برنامه نویسی و ITوردپرس

افزونه ‌های وردپرس را تا چه اندازه می‌شناسید

افزونه وردپرس چیست

اگر برای اولین بار است که می‌خواهید وارد وردپرس شوید و با آن کار کنید خود را برای تمامی اصطلاحات و کلمات وردپرس آماده کنید. امروزه افزونه وردپرس یک از مواری است که غیرقابل تفکیک در سیستم عامل‌های مختلف است.

بگذارید برای آشنایی ابتدایی با افزونه وردپرس ساده شروع کنیم . افزونه وردپرس چیزی است که به سایت شما قابلیت‌های مختلفی را می‌دهد و حتی می‌تواند باعث پیشرفت و گسترش سایت شما شود.

 

 

بخشی  از کد یک برنامه را تصور کنید که به منظور بهتر شدن سایت یا حتی گسترش آن به عنوان میزبان به سایت مورد نظر وصل می‌شود.

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که به افزونه‌های وردپرس علاقه دارید و می‌خواهید بیشتر بدانید پس ما را تا آخر مطلب این مقاله دنبال کنید تا با تمامی افزونه‌های وردپرس آشنا شوید.

 

افزونه وردپرس چیست

افزونه وردپرس چگونه کار می‌کند

افزونه وردپرس به عنوان یک ساختمان محکم و اساسی برای هرسایت است. افزونه‌های وردپرس به زبان برنامه نویسی PHP نوشته شده و همچنین می‌توانند با  خود برنامه وردپرس یکدست شوند. انجمن ساخت وردپرس بر این باور‌اند که : افزونه‌هایی که طراحی کرده‌اند هر کدام قابلیت مختص به خود را دارند.

بعضی ازاین قابلیت‌ها به گونه‌ای است که افراد می‌توانند بدون آگاهی و خط گرفتن از کد‌های مختلف سایت خود را گسترش دهند و به نوعی دیگر کار راحت‌تری را برای اضافه کردن ویژگی‌های مختلف به سایت خود داشته باشند.

توسعه‌دهندگان و طراحان افزونه وردپرس ده‌ها هزار پلاگین وردپرس طراحی کرده‌اند که شما با توجه به نیاز خود می‌توانید از آنها استفاده کنید.

ما می‌توانیم برای اینکه راحت‌تر بتوانید با این موضوع آشنا شوید برایتان چند نمونه مثال ‌آوریم به این صورت که افزونه وردپرس می‌توانند وب سایت شما را به یک فروشگاه تجارت الکتریکی بسیار کارآمد تبدیل کنند یا حتی می‌توانند بعضی از شبکه‌های اجتماعی را به تالار‌های گفتمان تبدیل کنند.

 

 

ناگفته نماند که بعضی از افزونه‌ها جلوه‌های خاصی ندارند ولی می‌توانند به سایت شما قابلیت‌های مختلفی را دهند که باعث پیشرفت وب سایت شما شود. بنابراین بیایید جلوتربرویم و به افزونه‌های پیش فرض همراه با نصب وردپرس بپردازیم.

داشبورد وردپرس

از بخش داشبورد وردپرس خود برای رسیدن به پلاگین‌ها، می‌توانید در قسمت ناوبری سمت چپ به بخش افزونه‌ها بروید و این کار شما را به لیستی از افزونه‌هایی که هم اکنون در سایت شما نصب شده‌اند، می‌کشاند.

اگر بخواهید به سایت خود قابلیت جدیدی اضافه کنید باید بخش ADD New را انتخاب کنید و با انجام این کار، این بخش شما را به اضافه کردن افزونه‌های جدید سوق می‌دهد. تقریبا هر چیزی که شما تصور کنید می‌توانید با استفاده از افزونه وردپرس آن را وارد سایت خود کنید و با این کار قابلیت و ویژگی‌های مختلفی برای سایت خود به ارمغان می‌آورید.

 

افزونه وردپرس چگونه کار می‌کند

 

به این نکته نیز می‌توانیم اشاره کنیم که تعدادی پلاگین وردپرس وجود دارند که شما می‌توانید در صورت نیاز از آنان استفاده کنید.

پلاگین‌ های رایگان وردپرس

با تشکر از جامعه طراحان و توسعه‌دهندگان وردپرس که توانسته‌اند به معنای واقعی کلمه حدود 55000  افزونه رایگان وردپرس تولید کنند که هرکدام ویژگی مختص خود را داشته باشند. انتخاب افزونه مناسب وردپرس برای وب سایت اصلا کار ساده‌ای نیست به ویژه هنگامی که هزاران گزینه رایگان در آنجا دارید.

به هر حال به همه این افزونه‌ها نمی‌توان اعتماد کرد بنابراین برای اینکه وب سایت بهتری داشته باشید به موارد زیر بیشتر توجه فرمایید :

 • میانگین رتبه بندی کاربر
 • تاسیسات فعال
 • نقد‌های کاربران
 • پشتیبانی و مستندات
 • بروزرسانی‌ها و سازگاری

مزایای خرید افزونه ‌های وردپرس چیست

مزایای خرید افزونه‌های وردپرس عبارت‌اند از :

 راه حل‌های خاص و مناسب

هنگامی که وب سایت شما به عملکرد خاصی نیازداشته باشد، افزونه‌های رایگان وردپرس به تنهایی نمی‌توانند مسائل پیچیده را حل  کنند. شاید برای پشتیبانی بیشتر از سایت خود مجبور به خرید افزونه‌های پرداخت شده شوید.

ویژگی‌های پیشرفته

ویژگی‌های پیشرفته فقط در پلاگین‌های پرداخت شده  وردپرس در دسترس هستند زیرا ساخت و نگهداری از این ویژگی‌ها، استمرار و فداکاری زیادی را می‌طلبد.

پشتیبانی اختصاصی از توسعه‌دهندگان افزونه

پاسخ‌ و پشتیبانی سریعتر ایمیل توسط شخصی که می‌تواند در صورت عدم اطمینان از مشکلات، به شما در رفع مشکلات کمک کند.

مستندات و آموزش‌های گسترده

اگر فردی از خود یادگیرنده هستید و می‌توانید خود را به بخش‌های گسترده اسناد یا منابع هدایت کنید که در آن می‌شود آموزش‌ها، دستورالعمل‌های ویدیویی و راهنماهایی را پیدا کرد که بتواند به راحتی به شما کمک کند حتی بدون تماس با پشتیبانی نیز بتوانید کار کنید.

به روزرسانی‌های منظم

افزونه‌های Premium WordPress به روزرسانی‌های منظم را برای رفع مشکلات امنیتی، ارائه می‌دهند.

 

افزونه‌های Premium WordPress

 

بروزرسانی‌ها به صورت خودکار در داشبورد وردپرس شما ظاهر می‌شوند و می توانید آنها را تنها با چند کلیک نصب کنید.

شانس بهتر سازگاری با نسخه وردپرس شما

امیدواریم که پس از این همه واقعیت‌ها بتوانید تصمیم بگیرید که در کدام مرحله هستید و نیازهای واقعی و اصلی شما چیست.

چگونه سرعت وردپرس را افزایش دهیم

هم اکنون بیش از 37.6٪ از وب سایت‌ها  توسط افزونه‌های وردپرس تغذیه می‌شوند. وقتی که در سایت خود شروع به کار می‌کنید و سرعت افزونه‌های وردپرس پایین است و به نوعی دیگر برای شما به کابوس تبدیل شده‌اند و شما حتی نمی‌توانید بفهمید که مشکل اصلی از کجا می‌تواند باشد.

 

مقاله پییشنهادی : آموزش بهینه سازی دیتابیس وردپرس
آموزش بهینه سازی دیتابیس وردپرس

 
در این قسمت به شما می‌گوییم چگونه می‌توانید سرعت افزونه وردپرس را زیاد کنید.

 1. ذخیره سازی بسیار مهم است زیرا باعث کاهش بار سرورهای میزبان وردپرس شما می‌شود و باعث می‌شود وب سایت شما سریعتر اجرا شود. برای بهبود سرعت و عملکرد وردپرس شما نیاز به ذخیره سازی مناسب دارید.
 2.  هرچه افزونه وردپرس یک وب سایت سریعتر باشد  تجربه کاربر را بهبود می‌بخشد و کاربران را به بازدید از صفحات  بیشتر ترغیب می‌کند. این مورد همچنین در افزایش تعامل و مدت زمانی که کاربران در وب سایت می‌پردازند کمک می‌کند.
 3. افزونه وردپرس یک وب سایت سریعتر به شما کمک می‌کند تا از جستجوی ارگانیک، ترافیک بیشتری را به وب سایت خود هدایت کنید. گوگل به وب سایت‌های سریعتر مزیت سئو قابل توجهی می‌دهد که به شما در رتبه بندی بالاتر در نتایج جستجو کمک می‌کند.

بیایید به پنج تا از بهترین افزونه‌های حافظه نهان وردپرس که می‌توانید برای افزایش سرعت وب سایت خود استفاده کنید، نگاهی بیندازیم.

 • WP Rocket
 • W3 Total Cache
 • WP Super Cache
 • Sucuri Firewall
 • Built-in Cache Plugins from Hosting

افزونه‌های مهم و کاربردی وردپرس

برنامه و ابزار‌های مهم و کاربردی‌ وجود دارند که شما می‌توانید با استفاده از آنان وب سایت خود را گسترش دهید. در این قسمت چند نمونه از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین افزونه‌های وردپرس را به شما معرفی می‌کنیم که عبارت‌اند از :

 1. Contact Form 7
 2. Yoast SEO
 3. Akismet Anti-Spam
 4. WooCommerce
 5. WordFence Security
 6. UpdraftPlus WordPress Backup Plugin

موارد فوق مهم‌ترین افزونه‌های وردپرس هستند که شما می‌توانید با استفاده از آنان وب سایت خود را طراحی و توسعه دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا