مقالات دیجیتال مارکتینگ

هر آنچه که باید درباره پاپ آپ بدانید

پاپ آپ

شاید قبلا در مورد پاپ آپ های مزاحم و غیر مزاحم چیزی شنیده باشید، این پاپ آپ ها معمولا در زمانی مزاحم خوانده می شوند که شما در صفحه ای در حال خواندن مقاله از وبلاگ هستید و ناگهان یک تبلیغ مزاحم که هیج ارتباطی به موضوع شما نداره از یک جای صفحه ظاهر می گردد. بله این یک پاپ آپ مزاحم است اما گفتنی است همیشه پاپ آپ ها مزاحم نیستند و گاهی مفید هم هستند. برای مثال در حال دیدن یک ویدیوی آموزشی در یک سایت هستم که یک تبلیغ مرتبط و با هدف موضوع آموزش در صفحه ظاهر می شود می تواند یک ویدیوی کمک آموزشی دیگر باشد که به صورت رایگان می توانم آن را ذخیره نمایم. در اینجا یک پاپ آپ مفید دیدم و از آن می توانم استفاده نمایم.

ویدئو پیشنهادی: آموزش دیجیتال مارکتینگ

پاپ آپ چیست

پاپ آپ چیست؟!

پاپ آپ یک اصطلاح است که برای تبلیغات ناگهانی به کار می رود این کلمه هیچ ارتباطی به معنای تبلیغات ندارد و صرف ظهور ناگهانی به این اصطلاح رایج شده است. پاپ آپ که توسط ایتن زاکرمن که یک برنامه نویس بوده ابداع شده هدف زاکرمن از ابداع پاپ آپ تبلیغ هدفمند بوده است.

به طور کلی پاپ آپ یک پنجره ی کوچک است که هنگام بازدید از یک وبسایت ظاهر می شود و ابزاری برای تبلیغات  بازاریابان می باشد.  به عبارت دیگر تبلیغات پاپ آپ نوعی تبلیغات آنلاین به حساب می آید، که بر جذب ترافیک وب متمرکز است. پاپ آپ ها معمولاً در مرورگر جدید با کمک جاوا اسکریپت یا ادوبی فلش تولید می شوند. اگرچه این تبلیغات یکی از محبوب ترین تکنیک های تبلیغات آنلاین هستند، اما در بین وب گردهای معمولی محبوب نیستند و شما می توانید با چندین محصول و تکنیک بایم پاپ آپ هارا غیرفعال نمایید.

مقاله پیشنهادی: پرسونای مشتری

تعریف تکوپدیا از تبلیغات پاپ آپ

شکل استاندارد و هیچ اندازه ی استانداردی برای پنجره ی تبلیغات پاپ آپ وجود ندارد. به نظر می‌رسد که تبلیغات پاپ‌آپ، وب‌سایت‌های مستقل، صفحات وب حمایت‌شده، بازی‌های تعاملی یا موارد دیگر هستند که احتمالاً افراد را به تعامل وادار می‌کند. یکی از ویژگی های تبلیغات پاپ آپ این است که بازدیدکنندگان قبل از ادامه باید آنها را ببندند و این امر تضمین می کند که پیام موجود در تبلیغات پاپ آپ حتما مشاهده می شود. یک پنجره پاپ آپ همچنین می تواند حاوی یک بازی، صدا یا ویدیو باشد تا کاربران را به خود جذب نماید.

در تبلیغات آنلاین، تبلیغات پاپ آپ بسیار قابل مشاهده و موثرتر از تبلیغات بنری هستند. این تبلیغات همه کاره هستند و می توانند اکثر انواع تبلیغات را در خود جای بدهند. برای تبلیغ‌کنندگان، این روش یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای دسترسی به مشتریان آنلاین است، زیرا نرخ کلیک بیشتر از سایر اشکال تبلیغات است. به عبارت دیگر، بازگشت سرمایه برای تبلیغات پاپ آپ بالاست. هنگامی که به درستی با صفحه وب استفاده شود، می‌تواند منجر به برندسازی بهتر شود، زیرا پتانسیل ایجاد تأثیر ماندگار بر بینندگان را دارند.

تبلیغات پاپ آپ اغلب کاربران را آزار می دهد، زیرا معمولاً دسکتاپ را شلوغ می کنند و برای بستن پنجره تبلیغات به زمان و تلاش نیاز دارند. بسیاری از اشخاص این تبلیغات را مزاحم می دانند، زیرا پنجره های دیگر را می پوشانند و تبدیل به پنجره فعال می شوند. برای تبلیغ کنندگان، هزینه تبلیغات پاپ آپ معمولا در مقایسه با انواع دیگر بالا است.

پاپ آپ چیست

عملکردهای اصلی پاپ آپ ها

پاپ آپ ها ابزاری چند منظوره هستند که می توانند به شما کمک کنند ترافیک وب سایت خود را به تبلیغات آنلاین تبدیل نمایید. در ادامه چند مورد از عملکردهای اصلی یک پاپ آپ آورده شده است:

ایجاد مشترکین

زمانی که وب سایت شما بازدیدکنندگان زیادی دارد و شما نمی دانید چگونه آنها را در ارتباط با برند خود مشارکت دهید. می توانید از فرم اشتراک پاپ آپ که در آن کاربران می توانند آدرس ایمیل خود را بگذارند استفاده  نمایید، این کار به شما امکان می دهد لیست پستی خود را افزایش دهید، از طریق ایمیل با مخاطبان ارتباط برقرار کنید و سفر خریدار را آسانتر نمایید.

پاپ آپ چیست

محتوای خاص را تبلیغ کنید.

اگرچه هدف اصلی پنجره‌های بازشو تولید تبلیغ است، اما می‌توانید کتاب الکترونیکی، راهنما یا مطالعه موردی خود را مرتبط با صفحه‌ای که بازدیدکننده در آن است تبلیغ کنید. این تخصص شما را در این زمینه نشان می دهد و به مخاطبان شما کمک می کند تا مشکلات خود را حل کنند. به عنوان مثال، می توانید پیش بینی های برداشت محصول خود را برای سال آینده در یک وبلاگ کشاورزی به اشتراک بگذارید.

نرخ پرش را کاهش دهید.

این معیار به شما نشان می دهد که کاربر با چه سرعتی سایت شما را ترک می کند. برای کاهش نرخ پرش، بسیاری از بازاریابان از یک پنجره بازشو استفاده می‌کنند و از آنها می‌خواهند یک آدرس ایمیل، یک شماره تلفن یا اطلاعات دیگر را برای برقراری ارتباط بیشتر به اشتراک بگذارند. چنین پاپ آپی معمولاً زمانی ظاهر می شود که کاربر می خواهد برگه را ببندد و یا وب سایت را ترک کند.

انواع تبلیغات پاپ آپ

پاپ آپ تنوع بسیاری دارد که می توانیم از آنها در وب سایت خود استفاده نماییم این تنوع باعث می شود تبلیغات از حالت روتین و خسته کننده دربیاید. همچنین می توانید به صورت مداوم توجه مخاطبان را به تبلیغات خود جذب نمایید. در ادامه به برخی از پرکاربردترین پاپ آپ ها می پردازیم:

1) لایت باکس

پنجره های لایت باکس رایج ترین نوع پاپ آپ هستند. احتمالاً قبلاً این موارد را دیده اید:

پاپ آپ چیست

آنها در یک پنجره جدید کوچکتر روی صفحه وب که در حال حاضر در حال مرور آن هستید ظاهر می شوند. هنگامی که یک پنجره لایت باکس ظاهر می شود، پس زمینه مرورگر شما را تیره تر می کند تا توجه شما را جلب کند.

اگرچه از پنجره های لایت باکس می توان برای اهداف بسیاری استفاده کرد، اما بیشتر برای رشد لیست ایمیل شما استفاده می شود.

2) بله/خیر

یک پاپ آپ بله/خیر یک فرم وب 2-3 صفحه ای است (بسته به اینکه صفحه «متشکرم» اضافه کنید)، که یک سؤال ساده «بله یا نه» را به بازدیدکننده نشان می دهد:

در حالی که ممکن است فکر کنید اضافه کردن یک مرحله اضافی به پنجره بازشو نرخ تبدیل را کاهش می دهد، در واقع برعکس این موضوع صادق است.

این به لطف یک پدیده روانشناختی به نام اثر زیگارنیک است. این نشان می‌دهد که افراد پس از شروع فرآیند، احتمال بیشتری دارد که فرآیندی را به پایان برسانند.

از آنجایی که بسیاری از پنجره‌های بازشو فوراً نام و آدرس ایمیل را درخواست می‌کنند، می‌تواند برخی از بازدیدکنندگان مردد را بترساند. اما با پرسیدن یک سوال ساده «بله» یا «نه» از قبل، احتمال بیشتری وجود دارد که افراد را وادار به انجام کاری پس از کلیک روی «بله» کنید.

بله/خیر پنجره‌های بازشو در واقع نشان می‌دهند که InternetSuccessGids تبدیل‌های خود را تا 250% افزایش داده است.

3) بله/بله

پنجره‌های بازشو بله/بله شبیه به پنجره‌های بازشو بله/خیر هستند، اما دارای پیچ و تاب هستند که آنها را حتی موثرتر می‌کند.

در یک کمپین معمولی بله/خیر، گزینه “بله” شما کاربران را به جایی که می خواهید هدایت می کند. یا صفحه جدیدی را نشان می دهند که در آن می توانند آدرس ایمیل خود را ارائه دهند.

گزینه “نه” به سادگی کمپین را می بندد.

در یک بازشو بله/بله، هر دو گزینه به یک مکان منتهی می شوند، اما به دلایل مختلف.

بنابراین، به عنوان مثال، ما یک پنجره بازشو ایجاد کردیم که در مورد نحوه ارائه یک نام دامنه رایگان توسط ارائه دهنده میزبانی وب Bluehost هنگام ثبت نام با آنها صحبت می کند:

پاپ آپ چیست

گزینه “بله” کاربران را به وب سایت Bluehost می برد که در آنجا می توانند دامنه رایگان خود را دریافت کنند.

گزینه دیگر “بله” آنها را نیز به Bluehost می برد، زیرا همه به یک دامنه جدید نیاز ندارند. آنها به سادگی یک سرویس میزبانی وب می خواهند.

در هر صورت، هر دو نوع کاربر می خواهند به Bluehost برسند حتی اگر دقیقاً همان چیزی را نخواهند.

اگر این نکات کلی را دنبال کنید، این تکنیک واقعاً خوب عمل می کند:

پیشنهاد اولیه کاربران را به خدمات یا محصول یا به چیز ارزشمند دیگری می برد.

پیشنهاد دوم به سادگی، کاربران را به سمت خدمات یا محصول می برد.

کاربران راه دیگری برای بستن کمپین دارند، معمولاً یک دکمه کوچک Xدر گوشه سمت راست بالا

اگر از این قوانین پیروی کنید، می توانید از کمپین های بله/بله خود انتظار تبدیل های عظیم داشته باشید.

4) Gamified

پاپ آپ های Gamified واقعا موثر هستند. آنها کمپین پاپ آپ استاندارد شما را به یک بازی تبدیل می کنند که مردم می توانند بازی کنند. رایج ترین آنها یک پنجره بازشو چرخشی است:

پاپ آپ چیست

این پاپ آپ ها در جلب توجه کاربران بسیار عالی است و به آنها انگیزه بیشتری برای دنبال کردن تبلیغ شما می دهد. برای اینکه پاپ آپ های گیمیفی شده خود را موثر کنید، باید مطمئن شوید که آنچه به عنوان «جایزه» ارائه می دهید ارزش اقدامی را دارد که می خواهید انجام دهند.

5) Scroll-in

لازم نیست هر پاپ آپی به شکل یک پنجره جدید باشد. در واقع، برخی از موثرترین کمپین های بازشو ظریف تر هستند. کمپین های اسکرول-در نمونه بسیار خوبی هستند.

اینها جعبه های جانبی کوچکی هستند که در یک صفحه وب ظاهر می شوند تا اطلاعات یا پیشنهادات تبلیغاتی را به بازدیدکننده شما ارائه دهند. آنها چیزی شبیه به این هستند:

پاپ آپ چیست

پنجره‌های اسکرول-در راه‌حلی عالی برای دسترسی به بازدیدکنندگان خود به گونه‌ای است که کمتر در تجربه مرور آن‌ها مداخله کند.

این کمپین‌ها کمی تنوع به استراتژی کلی شما می‌دهند و می‌توانند ابزاری عالی برای مبارزه با خستگی پنجره ها باشند.

6) نوار شناور

نوع دیگری از پنجره بازشو نوار شناور است. این کمپین ها معمولاً به شکل زیر هستند:

پاپ آپ چیست

اکنون، ممکن است فکر کنید، “اما بنرهای شناور پنجره های بازشو نیستند… آنها فقط کمپین هایی هستند که در سایت شما قرار دارند.”

اما به یاد داشته باشید که می توانید قوانینی را اضافه کنید تا نوارهای شناور خود را در زمان و مکانی که می خواهید ظاهر کنید. این کار به آنها همان قدرت چشم نوازی را به عنوان یک لایت باکس استاندارد می دهد.

به عبارت دیگر، کمپین های نوار شناور شما نیازی به عناصر ثابت در سایت شما ندارند. آنها باید در زمان های کلیدی در سفر مشتری خود به بازدیدکنندگان مناسب ظاهر شوند.

میله های شناور برای اطلاع رسانی به مشتریان در مورد اخبار سراسر سایت، معاملات حمل و نقل رایگان یا ایجاد فوریت در مورد فروش های حساس به زمان مناسب هستند.

مقاله پیشنهادی:بازاریابی ربایشی

چگونگی قرار دادن پاپ آپ

برای قرار دادن پاپ آپ درسایت خود  می توانید از چند روش استفاده نمایید:

روش اول: برای اجرای پاپ آپ از صفر کدنویسی کنید و بهواسطه ی برنامه نویسی برای سیستم تعریف کنید کدها دقیقا کجا و چگونه اجرا شوند.

روش دوم: شمامی توانید از یکسری ویجت به عنوان ابزار برای طراحی و اجرای پاپ آپ استفاده نمایید. از جمله این ویجت های می توانیم از ویجت Elfsight یا Mailchimp  نام ببریم.

روش سوم: روش دیگری به نام تگ منیجر وجود دارد که ساده تر از کد نویسی و استفاده از ویجت می باشد. شما به واسطه ی تگ منیجر می توانید با چند کلیک پاپ آپ ایجاد کرده و با انجام تنظمیات زمان ظاهر شدن در صفحه را تعیین نمایید.

تاثیر پاپ آپ بر سئو سایت

در این قسمت به تاثیرات پاپ آپ بر سئوی شما می پردازیم. برخی معتقدند پاپ آپ ها برای سئو مضر هستند و تاثیر منفی بر آن دارند. باید در نظر داشته باشید در مقابل این گفته یک سری از پاپ آپ ها می تواند بازدید کنندگان شما را به مشتری تبدیل نمایید.

چگونه از پاپ آپ ها بدون تاثیر نامطلوب بر سئو استفاده کنیم؟

مطالعات مختلف نشان می دهد که پاپ آپ ها در به دست آوردن نرخ تبدیل چشمگیر بسیار موثر هستند. همانطور که می دانید، جلب توجه بازدیدکنندگان با رسیدن به وب سایت شما دشوار است. اینجاست که نیاز به پاپ آپ هایی با فراخوانی واضح و طراحی خوب به وجود می آید.

اگرچه پاپ‌آپ‌هایی که صفحه نمایش را کنترل می‌کنند، تعامل بیشتری دارند، اما ممکن است از تجربه کلی کاربر در یک وب‌سایت کم کنند و به‌عنوان تشدیدکننده تلقی شوند. باید بسیار مراقب زمان نمایش و نحوه نمایش پاپ آپ ها به بازدیدکنندگان وب سایت باشید!

از 10 ژانویه 2017، گوگل وب‌سایت‌هایی را که دارای “interstitials نفوذی” هستند جریمه می‌کند. این اساساً به این معنی است که اگر یک پاپ آپ یا هر محتوای ثانویه در وب سایت شما هیچ ارتباطی با محصولات شما، برند شما یا چیزی که باعث بهبود تجربه مشتری می شود نداشته باشد، تأثیر منفی بر رتبه بندی Google شما خواهد داشت.

بینابینی های سرزده

گوگل، بینابینی های مزاحم را جریمه می کند زیرا بسته شدن آنها دشوار است، همچنین تجربه کاربر در وب سایت را کاهش می دهد و هرزنامه به نظر می رسد. به دلیل تمرکز بر نمایه سازی بر روی پلتفرم های تلفن همراه، داشتن وب سایتی که مملو از موارد بینابینی است، بر رتبه بندی صفحه نتایج موتور جستجو SERP شما تأثیر می گذارد.

ویژگی های بینابینی نفوذی

  • بخش عمده ای از محتوای خود را از یک صفحه وب وارد کنید،
  • قبل از دسترسی کاربران به محتوای وب سایت ظاهر می شود،
  • طرح بندی باعث می شود که قسمت بالایی بینابینی به نظر برسد.

 

برای گسترش این موضوع، چند نوع مختلف سرکوب پاپ‌آپ مانند پنجره بازشوی جدید وجود دارد که به بسیاری از مرورگرها مانند Google Chrome و Firefox اجازه می‌دهد تا برای بهبود تجربه مشتری، آنها را به طور خودکار متوقف کنند.

چگونه پاپ آپ ها با فاکتورهای رتبه بندی سئو ارتباط برقرار می کنند؟

پاپ آپ ها عناصری در سایت هستند که اثرات متفاوتی بر تجربه کاربر دارند. بیایید به انواع مختلف پاپ آپ و نحوه تعامل آنها با عوامل رتبه بندی SEO نگاهی بیندازیم.

پاپ آپ های هم پوشانی یا Overlay Pop-ups

پاپ آپ های همپوشانی در همان پنجره مرورگر باز می شوند و در بالای محتوای صفحه لایه بندی می شوند. پوشش‌ها به‌رغم توانایی آن‌ها در حفظ تجربه کاربری خوب، به‌طور گسترده برای بازاریابی مؤثر و افزایش تبدیل‌ها و تعامل بازدیدکنندگان استفاده نمی‌شوند. اگر به درستی اجرا شوند، این پاپ آپ ها عبارتند از:

سئو دوستانه، عالی برای اعلان تلفن همراه، برای نمایش پیام های مهم خوب است، موثر در گرفتن ایمیل، جلب توجه با محتوای مرتبط.

پاپ آپ های معین یا Modal Pop-ups

نمونه پاپ آپ معین صرفه جویی 20 دلاری در اشتراک ایمیل است.

پاپ آپ های مدال بسیار شبیه به پاپ آپ های همپوشانی هستند. تفاوت آنها در این است که Modal برای اقدامات مورد نیاز مانند اعلان ها و پنجره های ورود استفاده می شود. کسب و کارها آنها را بسیار ترجیح می دهند زیرا این اعلان ها یا اقدامات برای تجربیات کاربر حیاتی هستند. بخشی از آنها در ذیل ذکر شده است:

سئو دوستانه، نادیده گرفتن توسط بازدیدکنندگان وب سایت، ایجاد کلیک برای ارزش های پیشنهادی جذاب،

در جمع آوری آدرس ایمیل موثر است.

پنجره های جدید پاپ آپ

این پاپ آپ ها خارج از پنجره اصلی مرورگر وب سایت نمایش داده می شوند. گوگل و سایر موتورهای جستجو از پنجره های بازشوی جدید که به ندرت به جز توسط وب سایت های اسپم استفاده می شوند، خوششان نمی آید. و باعث آسیب به تجربه کاربر، کاهش سهولت ناوبری وب سایت است و در نهایت به سختی بسته می شوند.

پاپ آپ های بینابینی

نمونه پاپ آپ بینابینی فوربس

این پاپ‌آپ‌ها محتوای صفحه را پوشش می‌دهند و قبل از اینکه بازدیدکننده بتواند به محتوای وب‌سایت برسد، به زمان انتظار از پیش تعیین‌شده نیاز دارند. احتمالا شما یک پاپ آپ بینابینی را در وب سایت های با رتبه بالا ندیده اید، زیرا آنها تعامل مشتری را کاهش می دهند، اگرچه انتظار می رود کاملاً برعکس باشد. این موارد شامل؛ تجربه کاربری کمتر، خطر جریمه شدن در رتبه بندی SERP را به همراه داشته باشید، که ممکن است توسط مقاماتی مانند Google از وب سایت شما حذف شود، بنابراین پول شما هدر می رود.

* برای جمع‌بندی، پیشنهاد می‌کنیم از «پنجره‌های بازشو جدید» و «پاپ‌آپ‌های بینابینی» اجتناب کنید و در عوض از «پاپ‌آپ‌های همپوشانی» و «پاپ‌آپ‌های مدال» استفاده کنید.*

چگونه از پاپ آپ ها بدون تاثیر نامطلوب بر سئو استفاده کنیم؟

  1. از استفاده از پنجره های بازشو یا بینابینی که بیشتر محتوای اصلی وب سایت شما را شامل می شود، خودداری کنید.
  2. نوار کناری، لایت باکس، تمام صفحه و پاپ آپ های شناور را نمایش دهید که جذاب، برجسته هستند و باعث آزار بازدیدکنندگان نمی شوند.
  3. زمان نمایش پاپ آپ را از قبل تعیین کنید. به بازدیدکنندگان خود اجازه دهید محتویات وب سایت را مرور کنند و حتی قبل از ظاهر شدن یک پاپ آپ روی یک عنصر وب سایت کلیک کنند.
  4. به منبع ترافیکی که بازدیدکننده شما از آن می آید نگاه کنید، سپس پنجره های پاپ آپ را با توجه به ویژگی های منبع و اهداف تجاری خود نمایش دهید.
  5. محتوای پاپ آپ را ساده، جذاب و مرتبط کنید. اقدام مورد نظر کسب و کار خود را به طور مختصر در صفحه نمایش بیان کنید.
  6. چیز ارزشمندی را پیشنهاد دهید تا بازدیدکنندگان شما پس از بستن پاپ آپ به مرور در وب سایت ادامه دهند یا حتی تشویق به کلیک بر روی پاپ آپ شوند. شما می توانید چیزی مانند یک کتاب الکترونیکی رایگان برای راهنمای بهینه سازی نرخ تبدیل برای جمع آوری آدرس ایمیل مشتریان بالقوه ارائه دهید.
  7. با یک سرویس پاپ آپ که ویژگی‌های راه‌انداز اسکرول، منبع ترافیک و خروجی را ارائه می‌کند، همکاری کنید.

هدف گوگل همیشه بهبود تجربه کاربری است. بر این باور است که این بینابینی‌های مزاحم تجربه و تأثیر نرخ پرش، نرخ خروج و حتی زمان حضور در سایت را کاهش می‌دهند. به همین دلیل است که گوگل روش بازاریابی دیجیتال شما را قطع می کند.

بنابراین، هنگام انتخاب یک پاپ آپ سازنده مراقب باشید. Popupsmart پنجره های بازشو آماده تبدیل را ارائه می دهد که با الزامات Google مطابقت دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا