آموزش روانشناسی

اطلاعات کامل در مورد روانشناسی شخصیت از روی چهره

چگونه از روی چهره افراد را بشناسیم

آیا شما نیز می خواهید که در اولین دیدار با افراد مختلف بتوانید تنها از روی چهره ی آن به شخصیت آنها پی ببرید؟ آیا شما نیز به دنبال کشف اسرار نهفته در چهره ی افراد هستید و می خواهید آن ها را رمزگشایی کنید؟ پس تا انتهای مقاله ی اطلاعات کامل در مورد روانشناسی شخصیت از روی چهره با ما همراه باشید.

در این مقاله ما سعی بر آن داریم اطلاعات مفیدی در مورد روانشناسی شخصیت از روی چهره را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. به نظر مطلوب می رسد چنین آموزه هایی را فرا بگیرید و آن ها را در زندگی روزمره ی خود استفاده کنید زیرا این موضوع به شما کمک می کند واکنش افراد را در برابر اقدامات مختلف به آسانی پیش بینی کنید.

دانستن این نوع آموزه ها به شما کمک می کند روابط عاطفی و اجتماعی خود با افراد را ارتقا دهید و با افراد سازگار بیشتری داشته باشید.

 

چگونه از روی چهره افراد را بشناسیم.

پیشانی

پیشانی افراد می تواند اطلاعاتی در مورد شخصیت آن ها در اختیار ما قرار دهد. به عنوان مثال افرادی که دارای پیشانی وسیع هستند و همچنین کشیده معمولا افراد صلح طلب هستند و سعی بر آن دارند جنجال های پیش آمده را کاهش دهند.

مرجع کامل انواع آموزش روانشناسی

 

داشتن پیشانی بزرگ ناشی از آن است که شما تفکرات بزرگی را در ذهن دارید . فرورفتگی و خطوط پیشانی نیز می تواند اطلاعاتی در مورد افراد به ما ارائه دهد.

پیشانی افراد به ما کمک می کند در مورد خشمگین بودن افراد اطلاعات کافی به دست آوریم به طوریکه اگر فردی دارای خطوط پیشانی بسیاری باشد بی شک او فردی است که به سرعت در شرایط مختلف کنترل خود را از دست داده و زود عصبانی می شود.

این گونه افرد نیازمند آن هستند راهکارهای مدیرت خشم را فرا بگیرند . البته امروزه با برخی از جراحی ها میتوان آنها را کاهش داد ولی به طور کلی این گونه پیشانی ممعولا در افراد زورگو نیز دیده می شوند.

پیشانی افرادی که دارای یک خط عمودی است نیز نشانگر آن است که این افراد در مورد موضوعات مختلف به طور جدی فکر می کنند و هیچ گاه تصمیمات آنی نمی گیرند.

چشم

توجه به چشم های فرد یکی از مهمترین نوع روانشناسی شخصیت می باشد. چهره شناسی امری آسان نیست ولی با اندکی مهارت در آن می توانید نتایج دقیق تری کسب کنید.

اندازه ی چشم ها و کشیدگی تن ها می تواند اطلاعات ویژه ای در مورد قدرت تفکر و خلاقیت فرد در اختیار شما قرار دهد. اگر شما دارای چشمان فرو رفته هستید در این حالت متاسفانه از بیماری مالیوخیا رنج می برید.

اگر حدقه های چشمان شما دارای فرورفتگی اندکی است  شما در بین افراد متفکر قرار دارید. اگر چشمانی خیره و درشت دارید می تواند نشانه ی آن باشد که شما فردی جاه طلب هستید. اگر فردی دارای چشمان خمار آلود است می تواند نشانه ی آن باشد که او فردی خجالتی و بدگمان است.

افرادی که در علم حساب بازده خوبی دارند عموما دارای چشمان کشیده و بزرگی هستند و افرادی که چشمان بزرگ و کشیده دارند از حافظه ی خوبی برخوردار هستند و همواره ایده های مطلوبی را ارائه می دهند البته می توان گفت به طور اندکی پر حرف نیز هستند.

افرادی که چشمان کشیده دارند از اعتماد به نفس بالایی نیز برخوردار هستند. چشم ها توانایی آن را دارند کلمات ناگفته را بگویند.

 

 

چشم

گوش

گوش های یک فرد نیز می تواند اطلاعاتی ویژه در مورد روانشناسی شخصیت در اختیار شما قرار دهند . افرادی که مرموز هستند و معمولا اسرار درونی خود را به کسی نمی گویند دارای گوش های بسیار کوچک هستند این گونه افراد از اعتماد به نفس خوبی نیز بهره مند هستند و به طور کلی از آن ها به عنوان افراد اسرار آمیز یاد می شود.

داشتن گوش های کوچک و متمایل به خارج می تواند نشانه ی آن باشد که قدرت بالایی در تصمیم گیری ها دارید و همواره به خوبی در موضوعات مختلف تصمیم می گیرید و از عزم راسخ بالایی نیز بهره می برد.

بیشتر افراد با گوش های کلفت و پهن افرادی نجیب هستند اما به مال اندوزی نیز تمایل بالایی دارند . گوش های شما می تواند به آسانی اطلاعات کافی از شخصیت تان را در اختیار دیگران قرار دهد .

بینی

با توجه به بینی افراد، می توانید اطلاعات خوبی در مورد کنجکاوی افراد به دست آورید به عنوان مثال اگر شما فردی هستید که قسمت نوک بینی شما دارای شکستگی است می توان پی برد شما فردی منتقد هستید و در اغلب اوقات انتقاد های شما می تواند آزاردهنده باشد.

آموزش کلیات روانشناسی

 

افرادی که بینی بدون عیب و ایراد دارند اغلب افرادی پاک نژاد می باشند. اگر سوراخ های بینی فردی بزرگ باشد بر اساس روانشناسی شخصیت از روی چهره می توان فهمید شما از موسیقی بسیار لذت می برید.

اگر چه امروزه جراحی های بینی می تواند توانایی شما را در شناخت شخصیت فرد از لحاظ بینی به شدت کاهش دهد ولی در غیر این صورت می توانید با مشاهده ی بینی افراد به نکات جالبی در مورد ویژگی آنها پی ببرید.

 

بینی

لب و دهان

لب و دهان افراد نیز می تواند اطلاعات مفیدی در مورد شخصیت افراد در اختیار ما قرار دهد افرادی که گوشه ی لب هایشان با سمت بالا کشیده است معمولا افراد شوخ طبع هستند ولی افرادی که گوشه های لب شان به سمت پایین کشیده است به طور معمول افرادی بدبین هستند آنها به سادگی اعتماد نمی کنند و همواره به افراد دیگر مشکوک هستند.

اگر لب بالایی شما کوچک باشد می تواند نشانه ی آن باشد که شما به آسانی با افراد دیگر متحد می شوید و بسیار قدردان هستید. افرادی که لب های نازک دارند به طور جدی له ورزش علاقه مند هستند.

و افرادی با لب های بزرگ و درشت معمولا افرادی پرحرف هستند. شما می توانید تنها از فرم لب های افراد به شخصیت اصلی آن و علایق و سلیقه های منحصر به فرد آنها پی ببرید.

چانه

چانه ی افراد نیز می تواند ما را در تشخیص شخصیت درونی آن ها یاری سازد. افرادی که دارای چانه ای اندکی فرو رفته هستند به طور حدی عجول بوده و همچنین کارهای روزانه خود را با انرژی و عزم بالا انجام می دهند.

افرادی با چانه ی چهارخانه و بزرگ معمولا افرادی قوی از لحاظ نیروی جسمانی هستند ولی متاسفانه قدرت خود را در کارهای نامشروع به کار می برند و به ویژه با زیردستان خود رابطه ی مناسبی ندارند.

اگر شما دارای چانه ای گرد هستید در روانشناسی شخصیت از شما به عنوان یک فرد لوکس پسند یاد می شود به گونه ای که شما از غذاها و لباس های متنوع لذت می برید و سعی دارید تنوع آن ها را در زندگی خود افزایش دهید.

متاسفانه در سال های اخیر جراحی فک و صورت نیز به طور جدی رایج شده است و این امر تشخیص و ارزیابی روانشناسی شخصیت از روی چهره را به طور جدی با مشکل روبرو ساخته است. مطالب یاد شده در این مقاله به طور جدی در مورد افرادی که هیچ گونه جراحی های زیبایی انجام نداده اند را بیان می کند.

صورت گرد

اگر شما دارای صورتی گرد هستید شاید به نظر آید شما فردی معصوم هستید ولی بهتر است بدانید که شما توانایی آزار دیگران را به شدت در ذهن خود می پرورانید و به راحتی می توانید خواب شبانه را بر آن ها به کابوس تبدیل کنید بر اساس تحقیقاتی که در سال ای اخیر انجام شده است.

این افراد به طور جدی  با مشکل خروپف هنگام خواب روبرو هستند البته این تحقیق می تواند حتمی نباشد زیرا به طور میانگین همه ی افراد در بزرگسالی از این مشکل رنج می برند و صورت آن ها نیز گرد نیست.

ویدیو پیشنهادی : روان شناسی
 روان شناسی

 تشخیص شخصیت درونی

صورت مربعی شکل

فرم صورت همانطور که در قسمت بالا گفته شده می تواند راهی دیگر برای ارزیابی شخصیت افراد باشد. اگر شما دارای صورتی مربعی شکل هستید بدون تردید یک فرد سلطه گر می باشید که به طور جدی رهبری گروه ها را به عهده دارید.

مردانی که صورت مربعی شکل دارند و همچنین پیشانی آن ها بزرگ می باشد قطعا در ذات خود یک مدیر حرفه ای را پنهان کرده اند. این گونه افراد البته به انجام اقدامات غیر اخلاقی نیز شهرت دارند. همواره در طول تاریخ نیز بیشتر سلطه گران دارای صورتی مربعی شکل بوده اند .

صورت قلبی شکل

صورت قلبی شکل نیز می تواند اطلاعات خوبی در مورد شخصیت افراد در اختیار ما قرار دهد. افرادی که صورت قلبی شکل دارند به عنوان افرادی یاد می شوند که تمایل بیشتری به رابطه ی جنسی دارند این گونه افراد به خوبی با دیگران رابطه های بلند مدت برقرار می کنند.

در ادامه این مطلب می توانیم مقاله ی رفتار درمانی شناختی برای اختلال اضطراب فراگیر و اضطراب اجتماعی نیز به شما پیشنهاد کنیم.

طبق تحقیقات اخیر انجام شده برای ارزیابی درون گرا و برون گرا برخی از محققان چینی ابراز کرده اند که افرادی با صورت کوچک و پهن معمولا افراد برونگرا هستند در حالی که افرادی با صورت کوچک معمولا افرادی درونگرا می باشند.

صورت مستطیل شکل

می توان با مشاهده ی فرم صورت به خشم آنها پی برد به طور مثال اگر فرم صورت شما مستطیل شکل است بدون  تردید نیازمند کلاس های مدیریت خشم هستید زیرا شما اقدامات لازم برای کنترل خشم خود را ندارید البته افراد به آسانی می توانند به شما اعتماد کنند به زوری که حتی از افراد زیباتر نیز می توانید سریع اعتماد دیگران را کسب کنید.

آموزش درمان شناختی – درمانی

 

این نتایج بر اثر تحقیقات انجام شده بر روی افرادی که رفتارهای تهاجمی آنها ثابت شده است. تقریبا بیشتر افراد یاد شده دارای صورت مستطیل شکل بودند. البته آن ها می توانند همسایه های خوبی نیز باشند زیرا شما به آسانی می توانید به آنها اعتماد کنید.

 

صورت مستطیل شکل

صورت بیضی شکل

داشتن صورت بیضی شکل از دیگر راهکارهای مفید برای پی بردن به شخصیت فرد از طریق روانشناسی شخصیت از روی چهره است. افرادی که دارای چهره ی بیضی هستند به سرعت برای خود می تواند دوست پیدا کنند زیرا افراد به آسانی با چنین انسانی دوست می شوند.

از مهمترین ویژگی آن ها می توان به قدرت بالا در حل کردن مسائل اشاره کرد. این نوع  فرم صورت در بسیاری از جراحی های فک و صورت نیز مورد انتخاب افراد قرار می گیرد  پس شکی وجود ندارد که داشتن چهره ی بیضی شکل می تواند زیبایی شما رو دوچندان کند.

چشمان بزرگ

چشمان بزرگ همواره می تواند نشان دهنده ی آن باشد که شما فردی هستید که با افراد دیگر به آسانی روابط قوی برقرار می کنید. بررسی روانشناسی شخصیت به ویژه چشم ها همواره مورد توجه بسیاری از افراد بوده است.

افرادی که چشم های کشیده و بزرگ دارند به سرعت پذیرای روابط هستند و نسبت به آدم های اطراف خود خوش بین هستند. افرادی با پیشانی کوتاه و چشمانی باریک نیز به شدن در بین مردم پذیرفته می شوند.

در این مقاله سعی بر آن داشتیم که با ارائه ی اطلاعات در مورد روانشناسی شخصیت از روی چهره شما را در ارزیابی و شناخت اطرافیان خود یاری دهیم . با تمرین می توانید در شناخت اول اطلاعات مفیدی را در مورد اطرافیان خود به دست آورید.

سعید هابطی

چند سالی میشه که در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ در حال فعالیت هستم. به موسیقی و فلسفه علاقه ی خاصی دارم و بیشتر زمان رو صرف مطالعه و نوازندگی می کنم.

نوشته های مشابه

‫13 دیدگاه ها

 1. این چرت و پرت ها از یه سایت علمی بعیده!!!!

  افرادی با چانه ی چهارخانه و بزرگ معمولا افرادی قوی از لحاظ نیروی جسمانی هستند ولی متاسفانه قدرت خود را در کارهای نامشروع به کار می برند و به ویژه با زیردستان خود رابطه ی مناسبی ندارند.

  فقط میتونم بگم …

  1. دوست گرامی، از توجه شما به مکتوب سپاسگذاریم. از آنجا که حجم زیادی از مقالات مکتوب توسط کاربران تولید میگردد ما این مطالب را از نظر اعتبار علمی تایید نمیکنیم. مگر در مواردی که نویسندگان از اساتید مکتبخونه باشند که میتوانید در پروفایل کاربر در این مورد اطلاع پیدا کنید.
   اما گذشته از این مورد، ایرادی که شما در مورد غیر علمی بودن مقاله مذبور داشتید: مقالات علمی روانشناسی چهره را میتوانید در لینک زیر ببینید. اگر به این حوزه علاقه مند هستید، می توانید به عنوان نویسنده در مکتوب بنویسید.
   https://scholar.google.co.uk/scholar?q=face+psychology+personality+physiognomy&hl=en&as_sdt=0&as_vis=1&oi=scholart

  1. سلام.اگر نکته ای وجود داره که گفته نشده یا نیاز به ویرایش بود حتما بگید که بتونیم مقاله بهتری بنویسیم.
   ممنون از همراهی شما

 2. سلام
  مقاله به خاطر اشتباهات تایپی نیاز به ویراست ساده دارد. مرجع عکس ها و متن ذکر نشده، چون یکی از عکس ها متعلق به سایت wikihow است، گمان کردم متن همان سایت است؛ ولی نبود. بعید می دانم نویسنده با این پروفایل، خود این متن را نوشته باشند، گرچه مقالات علمی و کاملا تخصصی هم دارای مرجع هستند.

  1. سلام.وقت بخیر
   از توجه شما به مقاله و وبلاگ مکتب خونه ممنونم.
   ما تا جایی که بتونیم سعی می کنیم اشتباهات مقاله رو بگیریم. از اساتید و دانشجوها برای نوشتن مقالات کمک می گیریم و پروفایل نویسنده مربوط به شخصی است که مقالات را چک می کند و از نظر فنی بررسی می کند. حجم مقاله های دریافتی بسیار زیاد می باشد.چندین مرتبه هم بررسی می شود. برای نوشتن منبع برای مقالاتی که امکان درج منبع وجود داشته باشد حتما ذکر می شود.
   ممنون از همراهی شما

 3. سلام وقت بخیر..من برای تحقیقم به منبع این نوشته و مقاله ی اصلی که از اون نوشته شده نیاز دارم…
  ممنون میشم بگین

 4. ممنون از مقاله خوبتون.
  هرکسی نظری داره اما شمایی که میگید چرت وچرنده برای چی وقتتون رو گذاشتین وخوندین؟ شاید چهرتون باب دلتون نشده که این همه نظر چرت دادین

 5. عزیزان همه ی مواردی که اینجا نوشته شده که مطلق نیست
  علم همواره در حال تغییره
  و همه چیز نسبیه
  بنابراین نیازی نیست ناراحت بشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا