اکسل

تابع isblank در اکسل

تابع isblank در اکسل یکی از توابع مهم اطلاعاتی به شمار می‌آید و کاربردهای زیادی دارد. این تابع برای نمایش سلول خالی در اکسل کاربرد دارد. افرادی که در کسب و کار خود به طور گسترده از اکسل بهره می‌گیرند، با استفاده از این توابع می‌توانند به لیست‌های مختلف خود نظم بدهند. در ادامه به معرفی کامل این تابع، عملکرد آن و کاربردهایی که دارد خواهیم پرداخت.

معرفی تابع if isblank در اکسل

در واقع تابع if در اکسل به شما کمک می‌کند تا محاسبات خود را با دقت بیشتر انجام دهید و با تحلیل بهتر داده‌ها کارایی را افزایش دهید. تابع isblank در اکسل برای بررسی سلول‌های خالی این برنامه کاربرد دارد.

آموزش اکسل مقدماتی

 

این تابع پس از این که روی سلول‌ها اعمال شود، دو نتیجه را ایجاد خواهد کرد:

  • اگر سلول‌های انتخاب شده هیچ دغدغه‌ای نداشته باشند. خالی باشند، با true نمایش داده می‌شوند.
  • اگر این سلول‌ها از فضای خالی برخوردار شده باشند، با false نمایش داده می‌شوند.

کاربردهای تابع isblank در اکسل

برای این که بتوانید از این تابع استفاده کنید، باید فرمول نویسی نمایید. یعنی ابتدا علامت = را انتخاب کنید و پس از آن فرمول سلول خالی در اکسل  را اعمال کنید. حال سلول اکسل را انتخاب کرده و از تابع برای کسب اطلاعات و تجزیه و تحلیل برگه اکسل کمک بگیرید.

کاربردهای تابع isblank در اکسل

تابع isblank در برنامه اکسل همانند تابع istext یک تابع اطلاعاتی پرکاربرد و متداول است. برخی از مهم‌ترین کاربردهای این تابع در ادامه ذکر شده‌اند:

  • اعتبار سنجی از داده‌ها: تابع ایز بلانک تابع ایده آل برای اعتبار سنجی از داده‌ها است. زمانی که کاربران اطلاعات خاصی از داده‌ها را وارد برنامه اکسل می‌کنند، ممکن است ناخواسته تعدادی از سلول‌ها را خالی بگذارند. با کمک این تابع می‌توانید مطمئن شوید که هیچ کدام از سلول‌ها خالی نیستند و تمامی اطلاعات به صورت کامل نشان داده شده‌اند.
  • محاسبات مالی: کاربرد مهم دیگری که تابع ایزبلانک دارد این است که در محاسبات مالی می‌توان از آن استفاده کرد. زمانی که شما بخواهید وجود یا عدم وجود تخفیف و کمیسیون را در محاسبات نهایی خود وارد کنید، این تابع کمک می‌کند که بفهمید کدام یک از محصولات تخفیف یا کمیسیون دارند یا کدام یک این ویژگی‌ها را ندارند.
  • فرمول‌های پیچیده: زمانی که قصد داشته باشید یک فرمول را روی سلول‌های در اکسل پیاده سازی کنید، این تابع در شناسایی سلول خالی اکسل به شما کمک می‌کند.
  • شرایط منطقی و نمایش داده‌ها: در تصمیم گیری‌های منطقی و نمایش با عدم نمایش داده‌های برگه اکسل این تابع کاربرد دارد. در واقع با جمع سلول‌های خالی در اکسل شما متوجه می‌شوید که داده‌هایتان چگونه پخش شده‌اند. سپس این تابع را جهت عدم نمایش سلول‌های خالی در اکسل که هیچ اطلاعاتی ندارند به کار بگیرید.

سخن پایانی

تابع ایزبلانک در اکسل تابعی برای نمایش سلول خالی در اکسل است. تابع isblank در اکسل جزو توابع کاربردی اکسل است و کاربردهای متعددی دارد. در محاسبات مالی، فرمول‌های پیچیده و اعتبار سنجی داده‌ها این تابع کاربرد دارد. اگر به فکر یادگیری کامل اکسل به صورت حرفه ای هستید، پیشنهاد ما به شما شرکت در دوره‌های آموزش اکسل مکتب خونه است. در این دوره‌ها صفر تا صد اکسل را با رویکری پروژه محور یاد خواهید گرفت.

آموزش اکسل مقدماتی نسخه 2021

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و هم اکنون به عنوان عضو تیم سئو و مدیر تیم نویسنده‌های مکتب خونه در این مجموعه فعالیت می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا