آموزش های اپلای

بهترین راه اپلای برای تخصص پزشکی

اپلای پزشکی

تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه‌های خارج از کشور از اهمیت بالایی برخودار است و سالانه تعداد زیادی از افراد برای اپلای پزشکی خارج از کشور تلاش می‌کنند. از این رو در این مقاله سعی داریم به بررسی اپلای برای تخصص پزشکی بپردازیم و شما را بیشتر با شرایط آن آشنا کنیم، در کنار این مسئله نیز قصد داریم به معرفی اپلای داروسازی، دندانپزشکی، دامپزشکی و … نیز گریزی بزنیم. پس لطفاً تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 

ویدئو پییشنهادی : چگونه اپلای کنیم

 اپلای برای تخصص پزشکی

رشته پزشکی یکی از انواع رشته‌های تحصیلی است که طرفداران زیادی دارد و اکثر افرادی که در این رشته مشغول به تحصیل هستند تمایل دارند برای پیشرفت بیشتر به ادامه تحصیل در خارج از کشور بپردازند و برای دریافت اپلای برای تخصص پزشکی تلاش می‌کنند؛ اما رفتن به خارج از کشور و رسیدن به موفقیت شرایط خاص خود را دارد که در ادامه به بررسی این شرایط می‌پردازیم.

 

 اپلای برای تخصص پزشکی

در ابتدا و قبل از انجام هرکاری لازم است که مدارک مورد نیاز اپلای برای تخصص پزشکی را آماده کنید، این مدارک عبارت‌اند از:

 • داشتن یک رزومه قوی و معدل بالا
 • پرداخت هزینه‌ی پذیرش
 • تهیه لیست مقالات چاپ‌شده
 • انگیزه نامه تحصیلی
 • داشتن توصیه‌نامه استاد
 • داشتن فرم پذیرش در ثبت‌نام‌های آنلاین
 • ترجمه رسمی مدرک دیپلم به منظور دریافت پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی
 • ارائه مشخصات شخصی
 •  تعهد به حرفه پزشکی
 • داشتن ترجمه رسمی از ریز‌نمرات
 • دارا‌بودن یکی از آزمون‌های زبان

 

مقاله پییشنهادی : معرفی بهترین رشته‌ها برای اپلای

به خاطر بسپارید شرایط اپلای برای تخصص پزشکی در کشور‌های مختلف با یک‌دیگر متفاوت است بنابر این شما بعد از آن که مدارک مرتبط را تهیه‌نمودید لازم است که شرایط هر کشور را بسنجید و متناسب با شرایط خود و هدفی که دارید یکی از این کشور‌ها را برای ادامه تحصیل انتخاب نمایید. در ادامه شرایط اپلای برای تخصص پزشکی را در چند کشور پر‌متفاضی بیان می‌کنیم تا شما عزیزان بتوانید یک دید کلی از شرایط این کشورها داشته باشید.

اپلای برای تخصص پزشکی در کشور آلمان

برای این که شما بتوانید در رشته پزشکی در کشور آلمان به تحصیلات بپردازید نیاز است که شرایطی را دارا‌باشید، این شرایط عبارت‌اند از:

 • شما باید به مدت یک سال دوره کالج را بگذرانید.
 •  دارای مدرک دیپلم باشید.
 • دارای حداقل ۱۹سال سن

علاوه‌بر‌این توجه کنید اگر توانستید دوره کالج خود را با موفقیت به پایان برسانید می‌توانید وارد دانشگاه شوید در غیر این صورت شما باید در دیگر رشته‌های علوم پایه پزشکی به تحصیل بپردازید. هزینه تحصیل در رشته پزشکی  در کشور آلمان تقریبا رایگان است، همچنین اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی را دارید باید بین ۳ تا ۲۰ هزار یورو هزینه کنید.

بهترین راه اپلای برای تخصص پزشکی

علاوه‌براین‌ها هزینه‌های زندگی در کشور آلمان چیزی حدود ۸۰۰۰ یورو در سال است، با توجه به شرایطی که بیان کردیم شما باید بسنجید که قصد و توانایی ادامه تحصیل در این کشور را دارید و یا کشورهای دیگر برای ادامه تحصیل و اپلای برای تخصص پزشکی مناسب‌تر هستند.

اپلای پزشکی در کشور انگلستان

انگلستان یک کشور زیبا و ایده‌آل برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی و اپلای برای تخصص پزشکی است، اگر شما دارای یک هدف بزرگ هستید و قصد دارید با تحصیل در رشته پزشکی به موفقیت‌های فراوان دست پیدا‌کنید انتخاب کشور انگلستان بسیار می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. به خاطر داشته باشید که انتخاب یک کشور مناسب برای ادامه تحصیل می‌تواند سبب پیشرفت روزافزون شما شود و علاوه‌براین در آینده شغلی شما تاثیر فراوانی بگذارد.

اگر شما می‌خواهید که دوره تحصیل پزشکی شما کمتر باشد، انتخاب و تحصیل در کشور انگلستان می‌تواند شما را به این خواسته برساند، در این کشور پزشکان در دوره کمتری (یک دوره ۵ ساله) نسبت به دیگر کشورها به تحصیل می‌پردازند.

 

ویدئو پییشنهادی : مراحل نگارش یک انگیزه‌نامه حرفه‌ای

نکته مهم دیگری که سبب می‌شود افراد بیشتری این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب نموده و برای اپلای برای تخصص پزشکی در این کشور تلاش کنند، اخذ پذیرش ساده‌تر این کشور نسبت به دیگر کشورها است. به گونه‌ای که اگر شما دارای نمرات خوب و سوابق تحصیلی عالی باشید به راحتی می‌توانید بعد از ۳ سال بورس تحصیلی این کشور را دریافت کنید.

اپلای داروسازی

اپلای داروسازی از اولویت‌های دانشجویان این رشته است، دانشجویان ایرانی بسیاری هستند که از کشورهای اروپایی و آمریکایی در رشته داروسازی پذیرش گرفته و در مقطع لیسانس این رشته مشغول به تحصیل هستند، از این‌رو اگر قصد ادامه تحصیل در این رشته را دارید و می‌خواهید کشورها و دانشگاه‌هایی که در اپلای این رشته و پذیرش دانشجو فعالیت دارند را بشناسید ادامه مقاله را مطالعه کنید.

معرفی شرایط عمومی اپلای داروسازی

اگر شما به تحصیل در رشته داروسازی در خارج از کشور فکر می‌کنید باید زبان انگلیسی خود را تقویت کنید، داشتن مدرک زبان اولین گام مهم تحصیل این رشته در خارج کشور است، دومین گام و یا شرط برای این که بتوانید در این رشته پذیرش بشوید کسب مهارت و نمرات عالی در دروس پایه این رشته است. همچنین شما باید بدانید که ادامه تحصیل در این رشته نیازمند هزینه کردن و پرداخت‌نمودن شهریه دانشگاه است پس می‌توان گام سوم را پرداخت شهریه دانشگاه به شمار آورد.

مقاله پییشنهادی : اپلای مهندس کامپیوتر

به خاطر داشته باشید که اگر از طریق بورسیه در دانشگاه برای تحصیل در رشته داروسازی پذیرفته‌شوید دیگر نیازی نیست که شهریه دانشگاه را پرداخت کنید و این موضوع می‌تواند برای شما یک پشتوانه مالی به‌شمار بیاد، در غیر صورت شما باید شهریه دانشگاه‌ها را برای این که بتوانید در این رشته تحصیل کنید پرداخت نمایید.

تحصیل در رشته داروسازی در کانادا

کانادا را می‌توان جز کشورهای گران در زمینه تحصیل در رشته داروسازی به‌حساب آورد، البته ویژگی مهمی که می‌توان برای این کشور بیان نمود این موضوع است که دانشگاه‌های داروسازی در کشور کانادا برای افرادی که دارای توان علمی بالایی هستند و معدل آن‌ها عالی است ولی توانایی پرداخت شهریه دانشگاه را ندارند بورسیه در نظر می‌گیرد، البته توجه کنید تحصیل در کانادا در تمامی مقاطع وابسته به زبان انگلیسی است و شما بدون داشتن مدرک زبان کانادا نمی‌تواند بورسیه دریافت کنید.

اپلای دندانپزشکی

می‌توان گفت فرصت شغلی عالی و درآمد بالایی که این رشته برای فارغ‌التحصیلان خود فراهم می‌آورد یکی از مهمترین انگیزه‌های افراد برای اپلای در این رشته است‌. بسیاری از دانشجویان  علاقه‌مند به تحصیل در این رشته در دانشگاه‌های خارج از کشور هستند زیرا علاوه‌بر آینده شغلی خوبی که این رشته دارد، ورود به این دانشگاه‌ها آسان‌تر است. همچنین برای افرادی که در این رشته فارغ‌التحصیل شده‌اند امکان کار و اقامت در همان کشور نیز فراهم می‌شود که این امکانات توجه بسیاری از افراد را می‌تواند به خود جلب نماید.

بسیاری از فارغ‌التحصیلان رشته دندانپزشکی با مدرک جراحی دندانپزشکی و یا دکتری دندانپزشکی در کشور‌هایی همچون کره، تایوان، ژاپن، فنلاند، برزیل، سوئد و ‌… مشغول به کار می‌شوند. در اکثر کشورهای غربی برای این که شما بتوانید به یک دندانپزشک تبدیل شوید لازم است که حداقل ۴ سال و در داخل اتحادیه اروپا حداقل به مدت ۵ سال به مطالعه تحصیلات تکمیلی بپردازید.

اپلای برای تخصص پزشکی در کشور آلمان

به صورت کلی می‌توان گفت که کشورهایی همچون اسپانیا، اتریش، انگلستان، کانادا و استرالیا از نظر آموزش در رشته دندانپزشکی از معروفیت بالایی برخودار هستند و هرساله افراد بسیاری برای تحصیل در این دانشگاه‌ها اپلای می‌دهند.

اپلای دامپزشکی

اگر قصد تحصیل در رشته دامپزشکی دارید و می‌خواهید سریع‌تر به هدفتان دست پیدا کنید، باید بدانید این امر زمانی محقق می‌شود که شما اطلاعات دقیقی از دانشگاه‌های مدنظر خود داشته و انتخابی درست برای تحصیل در رشته دامپزشکی انجام بدهید، بنابراین قبل از اقدام‌ به هرکاری در باره معروف‌ترین دانشگاه‌های دامپزشکی برای اپلای تحقیق نمایید.

به خاطر داشته باشید که ادامه تحصیل در رشته دامپزشکی کار بسیار راحتی نیست ولی انتخاب یک دانشگاه مناسب می‌تواند کمی از مشکلات این راه بکاهد. همچنین الزامات ورود به دانشگاه‌ها برای ادامه تحصیل در رشته دامپزشکی با یک دیگر متفاوت است. به طور مثال دانشگاه‌های اروپایی اغلب از افرادی که بخواهند در این دانشگاه‌ها به تحصیل در رشته دامپزشکی بپردازند یک آزمون می‌گیرند، اشخاصی که بتوانند نمره Aرا کسب کنند مشکلی در پذیرش دانشگاه نخواهند‌داشت. البته برخی از دانشگاه‌های اروپایی از متقاضیان خود آزمون‌های دیگری همچون فیزیک و ریاضی نیز می‌گیرند.

همچین اگر شما به فکر ادامه تحصیل در رشته دامپزشکی در کشورهای دیگری همچون استرالیا و نیوزیلند هستید باید توجه کنید که تحصیل در این کشورها گران است ولی اگر بتوانید پس از فارغ‌التحصیل شدن در این کشورها مشغول به کار بشوید مشکلی نخواهید داشت.

اپلای پرستاری

از آنجایی که فارغ‌التحصیلان رشته پرستاری با بیماران و سیستم درمانی در ارتباط هستند ازاین‌رو باید اپلای و شرایط انتخاب پرستاران بسیار با دقت انجام شود.

توجه داشته باشید که هردانشگاه و هرکشوری مدارک خاص و لازمی را برای اپلای پرستاری نیاز دارد که این مدارک از درجه اهمیت بسیار بالایی برخودار‌هستند البته قبل از آن که مدارک لازم را تهیه کنید باید به یکسری نکات مهم توجه کنید، به طور مثال یکی از این نکاتی که باید به آن توجه شود این است که:

گاهی ممکن است در بعضی از دانشگاه‌ها مانند دانشگاه‌های آمریکا پس از آن که اشخاص مدارک خود را ثبت نمودند، سه عضو هیات علمی دانشگاه از طریق ویدئو کنفرانس با متقاضیان در رشته پرستاری به مصاحبه بپردازند.

علاوه بر این اگر شما قصد اپلای پرستاری در دوره لیسانس را داشته باشید باید یکسری مدارک لازم را تهیه کنید این مدارک عبارت‌اند از:

 1. داشتن مدرک دیپلم به زبانی اصلی
 2. ریز نمرات درس‌هایی که قبلا گذرانده‌اید، البته دروسی مانند: فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی، ریاضی از اهمیت بیشتری برخودار‌هستند.
 3. دارا بودن معدل GPAآن هم با حداقل نمره ۴
 4. توصیه‌نامه از استادان قبلی
 5. اظهار‌نامه تمکن مالی
 6. داشتن نمره قبولی در آزمون تافل، این نمره برای بسیاری از دانشگاه‌ها مهم است.

و برخی نکات دیگری که در هنگام اپلای پرستاری حتما باید به آن‌ها توجه فراوان داشته باشید. همچنین اپلای رشته پرستاری در مقاطع فوق لیسانس و دکتری نیز مدارک خاص خود را نیازمند است که در مقالات دیگر به آن‌ها بیشتر اشاره خواهیم‌کرد.

اپلای مهندسی پزشکی

افرادی که قصد اپلای برای مهندسی پزشکی دارند باید دارای نمرات عالی در زمینه فیزیک و ریاضی باشند، علاوه‌براین همچین باید در دروسی مانند زیست و شیمی عملکرد مناسب و خوبی را از خود نشان‌ بدهند. البته توجه داشته باشید افرادی که در مقطع کارشناسی در این رشته مشغول به تحصیل هستند بازار کاری کمتری را نسبت به اشخاصی دارند که در مقاطع بالاتر تحصیل کرده‌اند.

بنابر این اگر قصد تحصیل در این رشته را دارید بهتر است که این رشته را تا مقاطع بالاتر ادامه بدهید. کارشناسی‌ارشد در بیشتر دانشگاه‌های پزشکی ارائه می‌شود و معمولا به صورت ۲ ساله و همراه با ارائه پایان‌نامه است. پس از آن افرادی که قصد ادامه تحصیل دارند می‌توانند در مدت ۵ تا ۷ سال به ادامه تحصیل خود بپردازند. همچنین در کانادا رشته مهندسی پزشکی با هدف ارتقا سیستم‌های سلامت انسان و ارتقا مراقبت‌های بهداشتی گسترش پیداکرده‌است.

سخن پایانی در مورد اپلای پزشکی

اپلای برای تخصص پزشکی و انواع رشته‌های پزشکی نیازمند شرایط خاصی است که لازم است شما قبل از انجام هرکاری با این شرایط آشنا شوید، همچنین آگاهی یافتن از شرایط زندگی در هر کشور می‌تواند به شما در اخذ تصمیم برای ادامه تحصیل در خارج از کشور کمک فراوانی بکند.

خلاصه: در این مقاله سعی نمودیم اطلاعات مفیدی را در زمینه اپلای برای تخصص پزشکی در تمام گرایش ها را در دانشگاه‌ها و کشورهای مختلف ارائه بدهیم.

سعید هابطی

چند سالی میشه که در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ در حال فعالیت هستم. به موسیقی و فلسفه علاقه ی خاصی دارم و بیشتر زمان رو صرف مطالعه و نوازندگی می کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا