد. پس اگر قیمت سهمی افزایشی باشد سنکو A مقدار بیشتری از سنکوی B را نشان می‌دهد و برعکس.

چیکو چیست؟

معنی لغوی چیکو در زبان ژاپنی به معنی دره کم‌عمق است. چیکو یکی از بخش‌هایی است که در فرمول محاسبه اندیکاتور ایچیموکو به‌سادگی محاسبه می‌شود اما قدرت زیادی دارد. چیکو قیمت فعلی بازگشته از 26 دوره گذشته را نشان می‌دهد. پس می‌توانید قیمت 26 روز پیش را به‌عنوان خط حمایت یا مقاومت در نظر داشت. 

استراتژی کراست تنکان/ کیجون چیست؟

استراتژی کراست تنکان/ کیجون بسیار ساده است به این شرط که شما بتوانید کیجون و تنکان را به‌درستی ترسیم کنید. اگر تنکان به سمت بالا حرکت می‌کند و از کیجون عبور کرده است شما باید سهام را خریداری کنید و یا اینکه سهام را نگهدارید.

اما در صورتی که تنکان از کیجون پایین‌تر قرار دارد زمان آن رسیده است که هرچه سریع‌تر سهام خود را بفروشید. استراتژی کراست تنکان/ کیجون به موقعیت کومو نیز بستگی دارد. اگر بخواهیم دقیق‌تر ایچیموکو را بررسی کنیم باید گفت که:

 • اگر نقطه برخورد تنکان و کیجون در بالاتر از کومو اتفاق افتاد منتظر یک سیگنال صعودی قوی خواهیم بود.
 •  اگر نقطه تقاطع تنکان و کیجون در پایین کومو رخ داد یک سیگنال صعودی ضعیف را در پیش داریم.
 •  اما اگر در میانه کومو این تقاطع ایجاد شد به‌عنوان یک سیگنال صعودی خنثی از آن یاد می‌شود.

استراتژی شکست کومو چیست؟

طبق این استراتژی، زمانی باید پوزیشن خرید داشته باشیم که قیمت شکسته شده و در منطقه‌ای بالاتر از کومو بسته می‌شود. برای فروش زمانی اقدام کنید که قیمت شکسته شده و در منطقه‌ای پایین‌تر از کومو بسته می‌شود. قبلاً هم گفته شد که کومو قسمت مرکزی ایچیموکو در تحلیل تکنیکال است. پس اگر قیمت‌ها بالای کومو باشند روند بازار صعودی است و اگر قیمت پایین‌تر از کومو باشند روند بازار نزولی خواهد بود.

برای تعیین حد ضرر در  استراتژی ایچی موکو باید ناحیه‌ای پایین‌تر یا بالاتر از ناحیه کیجون را به‌عنوان حد ضرر در نظر داشته باشیم. زمانی که در ناحیه نزدیک به کیجون قرار داشت و یا قیمت بالاتر یا پایین‌تر از کیجون بسته شد موقعیت خروج از معامله ایجاد شده است.

استراتژی بازگشت کومو چیست؟

زمانی که کومو از روند صعودی به نزولی تغییر دهد، زمانی است که شما باید پوزیشن خرید داشته باشید. در صورت عکس این موضوع یعنی تغییر روند نزولی به صعودی روند کومو موقعیت نگهداری یا فروش سهام بهترین انتخاب است.

اگر بخواهیم ساده صحبت کنیم برای پوزیشن خرید باید سنکو A به سمت بالا حرکت کرده و سنکو B عبور کند. برای فروش نیز باید سنکو A به سمت پایین سنکو B در حرکت داشته باشد.

در این استراتژی حد ضرر در ناحیه پایین کیجون قرار گرفته است. زمانی که قیمت در این ناحیه قرار گرفت تریدر باید ضرر را قبول کرده و از معامله خارج شود. زمانی که قیمت در پایین کیجون بسته شد باید موقعیت فروش داشته باشید.

 

سرفصل‌های دوره آموزش سیستم معاملاتی ایچیموکو

فصل اول: ایچیموکو و اجزای آن
01:43 ساعت
01:38
Combined Shape Created with Sketch. 10 جلسه
بارم:
10%
نمایش جلسات فصل  
فصل سوم: الگوها و ریتم تحلیل سیستم ایچیموکو
01:30 ساعت
01:25
Combined Shape Created with Sketch. 7 جلسه
بارم:
10%
نمایش جلسات فصل  

سیستم ایچیموکو هم مانند کلاسیک خطوط حمایت و مقاومت مختص به خود را دارد. با یادگیری این خطوط درک ما از حرکات و نوسانات قیمت‌ها بسیار بیشتر می‌شود. در این جلسه علاوه بر بررسی این خطوط حمایت و مقاومت به بررسی الگوهای این سیستم و همچنین ریتم تحلیل این سیستم می‌پردازیم.

فهرست مطالب
"01:42
خطوط حمایت و مقاومت ایچیموکو - بخش اول
"11:47
خطوط حمایت و مقاومت ایچیموکو - بخش دوم
"19:46
سیگنال‌های ترکیبی سیستم ایچیموکو
"12:52
الگوهای سیستم ایچیموکو
"23:43
ریتم تحلیل
"15:50
کوییز فصل سوم
100.0%
     
"05:00
فصل چهارم: الگوهای شمعی ژاپنی
02:13 ساعت
02:08
Combined Shape Created with Sketch. 9 جلسه
بارم:
10%
نمایش جلسات فصل  

همان‌طور که گفته شد سیستم‌های ژاپنی اکثراً مبنای کم‌ریسک و محتاطانه‌ای دارند. در این بخش باقی سیستم‌های ژاپنی نیز آموزش داده می‌شوند. همچنین الگوهایی که کندل‌استیک‌ها برای ما درست می‌کنند را بررسی می‌کنیم و در نهایت نرم‌افزار جدیدی را معرفی و تنظیمات و مزایای آن را بررسی می‌کنیم.

فهرست مطالب
"01:48
دیگر سیستم‌های ژاپنی
"21:32
الگوهای شمعی ژاپنی (1)
"21:27
الگوهای شمعی ژاپنی (2) - بخش اول
"16:12
الگوهای شمعی ژاپنی (2) - بخش دوم
"22:47
نصب نرم‌افزار مفید تریدر و تنظیمات آن - بخش اول
"18:09
نصب نرم‌افزار مفید تریدر و تنظیمات آن - بخش دوم
"17:33
نصب نرم‌افزار مفید تریدر و تنظیمات آن - بخش سوم
"09:23
کوییز فصل چهارم
100.0%
     
"05:00
فصل پنجم: طرز تفکر معامله‌گر حرفه‌ای
01:39 ساعت
01:34
Combined Shape Created with Sketch. 7 جلسه
بارم:
10%
نمایش جلسات فصل  

مانند بخش پنجم از دوره اول تحلیل تکنیکال کلاسیک این بخش نیز کاملاً به مباحث روان‌شناسی و معامله‌گری می‌پردازد. در این جلسه نکاتی برای معامله‌گری شما گفته می‌شود و در نهایت شما را با طرز فکر یک معامله‌گر حرفه‌ای آشنا می‌کنیم و اخطارهایی که ممکن است شما را از تفکر حرفه‌ای دور سازد بررسی می‌کنیم.

فهرست مطالب
"01:17
نکات معامله‌گری - بخش اول
"20:25
نکات معامله‌گری - بخش دوم
"20:46
روان‌شناسی معامله‌گر - بخش اول
"23:00
روان‌شناسی معامله‌گر - بخش دوم
"08:06
روان‌شناسی معامله‌گر - بخش سوم
"20:49
کوییز فصل پنجم
100.0%
     
"05:00
فصل ششم: پروژه نهایی
05:00 ساعت
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
50%
نمایش جلسات فصل  

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
محمد‌امین جلایر محمد‌امین جلایر
 • مهندس محمدامین جلایر دارای کارشناسی ارشد مدیریت ساخت دانشگاه تهران و مدرک مدیریت کسب‌وکار (MBA) گرایش مدیریت مالی
 • دارنده مدرک اصول بازار سرمایه از سازمان بورس و مدرس دوره‌های تحلیل تکنیکال در دانشگاه تهران
 • برنامه‌نویس معاملات الگوریتمی در بازارهای جهانی و بورس ایران
 • مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری باتاب
اطلاعات بیشتر
درباره گواهینامه
مکتب‌خونه مکتب‌خونه
حد نصاب قبولی در دوره:
75.0 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد.

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش سیستم معاملاتی ایچیموکو

آموزش تحلیل تکنیکال کلاسیک
اطلاعات بیشتر

ویژگی‌های دوره آموزش سیستم معاملاتی ایچیموکو

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات  (4 نظر)

وحید
15:30 - 1400/08/18
دانشجوی دوره
با سلام و احترام ضمن تشکر از دوره بسیار عالی و بیان شیوای آقای مهندس جلایر، به جهت مرور تئوری ها خواهشمند است همچون دوره تحلیل تکنیکال کلاسیک در این دوره هم به جهت مرور بهتر مطالب فایل ارائه در دسترس دانشجویان قرار بگیرد. ضمناً فایل نرم افزار مفیدتریدر نصب نمیشود.
پشتیبانی مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ ضمن تشکر از ثبت نظر شما لطفا جهت بررسی بیشتر و پیگیری های لازم، توضیحات دقیق تر خود را به ایمیل پشتیبانی ارسال کنید. info@maktabkhooneh.org
مهدي
11:16 - 1400/03/14
فارغ‌التحصیل دوره
دوره بسيار عالي وبه شدت كاربردي ممنون
هومن
11:04 - 1399/10/14
دانشجوی دوره
من خودم تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتالم و آموزش هم میدم پرایس اکشن و کلاسیک، و 5 سال در بازار ارزهای دیجیتال سابقه ترید و تحلیل دارم، ایچی موکو و امواج الیوت در زمره تحلیل هایی که من باهاشون کار کنم نبوده. ولی بدون اغراق میتونم بگم اقای جلایر هم فن بیانشون خوبه هم تحلیلگر بسیار نکته بینی هستن و به طور کلی میشه گفت دوره ی آموزشیشون هم کلاسیک و هم ایچی موکو بسیار کاربردی و خوب تدریس شده و نکات جالبی حتی برای من خودم تحلیلگر بودم داشته. اگر دوره ی امواج الیوت و بازار جهانی هم داشتن و خودشون تدریس میکردن، حتماََ شرکت میکردم چون به نظرم خیلی تدریسشون به دور از علایف شخصیه در کل بسیار عالی ممنون از استاد این آموزش🌹🌹
پشتیبانی مکتب‌خونه
هومن عزیز؛ از نظر و لطف شما سپاسگزاریم دوره امواج الیوت را جناب محدث پور تدریس کرده اند و در سایت موجود می باشد.
محمدعلی
10:00 - 1399/07/21
فارغ‌التحصیل دوره
بابت این دوره و از استاد عزیز با بیان شیواشون تشکر میکنم. ولی ای کاش دوره امواج الیوت هم میذاشتین و با همین دوره ادغام می کردین
پشتیبانی مکتب‌خونه
محمدعلی عزیز ؛ این دوره به تازگی در سایت بارگذاری شده است.

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

اطلاعات بیشتر

محدودیت‌های ایچمیموکو:

آموزش ابر ایچیموکو یک روش نوین در تحلیل تکنیکال بوده که امتحان خود را از جهت تاثیرگذاری مثبت پس داده است. با این حال باید توجه داشت که استفاده از این روش برای همه ممکن نبوده و با محدودیت‌های روبرو است. این محدودیت‌ها عبارتند از:

 •  دشوار بودن یادگیری:

این روش در بین تمام روش‌ها و وابزارهای تحلیل تکنیکال، بیشترین درجه سختی را به خود اختصاص می‌دهد. همین سخت بودن باعث شده برای کسانی که یادگیری این روش برای همه ممکن نباشد و برای همین است که تاثیرگذاری بالایی در صورت استفاده از آن مشاهده خواهید کرد؛ اما با گذراندن دوره آموزش کامل اندیکاتور ایچیموکو توسط بهترین استاد ایچیموکو این معضل را برطرف خواهد کرد زیرا شما به راحتی استراتژی و الگوهای ایچی موکو را یاد خواهید گرفت و در تحلیل سهام خود از آن استفاده خواهید کرد.

 •  دیربازده بودن:

اگر از اندیکاتور ایچیموکو استفاده کنید، باید برنامه و هدف خود را میان‌مدت و بلند‌مدت قرار دهید. بر کسی پوشیده نیست که انتظار سود کوتاه‌مدت از بورس به کل و از پایه غلط است؛ اما ایچیموکو دیربازده‌تر از روش‌های دیگر تحلیل تکنیکال خواهد بود.

 •  نیاز به استعداد:

تنها کسانی می‌توانند به‌سراغ این روش بروند که هوش خاصی در تحلیل روندهای آماری و ریاضی دارند. بقیه افراد علاوه بر اینکه با مشکلات زیادی برای یادگیری آن روبرو خواهند بود، در زمان استفاده احتمال زیاد به مشکل می‌خورند اما اگر کمی هوش و ذکاوت داشته باشید می‌توانید یادگیری ایچیموکو را با بهترین استاد ایچیموکو شروع کنید و به یک تریدر حرفه‌ای تبدیل شوید.

آموزش اولیه کار با ایچیموکو در متاتریدر:

نرم‌افزار متاتریدر یکی از معروف‌ترین و پرکاربردترین نرم‌افزارها در زمینه تحلیل تکنیکال است. این نرم‌افزار به‌طور پیش‌فرض در نسخه استاندارد خود از ایچیموکو پشتیبانی می‌کند. برای استفاده از این قابلیت نرم‌افزار Meta Trader تنها کافی است مسیر زیر را طی کنید.

Insert>Indicators>Trend>Ichimoku Kinko Hyo

پس از طی این مسیر و کلیک روی گزینه نهایی پنجره‌ای مطابق شکل زیر برای شما باز خواهد شد. در این پنجره سه پارامتر به کاررفته در نمودار ایچیموکو مقداردهی می‌شوند. در ادامه هر کدام از این پارامترها را شرح خواهیم داد.

 •   Tekan-sen: این پارامتر نشانگر حرکت کوتاه‌مدت قیمت‌ها است. اگر قیمت بالاتر از این خط قرمز باشد یعنی در کوتاه‌مدت وضعیت بازار Bullish (صعودی) بوده و اگر قیمت بالاتر از این خط باشد یعنی وضع بازار در کوتاه‌مدت Bearish (نزولی) است. این پارامتر به ما نشان می‌دهد که آیا این بازار در رو به رشد است یا خیر.
 • Kijun-Sen: خط نارنجی تیره‌ای که قیمت‌ها در میان‌مدت را به تصویر می‌کشد. می‌توان آن را به‌عنوان یک میانگین کند در نظر گرفت. بالاتر از این خط بودن به‌معنای روند صعودی بازار در میان‌مدت است. برای رسیدن به یک نتیجه‌گیری قابل اتکا در مورد یک بازار، باید از ترکیب این دو پارامتر استفاده کرد.
 • Senkou Span B: یکی دیگر از پارامترها که به‌صورت یک خط سبز ظاهر می‌شود. کومو یا همان ابر، فضای بین Senkou Span A و Senkou Span B است. قرارگیری قیمت‌ها در بالای این ابر به‌عنوان یک نشانه مثبت تلقی شده و خط بالای ابر به‌عنوان حمایت در نظر گرفته می‌شود.

روش‌ها و شیوه‌های اضافه کردن ایچیموکو به نمودار برای یادگیری:

1- استفاده از نوار ابزار  

2- استفاده از پنجره راهبر  

در نهایت می‌توان با استفاده از پنجره ایچیموکو و به وسیله سربرگ رنگ ها, نوع خطوط و رنگ اجزاء مختلف ایچیموکو، شخصی سازی کرد و در مشخصات ظاهری نمودار تغییر ایجاد کرد. 

اجزای مهم اندیکاتور ایچیموکو در بازار بورس:

  1- تنکنسن( میانگین 9 روزه)

  2- کیجنسن( میانگین 26 روزه)

  3-اسپن ای( میانگین تنکنسن و کیجنسن که 26 دوره به جلو منتقل شد است)

  4- سپن بی( میانگین 56 روزه که 26 دوره به جلو انتقال یافته است)

  5-ابرکومو( اسپن ای و اسپن بی ترکیب می‌شوند و ابرکومو را تشکیل می‌دهد)

  6- چیکو اسپن( قیمت پایانی است که 26 دوره به عقب انتقال پیدا کرده است)

ایچیموکو تنها محدود به این موارد شش گانه نمی‌شود و رازهایی که درون آن نهفته است بسیار نامحدود است که باید به مرور زمان در طول فعالیت خود در این بازار فرا بگیرید و از آموختن آن دست نکشید. چند نکته قابل توجه در رابطه با اجزاء  ایچیموکو وجود دارد که به صورت زیر می‌باشد:

 • اگر اسپن A از اسپن B بزرگتر باشد، ابرکومو به سمت صعود می‌رود که در نمودار به رنگ سبز دیده خواهد شد. 
 •  اگر اسپن B از اسپن A بزرگتر باشد، ابرکومو به سمت نزول می‌رود که در نمودار به رنگ نارنجی نشان داده شده است. هم چنین باید بدانید که اگر قیمت در ابرکومو باشد، باید از خرید و فروش سهام دست بردارید زیرا به سود شما نخواهد بود.  
 • یکی دیگر از سیگنال‌هایی که در این نمودار حائز اهمیت است، سیگنال‌های خرید و فروش در بازار بورس است که براساس ایچیموکو صورت می‌گیرد و باید به آن توجه کنید.
 • سیگنال خرید ایچیموکو: در صورتی که خط کیجون سن توسط خط تنکان سن به سمت بالا قطع شود، این  ایچیموکو سیگنال مرتبط با خرید را صادر می‌کند. 
 • سیگنال فروش ایچیموکو: در صورتی که خط کیجون سن توسط خط تنکان سن به سمت پایین قطع شود، این ایچیموکو سیگنال مرتبط با فروش را صادر می‌کند.

یکی دیگر از روش‌های معاملاتی ژاپنی‌ها کندل شناسی یا همان پرایس اکشن می‌باشد. در واقع تغییرات قیمت در روز که در قالب کندل‌ها نمایش داده می‌شود حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و با تفسیر این کندل‌ها به تنهایی و در کنار هم می‌توان قدرت خریدار و فروشنده و رفتار آتی قیمت را پیش‌بینی کرد.

نرم افزار ایچیموکو

کار با نرم افزار ایچیموکو ، یکی از بخش‌های اصلی در آموزش کامل اندیکاتور ایچیموکو است. با استفاده از این نرم‌افزار، می‌توانید اندیکاتورهای ایچیموکو را بر روی نمودارها اعمال کرده و به‌این‌ترتیب تحلیل تکنیکال را ساده‌تر کرده و می‌توانید بهترین زمان را برای خریدوفروش سهم‌ها و ورود به یک بازار تشخیص دهید. باید بدانید که نرم افزار ایچیموکو ، یک نرم‌افزار جداگانه برای تحلیل تکنیکال نیست. بلکه بیشتر ابزاری است که با استفاده از آن می‌توانید دقت و سرعت فرایند تحلیل خود را بالا ببرید.

در آموزش تحلیل تکنیکال ایچیموکو به شما یاد داده می‌شود که چگونه از این ابزار در بازار سرمایه بهره گرفته و دانش خود را در این حوزه بهبود ببخشید. یادگیری این نرم‌افزار به شما کمک می‌کند تا بتوانید نیازهای خود را در بازار سرمایه به‌طور کامل برطرف کرده و برای تعیین محدوده حمایت و قدرت، جهت سنجی روندها، تشخیص قدرت آن‌ها و زمان انجام معامله، نیازی به هیچ ابزار دیگری نداشته باشید.

نرم افزار آمی بروکر :

شاید امروز کمتر کسی را پیدا کنید که با مفاهیم بورس و بازارهای مالی آشنا نباشد. هرکسی به نحوی به ­دنبال فراگیری تکنیک­‌ها و ترفندهایی برای کسب سود بیشتر در بازارهای مالی ایران و خارج از کشور است.

یکی از مبانی و مباحث بسیار پرطرفدار در بورس، موضوع تحلیل تکنیکال است. بسیاری به دنبال یادگیری این تحلیل هستند تا بتوانند در بازارهای مالی بهترین سهم‌ها را انتخاب کنند و در زمان مناسب بتوانند سهم موردنظر خود را معامله کنند.

شاید وجود یک شبیه‌­ساز برای یادگیری عملی تحلیل تکنیکال بتواند کمک بسیاری به فعالین تازه ­وارد در بازارهای مالی باشد. امروزه نرم‌افزارهای زیادی برای شبیه­ سازی تحلیل تکنیکال عرضه شده که شما می‌­توانید از آن‌ها استفاده کرده تا معامله‌­های موفقیت آمیزی داشته باشید.

یکی از معروف­ترین و درعین حال پرکاربردترین نرم ­افزارها آمی بروکر (AmiBroker) است که به دلیل قابلیت­‌های بسیار و ابزارهای متعدد در خود باعث محبوبیت بالا آن شده است.

ویژگی‌­های نرم‌­افزار AmiBroker چیست؟

در این قسمت می‌­خواهیم برخی از ویژگی‌­های منحصر به فرد در این نرم­‌افزار را بررسی کنیم و ببینیم دلیل محبوبیت نرم‌­افزار آمی بروکر چیست؟

1.  تنوع در نمودارها و ابزارهای ترسیم

یکی از قابلیت­‌های اساسی در نرم­‌افرازهای تحلیل تکنیکال، رسم نمودارها و خط­های متنوع با ابزارهای مختلف است که این امکان را به تحلیلگر خواهد داد تا بتواند تحلیل‌­های دقیق­‌تر و باکیفیت‌­تری را داشته باشد.

2. استفاده از اندیکاتورهای پرتعداد

یکی از نقاط قوت در نرم‌­افزار آمی بروکر وجود اندیکاتورهای مختلف برای تحلیل­‌های ریاضی در تحلیل‌­های تکنیکال است. اندیکاتورهای زیادی وجود دارند که می‌­توانند در کنار نمودارهای شمعی به تحلیل­گر کمک کنند تا بتواند تحلیل درستی انجام دهد. اندیکار ایچیموکو یکی از مهم­ترین آن­‌ها بوده که شما می­‌توانید در کنار آموزش حرفه‌­ای اندیکاتور ایچیموکو از تحلیل تکنیکال ایچیموکو در سهم­‌های خود استفاده کنید.

3. اتوماسیون و پردازش گروهی

در کنار قابلیت­‌هایی مانند آموزش اندیکاتورهای ایچیموکو، قابلیت خوب دیگری که در نرم­‌افزار امی بروکر طراحی شده و بسیار مورد استفاده در بازارهای جهانی مانند فارکس است، بحث خودکار بودن و اتوماسیون آن بوده که شما می‌­توانید به راحتی با تنظیم کردن فعالیت‌های خود در نرم­‌افزار با خیال راحت به کارهای روزمره خود بپردازید.

در پایان بد نیست این نکته را بیان کنیم که بسیاری از نرم‌­افزارهای شبیه‌­ساز در تحلیل تکنیکال آموزش­‌هایی را به صورت مختصر در خود قرار داده­‌اند. به عنوان مثال شما می­‌توانید در برخی از آن‌­ها آموزش تحلیل تکنیکال ایچیموکو یا فیلم آموزشی ایچیموکو را مشاهده کنید تا به شما دید بهتری برای ادامه راه تحلیل تکنیکال بدهد.

رسم دستی ایچیموکو

در فیلم آموزش ایچیموکو ، معمولا تلاش می‌شود تا پایه‌ترین و کاربردی‌ترین مفاهیم آموزش داده شود. رسم دستی ایچیموکو یکی از این مفاهیم پایه است که به شما در انجام بهتر تحلیل تکنیکال کمک می‌کند. به همین دلیل یکی از بخش‌های اصلی در آموزش حرفه ای ایچیموکو ، انجام دستی نمودارها است. برای رسم دستی ایچیموکو ، نیاز به های و لو در دوره‌های مختلف داریم. به‌این‌ترتیب می‌توانیم حرکت‌های و لو را در ایچیموکو بررسی کرده و نمودارها را با دقت زیادی رسم کنیم.

در فیلم آموزش ایچیموکو ، تاکید می‌شود که علاوه بر نحوه ترسیم این خط‌ها با دست، باید به شکل آن‌ها نیز دقت کرد. به‌این‌ترتیب می‌توان با استفاده از تغییر های و لو، حرکت قیمت را توصیف کرد. در آموزش حرفه ای ایچیموکو توصیه می‌شود که برای رسم دستی نمودار، از نرم‌افزارهای مخصوص این کار استفاده کنید. زیرا این نرم‌افزارها امکاناتی را در اختیار شما قرار می‌دهند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید حرکت قیمتی را راحت‌تر تحلیل کرده و مدت‌زمان باقی ماندن در حالت‌های های و لو را تشخیص دهید.

به‌عنوان‌مثال می‌توانید از باکس‌ها برای تحلیل روند صعودی و اصلاح، استفاده کنید. تعادل یا عدم تعادل در مارکت می‌تواند بر روی حرکت این باکس‌های قیمتی تاثیر بگذارد. در ترسیم دستی ایچیموکو ، شما می‌توانید با حرکت ماوس، حرکت باکس‌ها را طبق داده‌ها تنظیم کرده و سپس روند کلی نمودار را با اتصال این نقطه‌ها به یکدیگر، به دست آورید. رسم دستی ایچیموکو ، نیازمند دقت بسیار زیادی است. به همین دلیل یافتن مهارت در این بخش، نیازمند استفاده از فرصت‌های آموزش حرفه ای ایچیموکو است.

ترکیب پرایس اکشن و ایچیموکو

شاید شما هم در زمان استفاده از آموزش ایچیموکو، نام پرایس اکشن را شنیده باشید. پرایس اکشن یک روش تحلیل و معامله در بازارهای سرمایه است که ترکیب آن با ایچیموکو، می‌تواند مانند یک کاتالیزور، قدرت معامله‌گران را افزایش دهد. در آموزش حرفه ای ایچیموکو همیشه گفته می‌شود که باید پیش از ترکیب این دو ابزار با یکدیگر، قسمت‌های مختلف اندیکاتور ایچیموکو را به‌خوبی بشناسید. به‌این‌ترتیب می‌توانید نواحی مختلف نمودارهای تغییر قیمت را بهتر شناخته و نوسانات بازار را بهتر درک کنید.

ترکیب پرایس اکشن با ایچیموکو باعث می‌شود که شما از دیگر ابزارهای معاملاتی بی‌نیاز شده و یک پکیج کامل برای تنظیم فعالیت‌های خود در بازار سرمایه داشته باشید. یکی از توصیه‌های اکید در آموزش حرفه ای ایچیموکو این است که شما باید تکنیک پرایس اکشن بر پایه اندیکاتور را به‌عنوان سلاح اصلی خود برای حضور در بازار سرمایه به کار ببندید. به‌ویژه اگر این اندیکاتور، اندیکاتور ایچیموکو باشد. به‌این‌ترتیب می‌توانید سیگنال‌های بهتری را دریافت کرده و درصد احتمال رسیدن به سود در معاملات خود را با تنظیم درست زمان ورود و خروج، تنظیم کنید.

ترکیب ایچیموکو با الیوت

زمانی که در آموزش کامل اندیکاتور ایچیموکو صحبت از مباحث پایه می‌شود،   امواج الیوت یکی از اصلی‌ترین مفاهیمی است که در این حوزه موردبحث قرار می‌گیرد. الیوت را می‌توان دسته‌ای از امواج دانست که شناخت قوانین حاکم بر آن‌ها می‌تواند دنیای تحلیل تکنیکال را در بازار سرمایه متحول کند. از امواج الیوت و قوانین حاکم بر آن‌ها، می‌توان به‌عنوان یک ابزار برای روانشناسی سایر معامله‌گران و حرکت‌های آن‌ها در بازار سرمایه استفاده کرد.

به عبارت بهتر ترکیب ایچیموکو با الیوت به شما کمک می‌کند تا بتوانید از طریق جزئی‌ترین داده‌های بازار، به داده‌های ارزشمندی همچون روند تغییرات قیمت دست پیدا کنید. به همین دلیل است که در تمام کلاس‌های آموزش ایچیموکو، از الیوت به‌عنوان یک ابزار قدرتمند یاد می‌شود که می‌تواند در ترکیب با ایچیموکو شگفتی بیافریند.

ازآنجاکه قوانین امواج الیوت، در شناخت افراد حاضر در بازار و رفتارهای معاملاتی آن‌ها به شما کمک می‌کنند، قرارگیری آن در کنار ایچیموکو می‌تواند شما را به یک معامله‌گر بی‌رقیب در بازار تبدیل کند. تنها کافی است که به تمامی مباحث آموزش کامل اندیکاتور ایچیموکو مسلط شده و ارتباط آن را با امواج الیوت به‌خوبی درک کنید. این موضوع مستلزم این است که شما بهترین آموزش ایچیموکو را پیدا کرده و در آن شرکت کنید. به‌این‌ترتیب مطمئن خواهید شد که همه فوت‌های کوزه‌گری را آموخته‌اید و می‌توانید در مواقع لزوم از آن‌ها استفاده کنید.

مجموعه امواج الیوت دارای یازده الگوی موج هستند که می‌توانند با قرارگیری در کنار نمودارهای تحلیل تکنیکال ایچیموکو، به شما در درک بهتر روندها و شناخت درست فرصت‌ها کمک کنند. در آموزش کامل اندیکاتور ایچیموکو به شما یاد داده می‌شود که چگونه این دو موج را بر روی نمودارهای خود اعمال کرده و با استفاده از آن‌ها سیگنال‌های درست را شناسایی کنید.

اهمیت وجود این مبحث در آموزش ایچیموکو به حدی زیاد است که باید در زمان ثبت نام در یک دوره آموزشی، به وجود این مبحث در میان سرفصل‌ها دقت کنید. همچنین باید دقت داشته باشید که مدرس این دوره باید مباحث را در حوزه ترکیب ایچیموکو با الیوت به‌طور کامل باز کند تا شما بتوانید به‌خوبی از روند تغییرات این امواج، به یک تصمیم درست برای معاملات خود برسید.

استراتژی معامله با ایچی مو کو

بدون شک بهترین دوره ایچیموکو دوره‌ای است که شما را با حقایق این ابزار آشنا کرده و به‌طور کامل شما را در جریان مزایا و معایب آن بگذارد. به‌این‌ترتیب شما می‌توانید پس از گذراندن دوره آموزش تحلیل تکنیکال ایچیموکو رفتارهای خود را آگاهانه انتخاب کرده و از نقاط قوت این ابزار در جهت رسیدن به موفقیت در بازار سرمایه استفاده کنید.

مهم‌ترین نکته درباره اندیکاتور ایچیموکو این است که نیاز به صبر زیادی دارد. شما برای اینکه بتوانید یک شکار ارزشمند را با استفاده از این ابزار به دست آورید، باید صبر داشته باشید. به‌علاوه ممکن است استراتژی معامله با ایچی مو کو برای همه افراد ساده نباشد. بنابراین ممکن است حتی پس از چند بار دیدن فیلم آموزش تحلیل تکنیکال ایچیموکو ، باز هم از استراتژی آن سر در نیاورید. به همین دلیل در این موارد بهتر است که از ابزارهای دیگری برای تحلیل تکنیکال استفاده کنید.

اما بد نیست بدانید که بیشتر معامله‌گران و تحلیلگران بازار سرمایه معتقد هستند که ایچیموکو یک ابزار بسیار عالی و قدرتمند برای تحلیل تکنیکال است. درنتیجه بهتر است برای آموزش کامل این ابزار و آشنایی با زیروبم‌های آن، به دنبال بهترین دوره ایچیموکو باشید تا بتوانید همه‌چیز را به‌طور کامل یاد بگیرید.

در این دوره شما خواهید فهمید که چگونه می‌توانید وضعیت بازار را از روی وضعیت اجزای ایچیموکو و کندل‌های قیمتی درک کنید. همچنین در بهترین دوره ایچیموکو شما یاد خواهید گرفت که چه زمانی باید برای خرید یک سهم اقدام کرده و چه زمانی باید از خرید آن صرف‌نظر کنید. به‌این‌ترتیب می‌توانید با استفاده درست از آموزش تحلیل تکنیکال ایچیموکو، روندها را به‌درستی تشخیص داده و از استراتژی معامله ایچی مو کو در راه رسیدن به اهداف خود بهره بگیرید.

نکته جالب‌توجه اینجا است که شما می‌توانید استراتژی معاملاتی خود را بر پایه سیستم ایچیموکو تدوین کنید. درنتیجه می‌توانید روش خاص خود را برای حضور در بازار سرمایه ابداع کنید. این روش به دلیل اینکه بر پایه یک تحلیل تکنیکال آزموده شده، چیده شده است، می‌تواند کاملا مطمئن بوده و سیگنال‌های درستی را برای شما ارسال کند. از این استراتژی‌ها می‌توانید برای تشخیص درست روند و تغییرات قیمت نیز استفاده کنید.

این موضوع از سری موضوعات پیشرفته در حوزه آموزش تحلیل تکنیکال ایچیموکو است. به همین دلیل تنها می‌توانید در بهترین دوره ایچیموکو این سری از آموزش‌ها را پیدا کنید. اما باید به خاطر داشته باشید که نمی‌توانید بدون دانستن این موضوعات و داشتن چنین مهارت‌هایی، جایگاه خود را در بازار سرمایه ارتقا دهید و در بهترین حالت، در جای خود باقی خواهید ماند. بنابراین اگر به دنبال پیشرفت در این بازار هستید، هرگز نباید فرایند آموزشی خود را متوقف کنید.

بهترین کتاب های ایچیموکو

شاید فکر کنید که برای یادگیری این شیوه تحلیل تکنیکال، فیلم آموزش ایچیموکو بهترین گزینه است. اما بد نیست بدانید که بهترین کتاب های ایچیموکو نکته‌هایی را در میان برگه‌های خود پنهان کرده‌اند که شاید در هیچ فیلم آموزشی نتوانید آن‌ها را پیدا کنید. کتاب‌ها معمولا نتیجه سال‌ها تحقیق و پژوهش یک نویسنده یا گروهی از نویسندگان در مورد موضوع اصلی کتاب هستند.

همچنین کتاب‌های نوشته‌شده برای آموزش تحلیل تکنیکال ایچیموکو توسط افرادی نوشته شده‌اند که سال‌ها این شیوه تحلیلی را زیر و رو کرده و با روش‌های مختلف، معایب آن را تشخیص داده و برای رفع آن‌ها تلاش کرده‌اند. بنابراین شاید خواندن چند صفحه کتاب بتواند به اندازه دیدن ساعت‌ها فیلم آموزش ایچیموکو برای شما مفید باشد. اما مهم‌ترین نکته این است که بهترین کتاب های ایچیموکو را بشناسید تا خواندن کتاب‌های مختلف وقت شما را هدر ندهد.

 • سیستم معاملاتی ایچیموکو در بازارهای سرمایه اثر مانش پاتل

یکی از بهترین کتاب های ایچیموکو، کتاب سیستم معاملاتی اثر مانش پاتل است. با استفاده از این کتاب که در 256 صفحه نوشته شده است، شما می‌توانید نحوه پیاده‌سازی سیستم معاملاتی ایچیموکو را در بازار سرمایه یاد گرفته و با نحوه کار آن آشنا شوید. مباحث این کتاب به شما کمک خواهند کرد تا سیگنال‌ها را به‌درستی دریافت کرده و از آن‌ها برای نوشتن تقویم زمانی معاملات خود استفاده کنید.

همچنین می‌توانید نکات زیادی را درباره رفتار قسمت‌های مختلف اندیکاتور ایچیموکو با استفاده از این کتاب یاد بگیرید. استفاده از این کتاب در کنار فیلم آموزش ایچیموکو برای شما مفید خواهد بود. زیرا شیوه‌های معاملاتی آن ممکن است زمان‌بر باشند. درنتیجه می‌توانید با استفاده از مباحث مطرح‌شده در ویدئو آموزشی، این شیوه را بهبود ببخشید.

 •    سیستم معاملاتی ایچیموکو نوشته هوسودا گوئیچی

این کتاب را می‌توان به‌عنوان یک کتاب مرجع در حوزه آموزش تحلیل تکنیکال ایچیموکو به حساب آورد. زیرا نویسنده آن همان کسی است که برای اولین بار، این نوع تحلیل تکنیکال را در بازارهای سرمایه مطرح کرد. به همین دلیل بهترین گزینه برای یادگیری مفاهیم پایه در این شیوه تحلیل تکنیکال است.

در کتاب هوسودا گوئیچی می‌توان اطلاعات خوبی را درباره اجزا، برنامه معاملاتی، استراتژی‌ها و عناصر زمانی ایچیموکو را پیدا کرد. همچنین می‌توان آموزش‌های مربوط به معامله روزانه با ایچیموکو را در میان مباحث این کتاب پیدا کرد. البته شاید این روش‌ها در دنیای امروز، به همان شیوه دست‌نخورده کاربرد نداشته باشند. اما می‌توان آن‌ها را با مباحت مطرح‌شده در دیگر کتاب‌ها و فیلم آموزش ایچیموکو ترکیب کرده و یک سیستم معاملاتی استاندارد را به دست آورد.

نتیجه گیری:

ایچیموکو یک ابزار برای تحلیل تکنیکال است که با  نام‌های روش ابری یا نمودار شمعی هم شناخته می‌شود. این تکنیک در سال 1960 توسط روزنامه‌نگار ژاپنی، هوسودا گوئیچی به جهانیان عرضه شد و از همان زمان شروع به کسب محبوبیت در بین کارشناسان بورس کرد.

این روش به‌طور همزمان یکی از بهترین و سخت‌ترین روش‌های موجود برای تحلیل بازار است. در واقع برتری آن از سخت بودن و عمومیت پایین آن ریشه می‌گیرد. در حال حاضر اکثر نرم‌افزارهای معروف در زمینه بورس و بازارهای مالی از این ابزار پشتیبانی می‌کنند.

با استفاده از این ابزار می‌توان صعودی یا نزولی بودن یک بازار را درک کرده و سیگنال‌های موجود را بررسی کرد. کسانی که بتوانند این این تکنیک را به‌خوبی فرا بگیرند، هم از طریق آموزش ایچیموکو و هم از طریق سرمایه‌گذاری، قادر به درآمدزایی خواهند بود.

دوره آموزش سیستم معاملاتی ایچیموکو در مکتب‌خونه همراه شما است تا بتوانید از بهترین استاد ایچی موکو ، سختی‌های این روش را یاد بگیرید؛ با ما همراه باشید.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

فصل اول: ایچیموکو و اجزای آن
01:43 ساعت
01:38
Combined Shape Created with Sketch. 10 جلسه
بارم:
10%
نمایش جلسات فصل  
فصل سوم: الگوها و ریتم تحلیل سیستم ایچیموکو
01:30 ساعت
01:25
Combined Shape Created with Sketch. 7 جلسه
بارم:
10%
نمایش جلسات فصل  

سیستم ایچیموکو هم مانند کلاسیک خطوط حمایت و مقاومت مختص به خود را دارد. با یادگیری این خطوط درک ما از حرکات و نوسانات قیمت‌ها بسیار بیشتر می‌شود. در این جلسه علاوه بر بررسی این خطوط حمایت و مقاومت به بررسی الگوهای این سیستم و همچنین ریتم تحلیل این سیستم می‌پردازیم.

فهرست مطالب
"01:42
خطوط حمایت و مقاومت ایچیموکو - بخش اول
"11:47
خطوط حمایت و مقاومت ایچیموکو - بخش دوم
"19:46
سیگنال‌های ترکیبی سیستم ایچیموکو
"12:52
الگوهای سیستم ایچیموکو
"23:43
ریتم تحلیل
"15:50
کوییز فصل سوم
100.0%
     
"05:00
فصل چهارم: الگوهای شمعی ژاپنی
02:13 ساعت
02:08
Combined Shape Created with Sketch. 9 جلسه
بارم:
10%
نمایش جلسات فصل  

همان‌طور که گفته شد سیستم‌های ژاپنی اکثراً مبنای کم‌ریسک و محتاطانه‌ای دارند. در این بخش باقی سیستم‌های ژاپنی نیز آموزش داده می‌شوند. همچنین الگوهایی که کندل‌استیک‌ها برای ما درست می‌کنند را بررسی می‌کنیم و در نهایت نرم‌افزار جدیدی را معرفی و تنظیمات و مزایای آن را بررسی می‌کنیم.

فهرست مطالب
"01:48
دیگر سیستم‌های ژاپنی
"21:32
الگوهای شمعی ژاپنی (1)
"21:27
الگوهای شمعی ژاپنی (2) - بخش اول
"16:12
الگوهای شمعی ژاپنی (2) - بخش دوم
"22:47
نصب نرم‌افزار مفید تریدر و تنظیمات آن - بخش اول
"18:09
نصب نرم‌افزار مفید تریدر و تنظیمات آن - بخش دوم
"17:33
نصب نرم‌افزار مفید تریدر و تنظیمات آن - بخش سوم
"09:23