برنامه نویسی و IT

آموزش برنامه نویسی را با چه فیلم هایی شروع کنیم

فیلم های مناسب آموزش برنامه نویسی

ویژگی مشترکی که بین بیشتر توسعه‌دهندگان وجود دارد، این واقعیت است که گاهی اوقات فاقد انگیزه می‌شوند پس جای تعجب نیست که گاهی پروژه‌های محول شده به توسعه دهندگان، نه تنها خوب پیش نمی‌روند بلکه دچار لطمه و آسیب نیز می‌شود. بنابراین چگونه می‌توانیم با فشار کنار بیاییم؟ چگونه می‌توانیم اشتیاق خود را برای رمزگذاری دوباره زنده کنیم؟ چه می‌شد اگر می‌توانستیم از طریق کاری که همه دوست داریم، انگیزه لازم برای انجام پروژه‌ها را به دست آوریم؟؟ بله درست حدس زدید، تماشای فیلم آموزش برنامه نویسی.

اکثر اوقات که احساس بی‌انگیزگی می‌کنیم، بهترین راه حل، دور شدن از کار و به دست آوردن یک دیدگاه کلی خواهد بود. برای داشتن انگیزه و روحیه لازم، توصیه می‌کنیم به تماشای فیلم‌های مناسب در زمینه فن‌آوری بنشینید.

 

ویدیو پییشنهادی : آموزش برنامه نویسی C
آموزش برنامه نویسی C

 

زمانی که شخصیت‌هایی را می‌بینید که مشغول کشف جادوی رایانه‌ها هستند و یا با کد نویسی درگیر می‌‌باشند، بیشتر به این حرفه علاقه‌مند شده و خلاقیت لازم را به دست می‌آورید. در ادامه به چند فیلم برتر آموزش برنامه نویسی اشاره می‌کنیم که دیدنشان به شدت برایتان مفید خواهد بود؛

فیلم برتر آموزش برنامه نویسی

اگر برنامه نویس هستید و فیلم PIRATES OF SILICON VALLEY را ندیده اید، از شما می خواهم که وقت بگذارید و آن را تماشا کنید چرا که جزو بهترین‌های فیلم آموزش برنامه نویسی می‌باشد.

سیلیکون ولی (Silicon Valley) یک سریال کمدی آمریکایی است که در مورد تیم کوچکی از توسعه‌دهندگان یک استارت آپ اینترنتی به نام Pied Piper ساخته شده‌ است.

در این فیلم شما می‌بینید که آن‌ها برای کشف استراتژی خود، ساختن محصولشان، جمع آوری پول و استفاده از هولی،(غول فناوری که شباهت ظاهری زیادی به گوگل یا مایکروسافت دارد) تلاش می‌کنند. این یک فیلم شگفت انگیز است و مناسب توسعه‌دهندگانی است که قصد دارند روزی یک شرکت مبتنی بر فناوری بسازند.

دزدان دریایی سیلیکون ولی بیوگرافی درباره مردانی است که دنیای فناوری و آنچه برای ساختن امپراتوری‌های جهانی شرکت اپل و شرکت مایکروسافت انجام شده است، را ساخته‌اند.

 

 

بهترین فیلم های آموزش برنامه نویسی:

MR ROBOT / آقای ربات

برخلاف اکثر فیلم‌سازهایی که معمولاً فکر می‌کنند هکر‌ها، انسان‌هایی نشسته پشت میز کامپیوتر خود هستند که مدام به یک صفحه تاریک نگاه می‌کنند و با دکمه‌های کیبورد به تایپ اطلاعات می‌پردازند، و دقایقی بعد می‌گویند “من وارد شدم” … این مجموعه تمام جزئیات را به درستی شرح‌ داده است.

فیلم آقای ربات به عنوان یک فیلم آموزش برنامه نویسی، زندگی یک برنامه نویس جوان به نام Elliot را دنبال می‌کند که روزانه به عنوان مهندس امنیت سایبری و شبانه به عنوان یک هکر هوشیار کار می‌کند.

این فیلم سرگرم کننده و سرکش است، موسیقی متن عالی دارد و حتی شامل جنبه‌های واقع گرایانه برنامه سازی است – که می‌تواند احساس خوشبختی به شما دهد.

 

MR ROBOT / آقای ربات

The Social Network / شبکه اجتماعی

قطعا از فیس‌بوک چیز‌هایی شنیده‌اید؟ خوب، این فیلم در مورد سفر در این شبکه اجتماعی محبوب صحبت می‌کند. اعتقاد بر این است که محتوای شبکه‌های اجتماعی در بیشتر موارد مبتنی بر وقایع واقعی است، اما مارک زاکربرگ در زندگی واقعی جنبه‌هایی از فیلم را مورد اختلاف قرار داده است.

در هر صورت، بیشتر رمزگذاران از تماشای فیلم شبکه اجتماعی هیجان زده می‌شوند، بیشتر به این دلیل که فیلم دستاوردهای شگفت انگیزی را که می‌توان با یادگیری یک زبان برنامه نویسی به دست آورد، به تصویر کشیده است.

 

The Social Network / شبکه اجتماعی

IRON MAN / آدم آهنی

آیا در رابطه با A.I اطلاعاتی دارید؟ یا حتی بدون دانش به این فکر کرده‌اید که پایتان را در زمین فرو ببرید؟ IRON MAN یک فیلم آموزش برنامه نویسی است که می‌تواند به شما کمک کند تا انگیزه خود را حفظ کنید. این فیلم از J.A.R.V.I.S یک سیستم هوش مصنوعی ساخته شده توسط تونی استارک (شخصیت اصلی) برخوردار است.

J.A.R.V.I.S یک سیستم رایانه‌ای یا همان رابط کاربری طبیعی زبان تونی استارک است که به اسم ادوین جارویس، ساقی‌ای که برای هوارد استارک کار می‌کرد، نامگذاری شده است.

با گذشت زمان، این سیستم به یک سیستم هوش مصنوعی ارتقا یافت و وظیفه آن ایجاد تجارت برای صنایع Stark و همچنین امنیت Tony Stark’s Mansion و Stark Tower شد.

 

IRON MAN / آدم آهنی

JOBS / شغل ها

این فیلم یک فیلم انگیزشی عالی درباره استیو جابز است. استیو جابز که تحصیلات خود را در دانشگاه ترك می‌كند، تا حد زیادی با نام و چهره برجسته کامپیوترهای اپل شناخته می‌شود. (شرکتی که وی تأسیس کرده است)

زندگینامه افسانه‌ای دنیای کامپیوتری استیو جابز، فیلمی الهام بخش است که هر برنامه نویس باید تماشا کند. مشاغل به عنوان یک موضوع الهام بخش برای جوانان و بزرگسالان هم سن و سال شما محسوب می‌شوند.

 

JOBS / شغل ها

 

این فیلم نه تنها نبوغ فنی در جابز را به تصویر می‌کشد، بلکه کارآفرینی خلاقانه او و پایبندی او به چشم اندازش برای تغییر جهان را نیز به صورتی جذاب نمایش می‌دهد.

THE FOUNDER/ موسس

بله، می دانم که به چه چیزی فکر می‌کنید، این هیچ ارتباطی با کدگذاری یا الگوریتم‌ها یا هوش مصنوعی یا حتی گجت‌ها ندارد! همه این‌ها درست است اما این فیلم به چیزهای بسیار مهمتری مربوط است.(مثل ساختن یک امپراتوری)

این یک فیلم عالی دیگر برای آن دسته از توسعه‌دهندگانی است که قصد دارند به دنیای استارت آپ وارد شوند. این فیلم نشان می‌دهد که استقامت، عزم راسخ و سخت کوشی چه نتیجه‌ای می‌دهد.

 

THE FOUNDER/ موسس

 

این فیلم نه تنها با محوریت چگونگی ایجاد یک کسب و کار متمرکز ساخته شده، بلکه نشان می‌دهد که چگونه برای مقیاس کسب و کار باید پارامتر‌ها را شناسایی و تفکیک نمود. در واقع THE FOUNDER یک فیلم شگفت انگیز است که می‌تواند انگیزه شما را افزایش دهد.

 

THE IMITATION GAME / بازی تقلید

آیا طرفدار الگوریتم‌ها هستید؟ یا عاشق تفکر هستید؟ خوب اینجا فیلمی وجود دارد که فقط برای شما ساخته شده است. در دوران جنگ جهانی دوم، بازی تقلید، زندگی آلن تورینگ و تیمش را برای اختراع اولین رایانه‌ای در جهان که می‌تواند رمز معروف Enigma آلمان را رمزگشایی کند و در نهایت در جنگ برای متفقین پیروز شود، به تصویر کشیده است.

 

THE IMITATION GAME / بازی تقلید

THE INTERNSHIP / کارآموزی

همه ما دوست داریم با شرکتی مانند Google work کار کنیم و آن را یک رویا می‌بینیم. در اینجا یک فیلم در مورد دو بزرگسال وجود دارد، آن‌ها هر دو به یک کارآموزی آرزو شده در گوگل راه پیدا می‌کنند، جایی که باید برای کسب شغل با یک گروه از نوابغ جوان باهوش فن آوری رقابت کنند. این یک فیلم عالی برای بزرگسالانی است که فکر می‌کنند برای ورود به دنیای فناوری خیلی پیر هستند.

 

THE INTERNSHIP / کارآموزی

THE PURSUIT OF HAPPYNESS / به دنبال خوشبختی

فیلم دیگری نیز وجود دارد که هیچ ارتباطی با فیلم آموزش برنامه نویسی یا کدگذاری و اختراع ندارد. این یک داستان واقعی از یک فروشنده با پول کم، یک خانواده فقیر و رویای او برای تبدیل شدن به یک دلال است.

 

مقاله پییشنهادی: معماری برنامه نویسی
معماری برنامه نویسی

 
این فیلم در مورد قدرت پشتکار و عزم راسخ به ما مطالب مفیدی می‌آموزد. به عنوان انسان، همه ما نقطه شکست خود را داریم و فیلم‌هایی از این دست برای ایجاد انگیزه و الهام به ما ساخته شده‌اند.

 

THE PURSUIT OF HAPPYNESS / به دنبال خوشبختی

 

اگرچه این فیلم‌ها انگیزه مورد نیاز را به شما می‌دهند اما مرحله بعدی شما هستید که باید بروید و کد بزنید. با تماشای این فیلم‌ها شما موتور را روشن کرده‌ و اکنون باید از نیرویتان استفاده کنید.

مهم نیست که این نیرو یک خط کد باشد یا یک کلمه، ایده این است که شما شروع کنید. پس حتما برای شروع، به تماشای بهترین‌های فیلم آموزش برنامه نویسی بپردازید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا