مقالات دیجیتال مارکتینگ

چگونه ورودی گوگل را افزایش دهیم ؟

چگونه ورودی گوگل را افزایش دهیم ؟

در دنیای امروز، داشتن یک وب‌سایت برای موفقیت در بیشتر شغل‌ها، یکی از الزامات است. این موضوع به این دلیل است که دنیای امروز، دنیای دیجیتال است و بیشتر افراد در تلاش هستند تا نیازهای خود را با استفاده از اینترنت برطرف کنند. اما نکته مهم اینجا است که شما در دنیای اینترنت تنها نیستید و رقبای زیادی هستند که می‌توانند با کوچک‌ترین غفلت، جای شما را پر کنند. گوگل، یکی از محبوب‌ترین موتورهای جستجو در ایران و جهان است که می‌تواند به‌عنوان یک عامل تاثیرگذار در موفقیت شما ایفای نقش کند.

افزایش ورودی از گوگل باعث می‌شود که بتوانید بازدید سایت خود را بالا برده و نرخ تبدیل و فروش را افزایش دهید. به همین دلیل است که بیشتر صاحبان وب‌سایت، به دنبال روش‌هایی هستند که بتوانند از آن‌ها برای افزایش بازدید گوگل استفاده کنند. در این مقاله می‌خواهیم بهترین روش‌ها را برای جلب‌توجه کاربران گوگل به شما معرفی کنیم تا بتوانید تجارت خود را رونق ببخشید.

ویدئو پیشنهادی : دیجیتال مارکتینگ
 دیجیتال مارکتینگ

 

 • صفحات وب‌سایت خود را برای کلمات کلیدی خاص، بهینه کنید.

باید بدانید که گوگل دانای کل نیست که تنها از بالا به وب‌سایت شما نگاه کند و اگر خوب به نظر رسید، آن را به کاربران نمایش دهد. گوگل در انتخاب سایت‌های خوب و معرفی آن‌ها به مخاطبان، بسیار سختگیر است و تمامی جزئیات وب‌سایت شما را زیر نظر می‌گیرد. به همین دلیل به هر صفحه وب‌سایت، به‌طور جداگانه امتیاز می‌دهد.

درنتیجه یکی از راهکارهای افزایش ورودی گوگل، بهینه کردن هر صفحه، برای کلمات کلیدی مخصوص به خود است. مهم‌ترین ابزار برای رسیدن به این هدف، سئو است. شما باید مطمئن شوید که هر صفحه از سایتتان، به‌طور واضح به بررسی یک موضوع خاص پرداخته است. حتی متن‌های تبلیغاتی که در این صفحه منتشر می‌کنید، باید در راستای موضوع صفحه باشند.

تنها در صورتی بهینه‌سازی بر اساس کلمات کلیدی می‌تواند منجر به افزایش بازید گوگل شود که شما تحقیقات عمیقی را درباره کلمات کلیدی انجام داده باشید. به‌این‌ترتیب می‌توانید بهترین کلمات کلیدی را پیدا کرده و از آن‌ها در قسمت‌های مختلف مانند توضیحات متا، محتوای منتشرشده، عناوین، توضیحات آلت تصاویر و دیگر قسمت‌ها، استفاده کنید. هرچه موضوع شما خاص‌تر و هدفمندتر باشد، فرصت بیشتری برای نمایش در میان نتایج اولیه و افزایش کلیک گوگل، در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

 

افزایش ورودی گوگل

 • جستجوی صفحات را برای گوگل ساده کنید.

گوگل به‌طور مداوم خزنده‌های خود را برای اضافه کردن صفحات جدید به فهرست خود و به‌روزرسانی ایندکس صفحات، روانه وب‌سایت‌های مختلف می‌کند. بنابراین برای افزایش ورودی گوگل، باید کاری کنید که گوگل راحت‌تر بتواند وب‌سایت شما را پیدا کرده و با سرعت بیشتری آن را به فهرست خود اضافه کند. برای رسیدن به این هدف، می‌توانید کارهای زیر را انجام دهید:

 • از کلمات کلیدی مرتبط با موضوع، در توضیحات متا، UPL، عنوان سئو و توضیحات آلت تصاویر استفاده کنید.
 • به صفحات دیگر وب‌سایت خود که دارای اعتبار بیشتری هستند، لینک بدهید. به‌این‌ترتیب خزندگان را در شبکه‌ای از صفحات وب‌سایت خود قرار خواهید داد. درنتیجه می‌توانند با سرعت بیشتری به صفحات مختلف، دسترسی پیدا کنند.
 • به‌طور مداوم آنالیز سئو را انجام داده و رتبه خود را در گوگل بررسی کنید.
 • یک بلاگ راه‌اندازی کنید.

هر سایتی برای افزایش بازدید گوگل، نیاز به یک بلاگ دارد. به عبارت بهتر می‌توان گفت که بلاگ، بهترین راه برای افزایش دسترسی ارگانیک به وب‌سایت شما و افزایش کلیک گوگل است. بلاگ در هر سایت، شامل یک سری مقاله تخصصی در حوزه‌های مربوط به تجارت شما است که یکی از دغدغه‌های مخاطب را هدف گرفته و برای آن راه‌حلی ارائه داده است. به همین دلیل گوگل از مطالب مفید بلاگ شما، برای پاسخ دادن به سوالات مخاطبان استفاده کرده و به‌این‌ترتیب شما را به مخاطب معرفی خواهد کرد.

هر پستی که در وبلاگ خود منتشر می‌کنید، فرصتی است برای جلب‌توجه گوگل و افزایش ورودی از طریق آن! هرچه در پست‌های وبلاگ خود اطلاعات جدیدتر و ارزشمندتری را ارائه دهید، در چشم گوگل ارزشمندتر خواهید شد. به‌این‌ترتیب گوگل شما را به‌عنوان یک منبع اطلاعاتی ارزشمند خواهد شناخت و شما را به‌عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها، به کاربران معرفی خواهد کرد.

ویدئو پیشنهادی : گوگل ادز
گوگل ادز

 

 • وب‌سایت خود را به دایرکتوری‌های آنلاین اضافه کنید.

یکی دیگر از راه‌های جلب‌توجه و افزایش ورودی گوگل این است که در کانال‌های آنلاین پروفایلی ایجاد کرده و وب‌سایت خود را به آن‌ها اضافه کنید. فیس‌بوک، اینستاگرام، LinkedIn و تلگرام، پلتفرم‌های آنلاینی هستند که می‌توانید با عضویتت در آن‌ها، راحت‌تر خود را به مخاطبان معرفی کنید.

به‌عنوان‌مثال اگر شما برای فروشگاه اینترنتی خود در اینستاگرام یک صفحه ایجاد کنید، می‌توانید مخاطبان این پلتفرم را با نام خود آشنا کنید. درنتیجه این افراد برای دسترسی به وب‌سایت شما و داشتن یک خرید ایمن‌تر، نام شما را در گوگل جستجو کرده و یا از طریق لینک وب‌سایت، به صفحه شما خواهند آمد. این آگاهی از برند می‌تواند در افزایش کلیک گوگل، بسیار تاثیرگذار باشد.

 • از عناوین جذاب استفاده کنید.

افزودن کلمات کلیدی به عناوین هر صفحه، باعث می‌شود که گوگل و جستجوگران، راحت‌تر به وب‌سایت شما دسترسی پیدا کنند. استفاده از عناوین جذاب به شما کمک می‌کند تا توسط گوگل شناخته شده و موردتوجه مخاطبان قرار بگیرید. به عبارت بهتر یک عنوان جذاب، شبیه به یک کارت دعوت جذاب است که مخاطب شما را دعوت به بازدید از سایت می‌کند. درنتیجه می‌توانید خود را در میان رقبا برجسته کرده و ورودی وب‌سایت خود را از طریق گوگل افزایش دهید.

یک نکته مهم:

اگر می‌خواهید با استفاده از عناوین جذاب، تعداد ورودی‌های خود را از گوگل افزایش دهید، باید با مخاطب خود صادق باشید. به عبارت بهتر در انتخاب عناوین باید از افراط بیش‌ازحد و دروغ بپرهیزید. به‌عنوان‌مثال اگر شما در حوزه ماساژ درمانی کار می‌کنید و یک پست درباره مزایای ماساژ سنگ داغ، در وبلاگ خود دارد، باید برای انتخاب عنوان این موارد را در نظر بگیرید:

عنوان نه‌چندان جذاب و بسیار کلی: مزایای ماساژ با سنگ داغ

عنوان بیش‌ازحد افراطی: چرا ماساژ با سنگ داغ، زندگی شما را تغییر می‌دهد

عنوان جذاب: ۶ دلیل برای ماساژ با سنگ داغ یا ۶ راه ماساژ با سنگ داغ برای بهبود سلامتی شما

بنابراین برای افزایش ورودی گوگل، باید دقت کنید که عناوین شما هدف روشنی داشته و مخاطب را جذب کنند. از کلمات ناامیدکننده در عناوین استفاده نکرده و سعی کنید همه آنچه را که قرار است در مقاله خود توضیح دهید، در عنوان به کار بگیرید.

 • با وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌هایی که در گوگل اعتبار دارند، ارتباط برقرار کنید.

شما باید برندها و اینفلوئنسرهای بزرگ و فعال در صنعت خود را بشناسید و با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. این برندها، توانسته‌اند دایره مخاطبان خود را تا حد زیادی گسترش داده و توجه زیادی را به خود جلب کنند. درنتیجه برای افزایش بازدید گوگل، می‌توانید از این افراد یا برندهای تاثیرگذار، برای انتشار یک پست مهمان در وبلاگ خود دعوت کنید. آن‌ها این پست را برای مخاطبان خود تبلیغ کرده و درنتیجه فرصت بیشتری برای دیده شدن در اختیار شما قرار می‌گیرد.

همچنین شما نیز می‌توانید از صفحات معتبر آن‌ها استفاده کرده و یک یا چند مقاله، منتشر کنید. در این مقالات باید با استفاده از کلمات کلیدی، به وب‌سایت خود لینک بدهید. این کار باعث افزایش ورودی گوگل برای شما خواهد شد. زیرا بدون شک تعداد زیادی از افراد از این طریق، مقاله شما را مطالعه کرده و بر روی این لینک کلیک می‌کنند. به یاد داشته باشید که همواره این ارتباط را حفظ کرده و پیوند را محکم نگه دارید. حتی زمانی که به اهداف خود رسیدید، باز هم ارتباط با افراد تاثیرگذار در حوزه کاریتان، می‌تواند اعتبار بیشتری را برایتان به ارمغان آورد.

 

 • همواره کیفیت مطالب خود را در سطح بالا نگه دارید.

هرچند نوشتن درباره کلمات کلیدی مهم و قرار دادن صحیح آن‌ها در صفحات می‌تواند باعث افزایش کلیک گوگل شود، اما در درازمدت راه خوبی برای بالا بردن رتبه شما در این موتور جستجو نیست. راز دستیابی به رتبه بالاتر در گوگل، کیفیت است. هیچ راه میانبری برای کسب رتبه بالا در گوگل وجود ندارد. البته شاید بتوانید این رتبه را با پرداخت پول و تبلیغ در گوگل به دست آورید؛ اما این جایگاه موقتی است. به‌علاوه بیشتر کاربران بر روی تبلیغات کلیک نکرده و از آن‌ها عبور می‌کنند.

بنابراین بهترین راه برای افزایش ورودی گوگل، تمرکز بر روی کیفیت صفحات است. گوگل برای دادن رتبه به صفحات وب‌سایت شما، بررسی می‌کند که بازدیدکنندگان چه مدت در سایت شما باقی مانده‌اند. به‌علاوه دقت خواهد کرد که آیا پیش از خروج از سایت، عملی انجام می‌دهند یا خیر؟ به‌عنوان‌مثال بر روی یک لینک داخلی کلیک می‌کنند یا نه؟

برای داشتن یک پست عالی در وبلاگ که بتواند توجه گوگل و مخاطبان را به خود جذب کند، باید این موارد را در نظر داشته باشید:

 • موضوعات را به‌طور عمیق بررسی کرده و به متداول‌ترین سوالات مرتبط، با کلمات کلیدی پاسخ دهید.
 • برای جلب‌توجه مخاطب و افزایش زمان باقی ماندن او در سایت، از تصاویر و فیلم‌های جذاب و مرتبط با موضوع استفاده کنید.
 • سرعت بارگیری صفحه را تا حد امکان کاهش داده و وب‌سایت خود را برای تلفن‌های همراه بهینه کنید.
 • از سایر منابع معتبر در گوگل، بک لینک بگیرید.

تمرکز بر روی کیفیت محتوا، به‌جای رتبه‌بندی و بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو، می‌تواند کسب‌وکار شما را تا حد زیادی جلو بیندازد. زیرا جذاب کردن محیط وب‌سایت برای مخاطب و انتشار محتوا برای جلب رضایت او، به‌خودی‌خود باعث افزایش ورودی گوگل شده و می‌تواند دنیای تجارت شما را گسترش دهد.

 • اهمیت تصاویر را جدی بگیرید.

شاید اگر آمار شیوه‌های جستجوی افراد را در گوگل بررسی کنید؛ از بالا بودن آمار جستجو با تصاویر، شگفت‌زده شوید. بیشتر افراد نام یک محصول را نمی‌دانند و تنها عکسی از آن را دارند. درنتیجه برای پیدا کردن نام و آدرس ارائه‌دهندگان این محصول، ترجیح می‌دهند که عکس آن را در گوگل جستجو کنند. شما باید از محصولات و خدمات خود، عکس‌های باکیفیت و واقعی تهیه کرده و آن‌ها را در وب‌سایتتان منتشر کنید.

برای افزایش ورودی گوگل از این طریق، باید مطمئن شوید که با انجام کارهای زیر، رتبه‌بندی وب‌سایت خود را در جستجوی تصویر بهینه کرده‌اید:

 • یک نام مناسب برای فایل عکستان انتخاب کنید.
 • تا حد امکان حجم عکس را بدون کاهش کیفیت، کاهش دهید تا زمان بارگیری آن کم شود.
 • در زیر هر تصویر، یک توضیح کوتاه بنویسید.
 • از متن alt استفاده کنید.
 • تصاویر را در نقشه XML سایت خود قرار دهید.

افزایش ورودی گوگل

 • کیفیت خدمات خود را برای دریافت نظرات مثبت، افزایش دهید.

کاربران می‌توانند نتایج را بر اساس تعداد نظرات و بازخوردهای مثبت مرتب کنند. درنتیجه کمیت و کیفیت نظرات ارائه‌شده از سوی کاربران، برای افزایش کلیک گوگل، بسیار اهمیت دارد. به‌این‌ترتیب هرچه نظرات ثبت بیشتر و بهتری را به‌سوی خود جلب کنید، احتمال کلیک کاربر بر روی وب‌سایت شما افزایش خواهد یافت. برای افزایش بازخوردهای مثبت می‌توانید موارد زیر را موردتوجه قرار دهید:

 • به مشتریان بالقوه خود، خدمات برجسته‌ای را ارائه دهید.

نشان دهید که برای هر فرد ارزش زیادی قائل هستید. با مشتریان شفاف باشید و برای حل سریع هر مشکلی، نهایت تلاش خود را به کار بگیرید.

 • همواره در جستجوی دریافت نظرات از مخاطب خود باشید.

می‌توانید در کنار هر محصول یا خدمت، ستاره‌هایی را قرار دهید و از مشتریان خود بخواهید که به آن امتیاز دهند. سعی کنید تا حد امکان، فرایند اعلام نظر و امتیازدهی را برای مشتری خود ساده کنید تا تمایل او برای این کار بیشتر شود.

 • به همه نظرات پاسخ دهید.

سعی کنید برای همه نظرات ارزش قائل شده و به آن‌ها پاسخ دهید. هرچند باید نظرات مثبت را برجسته کنید؛ اما نباید نظرات منفی را نادیده بگیرید. به نظرات منفی با احترام پاسخ داده و سعی کنید که مشکل به وجود آمده را برطرف کنید.

سخن پایانی

افزایش ورودی گوگل، یکی از بهترین راه‌ها برای توسعه کسب‌وکار و افزایش فروش است. شما می‌توانید با انجام کارهای بسیار ساده‌ای، بازدیدهای خود را از طریق گوگل افزایش داده و خدمات و محصولات خود را به مخاطبان معرفی کنید.

مهم‌ترین نکته در تلاش برای افزایش بازدید گوگل، این است که همواره کیفیت محتواهای منتشرشده در وب‌سایت و کیفیت خدمات ارائه‌شده را در اولویت خود قرار دهید. رعایت این دو موضوع و اهمیت دادن به آن‌ها، باعث می‌شود که از دید گوگل و از دید مخاطبان، به یک برند معتبر تبدیل شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا