آموزش های اپلای

اپلای روانشناسی و شرایط پذیرش تحصیلی

اپلای روانشناسی

اپلای روانشناسی: امروزه رشته روانشناسی بسیار شناخته شده‌است و طرفداران زیادی دارد و کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که با این رشته تحصیلی آشنایی نداشته‌باشد. به خاطر داشته‌باشید به همان اندازه‌ای که شما به سلامتی جسم خود می‌اندیشید باید به فکر سلامت و تغذیه روح و روان خود نیز باشید، بنابر‌این می‌توان گفت که رشته روانشناسی، رشته‌ای است که به تغذیه روح انسان توجه می‌کند از همین‌رو رشته روانشناسی دارایی اهمیت بسیاری است.

پس اگر به این رشته علاقه دارید و به اپلای روانشناسی برای ادامه تحصیل خود فکر می‌کنید باید ابتدا شرایط و مدارک لازم برای اپلای تخصص رشته روانشناسی را مطالعه نموده و همچنین بهترین دانشگاه‌های دنیا را برای ادامه تحصیل بشناسید سپس اقدام به ثبت‌نام و خروج از کشور بکنید. این امر می‌تواند به موفقیت شما کمک فراوانی بکند.

اپلای روانشناسی در خارج از کشور

ادامه تحصیل در رشته روانشناسی مانند ادامه تحصیل در سایر رشته‌ها در خارج از کشور نیازمند شرایط و قوانین خاصی است، به خاطر داشته‌باشید که اگر دارای مدرک لیسانس روانشناسی هستید شانس پذیرش شما در دانشکده‌های خارجی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد زیادتر و آسان‌تر است. علاوه‌بر این توجه کنید اگر شما مدرک کارشناسی غیر از رشته روانشناسی دارید و شانس با شما یار بود و دانشگاه مقصد شما را برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد روانشناسی پذیرفت شما باید دروس پیش‌نیاز این رشته را بگذرانید.

آیا می‌توانم بعد از خروج از کشور تغییر رشته یا دانشگاه بدهم؟

شما  برای گرفتن مجوز تردد به داخل کشور نیاز به دریافت گواهی اشتغال به تحصیل از همان دانشگاهی هستید که ابتدا از طریق آن معافیت تحصیلی خود را دریافت و بدون سربازی اپلای کرده‌اید، بنابراین نمی‌توانید پس از خروج از ایران تغییر رشته یا دانشگاه دهید.

 

مقاله پییشنهادی : معرفی بهترین رشته‌ها برای اپلای

 

اگر شما قصد به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد در رشته روانشناسی را ندارید باید بدانید افرادی که در مقطع کارشناس‌ ارشد به تحصیل پرداخته‌اند فرصت‌های شغلی بیشتری نسبت به افرادی دارند که فقط در مقطع کارشناسی تحصیل کرده‌اند.

معرفی بهترین دانشگاه برای اپلای روانشناسی

این رشته دارای اهمیت بسیار زیادی برای درمانگر و درمانجو است از این‌رو افرادی که می‌خواهند در این رشته به ادامه تحصیل بپردازند و برای اپلای روانشناسی تلاش می‌کنند، باید بهترین دانشگاه‌ها را در کشورهای جهان انتخاب نمایند در ادامه قصد داریم به معرفی چند دانشگاه برتر که در اپلای روانشناسی فعالیت می‌کنند، بپردازیم پس لطفا این قسمت از مقاله را با دقت مطالعه کنید.

طبق آمارهای گرفته‌شده در سال ۲۰۲۰ ، ۳۰۱ دانشگاه به عنوان بهترین دانشگاه‌های برای ادامه تحصیل در رشته روانشناسی شناخته شده‌اند که ده دانشگاه اول و برتر در این رشته در کشور‌های آمریکا و انگلستان قرار دارند. ده دانشگاه برتر جهان در رشته روانشناسی به ترتیب عبارت‌اند از :

 • دانشگاه هاروارد در کشور آمریکا
 • دانشگاه استنفورد در کشور آمریکا
 •  دانشگاه کمبریج در کشور انگلستان
 •  دانشگاه آکسفورد در کشور انگلستان
 •  دانشگاه کالیفرنیا در برکلی کشور آمریکا
 • دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس کشور آمریکا
 • دانشگاهucl در کشور آمریکا
 • دانشگاه یل در کشور آمریکا
 •  دانشگاه ماساچوست در کشور آمریکا
 • دانشگاه میشیگان در کشور آمریکا

شما می‌توانید شرایط هر دانشگاه را بررسی نموده و متناسب با سوابق تحصیلی خود یکی از این دانشگاه‌ها را برای ادامه تحصیل انتخاب نمایید.

علاوه‌بر این در کشورهای دیگر نیز دانشگاه‌های مناسب برای ادامه تحصیل و اپلای روانشناسی وجود دارند این دانشگاه‌ها عبارت‌اند از:

 1. در قاره آسیا دانشگاه‌های کشورهایی همچون: چین، سنگاپور، هنگ‌کونگ، ژاپن، کره‌جنوبی  دارای برترین رتبه در آموزش روانشناسی هستند.
 2.  در آمریکای شمالی آمریکا و کانادا و در آمریکای لاتین کشورهایی همچون شیلی، مکزیک، برزیل، آرژانتین دارای بهترین دانشگاه‌ها برای تدریس رشته روانشناسی هستند.
 3. در قاره آفریقای جنوبی کشورهای استرالیا و نیوزلند در رشته روانشناسی دارای رتبه بالایی هستند.
 4. در قاره اروپا کشورهایی همچون انگلستان، هلند، بلژیک و آلمان جز ده کشور اول برای ادامه تحصیل در رشته روانشناسی هستند و برای اپلای روانشناسی این کشورها پیشنهاد می‌شوند.

اپلای روانشناسی در کانادا

تحصیل در رشته روانشناسی مانند دیگر رشته‌ها شرایط خاص خود را دارد علاوه‌بر این اگر شما بخواهید در کانادا ادامه تحصیل بدهید لازم است یکی از دو زبان فرانسوی و انگلیسی را به صورت کامل فراگرفته باشید زیرا تدریس در دانشگاه‌های کانادا به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صورت می‌پذیرد. همچنین شما برای این که بتوانید در مقطع کارشناسی در کانادا به تحصیل مشغول شوید لازم است که دوره دبیرستان را به پایان رسانده باشید و همچنین باید در دروس انگلیسی، ریاضیات، زیست‌شناسی، نمره قبولی دریافت کرده‌باشید البته میزان نمره در هر دانشگاه متفاوت است ولی به صورت کلی نمرات کسب‌شده در این دروس نباید کمتر از ۱۵ باشد.

آیا می‌توانم بعد از خروج از کشور تغییر رشته یا دانشگاه بدهم؟

شما  برای گرفتن مجوز تردد به داخل کشور نیاز به دریافت گواهی اشتغال به تحصیل از همان دانشگاهی هستید که ابتدا از طریق آن معافیت تحصیلی خود را دریافت و بدون سربازی اپلای کرده‌اید، بنابراین نمی‌توانید پس از خروج از ایران تغییر رشته یا دانشگاه دهید.

مقاله پییشنهادی : معرفی بهترین رشته‌ها برای اپلای

مدارک لازم برای اپلای روانشناسی در دوره‌های مختلف با یک دیگر متفاوت است که در ادامه قصد داریم به معرفی مدارک لازم در مقاطع مختلف بپردازیم.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش روانشناسی در کشور کانادا

کارشناسی

داشتن مدرک دیپلم یا پیش‌دانشگاهی با ریزنمرات

کسب حداقل معدلB

داشتن مدرک آزمون زبان انگلیسی

کارشناسی ارشد

دارا بودن مدرک لیسانس

دارا بودن‌ مدرک زبان

کسب معدل ۷۵ درصد تا ۸۰ درصد

دارا بودن توصیه‌نامه

دارا بودن انگیزه‌نامه

دارا بودن معرفی‌نامه

دکتری

دارا بودن مدرک فوق‌لیسانس با معدل بالای A

دارا بودن مدرک زبان

دارا بودن توصیه‌نامه

دارا بودن انگیزه‌نامه

دارا بودن معرفی‌نامه

شما باید برای تحصیل در هرکدام از مقاطع روانشناسی مدارک لازم را تهیه کنید.

اپلای روانشناسی در آلمان

برای این که بتوانید در رشته روانشناسی در کشور آلمان به تحصیلات بپردازید لازم است که یک سری شرایط را رعایت کرده و مدارک مورد نیاز را تهیه‌کنید. برای این که بتوانید در تمامی مقاطع تحصیلی در کشور آلمان به درس خواندن بپردازید لازم است که مدرک زبانB1را در اختیار داشته باشید. علاوه‌بر این داشتن مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی نیز از موارد اصلی و مهم است.

مقاله پییشنهادی : اپلای مهندس کامپیوتر

اما اگر شما بخواهید در دانشگاه‌های عالی این کشور به تحصیل آن هم در رشته روانشناسی بپردازید لازم است که حتما رزومه قوی داشته‌باشید. به این نکته مهم نیز توجه کنید که متقاضیان این رشته در کشور آلمان اگر یک سال تحصیلی یعنی ۳۰ تا ۴۰ واحد خود را در دانشگاه‌های ایران گذرانده‌باشند می‌توانند به صورت مستقیم و بدون گذراندن کالج وارد دانشگاه‌های کشور آلمان بشوند.

همچنین شما باید مدارکی از جمله:

۱.ترجمه شده مدرک دیپلم خود همراه با ریزنمرات

۲. ترجمه مدرک پیش‌دانشگاهی خود همراه با ریزنمرات

۳. تهیه کردن کپی شناسنامه

۴. تهیه ۱۲ عدد عکس ۶ در۴

۵. تهیه کپی پاسپورت

۶. تحصیل به زبان انگلیسی را نیز داشته‌باشید.

بورسیه روانشناسی

یکی از مهمترین دغدغه‌های افرادی که قصد تحصیل در کشورهای خارجی را دارند تامین مالی و هزینه‌های تحصیل است. در اغلب دانشگاه‌های دنیا به افرادی که توانایی علمی بالایی داشته ولی تمکن مالی مناسبی برای ادامه تحصیل نداشته‌باشند بورسیه تعلق می‌گیرد که دانشجویان رشته روانشناسی نیز از این قائده مستثنی نیستند.

به طور مثال شما برای دریافت بورسیه روانشناسی در کشور آلمان به شدت به داشتن نمرات بالا و معدل عالی نیاز دارید علاوه‌بر این شما به توصیه‌نامه از استاد راهنمای خود به خصوص در دوره دکتری نیازمند هستید.

مقاله پییشنهادی : اپلای مهندس کامپیوتر

همچنین برخی از دانشگاه‌های این‌ کشور نیز اقدام به دادن بورسیه مشروط به دانشجویان خود می‌کنند به این معنا که این دانشگاه‌ها تحت شرایط خاصی دانشجو را از پرداخت شهریه معاف می‌کند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی نمودیم اطلاعات مفیدی را در زمینه اپلای روانشناسی در اختیار شما قرار بدهیم تا اگر توانایی و علاقه به تحصیل در این رشته را دارید با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی را به دست بیاورید و مدارک لازم برای ادامه تحصیل در کشور‌های خارج را تهیه‌کنید، به خاطر داشته‌باشید که بهترین دانشگاه‌ها را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنید زیرا رشته روانشناسی از آنجایی که با روح افراد ارتباط دارد بسیار مهم است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا