برنامه نویسی و ITبرنامه‌نویسی موبایل

ساخت بازی اندروید چه مراحلی را طی می‌کند

چگونگی ساخت بازی اندروید موفق

اگر شما هم از آن دسته از افراد هستید که به بازی‌های موبایلی یا (اندروید) علاقه دارید و می‌خواهید بدانید بازی‌ اندروید چگونه ساخته می‌شود و همچنین با مراحل ساخت آن آشنا شوید ما را تا آخرین مطلب این مقاله دنبال کنید.

 

چگونگی ساخت بازی اندروید موفق

 

با افزایش علاقه افراد جامعه به بازی‌های چند نفره، این امر باعث شده است تا شرکت‌ها و مبتدی‌ها تمرکز خود را روی برنامه‌ها و بازی‌های چند نفره بگذارند.

طبق گفته AppAnnie، تقاضای قابل توجهی برای برنامه‌های بازی چند نفره مانند ROBLOX ،Words With Friends 2 ،Magic Tiles 3 ،Call of Duty: Mobile ،Mario Kart Tour و غیره وجود داشته است.

 

 

این تقاضا منجر به افزایش قابل توجه ۵۰ درصدی بارگیری‌های (دانلود) هفتگی بازی‌های جهانی شده است. این مورد از اواخر ماه مارس ۲۰۲۰ در مقایسه با میانگین سطح هفتگی برای Q4 2019 است.

جالب اینجاست که هفته ۲۲ مارس ۲۰۲۰ به بزرگترین هفته برای دانلود بازی‌های موبایل با رکورد ۱٫۲ میلیارد بار دانلود تبدیل شده است.

با پیشرفت سریع جهان به سمت بازی‌های چند نفره، شرکت‌های نوپا و شرکت‌های حرفه‌ای ساخت بازی، درحال گرفتن این موقعیت و فرصت هستند تا بتوانند برنامه‌های خود را در بازارقرار دهند.

 

نحوه ساخت بازی اندروید به چه صورت است

درحالی که انگیزه‌های زیادی برای ساختن برنامه‌ها و بازی‌های اندروید در سراسر جهان وجود دارد.

اما مهم‌ترین موضوعی که می‌تواند این امر را بسیار مهم و اساسی کند و باعث شود که یک بازی یا برنامه اندروید به یک پروژه موفق تبدیل شود، این است که افرادی که می‌خواهند بازی یا برنامه اندروید را بسازند باید تمام راه و روش‌های مخفی و مهم آن پروژه را بداند.

به عنوان مثال: شما برای اینکه بتوانید غذای خوشمزه‌ای درست کنید باید تمام سس‌ها و ادویه‌جات آن غذا را بشناسید و بدانید کدام سس و ادویه به غذای شما طعم لذت بخش‌تری می‌دهد.

نرم افزار‌های ساخت بازی اندروید چگونه هستند

برای ساختن یک بازی موفق اندروید برنامه‌های مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید از آنان استفاده کنید و در کارخود پیشرفت کنید که این برنامه‌ها به شرح ذیل می‌باشند:

 1.  Unity
 2. Unreal Engine
 3.  Corona SDK – The 2D Game Engines
 4.  Buildbox
 5. AppGameKit
 6.  ….
مقاله پییشنهادی : معرفی شبیه سازهای اندروید
معرفی شبیه سازهای اندروید

 

موارد فوق برنامه‌هایی هستند که می‌توانند به شما درساخت یک بازی یا یک برنامه اندروید کمک کنند.

نگاهی به مراحل ساخت بازی اندروید

چرا بازی‌ها دشوارترین محصولات دیجیتال برای توسعه هستند؟ زیرا بازی‌ها بیانگرترین و نمایان‌ترین شکل ممکن برای توصیف فناوری و هنر، در کنار هم هستند. برای موفقیت در کار، شما باید در مورد هرچیزی که در توسعه بازی جذابیت دارد بدانید و این کار آسان نخواهد بود.

 

نحوه ساخت بازی اندروید به چه صورت است

 

در این قسمت می‌خواهیم به چند مرحله از فرایند تولید ساخت بازی اندروید اشاره کنیم :

 • در مورد اینکه بازی در چه زمینه‌ای باشد تصمیم‌گیری کنید

اگر می‎خواهید با نحوه ساخت بازی آشنا شوید باید انگیزه بالایی داشته باشید و سعی کنید تمام معنایی و مفاهیم برنامه‌ها را به صورت کامل درک کنید.

 • تصمیم بگیرید از چه فناوری‌هایی (برنامه) می‌خواهید استفاده کنید
 1. موتوربازی (Unity، Unreal، غیره)
 2. زبان‌های برنامه نویسی (C # ، C ++ ، Swift و غیره)
 3. ساختار داده‌ها، الگوریتم الگوی طراحی
 4. OOP برنامه نویسی شی گرا
 5. Multithreading
 6. ارتباطات شبکه، دستگاه دولتی
 • فیزیک بازی

بیشتر در موتور بازی ادغام شده است اما داشتن بعضی از اصول همیشه خوب است

 • بازاریابی

بدون این موضوع، بازی شما بی فایده است زیرا هیچ کس از آن مطلع نخواهد شد. برای دیده شدن کار خودتان از سایت های مختلف و شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید بازی خود را بازاریابی کنید.

 •  گرافیک

نگاهی به مراحل ساخت بازی اندروید

مهم‌ترین چیزی است که کاربر می‌بیند

 •  مدیریت تیم
 •  مدیریت پروژه طراحی بازی
 • و….

اگر در ابتدای کار هستید ساختن یک بازی را از همان ابتدا فراموش کنیم. شاید بپرسید چرا این را می‌گوییم؟ به این علت که مانند بالا برایتان مثال آوردیم (دانستن انواع ادویه و سس برای یک غذای خوشمزه) در اینجا هم همینطور شما باید اول راه و روش ساختن یک بازی را یاد بگیرید و بعد شروع به بازی ‌سازی کنید.

 

اولا، در مورد زمینه‌ای که می‌خواهید در آن شرکت کنید تصمیم بگیرید و درآن زمینه یک متخصص شوید. اگریک تیم هستید، هر یک از اعضای تیم باید فقط در یک زمینه تخصص داشته باشد.

آموزش ساخت بازی اندروید با Unity

اکنون در حال جستجو هستید و به یک موتور بسیار قدرتمند رسیده‌اید که از یک زبان برنامه نویسی شناخته شده (C #) استفاده می‌کند. به هرحال، شما دراین موضوع شرکت خواهید کرد زیرا یونیتی (Unity) موتوربازی‌سازی است که توسط شرکت‌های Indie وهمچنین استودیوهای AAA مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در بازی‌هایی مانند Temple Run گرفته تا Assassin’s Creed از این موتور بازی‌سازی استفاده شده است.

خبرخوب این است که شما برای ایجاد بازی خود در این موتور(Unity) لزوما دیگرنیازی به کد نویسی ندارید. این امربه این دلیل است که می توانید تعدادی افزونه برای Unity پیدا کنید که از یک ویرایشگر تصویری استفاده می‌کنند.

این راه‌ حل‌ها همیشه مبتدی و آسان نیستند، اما یک شروع برای یک اتفاق خوب است. یونیتی Unity نه تنها به شما این امکان را می‌دهد تا در iOS وAndroid برنامه و بازی بسازید بلکه قابلیت دیگری هم می‌تواند به شما ارائه کند. شما می‌توانید با استفاده از یونیتی Unity بازی خود را به کنسول‌ها و دسکتاپ کامپیوتر نیز منتقل کنید.

طراحی و ساخت یک بازی برای iOS / Android

تعداد زیادی موتور و ابزاربرای ساخت یک بازی وجود دارد که می‌تواند منجربه توسعه برنامه‌های بازی و پشتیبانی از آنها شود. اجازه دهید با استفاده از این ابزارها نگاهی دقیق‌تر به نحوه ساخت یک برنامه بازی برای iOS / Android داشته باشیم:

 • Construct 3

اگراهل برنامه نویسی نیستید، این برنامه نمی‌تواند شما را از دانستن چگونگی ایجاد یک برنامه بازی بازدارد. زمانی محبوبیت Construct 3 به اوج خود رسید که توسعه‌دهندگان بازی دیگرنیازی به نوشتن تک تک کد‌ها نداشتند.

 

طراحی و ساخت یک بازی برای iOS / Android

 

اگر شما در خود عنصر استرس را کم کنید و به نوعی دیگر آن را آزاد و رها کنید می‌توانید در یک بازه زمانی ۲-۳ ماهه برنامه‌ و بازی‌های چندنفره بسیار خوبی ایجاد کنید.

 • Unity

اگر می‌خواهید یک برنامه یا بازی به‌صورت رایگان تولید کنید، از پلتفرمی استفاده کنید که امکان ساخت بازی‌ها را با آخرین روند برای شما فراهم ‌کند، یکی ازآن پلتفرم‌ها Unity است که می‌توانید برای انجام این کارازآن استفاده کنید.

Unity یک بستر مناسب و کاملا انعطاف پذیر برای ساخت بازی‌های قدرتمند است هنگامی که شما زبان برنامه نویسی را برای ایجاد یک برنامه یا بازی موبایل نمی‌دانید این پلتفرم به کمک شما می‌آید.

 • Unreal Engine 4

پشتیبانی از مجموعه ویژگی‌های نسل بعدی، هسته موتور Unreal Engine 4 برای پشتیبانی از توسعه برنامه‌های بازی bespoke کاملاً مناسب است.

مقاله پییشنهادی : هک اندروید چیست
هک اندروید چیست

جمع بندی و نتیجه ‌گیری

بازی یا داستان نیازی به پیچیدگی ندارد، حتی یک بازی ساده مانند Angry Birds می‌تواند میلیون‌ها دلار برای شما رقم بزند. شما فقط باید مطمئن شوید که داستان و بازی به آنچه در پیش رو دارد می‌پردازد و حتی اگر روند تغییر کند می‌تواند پایدار باشد. به عنوان مثال: اگر دنیا در حال حاضر به سمت بازی‌های چند نفره حرکت می‌کند، تغییرکردن با زمان و ترجیح کاربر برای استفاده از بازی یا برنامه ها امر بسیار مهم است.

در حقیقت، از آنجا که مردم همچنان به انزوا ادامه می‌دهند و کشورها همچنان به سمت خاموش شدن پیش می‌روند تنها راهی که می‌ماند این است که افراد بتوانند ازطریق این برنامه‌ها یا بازی‌های چند نفره با مردم و اطرافیان دورخود ارتباط برقرار کند.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

 1. سلام من تعمیرکار کامپیوترم و زبان انگلیسیم هم خوبه. خلاقیت هم تو ذهنم زیاده اما تحصیلاتم زیاد نیست و برنامه نویسی هم آشنایی ندارم. ولی علاقه زیادی به ساخت بازی دارم آیا من میتونم بازی درست کنم یا تحصیلات بالا میخواد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا