مدیریت

چگونه خط کش ورد را از اینچ به سانتی متر تبدیل کنیم؟

تبدیل خط کش ورد از اینچ به سانتی متر : آیا ترجیح می‌دهید با سانتی متر کار کنید تا اینچ؟ یا برعکس؟ تغییر واحدهای اندازه گیری مورد استفاده در مایکروسافت ورد آسان است. تنها با چند کلیک می‌توانید واحد اندازه گیری خود را تغییر دهید. در مقاله دیگری از وبلاگ مکتبخونه بیایید نگاهی به نحوه انجام این کار در ویندوز و مک بیندازیم.

مقاله پیشنهادی : تنظیمات استایل در ورد
تنظیمات استایل در ورد

 

تبدیل اینچ به سانتی متر در ورد برای ویندوز

برای تغییر واحدهای اندازه گیری در ورد مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- روی زبانه File در نوار اصلی کلیک کرده و Options را انتخاب کنید.

۲- به برگه Advanced و به قسمت Display بروید.

۳- در قسمتShow sizes in unit of menu  می‌توانید اینچ را به سانتی متر تبدیل کنید.

۴- برای ذخیره انتخاب خود، روی OK کلیک کنید.

با این کار واحد اندازه گیری مورد استفاده برای اقدامات مختلف در سند شما از جمله حاشیه، گزینه‌های تورفتگی و ابزار خط کش تغییر می‌کنند. علاوه بر این، واحد انتخابی شما برای همه اسناد دیگر، از جمله اسناد جدیدی که ایجاد می‌کنید، اعمال می‌شود. 

آموزش پیشرفته و تخصصی نرم افزار ورد

 

به این ترتیب، اگر می‌خواهید از واحد دیگری در یک سندی متفاوت استفاده کنید، باید واحد اندازه گیری را دوباره تغییر دهید.

تبدیل اینچ به سانتی متر در ورد برای مک

اگر از ورد برای مک استفاده می‌کنید، باید موارد زیر را انجام دهید:

۱- از طریق نوار ابزار به Word> Preferences بروید.

۲- General را در قسمت Authoring and Proofing Tools انتخاب کنید.

۳- در این قسمت می‌توانید اینچ را به سانتی متر تبدیل کنید.

۴- پنجره تنظیمات را ببندید تا تغییرات شما ذخیره شوند.

این واحد نمایش داده شده همه اسناد را برای اندازه گیری‌های مختلفی از جمله حاشیه، تورفتگی و خط کش تغییر می‌دهد.

تبدیل اینچ به سانتی متر در ورد برای مک

پوینت‌ها (Points) و پایکاها (Picas)

در نهایت، یک نکته مهم در مورد واحدهای وجود دارد. دو واحد تایپی وجود دارند که شاید آن‌ها را نمی‌شناسید:

 • نقاط (pt) : نقطه در تایپوگرافی یک واحد اندازه گیری است که تقریباً معادل ⅙ اینچ است. این واحد معمولاً برای نشان دادن اندازه نوع (یعنی اندازه فونت) و همچنین فاصله بین خطوط در متن (یعنی فاصله خطوط) استفاده می‌شود.
 • پایکاها (p) : دوازده نقطه یک پایکا را تشکیل می‌دهند. این واحد برای اندازه گیری در تایپوگرافی نیز استفاده می‌شود اما تمایل دارد برای مواردی مانند طول خطوط، اندازه حاشیه و عرض و عمق ستون‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

ممکن است نیازی به استفاده زیاد از این واحدها نداشته باشید (مگر اینکه تایپوگرافی باشید). با این وجود، در صورت تمایل، می‌توانید آنها را از طریق فرآیند توضیح داده شده در بالا انتخاب کنید.

 

طبق یک قرارداد جهانی، بعد از مدتی در دستگاه متریک واحدهای اندازه‌گیری به صورت یک پارچه و در پلت فرم جهانی ارائه شدند و ارتباط بین آن‌ها به دست آمد. با استفاده از این فرمول‌ها می‌توان واحد‌ها را به یکدیگر تبدیل کرد. در بین واحدهای طول، واحد اینچ از سانتیمتر بزرگتر و از متر و فوت کوچکتر است. برای تبدیل اینچ به سانتیمتر ابتدا ارتباط بین آن‌ها را در نظر گرفته و سپس محاسبه انجام دهید. در این مقاله روش‌ها و کاربردهای تبدیل واحد اينچ سانتی متر بیان خواهد شد.

روش تبدیل اینچ به سانتیمتر

طبق استاندارد جهانی، هر اینچ برابر با ۲.۵۴ سانتیمتر است. بنابراین برای تبدیل اینچ به سانتیمتر کافی است اندازه مد نظر خود را در ۲.۵۴ ضرب کنید. هم‌چنین برای تبدیل سانتیمتر به اینچ باید عدد را بر ۲.۵۴ تقسیم کنید. علاوه بر سانتیمتر، واحد اینچ با کیلومتر و میلیمتر و دیگر واحدهای اندازه‌گیری طول هم ارتباط دارد. هر اینچ ۰.۰۰۰۰۲۵۴ کیلومتر و ۲۵.۴ میلیمتر است. از طرفی دیگر هر اینچ ۰٫۰۸۳۳ فوت است و برای تبدیل فوت سانتی متر باید عدد مد نظر را در ۰٫۰۳۳ ضرب کرد.

جدول تبديل واحدها

می‌توان ضرایبی را که واحدهای اندازه‌گیری را به یکدیگر ربط می‌دهند، درون یک جدول به شکل زیر مرتب کرد. از این ضرایب برای تبدیل واحدها به یکدیگر استفاده می‌شود. به طور مثال برای تبدیل اینچ به سانتیمتر باید ضرایب بین اینج و سانتیمتر را از جدول پیدا کنید.

واحدها میلیمتر سانتیمتر متر کیلومتر اینچ فوت یارد مایل
میلیمتر ۱ ۰.۱ ۰.۰۰۱ ۰.۰۰۰۰۰۱ ۰.۰۳۹۳۷ ۰.۰۰۳۳ ۰.۰۰۱۱ ۱۰ × ۶٫۲۱
سانتیمتر ۱۰ ۱ ۰.۰۱ ۰.۰۰۰۰۱ ۰.۳۹۳۷ ۰.۰۳۳ ۰.۰۱۱ ۰٫۰۰۰۰۰۶۲۱
متر ۱۰۰۰ ۱۰۰ ۱ ۰.۰۰۱ ۳۹.۳۷ ۳.۳ ۱.۱ ۰٫۰۰۰۶۲۱
کیلومتر ۱۰۰۰۰۰۰ ۱۰۰۰۰۰ ۱۰۰۰ ۱ ۳۹۳۷۰.۱ ۳۲۸۰.۸۴ ۱۰۹۳.۶۱ ۰٫۶۲۱۴
اینچ ۲۵.۴ ۲.۵۴ ۰.۰۲۵۴ ۰.۰۰۰۰۲۵۴ ۱ ۰.۰۸۳۳ ۰.۰۲۷۸ ۰٫۰۰۰۰۱۵۸
فوت ۳۰۴٫۸ ۳۰.۴۸ ۰.۳۰۴۸ ۰.۰۰۰۰۳۰۴۸ ۱۲ ۱ ۰.۳۳ ۰٫۰۰۰۱۹
یارد ۹۱۴٫۴ ۹۱.۴۴ ۰.۹۱۴۴ ۰.۰۰۹۱۴۴ ۳۶ ۳ ۱ ۰٫۰۰۰۵۷
مایل ۱۶۰۹۳۴۴ ۱۶۰۹۳۴.۴ ۱۶۰۹.۳۴۴ ۱.۶۰۹۳۴۴ ۶۳۳۶۰ ۵۲۸۰ ۱۷۶۰ ۱

کاربرد تبدیل اينچ به سانتیمتر

معمولا اندازه‌ی تلویزیون با واحد اینچ بیان می‌شود. افراد برای اینکه بتوانند تلویزیونی مناسب با فضای خانه و اندازه‌های آن تهیه کنند، گاها از فروشنده می‌پرسند که سایز تلویزیون چند سانته؟ برای اینکه اندازه تلویزیون از اینچ به سانتیمتر تبدیل شود، کافی است ابعاد آن در ۲.۵۴ ضرب شوند.  البته در کشورهایی مانند انگلیس و آمریکا بسیاری از واحدهای طول و اندازه‌گیری‌های جاده و… هنوز با اینچ بیان می‌شوند.

آموزش ورد نسخه 2021

 

در این کشورها در برخی مسائل نیازی به تبدیل اینچ به سانتیمتر نخواهد بود.

آموزش تبدیل اینچ به سانتیمتر در پاورپوینت

به طور معمول ابعادی که برای تصاویر و اشکال مد نظر خود در پاورپوینت ثبت می‌کنید، به طور پيش فرض بر حسب واحد اینچ بیان می‌شوند. شما براي تبدیل اینچ به سانتیمتر کافی است به تنظیمات ویندوز بروید و تنظیمات نسخه ویندوز خود را تغییر دهید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 • در ابتدا باید بخشControl Panel  ویندوز را باز کنید.
 • با توجه به نسخه‌ای که از ویندوز دارید، باید گزینه‌ی Regionو یا Clock Language and Region را انتخاب کنید.
 • در صورت مشاهده گزینه‌ی Region آن را انتخاب کنید. در غیر این‌ صورت Clock Language and Region  را می‌بینید. بعد از این گزینه باید Change Date, Time and Number Format  را انتخاب کنید.
 • در پنجره‌ی باز شده بر روی Additional Settings کلیک کنید.
 • با کلیک روی این گزینه پنجره‌یCustomize Format  را خواهید دید. در قسمت Measurement system  که در پایین پنجره‌ قرار گرفته، تنظیمات بر روی S  تنظیم شده است.
 • برای اینکه بتوانید تبدیل اینچ به سانتیمتر را به درستی انجام دهید باید تنظیمات روی Metric قرار بگیرد. به این ترتیب تبدیل اینچ سانتیمتر پاورپوینت به درستی انجام می‌شود.

تبدیل اینچ به سانتیمتر در ورد

برای نوشتن و ثبت اعمالی مانند تایپ فرمول ریاضی در ورد ، پانوشت در ورد ، عمودی نوشتن در آن و موارد دیگر باید اینچ به سانتیمتر تبدیل شود. بر خلاف پاورپوینت برای تبدیل اینچ سانتی متر ورد باید در خود نرم‌افزار تنظیمات را تغییر داد. برای تبدیل اینچ به سانتیمتر به روش زیر عمل کنید:

 • ابتدا نرم‌افزار ورد را باز کنید.
 • سپس از قسمت File گزینه Options  را انتخاب کنید.
 • در پنجره‌ای که جلوی شما به نمایش در می‌آید، روی گزینه Advanced کلیک کنید.
 • بعد از آن در قسمت Display باید روی گزینه‌ی Show measurements in units of کلیک کنید.
 • در آخر تنظیمات را روی Centimeters تنظیم کنید. با انتخاب ok   شاهد تبدیل اینچ به سانتیمتر خواهید بود.
آموزش ورد برای نگارش پایان نامه

 

ضرایبی بین واحدهای اینچ و سانتیمتر وجود دارند که می‌توان از آن‌ها برای تبدیل اینچ به سانتیمتر استفاده کرد. با کمک این ضرایب هر زمان که به تبدیل واحد نیاز داشته باشید، کافی است اندازه‌ها را بر هم تقسیم یا در هم ضرب کنید. به علاوه شما باید بتوانید واحد اینچ در پاورپوینت و ورد را به سانتیمتر تغییر دهید. زیرا در بیشتر مواقع اندازه اشکال در این دو نرم‌افزار باید به سانتیمتر باشند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا