استارت آپ

راز موفقیت آمازون چیست ؟

7 راز موفقیت آمازون

راز موفقیت آمازون چیست ؟ این سوال خیلی از شما شاید باشه پس پیشنهاد می کنم این مقاله رو تا انتها بخونید و برای کسب وکار خود ایده بگیرید.

یکی از مهم ترین بخش هایی که تاثیر بسیار زیادی بر روی موفقیت آمازون گذاشت، به نحوه ی مدیریت شرکت امازون بازمی گردد. مدیر شرکت آمازون همیشه سعی داشت که با دیگر شرکت های هم رده ی خود تفاوت های بسیار زیادی داشته باشد. به نظر جف هر انسانی می تواند با دیگر انسان ها، متفاوت باشد و تمام این تفاوت ها به میزان اراده ی فرد برمی گردد.

وقتی که آمازون در 1995 شروع به کارکرد، تنها درزمینه ی فروش کتاب فعالیت داشت. شرکت درطی یک ماه از آغاز فعالیتش موفق به فروش کتاب به 40 کشور شد.از آن موقع به بعد، آمازون به یکی از بزرگترین شرکت های تجارت الکترونیک تبدیل شد و نزدیک به 44% از کل فروش های الکترونیک در آمریکادر 2017 را به خود اختصاص داد.

 

پس چگونه آمازون توانست چنین نتایج خیره کننده ای بدست آورد؟

1) خلاقیت ، راز موفقیت آمازون !!!

 

7 راز موفقیت آمازون

 

موفقیت آمازون تا حد زیادی از فناوری ها و فعالیته های نوآورانه ای که اکثرا توسط مدیرعامل شرکت جف بزوس طراحی شد نشأت می گیرد.اکو را که ابزار دستور صوتی حیرت انگیزی است درنظربگیرید.

می توان از اکو برای پخش موسیقی، جستجوی تیم های ورزشی محبوبتان و حتی بررسی وضعیت آب و هوایی با حداقل کلمات گفته شده استفده کرد.

فناوری خلاقانه سرمایه گذاری حجیمی برای تجارت الکترونیک غول پیکربود و موجب نتایج استثنایی شد. تنها در سال 2017 بیش از 22 میلیون واحد اکو فروخته شد.

خط مشی های پیش رونده ی آمازون همیشه موثر نبوده است اما دستاوردهایی نظیر اکو ثابت می کنند که خلاقیت می تواند منجر به نتایج خیره کننده برای شرکت های تجارت الکترونیک گردند.

 

 

2)خدمات مشتریان:

 

مشتری مداری راز موفقیت آمازون

 

آمازون به دلیل تعهد خدمات مشتریان در کلاس جهانی؛ ابزارهای مفیدی را طراحی کرده تا کاربران بتوانند برای پیگیری مرسولات و به سرعت بازگرداندن یا تغییر موارد سفارش داده اقدام کنند.

این کارها با سادگی و راحتی در تجربیات مربوط به خرید آنلاین همراه بوده است. تیم خدمات مشتریان آمازون، جایزه های متعددی را برای تعهداتش نسبت به جلوگیری ازمشکلات مشتریان و سریعا جواب دادن به آنان دریافت نموده است.

یکی از ماموریت های نهایی آمازون تبدیل شدن به بزرگ ترین شرکت مشتری مدار سیاره بوده و هزینه ی زیادی برای تعهد برند به این هدف اختصاص داده شده است.

رسانه های اجتماعی ابزار قدرتمند دیگری است که آمازون از آن به منظور جلب مشارکت خریداران و ارتقای کیفیت خدمات مشتریانش از آن استفاده می کند.

درصورت استفاده ی درست می توان از رسانه های اجتماعی درراستای جوابگویی به نگرانی های مشتریان و ایجاد پایه های محکم هواداران وفادار و علاقه مند که ازبرندتان حمایت می کنند استفاده کرد.

 

مقاله پییشنهادی : استارت آپ چیست؟
استارت آپ چیست
3)تیم اجرایی:

آمازون هنگام اجرای سفارش مشتریان همه ی کارها را به درستی انجام می دهد. تیم اجرایی امازون محصولات و خدماتی که مشتریان می خواهند را انتخاب کرده و مراکز پخشی را درسراسر دنیا که با آنان امکان ارسال سریع محصولات را می دهد ایجاد می کنند.

هم چنین آمازون روابط عالی با فروشندگان دارد ، به آنان امکان ارائه ی قیمت های تخفیفی به مشتریان را می دهد که می توان این را دلیل موفقیت آمازون دانست.

بزرگ ترین دلال آنلاین دنیا امسال درحال برنامه ریزی برای سرمایه گذاری بیشتردر سطح اروپا نیز هست و هزاران کارمند بیشتر را استخدام کرده است.تیم آمازون هم چنین به دنبال ایجاد فروشگاه های فیزیکی بیشتری نیز هست که امکان تحویل در همان روز را ازطریق پهپاد فراهم می کند!

4) راز موفقیت آمازون تنوع بخشی بود :

آمازون که به عنوان فروشگاه آنلاین کتاب فعالیت خود را شروع کرد، حالا هرچیزی را اصطلاحا سوپ گرفته تا خشکبار ارائه می دهد. جستجو درسایت حاکی از بیش از 3000 لیست سوپ سبزیجات بود.

اصطلاح “خشکبار” را نیز جستجو کنید و ببینید که بیش از 37000 نتیجه به همراه دارد. حالا آمازون محصولات مربوط به موسیقی، کتاب، وسایل الکترونیکی، سلامت و زیبایی، خودروسازی، سبزیجات، و لابس را رائه می دهد.

 

4) راز موفقیت آمازون تنوع بخشی بود :

صاحبان کسب و کار می توانند با شبکه ی مزیت های آمازون برای دریافت پشتیبانی فناوری اطلاعات، مونتاژ مبل، و حتی خدمات صوتی-تصوری قرارداد ببندند. آمازون از طریق تنوع بخشی به پیشنهادات خود در حال حرکت مداوم برای رسیدن به رسایی و اعتبار است.

صرف نظر از صنعت خود، می بایست در جستجوی تنوع بخشی بی باک باشید. توسعه ی بازارهای جدید و دسته بندی های محصولات می تواند در راستای جذب فرصت های تجاری جدیدی برای رشد سازمان مفید باشد.

حتی باید اقدامات رشد دیجیتالی خود را دراسرع وقت متنوع کنید.به عنوان مثال، آمازون درحال حاضر به صورت حیرت انگیزی ، مفتخربه 3.6 میلیون بک لینک و 3.8 میلیون دامنه ی ارجاع دهنده شده است. درهر کمپین سئو، یک لینک شدیدا متنوع قابلیت ها نقش اساسی دارد.

 

ویدیو پییشنهادی : آموزش بازاریابی ایمیلی
آموزش بازاریابی ایمیلی

5)تجربیات برجسته ی کاربران:

تجربیات برجسته ی کاربران، امکان پیداکردن چیزی که مشتریان به دنبال آن هستند و دو چندان کردن استقبال مشتریان را که منجر به فروش بیشتر می شود فراهم می سازد.

به همین دلیل است که آمازون تیم تجربه ی کاربری را که از افراد حرفه ای درتمام زمینه ها، از تحقیق درمورد کاربران و طراحی تعامل گرفته تا توسعه ی وب، به خدمت گرفته است.این متخصصان، با مهندسان آمازون، مدیران کالاها، برای خلق تجربه ی بی نظیر برای کاربر که منجر به استقابل مشتریان می شود همکاری می کنند.

6) ادغام طراحی با محتوا:

بر همهگان روشن است که محتوای طولانی بخش اساسی تجارت الکترونیکی سئو می باشد. شما برای افزایش میزان بازدید از صفحه در موتور های جستجو نیازمند تعداد بالای کپی کلمات کلیدی غنی هستید.

به همین دلیل است که آمازون از توضیحات مفصل برای محصولات و نیزب رای سوالات متداول درصفحه ی محصول استفاده می کند. اما، اگر نگاهی به هرصفحه ی محصول در آمازون بیاندازید متوجه می شوید که این محتوای طولانی به صورت منفی گردش یا تجربه ی کاربران راتحت تاثیر قرار نمی دهد.

کپی محصول آمازون اولویت پایین تری نسبت به فراخوان های انجام مهم تری مانند افزودن به سبدخرید یا دکمه های هم اکنون بخر دارد. این ادغام بی نظیر طراحی و محتوا تضمین می کند که صفحات آمازون ترافیک وب شدیدی را جلب و ایجاد می کنند.

 

7) نگرش “داخل شو تاببری” 

آیا هیچ کس به خاطر دارد که چه زمان آمازون دارای عدم سود دهی بوده؟ اگربه مدت زمانی قبل برگردید ممکن است به خاطر بیاورید که بزوس به همه ی سرمایه گذاران هشدار داده بود که ممکن است تا مدت ها شاهد بازدهی نباشند.

در 1997 او طی مصاحبه ای با مجله ی inc اعلام کرد که آمازون ممکن است تا مدت ها سوددهی نداشته باشد. نگرش “داخل شو تاببری ” او موجب شد تا شرکت در2003 ، هنگامی که اولین سود خود را بدست آورد، استراتژی های جدیدی را اتخاذ کند.

مهم نیست چه فکری درمورد ان می کنید اما آمازون از یک کتاب فروشی آنلاین خرده پا تبدیل به غول صنعت شده است. حتی شاید بتوان گفت آمازون این صنعت رابرای انحصار کامل خود خلق کرده است.

تمام این موارد باعث شد تا آمازون موفق شود و این 7 مورد رازهای موفقیت آمازون بود. امیدوارم شما هم بتوانید از این 7 راز موفقیت آمازون نتیجه گیری کنید و در کسب و کار خود به کار ببرید .

 

 

راز موفقیت آمازون

نوشته های مشابه

‫6 دیدگاه ها

  1. همین کاریم که میکنی ترجمه ویراستاری نشده هم ارزش داره.واقعا ممنوم که داری در حد خودت تلاش میکنی که دیگران چیز های جدید یاد بگیرن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا