مقالات دیجیتال مارکتینگ

چگونه برای اینستاگرام محتوا تولید کنیم؟

تولید محتوا برای اینستاگرام:

تولید محتوا برای اینستاگرام: همانطور که می‌دانید، دنیای امروز به روی تکنولوژی و فناوری و ارتباطات در حال چرخش و حرکت کردن است. طراحان زیادی همه روزه در حال طراحی و برنامه‌های به روز و جدیدی هستند که بتوانند به وسیله آن‌ها افراد را سرگرم کنند.

اما کم پیش می‌آید که یک برنامه‌ای ایجاد شود که شگفت‌انگیز باشد و ذهن همه افراد را مجذوب خود کند و از همه مهم‌تر به یک ابزار کاربردی در کار و سرمایه به حساب بیاید، به طوری که دیگر افراد نتوانند حتی لحظه‌ای تلفن همراه خود را کنار بگذارند.

سال‌ها پیش فردی به نام کوین سیستروم و مایک کرایگر، به مالکیت فیس‌بوک، به طراحی یک برنامه جهانی پرداختند که در شبکه اجتماعی قرار گرفت که هم‌رسانی عکس و ویدیو از گوشه کناره‌های جهان بود.

 

ویدیو پیشنهادی :آموزش بازاریابی محتوایی
آموزش بازاریابی محتوایی

 

در واقع این اشخاص قصد داشتند این برنامه را به صورتی طراحی کنند که افراد در هر جایی از جهان که باشند بتوانند به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. اما این افراد خود نمی‌دانستند که این برنامه چه آینده‌ای در پیش رو دارد و چه تاثیری به روی زندگی افراد خواهد گذاشت. به صورتی که روز به روز پر رنگ‌تر شد و جایگاه ویژه‌ای در میان افراد پیدا کرد.

اینستاگرام، بله نام این نرم‌افزار اینستاگرام است که به عنوان یک برنامه مالکیتی تبدیل شد و برای انواع تلفن‌های همراه جهان با هر مشخصاتی که هستند ساخته شد.

به جرئت می‌توان گفت این برنامه در دهه ۲۰۱۰ به یکی از پرطرفدارترین نرم‌افزارهای روز دنیا به حساب آمده است که هنوز هم هر روزه علاقه‌مندان زیادی را به سمت خود جلب کرده است.

افراد تصور می‌کنند که تنها از اینستاگرام می‌توانند برای انتشار عکس و ویدئو و نشان دادن لحظات خود استفاده کنند ولی این‌طور نیست و علاه بر آن می‌توانید برای کسب درآمدتان نیز از این نرم‌افزار بهترین استفاده را داشته باشید.

یکی از راه‌های کسب و کار در این برنامه، تولید محتوا در اینستاگرام است. در واقع کاربرد این برنامه از گرفتن عکس‌های یهویی آغاز شد و اکنون در دنیای متنوعی از رنگ و محتوا غرق شده است و به یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتمای جهان تبدیل شده است.

همانطور که می‌دانید، برای شروع هرچیزی ابتدا به داشتن خلاقیت و ابتکار نیاز است و برای شروع تولید محتوا در اینستاگرام نیز به خلاقیت ویژه‌ای نیازمند است که بتواند به روی افراد تاثیرگذار باشد.

لازم است ابتدا برای آنکه بدانیم چگونه برای اینستاگرام محتوا تولید کنیم، موارد مهمی را بیاموزیم.

تولید محتوا در اینستاگرام

آموزش چگونگی تولید محتوا در اینستاگرام:

۱٫اشتراک گذاشتن تصاویر جذاب

باید سعی کنید تصاویری را به اشتراک بگذارید که افراد مجذوب آن شوند و آن تصاویر به نوعی مورد علاقه آن‌ها باشد. یعنی در اصل باید سلیقه افراد را در نظر بگیرید و مطابق با سلیقه آن‌ها تصاویری را پست کنید تا بتوانید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

بررسی کنید که آن‌ها به چه محتوای علاقه دارند و از چه محتوایی بیزار هستند. این در انتخاب یک تصویر عالی به شما کمک خواهد کرد و حتی می‌توانید نظر آن‌ها را راجب به محتوایی که تولید کردید بپرسید.

۲٫از نوع محتوای خود اطمینان حاصل کنید

قبل از اینکه محتوای تولید شده را انتشار دهید، بهتر است آن را مورد بررسی قرار دهید و چندین بار آن را خود مرور کنید و ببینید این محتوا آیا با هربار خواندن، شما را به سمت خود جذب می‌کند و آیا اصلا برای شما جذاب است، در این صورت می‌توانید آن را منتشر کنید.

۳٫ خوتان باشید نه یک کپی از دیگران

اگر در حوزه‌ای که فعالیت و تولید محتوا در اینستاگرام را آغاز کرده‌اید، به این معنا نیست که شما باید حتما در آن حوزه موفق شوید و تنها در آن فعالیت کنید، بلکه می‌توانید خودتان باشید و نسبت به علایق خودتان محتوایی جذاب تولید کنید و مطمئن باشید که اگر آن‌ مختص خودتان باشد، علاقه‌مندان زیادی را نیز به خود جلب می‌کند زیرا این تولید محتوا خاص و بی‌نظیر می‌شود زیرا به جای تلاش برای ساختن یک محتوای فیک و غیر واقعی، محتوایی را تولید می‌کنید که بر اساس واقعیت است و خواندن آن نیز برای افراد جذابیت دارد.

۴٫ برای عکس‌های واقعی خود از دوربین حرفه‌ای استفاده کنید

یکی دیگر از مواردی که در تولید محتوا در اینستاگرام باید به آن توجه کنید، این است که افراد علاقه بیشتری به تصاویر با کیفیت بالا دارند و به سمت آن‌ها جذب می‌شوند.

زیرا علاوه بر آن، عکس منتشر شده باید قابل تشخیص و دیده شدن باشد. البته در این مرحله لازم نیست که حتما از دوربین‌های عکاسی حرفه‌ای استفاده نمائید حتی می‌توانید اگر گوشی موبایلی دارید که دوربین آن عالی است؛ از آن استفاده کنید.

ویدئو پیشنهادی : بازاریابی محتوایی
بازاریابی محتوایی

 

۵٫ از ابزارهای اینستاگرام بهره ببرید.

نکته مهم دیگر در انتشار دادن یک عکس، این است که سعی کنید تصویر گرفته شده را به همان صورت منتشر نکنید، بهتر است برای جذاب‌تر شدن تصویر، به روی آن فیلترهایی قرار دهید و حتی آن را کات کنید تا زیباتر به نظر برسد.

اغلب استفاده از فلیتر قبل از منتشر کردن یک تصویر، جذابیت زیادی به ان تصویر خواهد بخشید که مخاطب را جذب می‌کند.

۶٫ استوری بگیرید

در هر مهارتی که در اینستاگرام فعالیت می‌کنید، سعی کنید که فعالیت خود را تنها به آن مهارت محدود نکنید. زیرا افراد دوست دارند که اغلب با خود فرد ارتباط برقرار کنند و یا از زندگی شخص آن فردی کنجکاوی‌هایی داشته باشند.

به همین دلیل می‌توانید اغلب با استفاده از بخش استوری، قسمت‌هایی از زندگی خودتان را که صلاح می‌دانید منتشر کنید و با ایجاد تولید محتوای عالی در اینستاگرام، با افراد ارتباط برقرار کنید تا برای آن‌ها عادی نشوید.

 ۷٫ خلاقیت و ابتکار داشته باشید

سعی کنید تمام مهارت و خلاقیتی را که دارید، در تولید محتوا در اینستاگرام به کار ببرید. برای نمونه تصاویر جذاب و با کیفیت بالا و مطابق با سلیقه مخاطب را منتشر کنید.

سعی کنید خود بدون کپی کردن و یا تقلب از فعالان دیگر اینستاگرام، نوآوری کنید و ایده‌های جدیدی را به کار ببرید. در اصل مهارت‌های را به کار ببرید که شما را از دیگران متمایز و متفاوت نشان دهد.

۸٫ از بخش IGTV در اینستاگرام بهره ببرید

در این بخش از برنامه، به راحتی می‌توانید محتوای جذابی را درون یک فیلم و یا تصاویر متعدد تولید کنید و به اشتراک بگذارید. در این قسمت برای تولید محتوا در اینستاگرام به اندازه یک فیلم سینمایی فرصت دارید و می‌توانید به راحتی از این فرصت بهترین استفاده را داشته باشید.

ویدئو پیشنهادی : دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ

 

۹٫پیوسته به تولید محتوا در اینستاگرام بپردازید

برای ایجاد تولید محتوا، برای اینکه بتوانید جذاب‌تر و خارق‌العاده‌تر از نظر مخاطبین به نظر برسید، تم مشخصی را برای خود انتخاب کنید و در آن زمینه نقل‌های کوتاهی را به منظور توجه بیشتر افراد انجام دهید.

حتی می‌توانید از این طریق مفهومی راجب به علاقه خودتان به مخاطبین، ایجاد کرده و برای آن‌ها ارسال کنید و به اشتراک بگذارید. توجه داشته باشید که با منتشر کردن محتوای نامرتبط از مسیر خود خارج نشوید زیرا باعث می‌شود تا مخاطبین خود را از دست بدهید.

۱۰٫ از کپشن و هشتک استفاده کنید

 حتما قبل از پست کردن تصاویر عالی خود، از کپشنی جذاب و زیبا استفاده کنید و همچنین هشتک‌هایی را متناسب و مطابق با تصویر و کپشن منتشر شده به زیر آن اضافه کنید تا افراد دیگر نیز با جست و جو کردن بتوانند شما را پیدا کنند. به این ترتیب کپشن شما می‌توانید تولید محتوای جذابی باشد که شما انجام می‌دهید.

۱۱٫راه‌اندازی مسابقات

برای اینکه بتوانید فعالیت خود را به حالت هیجانی برسانید، اغلب بعد از یک مدت زمان طولانی، برای به هیجان آوردن مخاطبین، مسابقات جالبی را با یک تولید محتوا در اینستاگرام به صورت عالی منتشر کنید و آن‌ها را به سمت خود بکشانید. باید تولید محتوای شما به صورتی باشد که آن‌ها هیجان‌زده شده و برای شرکت کردن در مسابقه شما تلاش کنند و حتی دوستان خود را نیز به این راه بیاورند و شما را با آن‌ها آشنا کنند.

تولید محتوا در اینستاگرام

نرم‌افزار تولید محتوا در اینستاگرام

حفظ موقعیت خود به عنوان یک فرد تأثیرگذار در اینستاگرام می‌تواند کار سختی باشد. دنبال‌کنندگان شما منتظر پست‌های با کیفیت با تصاویر جذاب و چشم‌نواز هستند. شما باید تصمیم بگیرید که هر پست باید چه چیزی را به تصویر بکشد، عکس یا فیلم مربوطه را تهیه کرده یا منبع آن را تهیه کنید و سپس متن مناسب را برای نوشتن بنویسید. 

محتوای شما باید آنقدر جذاب باشد تا مخاطبان را به خود جذب کند. شما دائماً مراقب دنبال‌کنندگان جدید خواهید بود و می‌خواهید بدانید که آن‌ها چه چیزی را دوست دارند یا دوست ندارند. شما از نزدیک به تجزیه و تحلیل پست‌هایتان نگاه می‌کنید تا دریابید چه محتوایی بازخورد بهتری داشته و چه محتوایی بازخورد کمتری داشته است. 

با انجام همه این وظایف، ابزارهای کاربردی برای تولید محتوا در اینستاگرام می‌تواند کار شما را بسیار آسان کند. در ادامه می‌خواهیم به معرفی چند نرم‌افزار بسیار کاربردی برای تولید محتوا در اینستاگرام بپردازیم.

معرفی نرم‌افزار برای تولید محتوا در اینستاگرام

  1. نرم‌افزار Canva

این برنامه دارای قابلیت طراحی، چندین طرح‌بندی از پیش تنظیم شده، فونت‌ها و تعداد زیادی نمونه عکس و تصویر است. شما فقط با هزینه ۱ دلار به بسیاری از گرافیک‌های دارای حق چاپ دیگر دسترسی خواهید داشت. همچنین می‌توانید به طور کارآمد از این نرم‌افزار برای برش، افزایش و ویرایش تصاویر خود استفاده کنید.

همچنین به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی متن را به عکس‌ها اضافه کنید و حتی حباب فکر یا گفتار ایجاد کنید. همچنین شما هزاران قالب برای کاربردهای مختلف، از جمله قالب‌هایی برای درست کردن پست برای شبکه‌های اجتماعی در اندازه‌های مختلف را در اختیار خواهید داشت. 

  1. نرم‌افزار Onlypult

این نرم‌افزار به شما کمک می‌کند برنامه ریزی برای پست‌های خود داشته باشید. همچنین به شما این امکان را می‌دهد عکس‌ها و فیلم‌های اینستاگرام خود را به طور خودکار برنامه‌ریزی کنید و آن‌ها را در زمان‌های مطلوب منتشر کنید. اگر مجموعه‌ای از پست‌های اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی را همزمان برنامه‌ریزی کنید‌، می‌توانید در وقت خودتان صرفه جویی کنید. این به شما امکان می‌دهد پست‌های رسانه‌های اجتماعی خود را بدون نیاز به اطمینان از آنلاین بودن در زمان ارسال ایده‌آل ایجاد کنید.

همچنین می‌توانید تنظیم کنید و اگر فراموش کردید این نرم‌افزار به شما یاد‌آوری خواهد کرد. همچنین می‌توانید عکس‌ها و فیلم‌ها را از طریق این نرم‌افزار مستقیماً از رایانه خود در اینستاگرام بارگذاری کنید، آن‌ها را برای آینده برنامه‌ریزی کنید یا در زمان تعیین شده منتشر کنید.

یکی از ویژگی‌های خوب این نرم‌افزار این است که هشتگ‌های شما را در بخش My Tags ذخیره می‌کند و استفاده مجدد از آنها را در پست‌های بعدی آسان می‌کند. در حال حاضر هشتگ‌های زیادی طبقه‌بندی شده است که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

  1. نرم‌افزار Inshot

این نرم‌افزار به شما امکان می‌دهد استوری‌های اینستاگرام خود را با یک لیست کامل از روش‌های ویرایش ادیت کنید و کیفیت کلیپ‌های خود ارتقا دهید. همچنین می‌توانید ویدئوی خود را به بخش‌های کوتاه مورد نیاز استوری اینستاگرام تقسیم کنید. در صورت تمایل به کاهش یا افزایش سرعت، می‌توانید ویدئوها را ادغام کرده و سرعت را تنظیم کنید.

این نرم‌افزار همچنین به شما امکان می‌دهد موسیقی را به فیلم‌های خود اضافه کنید و دارای مجموعه‌ای از جلوه‌های صوتی سرگرم کننده است. در صورتی که مناسب استوری شما باشد، می‌توانید صدا را اضافه کنید. حتی می‌توانید صدا و ویدئو را با استفاده از ویژگی‌های جدول زمانی همگام سازی کنید.

معرفی کتاب برای تولید محتوا در اینستاگرام

درست مانند کارآفرینان و صاحبان مشاغل، اینفلوئنسرها یا افراد تاثیرگذار در اینستاگرام نیز مشاغل خود را توسعه می‌دهند. این فقط یک فعالیت پاره‌وقت نیست بلکه یک حرفه تمام‌وقت است که نیاز به خلاقیت، درک کسب و کار، روندهای بازاریابی و … دارد. در این قسمت می‌خواهیم بهترین کتاب‌ها را برای تولید محتوا در اینستاگرام به شما معرفی کنیم.

  1. کتاب اسرار بازاریابی اینستاگرام

این کتاب یک کتاب کاربردی برای مبتدیان برای افزایش فالوور، تبدیل‌شدن به یک فرد تاثیرگذار در شبکه‌های اجتماعی و تنظیم یک طرح تجاری و کسب درآمد بیشتر است. در این کتاب شما با طرز فکر مناسب برای موفقیت در اینستاگرام، نحوه ایجاد محتوای موثر و تسلط بر تبلیغات آشنا خواهید شد.

  1. کتاب قدرت اینستاگرام

این کتاب به شما یاد می‌دهد تا نام تجاری خود را بسازید و با تاثیر بصری مخاطبان خود را جذب کنید. همچنین این کتاب نقشه راه موفقیت بازاریابی در اینستاگرام را به شما می‌آموزد، و شما روش‌هایی مانند استفاده از ویژگی‌های جدید مانند استوری و پست‌های قابل خرید را یاد خواهید گرفت.

  1. کتاب Instastyle

این کتاب به شما کمک می‌کند تا با روش‌های عکاسی زیبا و خیره‌کننده آشنا شوید تا بتوانید مخاطب‌های خود را افزایش دهید. این کتاب ب شما نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید یک کسب و کار در اینستاگرام ایجاد کنید و همچنین این کتاب با بینش‌های دقیق و ابزارهای مناسب تجاری، نکاتی را در مورد رشد اینستاگرام و ساختن یک نام تجاری موفق آموزش می‌دهد.

امروزه با روی کار آمدن نرم‌افزار‌ها و کتاب‌های موثر درباره تولید محتوا در اینستاگرام کار مخاطبان را راحت‌تر کرده است. شما نیز با استفاده از این ابزار‌ها می‌توانید مخاطبان خود را در شبکه‌های اجتماعی افزایش داده و از این راه کسب درآمد کنید. برای خواندن مطالب بیشتر به سایت مکتبخونه مراجعه فرمایید. از اینکه تا پایان این مطلب همراه ما بودید از شما سپاس‌گزاریم.  

کلام آخر:

اکنون که با موضوع چگونه برای اینستاگرام محتوا تولید کنیم، آشنا شدید، بهتر است بدانید که علاوه بر راه‌هایی که ذکر شد، مراحل بسیار بیشتری وجود دارد که شما را در این راه موفق می‌کند.

اما نکته مهمی که در تولید محتوا در اینستاگرام باید بدانید، این است که اگر در تمام بخش‌های ذکر شده توجه کرده باشید، تمام مراحل و راه‌های رسیدن به این موفقیت، به هوش و ذکاوت خود شما بستگی دارد.

یعنی این خود شما هستید که می‌توانید با نوآوری و ایده‌هایی که طراحی می‌کنید، بهترین سود و پیشرفت را از این راه داشته باشید. در واقع پیشرفت و ایجاد تولید محتوا در اینستاگرام، به خود شما و نظریه شما بستگی دارد.

به راحتی می‌توانید از این طریق خود زندگی خود را بسازید و تنها از یک برنامه پر مخاطب، بهترین استفاده را داشته باشید و بتوانید آینده و زندگی خود را تضمین کنید و بسازید.

علاوه بر این، می‌توانید دوستان زیادی پیدا کنید و در میان آن‌ها به محبوبیت زیادی برسید به صورتی که مانند یک الگو برای مخاطبین قرار بگیرید.

تولید محتوا در اینستاگرام توسط شما می‌تواند به صورتی جذاب و چشم‌گیر باشد که حتی افراد برای لحظه به لحظه دیدن تصاویر و محتواهای شما و حتی ارتباط برقرار کردن با شما احساس شعف و خوش‌حالی کنند و به لحظه شماری بپردازند.

تولید محتوا در اینستاگرام یکی از راه‌هایی است که به راحتی هر فرد خلاقی می‌تواند از آن استفاده کند و به مراحل بالایی از پیشرفت برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا