مقالات دیجیتال مارکتینگ

اهداف ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ چیست؟

اهداف ایمیل مارکتینگ را بشناسیم تا بتوانیم به درستی از آن استفاده کنیم. هر زمان که یک شرکت ایمیل ارسال می‌کند، جدا از تأیید سفارش و پاسخ مستقیم به سؤالات مشتری، می‌تواند نوعی بازاریابی از طریق ایمیل در نظر گرفته شود. ایمیل مارکتینگ بخشی از بازاریابی اینترنتی است که شامل بازاریابی آنلاین از طریق وب‌سایت‌ها، رسانه‌های اجتماعی، وبلاگ‌ها و موارد دیگر است.

ایمیل مارکتینگ می‌تواند شامل خبرنامه‌هایی یا به‌روزرسانی درباره شرکت، یا تبلیغات فروش و معاملات انحصاری مشترکان باشد. همچنین ممکن است ایمیل‌های بازاریابی به دنبال به اشتراک گذاشتن یک پیام کلی از طرف شرکت باشند، مثلاً در پی یک فاجعه طبیعی یا رسوایی شرکت.

در بهترین حالت، ایمیل مارکتینگ به مشاغل اجازه می‌دهد تا مشتریان خود را مطلع کرده و پیام‌های بازاریابی خود را متناسب با مخاطبان خودتنظیم کنند. در بدترین حالت، این نوع بازاریابی می‌تواند مشتریان را با ایمیل‌های ناخواسته مداوم آزار دهد.

اگر کار خود را با استراتژی جدید ایمیل مارکتینگ آغاز می‌کنید؟ در اینجا چهار هدف بازاریابی از طریق ایمیل وجود دارد که می‌خواهیم باهم آن‌ها را مرور کنیم.

 

اهداف ایمیل مارکتینگ

اگر ایمیل مارکتینگ در لیست کارهای شما برای سال ۲۰۲۱ باشد (و امیدوارم که باشد!)، می‌خواهید کار خود را با تعیین اهداف قابل‌اندازه‌گیری و دستیابی به آن‌ها شروع کنید. به‌هرحال وقتی اهداف مشخصی برای رسیدن به هدفتان دارید، می‌تواند به شما انگیزه دهد و با یک برنامه بازی را اجرا کنید که به شما کمک می‌کند تا رشد لیست، نرخ تعامل و نتایج کسب‌وکار موردنظر خود را به دست آورید.

برای کمک به شما در شروع، در اینجا چهار هدف کمپین ایمیل مارکتینگ آورده شده است که می‌توانید امسال برای رسیدن به آن‌ها تلاش کنید:

۱-لیست مخاطبان خود را افزایش دهید.

مخاطبین شما باارزش‌ترین دارایی شما هستند. این بدان معنی است که برای اجرای یک کمپین موفق ایمیل مارکتینگ، شما باید لیستی از افرادی که به‌طور منظم پیام‌های شمارا باز می‌کنند، می‌خوانند و با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنند، تهیه و نگهداری کنید.

مخاطبین شما افرادی هستند که داوطلبانه برای دریافت ایمیل تجاری شما ثبت‌نام می‌کنند. بعضی از آن‌ها می‌توانند مشتری طولانی‌مدت باشند، درحالی‌که دیگران ممکن است برای اولین بار از وب‌سایت یا وبلاگ شما بازدید کنند و می‌خواهند درباره شرکت شما بیشتر بدانند یا به مشکلی که با آن روبرو هستند پاسخ دهند.
حتی اگر یک لیست سالم از مخاطبین داشته باشید، به دست آوردن مشترک برای حفظ مخاطب بسیار مهم است اگر امیدوارید که در سال جدید لیست ایمیل خود را رشد دهید، مواردی وجود دارد که باید به خاطر بسپارید.

اهداف ایمیل مارکتینگ

  • مشترک شدن در ایمیل‌هایتان را برای افراد آسان کنید.

مخاطبان شما از چه طریقی بیشترین ارتباط را با شرکت شما دارند – در وبلاگ، وب‌سایت، شبکه‌های اجتماعی و غیره؟ افزودن فرم ثبت‌نام در سیستم‌عامل‌هایی که شرکت شما بیشتر در آن دیده می‌شود، راهی عالی برای شروع جمع‌آوری مخاطبین جدید است.

همچنین در نظر بگیرید که چگونه می‌توانید موقعیت فرم خود را در این صفحات بهینه کنید. به‌عنوان‌مثال قرار دادن فرم ثبت‌نام در بالای صفحه اصلی خود یا استفاده از فرم پاپ آپ یا کشویی می‌تواند قابلیت مشاهده فرم شمارا افزایش داده و افراد بیشتری را به عضویت در لیست شما ترغیب کند.

  • یک دلیل ارزشمند برای مشترک شدن در لیست خود در فرم ثبت‌نام خود ارائه دهید.

اکثر افراد از اطلاعات شخصی خود محافظت می‌کنند و برای ارائه آدرس ایمیل خود به دلیل قانع‌کننده‌ای نیاز دارند. این بدان معنی است که بسیار مهم است که مخاطب شما ارزش ایمیل‌های شمارا از ابتدا دریافت کند.

توضیح دهید که مخاطبان شما در ایمیل‌های شما چه دریافت می‌کنند و چند بار آن‌ها را دریافت می‌کنند. اگر فضای کافی دارید حتی ممکن است بخواهید بازخورد مثبتی که از مخاطبین فعلی دریافت کرده‌اید را اضافه کنید. از این طریق می‌توانید با ارسال ایمیل‌های مربوطه، با افراد مناسب ارتباط برقرار کرده و بنیادی بر اساس اعتماد ایجاد کنید.

مقاله پیشنهادی : طراحی ایمیل تبلیغاتی
طراحی ایمیل تبلیغاتی

 

۲-نرخ‌های باز خود را افزایش دهید.

نرخ باز یک معیار اصلی برای تعیین اثربخشی کمپین ایمیل مارکتینگ شماست. حتی باوجودی که در صنایع مختلف متفاوت است، نرخ بازنشانمی دهد که چه تعداد افراد توسط موضوع شما مجبور شده‌اند پیام شمارا باز کنند و امیدوارند محتوای ایمیل شمارا بخوانند.

نرخ باز به‌طور متوسط تا زیاد به این معنی است که درصد خوبی از مخاطبان ایمیل‌های شمارا دریافت می‌کنند و آن‌ها را در صندوق ورودی خود مشاهده می‌کنند. هرچه افراد ایمیل‌های شمارا بیشتر باز کنند، فرصت بیشتری پیدا خواهید کرد تا آن‌ها را به مشتریانی وفادار یا مدافع برند خود تبدیل کنید.

  • برای نوشتن متن وقت بگذارید.

موضوع ایمیل شما می‌تواند عملکرد کلی آن را ایجاد یا از بین ببرد، به‌ویژه هنگامی‌که در نظر بگیرید که یک کاربر تجاری متوسط روزانه حداکثر ۱۲۱ ایمیل دریافت می‌کند (!). برای اینکه موضوع شما برجسته شود، آن را کوتاه و مختصر بیان کنید.

همچنین، زبان مستقیم و عملی را انتخاب کنید. تهیه یک موضوع جذاب و قانع‌کننده به جلب‌توجه خواننده کمک می‌کند و آن‌ها را به باز کردن ایمیل شما ترغیب می‌کند.

ازجمله عباراتی مانند “فقط برای مدت‌زمان محدود”،”عجله کن” و”آخرین فرصت” همه راه‌های مؤثر برای ایجاد احساس فوریت هستند. همچنین می‌توانید جزئیات مشخصی راجع به مدت‌زمان باقی‌مانده در یک پیشنهاد (مانند تعیین تعداد روزها، ساعت‌ها یا دقیقه‌ها) ارجاع دهید.

  • از انتخاب تأییدشده استفاده کنید.

برای مخاطبان ایمیل مارکتینگ که مشتاقانه منتظر پیام‌های شما هستند، قبل از افزودن پیام‌ها به لیست خود از مخاطبان اجازه بگیرید و چیز ارزشمندی را به آن‌ها قول دهید. پس از مشترک شدن، با هر پیامی که ارسال می‌کنید به قولی که داده‌اید تأکید کنید تا مخاطبان را درگیر این کنید که منتظر ایمیل‌های شما باشند.

به یاد داشته باشید، هرچه تعداد افرادی که درواقع می‌خواهند از شما ایمیل دریافت کنند در لیست خود داشته باشید، نرخ باز و کلیک شما بهتر خواهد بود.

ویدیو پیشنهادی : آموزش دیجیتال مارکتینگ
آموزش دیجیتال مارکتینگ

 

۳-بهبود کلیک‌های ایمیل

اگر از قبل می‌دانید که بسیاری از افراد پیام‌های شمارا دریافت و باز می‌کنند، ممکن است دریابید که تعداد زیادی از آن‌ها بر روی فراخوان اقدام شما کلیک نمی‌کنند.

نرخ کلیک تعداد مشترکانی را که روی پیوندهای پیام شما کلیک می‌کنند اندازه‌گیری می‌کند و یکی از مؤثرترین روش‌ها برای تعیین میزان تعامل مخاطبان با ایمیل‌های شما است.

بهبود نرخ کلیک شما می‌تواند به ایجاد ارتباط با بازدیدکنندگان وب‌سایت، مشترکین و مشتریان دیرینه کمک کند و فرصتی برای تجارت بیشتر ایجاد کند.

اگر امسال بهبود نرخ کلیک در لیست کارهای شماست، به این موارد ضروری ایمیل بپیوندید:

  •  اطلاعات مرتبط و ارزشمند را ارسال کنید.

هر زمان که مخاطبان شما ایمیلی بخوانند، همیشه از خود می‌پرسند “چه چیزی برای من مفید است؟”

هر زمان که ایمیلی برای ارسال به مخاطبان خود تهیه کردید، این نکته را در ذهن داشته باشید. به‌طور واضح مشخص کنید مشترکین از طریق ایمیل چه چیزی دریافت می‌کنند (خواه آموزش باشد، یا یک پیشنهاد انحصاری و غیره).

روش دیگر برای بهبود تعامل، تقسیم‌بندی آن‌ها به گروه‌های همفکر و ارسال پیام‌های مرتبط و متناسب با نیازها و علایق خاص آن‌ها است.

اگر ایمیل‌های شما برای مخاطبان بیشتری تهیه‌شده است، مخاطبان خود را تقسیم‌بندی کرده و محتوای هدفمندی برای آن‌ها ارسال کنید تا توجه آن‌ها را جلب کند. انجام این کار می‌تواند به افزایش تعامل و بهبود رابطه شما با آن‌ها کمک کند.

اهداف ایمیل مارکتینگ

  • یک فراخوان روشن برای عمل را وارد کنید.

هر ایمیلی که به مشترکین می‌فرستید باید شامل یک تماس برای اقدام (CTA) باشد که کاملاً برجسته باشد و بصری ظاهر شود – خواه بارگیری کتاب الکترونیکی باشد، یا خواندن پست وبلاگ یا زمان‌بندی یک مشاوره رایگان.

هر CTA باید چیزی ارزشمند به مخاطبان ارائه دهد و از سایر ایمیل‌های شما متمایز باشد. با قرار دادن، فرمول‌بندی و طراحی آن را آزمایش کنید تا مشخص شود چه نوع CTA نرخ کلیک بالاتری ایجاد می‌کند.

۴- مشتریان را حفظ کرده و آن‌ها را به طرفداران برند تبدیل کنید.

یکی از مزایای ایمیل مارکتینگ این است که مدت‌ها پس از انجام فروش، مشتریان قدیمی و جدید را ترغیب می‌کند. حفظ مشتری برای موفقیت در هر شغلی بسیار مهم است و ایمیل‌ها توانایی منحصربه‌فرد ایجاد ارتباط با مشتریان قبلی رادارند و باعث می‌شوند در آینده دوباره از شما خرید کنند.

برای تقویت تعامل در بین مشتریان فعلی خود، در اینجا چند تاکتیک را باید در نظر گرفت:

  • محتوای اختصاصی و پیشنهادهای هدفمند ارسال کنید.

اگرچه پرورش هدایت قبل از خرید مهم است، اما حفظ ارتباط با آن‌ها پس از مشتری شدن بسیار مهم‌تر است. این می‌تواند به ایجاد رابطه‌ای مبتنی بر اعتماد، قدردانی و اصالت کمک کند.

یکی از بهترین راه‌های انجام این کار ارائه تخفیف ویژه درفروش و تخفیف، دوره‌ها، کتاب‌های الکترونیکی و سایر مطالب بر اساس علاقه آن‌ها است. تقسیم‌بندی مشتریان از این طریق می‌تواند به شما در ارسال محتوای هدفمند به افرادی که بیشترین مطالب رادارند، کمک کند. این نه‌تنها مشتریان را به خرید دیگری ترغیب می‌کند، بلکه نشان‌دهنده علاقه شدید شما به رابطه آن‌ها با تجارت شماست.

ارسال ایمیل بر اساس تعامل با ایمیل گذشته را در نظر بگیرید (اگر آن‌ها روی پیوند برای محصول خاصی کلیک کردند، ممکن است به محتوای بیشتری مربوط به آن موضوع علاقه‌مند شوند)، علایق یا موقعیت جغرافیایی.

مقاله پیشنهادی : مزایای ایمیل مارکتینگ
مزایای ایمیل مارکتینگ

 

  • محتوای تولیدشده توسط کاربر و توصیفات مشتری را مشخص کنید.

برجسته‌سازی مشتریان با به اشتراک گذاشتن بازخورد یا پست‌های اجتماعی در مورد تجربیات آن‌ها بانام تجاری شما، می‌تواند کمک زیادی به شما نشان دهد که از پشتیبانی آن‌ها ارزشمند هستید.
این امر همچنین به سایر مشتریان انگیزه می‌دهد تا از این روش پیروی کنند و تجربیات خود را به امید کسب شناخت از تجارت شما، به اشتراک بگذارند.

آیا روشی جالب برای تشویق بازخورد مشتری می‌خواهید؟ تبدیل آن به یک مسابقه اجتماعی و ارائه یک جایزه به فردی که به‌طور تصادفی انتخاب‌شده است!

  • تبلیغات ایمیل خود را به سطح بالاتری برسانید.

تعیین اهداف ایمیل مارکتینگ برای امسال می‌تواند به رشد لیست ایمیل شما، افزایش تعامل مشترک و رشد تجارت شما کمک کند؛ و با انجام این تعهدات، شما می‌توانید تشخیص دهید که برای دستیابی به اهداف خود باید چه تاکتیک‌هایی را امتحان کنید یا در طول سال استفاده کنید، آسان‌تر می‌کند.

کلام آخر:

در نظر داشته باشید که در ایمیل مارکتینگ همانند سایر روال‌های بازاریابی تمرکز بر روی خواست و علاقه مشتریان است، ارزیابی نتایج حاصل از مراحل فوق شمارا در جهت برقراری ارتباطی بهتر با مخاطب یاری می‌کند که این امر یکی از کلیدی ترین اهداف ایمیل مارکتینگ است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا