مالی و سرمایه‌گذاری

بهترین تنظیمات اندیکاتور ایچیموکو

بهترین تنظیمات اندیکاتور ایچیموکو

اندیکاتور ایچیموکو یکی از بهترین روش‌های تحلیل تکنیکال بازار بورس و فارکس است که به تریدرها برای سنجش شرایط بازار، روند کاهش یا افزایش قیمت و درنهایت تشخیص زمان مناسب برای خرید یا فروش سهام کمک بسیاری می‌کند.

روش‌های زیادی برای تنظیم این اندیکاتور و بهره‌برداری از اطلاعات آن برای سوددهی وجود دارد؛ اما چیزی که می‌تواند سوددهی پایدار برای شما ایجاد کند پیدا کردن بهترین تنظیمات اندیکاتور ایچیموکو است. در این مطلب در خصوص این تنظیمات و شیوه رسیدن به آن‌ها توضیحاتی را ارائه می‌دهیم.

 

ویدئو پیشنهادی : آموزش ایچیموکو
آموزش ایچیموکو

 

اصلی‌ترین تنظیمات ایچیموکو شامل چه مواردی می‌شود؟

زمانی که قصد دارید تحلیل ایچیموکو را روی نمودار خود بیندازید، یک سری تنظیمات پیش‌فرض برای شما ظاهر می‌شود که نشان‌دهنده شرایط عادی این استراتژی است. معمولا توصیه می‌شود که این تنظیمات را تغییر ندهید و بگذارید که اعداد واقعی ایچیموکو چیزی که لازم است را به شما بگویند.

در حالت کلی ایچیموکو دارای ۵ خط و نمودار اصلی است که می‌توانید از آن‌ها برای تحلیل عادی استفاده کنید. این خطوط شامل سنکو اسپان A، سنکو اسپان B، چیکو اسپن، تنکانسن و کیجون سن می‌شود. علاوه بر این فاصله میان سنکو بی و سنکو آ که به ابر کومو معروف است تاثیر زیادی در نتیجه تحلیل‌های ایچیموکو دارد.

در تنظیمات اولیه ایچیموکو سه عدد ۹، ۲۶ و ۵۲ وجود دارند که احتمالا آن‌ها در فرمول‌های بنیادی این استراتژی نیز دیده‌اید. این اعداد نیز ازجمله مواردی هستند که نباید آن‌ها را تغییر دهید و با تکیه بر آن‌ها به بهترین تنظیمات اندیکاتور ایچیموکو برسید.

ویدئو پیشنهادی :  آموزش بورس
آموزش بورس

 

بهترین تنظیمات اندیکاتور ایچیموکو

چند روش برای تنظیم اندیکاتور ایچیموکو وجود دارد؟

استراتژی تحلیلی ایچیموکو بسیار قدرتمند و انعطاف‌پذیر است؛ بنابراین شما می‌توانید متناسب با استراتژی معاملاتی خود تنظیمات آن را انجام دهید. درواقع باید گفت که در ایچیموکو صدها روش برای تنظیم و تحلیل وجود دارد و این شما هستید که باید تصمیم بگیرید کدام‌یک برای معاملاتتان بهتر است.

اگر در فضای اینترنت جست‌وجو کنید آموزش‌های زیادی برای این استراتژی وجود دارد که در آن‌ها روش‌های مختلف تنظیمات اندیکاتور آورده شده‌اند. شما می‌توانید برای شروع از یکی از این روش‌ها آغاز کنید و درنهایت به استراتژی متناسب با شرایط خود برسید.

بهترین تنظیمات اندیکاتور ایچیموکو

بهترین تنظیمات اندیکاتور ایچیموکو چیست؟

پاسخ دادن به این سوال کمی است؛ برای اینکه بتوان توضیح داد که بهترین روش برای تنظیم کردن اندیکاتور ایچیموکو کدام است باید نوع معامله، شرایط بازار، مقدار هر سهم و عواملی از این دست را در نظر گرفت. استراتژی معاملاتی شما مهم‌ترین نقش را در پیدا کردن بهترین تنظیمات اندیکاتور ایچیموکو دارد؛ پس باید گفت که بهترین برای هر فرد متفاوت است و هرکس باید خودش راه درست را پیدا کند.

البته این به این معنا نیست که شما صرفا با آزمون و خطا و بدون هیچ روش کارشناسی شده‌ای وارد بازار شوید و با از دست دادن سرمایه‌های خود بهترین روش را پیدا کنید. برای تازه‌کاران تنظیمات پیش‌فرض ایچیموکو بهترین است و می‌تواند اطلاعات زیادی را برای تحلیل بازار در اختیار آن‌ها قرار دهد. بعد از مدتی کار با این تنظیمات و اعداد اصلی ایچیموکو و به‌روز کردن اطلاعات شما می‌توانید بهترین روش را برای استراتژی معاملاتی خود پیدا کنید.

بهترین تنظیمات اندیکاتور ایچیموکو

نکاتی برای رسیدن به بهترین تنظیمات ایچیموکو

در این بخش نکاتی را مطرح می‌کنیم که به شما کمک می‌کنند تا در زمانی سریع‌تر به روش مناسب برای معاملات خود برسید و با تحلیل ایچیموکو سود کنید.

 

ویدئو پیشنهادی : آموزش تحلیل تکنیکال
آموزش تحلیل تکنیکال

 

  • به خودتان سخت نگیرید.

بسیاری از ما فکر می‌کنیم که بهترین روش همیشه سخت‌ترین روش است و به همین دلیل هم هست که از رفتن به سمت آن می‌ترسیم؛ اما باید بدانید که موفقیت در سادگی است؛ اگر شرایط تحلیل را برای خود پیچیده کنید یا سعی کنید با روشی عجیب‌وغریب و گیج‌کننده به موفقیت برسید قطعا شکست خواهید خورد. مسائل را برای خود ساده بگیرید و آن‌ها را به مسائل کوچک‌تر تقسیم کنید تا به نتایج دلخواه برسید.

  • آموزش ببینید.

تا زمانی که شما درک درستی از سیستم ایچیموکو نداشته باشید نمی‌توانید بهترین تنظیمات اندیکاتور ایچیموکو را پیدا کنید. بسیاری از افراد هستند که انتظار دارند با نمودارهای این استراتژی آینده را به‌طور دقیق پیش‌بینی کنند و زمانی که به نتیجه نمی‌رسند ناامید می‌شوند. با شرکت در دوره‌های آموزشی حرفه‌ای دیدی واقعی پیدا می‌کنید و می‌توانید به روشی درست به سمت سوددهی بیشتر پیش بروید.

  • روش خودتان را پیدا کنید.

در ابتدای مسیر که شما هنوز تجربه و دانش کافی برای کار با نمودارهای استراتژی ایچیموکو ندارید، تقلید کردن از دیگران کار اشتباهی نیست؛ اما اگر قرار باشد که تا ابد با تقلید از دیگران پیش بروید و خودتان کاری برای معامله‌هایتان نکنید بهتر است فاتحه زندگی معاملاتی‌تان را بخوانید. در دنیای بورس هر معامله‌گری به شیوه خود عمل می‌کند و شما نیز باید برای موفق شدن استراتژی خاص خودتان را بچینید.

سخن پایانی

همواره به یاد داشته باشید که بهترین تنظیمات اندیکاتور ایچیموکو لزوما سخت‌ترین آن نیست؛ بسیاری از افراد هستند که با تکنیک‌های ساده و دم‌دستی به سودهای خوبی دست پیدا می‌کنند. تنها کافی است که دید خود را اصلاح کنید و با بررسی دقیق نمودارها نقاطی که می‌توانند برای تحلیل بهتر به شما کمک کنند را پیدا کنید. تجربه در این راه حرف اول را میزند؛ پس از همین‌الان باید برای پیدا کردن بهترین راهکار برای خودتان تلاش کنید.

مقاله پیشنهادی : ترکیب ایچیموکو با الیوت
ترکیب ایچیموکو با الیوت

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا