آموزش های اپلایمعرفی رشته های تحصیلی

معرفی بهترین رشته‌ها برای اپلای

 بهترین رشته‌ها برای اپلای کدامند؟

بسیاری از دانش‌آموزان قبل از قبولی در دانشگاه از خود می‌پرسند که بهترین رشته ها برای تحصیل در خارج (اپلای) کدام رشته است؟ برای پاسخ به این پرسش ملاک‌های زیادی باید در نظر گرفت. در واقع بهترین رشته از چه دیدگاهی؟ به‌عنوان‌مثال از دیدگاه دریافت حقوق؟ فراوانی کار؟ راحتی قبولی؟ و غیره. ما از دیدگاه بیشترین دریافت حقوق به این سؤال شما جواب می‌دهیم چرا که به نظر بیشترین دغدغه خیلی از عزیزان همین دریافت حقوق است. البته تاحدودی نیز به ‌سختی و راحتی شغل نیز این دریافت حقوق نامربوط نیست.

اگر قصد دارید بهترین رشته ها برای اپلای و یا یکی از پردرآمدترین مشاغل خارج از دانشگاه را که در زیر لیست شده است شروع کنید، به‌زودی پس از اتمام دوره لیسانس می‌توانید وارد مشاغل ذیل شوید. جای تعجب نیست که اکثر مشاغل موجود در این لیست اغلب مهندسی هستند. از نظر امنیت مالی، گرایش‌های مهندسی شاید درخشان‌ترین آینده را داشته باشند، اما افرادی که به دنبال تلاش‌های علمی و شغلی فن آوری هستند نیز به‌خوبی نمایان هستند. ویژگی‌های رایج این متخصصان پردرآمد شامل مهارت‌های رهبری و مدیریت، دانش ریاضی، فنی یا مهندسی پیشرفته و توانایی تحقیق در سطح بالا است.

گزارش زیر بر اساس میانگین حقوق رشته‌های مختلف پس از فارغ‌التحصیلی است.

لیست بهترین رشته ها برای اپلای با میانگین حقوق

 1. مهندسی نفت یا Petroleum Engineering

 

اپلای برای مهندسی نفت
تحصیل در خارج به عنوان دانشجوی مهندسی نفت

 

متوسط ​​حقوق: ۱۰۲۳۰۰ تا ۱۷۶۳۰۰ دلار

مهندسان نفت برای طراحی روش‌ها و تجهیزات استخراج نفت و گاز واقع در مخازن زیرسطح زمین کار می‌کنند. این متخصصان ماهر ابتدا قبل از شروع تحقیق و توسعه تجهیزات حفاری، برنامه‌ها و سایر عملیات، در کنار متخصصان و دانشمندان برای درک سازه‌های مخزنی کار می‌کنند. مهندسان نفت ممکن است در مناطق مختلف، از جمله تکمیل، کار بر روی ساخت چاه‌ها تخصص داشته باشند. حفاری، تعیین مطمئن‌ترین و کارآمدترین روش‌های حفاری؛ تولید، نظارت بر تولید چاه‌های ساخته شده و مخزن، تعیین می‌کند که چه مقدار گاز یا نفت از یک ذخایر قابل استخراج است. کار ممکن است به مسافرت مکرر به سایت‌های حفاری نیاز داشته باشد.

 

ویدئو پییشنهادی :نقشه راه اپلای-آموزش فوت و فن های اپلای

 1. ریاضیات واقعی یا Actuarial Mathematics

اپلای برای تحصیل ریاضیات واقعی
تحصیل در خارج به عنوان یک ریاضیدان واقعی

ویدئو پییشنهادی : آموزش نرم آفزار spss

حقوق متوسط: ۶۰۸۰۰ تا ۱۱۹۶۰۰ دلار

مجریان از ترکیبی از مهارت‌ها در آمار، ریاضیات و تئوری مالی برای تجزیه‌وتحلیل و ارزیابی عناصر ریسک و عدم اطمینان موجود در تصمیمات مالی فرضی استفاده می‌کنند. ریاضیات واقعی که معمولاً توسط مشاغل تجاری مانند آژانس‌های بیمه زندگی و بهداشت استخدام می‌شوند، با همکاری سایر حسابداران و تجزیه‌وتحلیل برای تعیین خطرات و حق بیمه شرکت همکاری می‌کنند. سایر زمینه‌های اشتغال مشترک شامل کار برای مشتریان ثروتمند و مدیران ارشد بازرگانی است که هدف آنها تعیین حداکثر بازده سود و به حداقل رساندن ضرر است. همه مجریان باید توانایی‌های سطح بالایی را در تجزیه‌وتحلیل داده‌ها، جمع‌آوری اطلاعات، توسعه پیشنهادها و کار گروهی از خود نشان دهند.

 

 1. مهندسی هسته‌ای یا Nuclear Engineering

اپلای به عنوان مهندسی هسته ای
اپلای برای تحصیل به عنوان مهندسی هسته ای

متوسط ​​حقوق: ۶۷۰۰۰ تا ۱۱۸۰۰۰ دلار

هنگامی‌که افراد در مورد شغل‌های پردرآمد خود در خارج از دانشگاه فکر می‌کنند، مهندسی هسته‌ای اغلب به ذهن خطور می‌کند. این شغل تخصصی شامل تحقیق و توسعه گسترده برای ایجاد فرایندها، ابزارها و سیستم‌های مورداستفاده در مهار انرژی هسته‌ای و بهره‌مندی از تشعشعات هسته‌ای است. مهندسان هسته‌ای ممکن است در زمینه پزشکی، طراحی دستگاه‌های تصویربرداری یا درمان‌های پرتوی برای سرطان یا در زمینه‌های صنعتی، مدیریت فن آوری نیروگاه هسته‌ای، اقدامات ایمنی و پروتکل، یا سیستم‌های کنترل یا دفع زباله کار کنند. اکثر این متخصصان در یک محیط اداری کار می‌کنند، چه در یک نیروگاه، یک ساختمان دولتی یا یک شرکت مشاوره. به نظر می رسد برای اپلای در این رشته باید شرایط ایده آلی داشته باشید.

 

 1. مهندسی شیمی یا Chemical Engineering

اپلای به عنوان مهندسی شیمی
تحصیل در خارج به عنوان مهندسی شیمی

حقوق متوسط: ۶۹،۶۰۰ تا ۱۱۶۷۰۰ دلار

مهندسان شیمی با داشتن مهارت‌های ارزشمند در تقاضای زیاد می‌توانند در صنایع مختلفی استخدام شوند. آنها با استفاده از شیمی، زیست‌شناسی، فیزیک و ریاضیات مشکلات را بررسی می‌کنند و راه‌حل‌هایی برای تولید همه چیز از دارو، غذا، لباس، سوخت تهیه می‌کنند. مهندسان شیمی مدت قابل‌توجهی را برای انجام تحقیقات به‌منظور توسعه و بهبود فرایندهای تولید به روشی ایمن و کارآمد صرف می‌کنند. علاوه بر طراحی و توسعه، مهندسان شیمی روش‌های خود را آزمایش می‌کنند و حتی ممکن است به طور مستقیم بر عملیات تأسیسات نظارت کنند. این متخصصان در ادارات، آزمایشگاه‌ها و محل کار در مکان‌های صنعتی مانند گیاهان و پالایشگاه‌ها کار می‌کنند. این رشته به عنوان یکی از پر انتخاب ترین ها برای اپلای در کاناداست.

 1. مهندسی برق الکترونیک و مخابرات یا Electronics and Communications Engineering

اپلای به عنوان مهندسی برق و مخابرات
اپلای برای مهندسی برق و مخابرات

حقوق متوسط: ۶۴۱۰۰ تا ۱۱۳۲۰۰ دلار

مهارت‌های همه‌کاره مهندسان الکترونیک و ارتباطات به آنها این امکان را می‌دهد تا در انواع خیره‌کننده صنایع فناوری کار کنند. این متخصصان ممکن است در کنترل اتومبیل و هواپیما، دستگاه‌های تلفن همراه، ابزار پزشکی، ارتباطات رادیویی و ماهواره‌ای یا دستگاه‌های GPS تخصص داشته باشند. هر جا که تخصص آنها باشد، تمام مهندسین الکترونیک و یا ارتباطات بر طراحی و توسعه فناوری جدید و پیشرفته کاربر تمرکز دارند. این کار شامل تجزیه‌وتحلیل نیازهای مشتری، طراحی اجزای منفرد، ارزیابی کل سیستم‌ها، توسعه روش‌های نگهداری و انجام آزمایش‌ها و بازرسی‌ها برای اطمینان از عملکرد فنی برتر است. کار به طور معمول در یک دفتر انجام می‌شود، بسته به نیازهای خاص صنعت، گاهی اوقات به مکان‌های محلی سفر می‌کنید.

 

 1. مهندس علوم کامپیوتر یا Computer Science Engineer

اپلای و تحصیل در خارج به عنوان مهندس علوم کامپیوتر
اپلای و تحصیل در خارج به عنوان مهندس علوم کامپیوتر

حقوق متوسط: ۶۶۷۰۰ تا ۱۱۲۶۰۰ دلار

مهندسی علوم کامپیوتر ممکن است به مهندسین سخت‌افزار کامپیوتر یا مهندسین نرم‌افزار اشاره داشته باشد. هرکدام از این مشاغل درآمد خوبی دارند اما به آموزش به‌ویژه آموزش تخصصی مختلفی نیاز دارند. مهندسان سخت‌افزار در درجه اول بر روی طراحی و توسعه اجزای فیزیکی و تجهیزات تشکیل‌دهنده یک سیستم رایانه‌ای تمرکز دارند، درحالی‌که مهندسان نرم‌افزار روی برنامه‌هایی کار می‌کنند که عملکردها و خروجی این قطعات را کنترل می‌کنند. هر دو شکل مهندسی شامل ارزیابی نیازهای کاربر، انجام آزمایش‌ها و تجزیه‌وتحلیل نتایج، ایجاد تغییرات و به‌روزرسانی در صورت لزوم است. مهندسین سخت‌افزار و نرم‌افزار معمولاً با یکدیگر و با دیگر برنامه‌نویسان رایانه همکاری می‌کنند.

 1. مهندس هوافضا یا Aerospace Engineer

تحصیل در خارج به عنوان مهندسی هوافضا
تحصیل در خارج به عنوان مهندسی هوافضا

حقوق متوسط: ۶۴۷۰۰ تا ۱۰۷۹۰۰ دلار

مهندسی هوافضا طیف گسترده‌ای از فناوری را شامل می‌شود، از جمله هواپیماهای تجاری، هواپیماهای نظامی، فضاپیماها، ماهواره‌ها و موشک‌ها. به دلیل ماهیت کاملاً تخصصی هر صنعت، مهندسان هوافضا غالباً کار خود را بر روی تلاش‌های هوانوردی (فضاپیما) یا فضانوردی (هواپیما و سیستم‌های پیشرانه) متمرکز می‌کنند. وظایف معمول شغلی شامل هماهنگی در طراحی، ساخت و آزمایش محصولات است. ارزیابی پروژه‌ها و طرح‌ها برای رعایت ایمنی، اهداف پروژه، نیازهای مشتری و مقررات؛ و بازرسی از محصولات نامناسب برای شناسایی مشکلات و ایجاد راه‌حل. مهندسان هوافضا ممکن است در زمینه‌های فنی از جمله رباتیک، ابزار دقیق و ارتباطات، جریان سیال یا طراحی ساختاری تخصص داشته باشند. این رشته یکی از سخت ترین رشته ها برای اپلای است.

 1. مهندس برق یا Electrical Engineer

اپلای و تحصیل در خارج به عنوان مهندس برق
اپلای و تحصیل در خارج به عنوان مهندس برق

متوسط ​​حقوق: ۶۵۹۰۰ تا ۱۰۷۹۰۰ دلار

درحالی‌که مهندسی الکترونیک بر توسعه و بهبود فناوری استفاده می‌شود که از برق برای عملکرد استفاده می‌کند، مهندسان برق خود برق را متمرکز می‌کنند. هدف اصلی مهندسان برق در چگونگی تولید انرژی کافی برای نیازهای انسان و نحوه توزیع مؤثر آن نهفته است. زمینه‌های تخصصی می‌تواند شامل موتورها، تجهیزات تولید برق و رادار یا فناوری ناوبری باشد. مهندسان برق اغلب با مقادیر خطرناک یا حتی کشنده برق‌کار می‌کنند و علاوه بر تحصیلات رسمی خود، نیاز به آموزش‌های گسترده ایمنی دارند. به دلیل ماهیت کارشان، مهندسان برق ممکن است زمان قابل‌توجهی را صرف کار در محل کنند.

 1. علوم و مهندسی مواد یا Materials Science and Engineering

تحصیل در خارج از کشور به عنوان علوم مهندسی و مواد
تحصیل در خارج از کشور به عنوان علوم مهندسی و مواد

متوسط ​​حقوق: ۶۴۰۰۰ تا ۱۰۹۱۰۰ دلار

در مشاغل علوم و مهندسی مواد، افراد حرفه‌ای خود را درگیر ترکیب سطح نهایی اتمی محصولات نهایی و مواد مورداستفاده در تولید می‌کنند. آنها خواص و ساختارها و همچنین فعل‌وانفعالات بین مواد مختلف، از جمله فلزات، پلاستیک‌ها و کامپوزیت‌ها را برای حل مشکلات و تولید محصولات جدید یا پیشرفته که مطابق با برخی از نیازهای مکانیکی، الکتریکی یا شیمیایی هستند، مطالعه می‌کنند. دانشمندان و مهندسان مواد ممکن است در یک نوع ماده یا چند ماده تخصص داشته باشند. کارهای روزمره معمولاً شامل کار با یک تیم برای تکمیل برنامه‌ریزی پیچیده، تحقیق، آزمایش‌های آزمایشگاهی و ترکیب داده‌ها و گزارش‌های مکتوب است.

 1. فیزیک‌دانان یا Physicists

اپلای و فیزیکدانان
تحصیل در خارج و فیزیکدانان

 

مقاله پییشنهادی : آشنایی با رشته مهندسی معماری
راهکارهایی برای بالا بردن عملکرد فتوشاپ

حقوق متوسط: ۵۷۲۰۰ تا ۱۰۵۱۰۰ دلار

به‌طورکلی، فیزیک‌دانان فعل‌وانفعالات بین فضا، زمان، انرژی و ماده را مطالعه می‌کنند. انواع مختلف تخصص به فیزیک‌دانان این فرصت را می‌دهد تا در یک زمینه ترجیحی از مطالعه کار کنند: اخترفیزیک، فیزیک جهان؛ فیزیک اتمی، مولکولی یا نوری، مربوط به اتم‌ها، مولکول‌ها، الکترون‌ها و نور است. فیزیک ذرات و هسته، با تمرکز بر ذرات اتمی و زیراتمی. فیزیک مواد، مطالعه خصوصیات ماده و پدیده‌های مرتبط؛ یا فیزیک پزشکی، در حال کار برای توسعه فن آوری ها و درمان‌های پزشکی است. از طریق تحقیق و آزمایش، فیزیک‌دانان به دنبال درک بیشتر از جهان طبیعی هستند. آنها ممکن است برای حل نیازهای صنعت، تحقیقات کامل دولت، یا با تحصیلات گسترده در دانشگاه کار کنند.

مقاله پییشنهادی : آشنایی با رشته مهندسی صنایع

رشته‌های پردرآمد برای اپلای 

 • آمارشناس یا Statistician
 • مهندس مکانیک یا Mechanical Engineer
 • مهندس نرم‌افزار یا Software Engineer
 • تجارت و فناوری اطلاعات یا Business and Information Technology
 • اقتصاددان یا Economist
 • مهندسی صنایع یا Industrial Engineering
 • ریاضی‌دان کاربری یا Applied Mathematician
 • مهندسی عمران یا Civil Engineering
 • ریاضی‌دان یا Mathematician
 • مهندسی پزشکی یا Biomedical Engineering

شما می‌توانید قبل از ورود به دانشگاه باتوجه‌به علایق خود رشته‌ای را انتخاب کنید که برای اپلای نیز مناسب باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا