مالی و سرمایه‌گذاری

معرفی نرم افزارهای امواج الیوت و نحوه کارکرد آن

نرم افزارهای امواج الیوت را بشناسید و بکارببرید !

امواج الیوت یکی از مهم‌ترین، سخت‌ترین و پیچیده‌ترین مفاهیمی است که در تحلیل تکنیکال بازارهای مالی مورد استفاده قرار می‌گیرد. امواج الیوت چیزی جز نمایش الگوی رفتارهای سهام نیست و هر تحلیل گری بتواند این الگوها را شناسایی کند عملاً می‌تواند رفتار سهم را نیز پیش بینی کند.

نه تنها امواج الیوت بلکه تمامی مفاهیم تحلیل تکنیکال بر پایه پیدا کردن الگو و استفاده از آنها در شرایط مختلف است اما آنچه امواج الیوت را نسبت به دیگر الگو شاخص کرده است این است که امواج الیوت خود به دنیال نشان دادن الگوهای بازار و پیش بینی شرایط آینده آن است.

اگر بخواهیم از دید کارشناسان بازار سرمایه به امواج الیوت و دیگر مفاهیم نگاه کنیم بازار سرمایه مجموعه‌ای از روند صعودی و نزولی است؛ این در حالی است که از دید افراد تازه کار یک سهم یا نزولی است و یا صعودی. می‌توان گفت نمودار یک سهم هیچ گاه به‌صورت خط مستقیم نیست و امواج الیوت می‌تواند این روند صعودی یا نزولی سهام را تحلیل کند. امواج الیوت ساخته شده از ۵ موج اصلی و ۳ موج اصلاحی است.

امواج اصلی در مسیر اصلی سهم که صعودی یا نزولی است قرار دارند و امواج اصلاحی برخلاف جهت حرکت سهم قرار می‌گیرند. اما سؤال اینجاست که چگونه می‌توان امواج الیوت را مشاهده یا به‌عبارتی آنها را شناسایی کرد. برای این منظور نرم افزارهای اختصاصی زیادی به‌عنوان نرم افزار موج شماری طراحی و ساخته شده است که در تحلیل تکنیکال بازار سرمایه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه با برخی از بهترین نرم افزار شمارش امواج الیوت آشنا می‌شویم.

ویدیو پیشنهادی : امواج الیوت
امواج الیوت

 

نرم افزارهای امواج الیوت

 • نرم افزار ویو آنالیز Elliott Wave Analyzer 4

این نرم افزار همانگونه که از نامش پیدا است یک نرم افزار موج شماری الیوت است که در تحلیل تکنیکال بازار سرمایه و شمارش امواج الیوت مورد استفاده قرار می‌گیرد. با کمک این نرم افزار می‌توانید چارت‌های مختلف را باز کرده و آنها را بر پایه امواج الیوت تحلیل کنید. اگر تازه کار هستید و به‌تازگی با امواج الیوت آشنا شده‌اید بهتر است از این نرم افزار به‌عنوان ابزار کمک آموزشی استفاده کنید.

 • نرم افزار موتیو ویو (MOTIVEWAVE)

نرم افزار موتیو ویو یکی از بهترین نرم افزارهای امواج الیوت است که در تحلیل تکنیکال مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نرم افزار ابزارهای مختلفی برای تحلیل الیوت داشته و یکی از گران‌ترین نرم افزارهای موجود در بازار است. موتیو ویو مورد استفاده بانک‌ها، شرکت‌ها و صندوق‌های سرمایه گذاری قرار می‌گیرد.

این نرم افزار ویژگی‌های مثبت زیادی برای تحلیل امواج الیوت دارد که یکی از آنها امکان شمارش امواج الیوت به‌صورت دستی و اتوماتیک است. علاوه بر آن برای کسانی که روی تحلیل الگوهای هارمونیک کار می‌کنند از این نرم افزار برای محاسبه درصدهای هر موج از امواج الیوت نیز می‌توانند بهره ببرند و آن را به‌صورت خودکار محاسبه کنند. یکی از چالش‌های اصلی کار با این نرم افزار تهیه آن و ورود اطلاعات به آن است. همانطور که گفته شد این نرم افزار کاملاً تخصصی بوده و از قیمت بالایی برخوردار است.

نرم افزارهای امواج الیوت

ویژگی‌های نرم افزار MOTIVEWAVE

 • این نرم افزار یکی از پیشرفته‌ترین نرم افزار شمارش امواج الیوت است.
 • امکان تعیین سطح دسترسی و عملکرد نرم افزار به‌صورت خودکار و اتوماتیک را فراهم است. شمارش امواج به‌صورت کاملاً خودکار، ابزارهای تشخیص خودکار الگوی امواج الیوت، اسکنر امواج الیوت و ابزارهای موج‌های دستی الیوت تنها بخشی از امکانات این نرم افزار امواج الیوت است که همگی برای سرعت بخشیدن به تحلیل‌های تکنیکال به کمک شما می‌آیند. ضمن اینکه این قابلیت‌ها مدام به‌روزرسانی می‌شوند.
 • ارائه نمودارهای زیبا، کاربر پسند، بسیار منعطف و قابل تنظیم که یکی دیگر از ویژگی‌های این نرم افزار موج شماری الیوت است. این نمودارها می‌توانند ساعت‌های زیادی از کار رسم نمودارها و تجزیه و تحلیل امواج الیوت را صرفه جویی کنند.
 • همه برچسب‌های امواج الیوت به‌صورت خودکار روی نمودارها اضافه می‌شوند.
 • تمام الگوهای موج الیوت و درجات تئوری موج الیوت پشتیبانی می‌شوند.
 • تعداد همه الگوهای الیوت را می‌توان به‌صورت دستی تنظیم کرد (بجز در حالت خودکار الیوت)
 • امواج الیوت را می‌توان در هر سطحی تجزیه کرد و تحلیل را سرعت بخشید.
 • همه قوانین و دستورالعمل‌های تئوری امواج الیوت با هشدارهای لازم اجرامی‌شوند تا به شما امکان تغییر تعداد آنها را بدهد. این کار باعث می‌شود یادگیری قوانین الیوت به‌عنوان یکی از سخت‌ترین تحلیل‌های تکنیکال برای شما آسان شود و شما را تبدیل به یک متخصص امواج الیوت کند.
 • این نرم افزار امکان ترکیب تجزیه و تحلیل فیبونانچی با آنالیز الیوت را میسر کرده و امکان مشخص کردن نقاط ورودی و خروجی را می‌دهد.
 • این نرم افزار امواج الیوت به‌کارگیری تحلیل الیوت را برای شما آسان ساخته و به شما این امکان را می‌دهد که با خودکار کردن معاملات خود از اشکال مختلف الگوها استفاده کنید.
 • امکان استفاده در مانیتورهای متعدد وجود دارد.
 • نمودارها قابل تنظیم بوده و رابط کاربری آسان و تصویری دارد.
 • این نرم افزار موج شماری الیوت تمام قابلیت‌های معاملاتی که از یک پلتفرم معاملاتی دارید را برآورده کرده و کاملاً حرفه‌ای و پیشرفته است.
 • نرم افزار داینامیک تریدر (DYNAMIC TRADER)

این نرم افزار یکی از بهترین نرم افزارهای شمارش امواج الیوت است که بستر مناسبی برای تحلیل تکنیکال و امواج الیوت را برای معامله گران به وجود آورده است. این نرم افزار بیش از ۱۵ سال است که مورد استفاده تحلیل گران حرفه‌ای قرار می‌گیرد. نرم افزار داینامیک تریدر توسط تیم نرم افزاری رابرت ماینر طراحی شده است و در این مدت نسخه‌های متعددی از آن به بازار عرضه شده است. این نرم افزار برای افرادی مبتدی و حرفه‌ای که با امواج الیوت سر و کار دارند بسیار مناسب است.

مقاله پیشنهادی : اسیلاتور الیوت
اسیلاتور الیوت

 

 • نرم افزار ال ویو (ELWAVE)

یکی دیگر از بهترین نرم افزارهای شمارش امواج الیوت نرم افزار ال ویو است که ساخت شرکت هلندی PROGNOSIS است. این نرم افزار برای تحلیل تکنیکال در انواع بازارهای سرمایه مورد استفاده معامله گران قرار گرفته. جز نرم افزارهای خودکار به شمار می‌آید. این نرم افزار بر پایه تئوری امواج الیوت طراحی شده است و به تحلیل‌گر امکان می‌دهد در مدت چند دقیقه از یک تا ۵ هزار نمودار الیوت را مشاهده و بررسی کند. این نمودارها به تریدر کمک می‌کند تا الگوهای حاکم بر بازار را شناسایی، مشاهده و پیش بینی کند و بتواند یک معامله سودآور داشته باشد.

ویژگی‌های نرم افزار ال ویو
 • ELWAVE یک نرم افزار موج شماری الیوت است که یکی از بهترین‌ها در نوع خود بوده و تحلیل‌های کاملاً حرفه‌ای از امواج الیوت را ارائه می‌دهد.
 • این نرم افزار پیشرو بر پایه تجزیه و تحلیل کامل و کاملاً خودکار امواج الیوت بهترین فرصت‌ها را برای معاملات شناسایی می‌کند.
 • به دقت تعیین می‌کند چه زمانی باید از یک معامله خارج شوید.
 • کم و بیش هر گونه اوراق بهاداری از جمله سهام، کالاها، معاملات آتی و فارکس را پوشش می‌دهد.
 • در هر چارچوب زمانی از معاملات موقعیتی تا معاملات روزانه را پوشش می‌دهد.
 • در هر بازاری قابل استفاده است.
 • امکان نظارت بر معاملات به‌صورت خودکار در هر زمان و مکانی را می‌دهد و هشدارها را به‌صورت صوتی یا ایمیل ارسال می‌کند.
 • تحلیل‌های ارائه شده در این نرم افزار کامل و جامع بوده و تمام جنبه‌های امواج الیوت را در بر می‌گیرد. این نرم افزار یک معامله واقعی را به شما ارائه می‌دهد. تجزیه و تحلیل کامل امواج الیوت به‌صورتی است که ال ویو از مدلی استفاده می‌کند که شامل همه تئوری امواج الیوت است. از جمله این جنبه‌ها ماهیت فراکتال امواج الیوت، بدون ساده سازی یا شات کات است و به این شکل قدرت کامل این روش را به شما ارائه می‌دهد. افزون بر این تجزیه و تحلیل ال ویو کاملاً سازگار، عینی و بی طرفانه است.
 • در عین حال که به‌کارگیری امواج الیوت کاری سخت و زمان‌بر است استفاده از این نرم افزار شمارش امواج الیوت کاملاً ساده است.
 • یکی از چالش‌های اصلی معامله گران یافتن بهترین موج‌ها و تمرکز بر شناسایی آنها است. این نرم افزار به معامله گران کمک می‌کند به آسانی موج‌های معتبر را شناسایی کرده و سیگنال‌های درستی از بازار دریافت کنند. این نرم افزار شمارش امواج الیوت به شما کمک می‌کند تا بهترین فرصت‌های معاملاتی را شناسایی کرده و ال ویو نرم افزاری است که می‌تواند این کار را انجام دهد.
 • امکان Summary Inspector و Target Cluster که به شما کمک می‌کند تا براحتی متوجه شوید بازارچه کاری انجام می‌دهد و به کجا می‌رود. این بدان معنی است که نیاز نیست خود را با شمارش موج واقعی آزار دهید.
 • این نرم افزار هم در بورس تهران و هم در بورس‌های بین المللی کاربرد دارد.
ویدیو پیشنهادی : تحلیل تکنیکال
تحلیل تکنیکال

 

نرم افزارهای امواج الیوت

 • نرم افزار MTP REDIRECTOR

این نرم افزار نیز یکی از بهترین نرم افزارهای شمارش امواج الیوت است که برای مدیریت معاملات و تحلیل تکنیکال بازار مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع یکی از قابلیت‌های اصلی این نرم افزار شمارش اتوماتیک امواج الیوت است که اهمیت ویژه‌ای برای تحلیلگران دارد.

برخی از ویژگی‌های این نرم افزار:

 • شمارش خودکار امواج الیوت
 • پیدا کردن الگوریتم‌ها و الگوهای معاملات به‌صورت آماده و از پیش ساخته
 • محاسبه دستی و خودکار ریسک در ریوارد پوزیشن و محاسبه خودکار قیمت تارگت.

نرم افزارهای متعددی برای شمارش امواج الیوت در دسترس معامله گران قرار دارد که تحلیل بازار  به‌کارگیری امواج الیوت را آسان می‌سازند. البته نرم افزارهای خارجی بسیار گران قیمت بوده و ورود اطلاعات بازارهای معاملاتی ایران در آنها با چالش‌های متعددی رو به رو است. آنچه مهم است شناسایی بهترین نرم افزار شمارش امواج الیوت است که بتوان با امکانات موجود در کشور به آن دسترسی پیدا کرد.

ویدیو پیشنهادی : آموزش بورس
آموزش بورس

 

 

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا