مالی و سرمایه‌گذاری

همه چیز درباره آموزش ترید لحظه ای ارز دیجیتال

یکی از جدیدترین مشاغلی که می‌تواند درآمد بالایی برای شما به دنبال داشته باشد، فعالیت به عنوان تریدر است. این روزها بازار ارزهای دیجیتال تا حد زیادی فراگیر شده و افراد زیادی به دنبال این هستند که دانش خود را در این باره ارتقا داده و سود کلانی به دست آورند. این بازارها هم زمینه سرمایه‌گذاری و هم تجارت را برای علاقه‌مندان به وجود آورده‌اند. اگر به دنبال تجارت یا ترید هستید، لازم است تا اطلاعات خود را درباره معاملات بالا ببرید. یکی از نکات موجود در آموزش ترید حرفه‌ای، ترید لحظه ای است. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات کامل و لازم درباره آموزش ترید لحظه ای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم.

ترید لحظه ای در ارز دیجیتال چیست؟

ترید لحظه ای در ارز دیجیتال یا اسکالپ را می‌توانیم به نوعی یک زیرمجموعه از ترید روزانه در نظر بگیریم که باید در آن به دنبال پوزیشن‌های معاملات کوتاه مدت بود. به صورت کلی ممکن است مدت زمان باز ماندن هر معامله در جد چند ثانیه تا چند دقیقه باشد؛ از این رو سود حاصل از این معامله اندک خواهد بود. بر این اساس تریدرهای لحظه ای، باید در تعداد زیادی معامله به این صورت شرکت کنند تا بتوانند سود زیاد و مورد نظر خود را به دست آورند. یکی از نکات مهم برای ترید به صورت لحظه ای، سرعت بسیار بالا و تصمیم‌گیری سریع است. در واقع شما برای عملی کردن تصمیمات خود، فرصت زیادی نخواهید داشت.

آموزش تحلیل تکنیکال در بازار کریپتو

 

تریدرهای لحظه ای که به عنوان اسکالپر هم شناخته می‌شوند، افرادی هستند که به سرعت و هیجان علاقه داشته و تمایل دارند از همه سودهای جزئی موجود در بازار، بهره ببرند. این دسته از تریدرها عموما چارت‌های کوتاه مدت را در نظر داشته و به دنبال ترید کردن در تایم فریم یک تا پنج دقیقه هستند. این روش از ترید کردن برای افرادی که زمان کافی داشته و قصد دارند متمرکز و سریع عمل کنند، گزینه خوبی محسوب می‌شود. از این رو با آموزش ترید لحظه ای ارز دیجیتال، می‌توانید در بازه‌های زمانی کوتاه، کسب سود داشته باشید.

آموزش ترید لحظه ای در ارز دیجیتال از صفر تا صد

حال که دانستیم ترید لحظه ای در ارز دیجیتال چیست، لازم است تا درباره آموزش ترید ارز دیجیتال از صفر تا صد هم اطلاعات و دانش لازم را به دست آوریم. همه افرادی که در مرحله آموزش ترید مبتدی هستند هم با پشت سر گذاشتن آموزش‌های این دوره و کسب مهارت در تحلیل تکنیکال، می‌توانند عملکرد خوب و مناسبی در این راستا داشته باشند. در این بخش از محتوا با ما همراه باشید تا مطالب کاملی از آموزش ترید حرفه‌ای در اختیار شما قرار دهیم.

ترید لحظه ای در ارز دیجیتال چیست؟

اولین استراتژی

جزئیات استراتژی اول در ترید کردن به روش لحظه ای، بسیار ساده بوده و اگر به صورت اصولی انجام شود، می‌تواند سوددهی خوبی برای شما داشته باشد. در این گام شما به چند مورد نیاز خواهید داشت تا بتوانید وارد فرایند ترید کردن شوید ازجمله موارد کاربردی در این راستا باید به گزینه‌های زیر اشاره کنیم.

آموزش بازار ارزهای دیجیتال

 

 • دارایی: در اولین قدم نیاز به یک دارایی با پتانسیل رشد بالا خواهید داشت تا بتوانید اقدامات بعدی را بر روی آن پیاده‌سازی کنید.
 • تایم فریم: برای پیاده‌سازی این استراتژی باید چارت شما بر روی تایم فریم یک دقیقه تنظیم شده باشد.
 • اندیکاتور: برای کسب نتیجه بهتر از این استراتژی توصیه می‌کنیم از میانگین متحرک صد روزه و پنجاه روزه و همچنین اسیلاتور با تنظیم 5.3.3 استفاده کنید.
 • جلسه معاملاتی: بر اساس تجربیات موجود در این راستا، توصیه می‌کنیم از سشن یا جلسه معاملاتی نیویورک و لندن استفاده کنید تا نتیجه بهتری برای شما به دست آید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای راه اندازی صرافی ارز دیجیتال برای مبتدیان

ورود به پوزیشن لانگ

سپس برای اجرای این استراتژی شما نیاز دارید تا به پوزیشن لانگ وارد شوید. برای این کار لازم است تا مراحل خاصی را به ترتیب پشت سر بگذارید. در اولین قدم منتظر بمانید تا اندیکاتور 50 بالاتر از اندیکاتور 100 حرکت کند. سپس منتظر بمانید تا زمانی که قیمت به اندیکاتورها برسد. در نهایت بعد از اینکه اسیلاتور از سطح 20 رد شد، می‌توانید برای قدم‌های بعدی اقدام کنید. در شرایطی که هر سه حالت رخ داده باشد، فرصت خوبی برای ترید کردن خواهید داشت.

ورود به پوزیشن شورت در ترید لحظه ای در ارز دیجیتال

در آموزش ترید لحظه ای در ارز دیجیتال، پوزیشن شورت و لانگ با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند؛ از این رو برای آموزش ترید حرفه‌ای، لازم است تا درباره ورود به هر یک از آن‌ها اطلاعات لازم را در اختیار داشته باشید. در این حالت باید اندیکاتور 50 پایین‌تر از اندیکاتور 100 باشد. سپس مانند پوزیشن لانگ منتظر بمانید تا زمانی که قیمت به اندیکاتورها برسد. توجه داشته باشید که در بهترین حالت، قبل از باز کردن سفارش فروش حتما باید اسیلاتور پایین‌تر از 80 باشد.

مشخص کردن سود و ضرر

مرحله بعدی که برای آموزش ترید لحظه ای در ارز دیجیتال باید بدانید، مشخص کردن حد سود و ضرر است. سود ایده آل در روند این استراتژی می‌تواند بین 8 تا 12 پیپ، دقیقا از لحظه ورود شما باشد. در مشخص کردن حد ضرر هم در بهترین حالت باید 2 تا 3 پیپ پایین‌تر یا بالاتر از آخرین سطح نوسانی در نظر گرفته شود.

دومین استراتژی در آموزش ترید لحظه ای در ارز دیجیتال

به غیر از روش معرفی شده در بخش‌های قبلی، در روند آموزش ترید مبتدی، استراتژی دیگری هم ارائه شده که برای ترید روزانه و لحظه ای، تا حد زیادی کاربرد دارد. برای شروع ترید بر اساس این استراتژی هم شما مانند روش قبلی به مواردی نیاز خواهید داشت که به شرح زیر هستند.

 • دارایی: به عنوان دارایی توصیه می‌کنیم از یک جفت ارز با نوسان بالا انتخاب کنید.
 • تایم فریم: برای استفاده از این استراتژی باید از تایم فریم‌های یک تا 30 دقیقه استفاده کنید.
 • اندیکاتور: از دیگر موارد مورد نیاز برای این استراتژی می‌توانیم به باند بولینگر اشاره کنیم.
 • سشن: در این استراتژی هم مانند روش قبلی باید از سشن نیویورک و لندن استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه: PEPE Miner Bot چیست و آیا پپه ماینر بات آینده روشنی دارد؟

ورود به پوزیشن لانگ یا شورت

همان‌طور که در بخش‌های قبلی به این موضوع اشاره کردیم، بهره بردن از این استراتژی برای تریدرها مبتدی می‌تواند ساده‌تر باشد. لذا کافی است به دو نکته مهم توجه داشته باشید تا بتوانید وارد پوزیشن لانگ یا شورت شوید. در ابتدا باید با کمک تایم فریم سی دقیقه‌ای، به خوبی روند و شرایط بازار را در نظر داشته و آن را آنالیز کنید. در شرایطی که روند بازار صعودی بود، باید با رسیدن قیمت به کف باند بولینگر وارد پوزیشن خرید شوید. چنانچه شرایط بازار نزولی باشد، قیمت که به سقف باند بولینگر رسید، وارد پوزیشن فروش شوید.

مشخص کردن حد سود و ضرر

برای مشخص کردن این محدوده باید بر اساس نمودار اقدام کنید. حد سود شما در بهترین حالت باید در نقطه‌ای باشد که قیمت دارایی با کف باند بولینگر برخورد دارد. حد ضرر هم لازم است 2 یا 3 پیپ بالاتر از کندلی باشد که از باند عبور کرده است.

مزایا و معایب ترید لحظه ای در ارز دیجیتال

در بخش‌های قبلی به صورت کامل به آموزش رایگان ترید ارز دیجیتال لحظه ای در دو استراتژی کاربردی پرداختیم. از این رو شما هم می‌توانید با در اختیار داشتن سیگنال دقیق برای صد ترید یا بیشتر، از این استراتژی‌ها استفاده کرده و نتیجه دلخواه خود را به دست آورید. کمک گرفتن از ترید لحظه ای، مزایا و معایب مخصوص خود را داشته که توصیه می‌کنیم قبل از استفاده از آن اطلاعات خود را در این باره ارتقا دهید.

مزایا و معایب ترید لحظه ای در ارز دیجیتال

از جمله مزایا و معایب این روش معامله، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

مزایای ترید لحظه ای در ارز دیجیتال:

 • انجام معاملات با سود کم اما تعداد بالا
 • افزایش شانس ورود به معاملات مختلف در طول روز
 • انتخاب بازه‌های زمانی کوتاه و کاهش ریسک

معایب ترید لحظه ای در ارز دیجیتال:

 • وجود ریسک از دست دادن سرمایه برای اسکالپرهای مبتدی
 • درگیر کردن زمان زیاد
 • احتمال درگیری با ضررهای متوالی در طول یک روز

پیشنهاد مطالعه: آموزش هولد ارز دیجیتال به زبان ساده

آموزش ترید ارز دیجیتال مکتب خونه

بدیهی است که برای کسب درآمد از ارزهای مختلف مانند اتریوم، بیت کوین و حتی رمزارزهای کوچک‌تر شما نیاز به آموزش اصولی دارید. بدون اینکه از مفاهیم کاربردی اطلاع پیدا کنید، به هیچ عنوان نباید وارد معاملات شوید؛ چراکه هر لحظه احتمال از دست دادن سرمایه کلی وجود دارد. از این رو می‌توانید از آموزش رایگان صفر تا صد ارز دیجیتال و دوره‌های ارائه شده درباره آموزش ترید فارکس و غیره بهره ببرید. مکتب خونه مطالب مفیدی درباره آموزش ترید ارز دیجیتال از صفر تا صد در اختیار کاربران خود قرار داده است.

به کمک این آموزش‌های ارز دیجیتال می‌توانید اطلاعات خود را درباره صرافی بایننس (Binance) بیت کوین، تحلیل تکنیکال و غیره ارتقا دهید. آموزش ترید لحظه ای ارز دیجیتال یکی دیگر از مباحث ارائه شده بوده که شما را به سودهای کم، اما متعدد می‌رساند.

سخن پایانی

امروزه متقاضیان آموزش ترید ارز دیجیتال از صفر تا صد رایگان بسیار زیاد شده و افراد زیادی به دنبال یادگیری همه مفاهیم کاربردی، در کوتاه‌ترین زمان ممکن هستند. بر این اساس توصیه می‌کنیم بدون ارتقا دادن سطح آگاهی خود، شروع به ترید نکنید. از جمله استراتژی‌های کاربردی و مهم در این حوزه، باید به آموزش ترید لحظه ای ارز دیجیتال اشاره کنیم که تا حد زیادی مورد توجه قرار گرفته است.

مرجع کامل آموزش سرمایه گذاری از صفر + اعطای گواهینامه معتبر دوره

 

راهکارهای مختلفی برای کسب نتیجه در این حوزه بوده که شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. در بخش‌های قبلی توضیحات کاملی در این باره ارائه دادیم. مکتب خونه یکی از منابع معتبر در این زمینه بوده که شما می‌توانید از آموزش ترید حرفه‌ای و آموزش ترید مبتدی ارائه شده در آن برای کسب مهارت استفاده کنید.

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و هم اکنون به عنوان عضو تیم سئو و مدیر تیم نویسنده‌های مکتب خونه در این مجموعه فعالیت می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا