مقالات دیجیتال مارکتینگ

Endorseدر لینکدین چگونه است؟

Endorse در لینکدین چگونه است؟

اگر به دنبال جمع آوری یک رزومه با محتوای بسیار ارزشمند هستید باید به شما بگویم فضای کافی برای نشان دادن تمامی مهارت ها و قابلیت هایتان در چند برگه ی کاغذ وجود ندارد،یکی از راه هایی که شما میتوانید به وسیله ی آن رزومه ی خودتان را در بهترین حالت نشان دهید لینکدین است،میتوان گفت یکی از بهترین و قوی ترین منابع برای یافتن شغل لینکدین است،به راحتی تمامی مهارت های شما در لینکدین به کارفرمایان نشان داده خواهد شد،در این مطلب میخواهیم در مورد نحوه ی Endorse کردن در لینکدین و مزایای این کار برای کاربران توضیح دهیم.

ویدئو پیشنهادی : دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ

 

مهارت‌ها در لینکدین

«مهارت» در لینکدین صلاحیت‌های مختلف مربوط به کسب‌وکار است که می‌توانید به پروفایل خود اضافه کنید؛ تا به کارفرمایان بالقوه نشان دهید که در چه چیزی مهارت دارید. به‌عنوان‌مثال، شما ممکن است در مورد برنامه‌نویسی رایانه، کار با ماشین‌آلات سنگین یا نحوه استفاده از CPR اطلاعات داشته باشید. «مهارت» می‌تواند به شما در نمایش آن کمک کند.

Endorse در لینکدین

Endorse در لینکدین چیست؟

قبل از هر چیز باید بگوییم Endorse به معنای تأیید است وEndorseدر لینکدین زمانی انجام میشود که مهارت های بیان شده توسط شما به وسیله ی مخاطبانتان تأیید شود،در اینجا باید بگوییم مهارت در لینکدین همان حرفه ها،صلاحیت ها و توانایی های شما در کسب و کار است که شما میتوانید با اضافه کردن آن ها به پروفایلتان مهارت ها و توانایی های خود را به کارفرمایان بالقوه در آن حیطه ی شغلی نشان دهید، Endorse کردن مهارت ها در لینکدین به کارفرمایانی که بدنبال فردی مناسب برای همکاری هستند نشان می دهد که شما خود واقعیتان را جلوه می دهید.

زیرا افرادی که شما به آنها اعتماد دارید و متقابلا آن ها نیز اشخاص مورد اعتماد شما هستند با اطمینان خاطر توانایی های شما را تأیید می کنند و در واقع مهارت­هایتان را Endorse میکنند و به لینکدین تضمین می کنند که شما قادر به انجام کاری که میگویید هستید.

بالطبع هر اندازه که میزان مهارت های بیان شده توسط شما بیشتر باشد جایگاه شما در بین کاربران دیگرتان بالاتر است و در نتیجه شانس پیدا کردن کار مرتبط در شرکت های پر آوازه تر برایتان افزایش پیدا می کند،همچنین بیشتر بودن تعداد تأییدیه های به ظاهر ساده نیز به شما کمک بسیاری میکند تا پروفایلتان بالاتر از هزاران نفری باشد که حرفه ی شما را دنبال می کنند.

تأییدیه‌ها چه تفاوتی با پیشنهادها در لینکدین دارند؟

دوستان و آشنایان شما با تأیید کردن مهارت های شما آن قسمت از مهارتهایی را که تأیید می کنند که شما خودتان در پروفایلتان قرار داده اید،اما نوعی دیگر از تأیید هم وجود دارد و آن نوشتن است،یعنی نوشتن و تأیید کردن مهارت و حرفه ای در شما توسط یکی از مخاطبانتان و اضافه کردن آن نوشته به پروفایل شما!به این نوشته ها در لینکدین پیشنهاد می گوییم.

کاملا مشخص است که ارزش و اعتبار پیشنهاد ها نسبت به تأییدیه ها خیلی بیشتر است و پروفایل ارزشمند تری برای شما می سازند،اما نکته ی مهم اینجاست که برای داشتن پروفایل ارزشمند و موفق فقط پیشنهاد یا فقط تآییدیه کافی نیست و هر دوی اینها در کنار یکدیگر پروفایل درخشان تری را می سازند.

ویدئو پیشنهادی : بازاریابی محتوایی
بازاریابی محتوایی

 

چگونه می‌توان در لینکدین تأییدیه دریافت کرد؟

۱٫لیستی از تمام مهارت های مورد نظر خودتان تهیه کنید.

شما باید با تمامی مهارت ها و حرفه هایی که در صنعت مورد نظرتان و همچنین شغل مربوط به آن لازم هستند،آشنا باشید،بهترین حالت این است هر کدام از این مهارت ها را که در انجام دادانشان متبحر هستید جدا کنید و آن ها را از مهم ترین تا غیر ضروری ترینشان لیست کنید،با این کار گویی شما نقشه ای برای پیدا کردن استعدادتان در اختیار مخاطبان قرار می دهید تا آن ها بتوانند آسان تر و با دقت تر استعداد های حقیقی شما را بشناسند و تأیید کنند.

۲. مخاطبان حرفه‌ای را تأیید کنید.

در ابتدا این کار را با دوستان،اساتید،آشنایان و سایر اشخاصی که می شناسید شروع کنید زیرا آن ها را بهتر از غریبه ها می شناسید همچنین این کار حس انسان دوستی را در آن ها هم به کار می اندازد و محبت شما را سریعا جبران می کنند، در رابطه با همکارانتان هم بهترین کار این است آن هایی را تأیید کنید مهارت هایی که در محیط کاری داشته اند را تأیید کنید.پس از این افراد نوبت افرادی می شود که ملاقات کمی با ان ها داشته اید و شناخت کمتری هم نسبت به ایشان دارید مثلا آنها را در یک همایش،در یک پروژه ی کاری و موارد اینچنینی ملاقات کرده اید.

endorseدر لینکدین

۳. درخواستِ تأیید بدهید.

این کار با این که حرکتی ساده است اما در عین حال دشوار نیز هست،مطمئنا هدف شما این است که دیگران مهارت های شما و توانایی هایتان در انجام آن ها را تأیید کنند،اما این بدان معنا نیست که شما انبوهی از پیام های ملتمسانه آماده کنید و برای آن ها بفرستید و از آن ها خواهش کنید که شما را تأیید کنندبه جای این کار شما می توانید با زیرکی و با استفاده از فن بیان خیلی کوتاه و کاربردی اشاره کنید که با آن ها در پروژه ای همکار بوده اید و از ایفای نقش کار آمد خودتان بگویید و در پایان از آن ها درخواست کنید تا نظرشان را با تأییدیه ی مهارت ارائه دهند.

۴. پروفایل لینکدین خود را همیشه به‌ روز نگه دارید و آن را با پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی پیوند دهید.

در صورتی که بلاگ داشته باشید، می‌توانید مهارت‌های خود را آن جا به نمایش بگذارید و از آشنایانی تأییدیه دریافت کنید که حتی شناخت چندان زیادی نسبت به یکدیگر ندارید. این کار را می توانید با استفاده از گزینه به‌روزرسانی لینکدینانجام دهید و در واقع جدیدترین پست‌های بلاگ خود را اینگونه به ‌اشتراک بگذارید، شما باید بتوانید همواره تغییراتی در پروفایل خود ایجاد کنید و با کاربرانی که با شما در ارتباط هستند تعاملات بجا و خوبی داشته باشید.

به بیان دیگر اصلا نباید خجالتی باشید و اعتماد به نفس خودتان را حفظ کنید،تعداد کاربران در لینکدین روز به روز در حال افزایش است اما همه ی آن ها به فکر به روز نگه داشتن پروفایل خود نیستند و در اکثر مواقع حتی فراموش می کنند که چنین پروفایلی دارند؛بنابراین با به روز نگه داشتن پروفایلتان این شانس را دارید که همیشه در معرض دید دوستان و آشنایان باشید،صحبت های دلنشین و آموزنده ی مرتبط با حرفتان هم می تواند دلیلی برای مهر تأیید دیگران بر مهارت هایتان باشد.

مقاله پیشنهادی : مزایده آنی یا RTB
مزایده آنی یا RTB

 

۵. رعایت ادب را فراموش نکنید.

فراموش نکنید که پس از دریافت هر تأییدیه تشکر و قدردانی مهمترین کار می باشد،شما نباید این تأییدیه ها را مسلم بدانید و بی اهمیت از کنار آن عبور کنید،این کار دور از ادب میباشد و به وجهه ی شخصی شما آسیب میزند و همینطور به مرور زمان روابطتان را هم تحت تأثیر قرار می دهد.یک قدر دانی کوتاه،مختصر و دوستانه بابت دریافت این تأییدیه ها اثرات مفید بسیار زیادی برایتان به همراه دارد.

با وجود این امکان مشارکتی بودن در لینکدین تعداد افراد زیادی می توانند بدون در خواست گرفتن تأییدیه،از طریق مخاطبان خود آن را دریافت کنند،در مقابل ما نیز میتوانیم به دوستان خود در ارتقای پروفایلشان کمک کنیم و به آن ها تأییدیه و پیشنهاد بدهیم و به نوعی لطف و محبت آن ها را جبران کنیم،در قسمت بعد روش تأییدیه دادن را توضیح میدهیم:

نحوه‌ی تأییدیه دادن به مهارت‌های دیگران در لینکدین

همکاران و دوستان شما با تأیید کردن مهارت های شما پروفایل شما را قوی تر میکنند و در واقع همین نمایه ی شماست که نشان میدهد آن ها هم میدانند و مطمئن هستند که شما این قابلیت ها را دارید و شما را در معرفی خودتان پشتیبانی میکنند و این تنها قسمتی از پروسه ی اقدامات مورد نیاز در لینکدین است.شما هم باید در مقابل همکارانتان این کار را برای آن ها انجام دهید

روش Endorse کردن در لینکدین طبق مراحل زیر است:

بعد از ورود به لینکدین زمانی که هنوز در لینکدین هستید، روی گزینه ی My Network در فهرست بالای صفحه کلیک کنید.

پس از آن شما وارد صفحه «Connections» می شوید و میتوانید فردی را که می‌خواهید تأیید کنید پیدا کنید. پس از پیدا کردنشان روی نام آن‌ها کلیک کنید،بعد از این کار شما به پروفایل لینکدین آن‌ها وارد می شوید.

از قسمت پروفایل میتوانید به بخشی با عنوان «Featured Skills and Endorsements» بروید و برای مشاهده تمام مهارت‌ها و حرفه های شخصی که در پروفایلش هستید،روی « View More» کلیک کنید.

تمامی مهارت های فرد مورد نظر نشان داده خواهند شد در این زمان شما می توانید برای تائید فرد مورد نظردر این لیست، بر روی نماد «+» در کنار هر مهارت کلیک کنید و به عبارتی آن مهارت را تأیید کنید.

زمانی که روی علامت + کلیک کنید، به علامت تیک تبدیل می شود ؛ تا به شما نشان دهد که فرد مورد نظر را تائید کرده‌اید،(البته قبل از تأیید شدن نهایی تأییدتان از شما سطح تسلط فرد مورد نظر در آن مهارت ذکر شده و نوع رابطه‌تان با آن شخص را نیز می پرسد).

در ضمن این امکان وجود دارد که اگر زمانی شما تصمیم گرفتید تأییدی را پس بگیرید، یا متوجه شدید که اشتباهی مرتکب شده اید، فقط کافی است روی علامت تأیید کنار مهارت یعنی همان تیک،کلیک کنید تا دوباره به + تبدیل شود.

نحوه‌ی افزودن مهارت‌ها به نمایه لینکدین

  1. در منوی بالای صفحه در لینکدین روی Me (من) کلیک کنید.
  2. در قسمت بالای صفحه،سمت راست صفحه، روی بخش Add New Profile (افزودن نمایه جدید) کلیک کنید.
  3. فلش رو به پایین را به سمت پایین اسکرول کنید.
  4. یک کادر برای شما باز می شود که علامت «skills» (مهارت‌ها) دارد، کلیک و تایپ را شروع کنید.
  5. روی هر پیشنهادی که می بینید کلیک کنید و سپس Add (افزودن) را بزنید. شما همچنین می‌توانید مهارت خود را خودتان،بنویسید و اگر هیچ پیشنهادی ظاهر نشد کافیست فقط روی Add (افزودن) کلیک کنید.
  6. به تعداد مهارت هایی که دارید این کار را انجام دهید. باید سعی کنید البته شما باید تا جایی که می‌توانید مهارت‌های مرتبط را در خودتان تقویت کنید، و در هنگام بروز رسانی نیز مهارت هایی که به تازگی آموخته اید را اضافه کنید،اما بهتر است در این کار زیاده‌روی نکنید. فقط اطمینان حاصل کنید که تمام مهارت‌های مرتبط با رشته یا اهداف شغلی خود را در این کادر جای داده اید.
مقاله پیشنهادی : تریبیوشن چیست ؟
تریبیوشن چیست

 

خلاصه

ما در این مطلب سعی کردیم توضیح مختصرو مفیدی در مورد مهارت‌ها و Endorse در لینکدین را به شما آموزش و ارائه دهیم که شامل چگونگی افزودن ارتباطات شخصی،گرفتن تأییدیه و نحوه تائید دادن از طرف شما بود.

خاطر نشان می کنیم که ، لینکدین یک مؤلفه مهم در نمایش توانایی‌ها و مهارت های بالقوه ی شما است، بنابراین این  مهم است که درگذر زمان مهارت های خود را افزایش دهید و آنها را به نمایه خود اضافه کنید. نکته ی مهم دیگر این است که به دوستان و همکارانتان با تائید آن‌ها کمک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا