مقالات دیجیتال مارکتینگ

الکسا چیست و چکار می کند؟

تعریف الکسا و کاربرد آن

الکسا یکی از مهم ترین سرویس هایی است که رتبه بندی آن بیشترین اعتبار و استناد را در فضای اینترنت دنیا و بخصوص بین وبسایت های ایرانی دارد. این وب سایت در واقع یک آنالیز کننده است که به بررسی ترافیک سایر وب سایت ها می پردازد. در واقع مفهوم رتبه بندی Alexa نشان دهنده میزان بازدید از وب سایت مورد نظر بوده و می تواند تا حد زیادی میزان محبوبیت آن را نزد مخاطبان به نمایش بگذارد.

آغاز به کار این سرویس به سال ۱۹۹۶ باز می‌گردد. سایت الکسا، در این سال توسط Brewster Kahle و Bruce Gilliat طراحی و پایه گذاری شد. می توان آن را به عنوان یکی بزرگ ترین پروژه های کار آفرینی در سطح جهانی عنوان نمود. مقایسه میزان بازدید سایت ها وظیفه اصلی آن بوده و نکته جالب در خصوص نام گذاری این سرویس این است که نام آن الهام گرفته شده از نام کتاب خانه بزرگ مصر است. هنگامی که الکسا فعالیت خود را آغاز کرد و تنها ۳ سال پس از شروع، شرکت آمازون اقدام به خرید آن نمود.

 

ویدیو پیشنهادی : آموزش گوگل آنالیتکس
آموزش گوگل آنالیتکس

  

الکسا چیست و چکار می کند؟

اهمیت کاهش رتبه الکسا

اهمیت کاهش رتبه الکسا به اندازه ای است که امروزه در کشور ما و حتی در سایر نقاط جهان، متاسفانه افراد سودجویی با شعار این که می توانند رتبه الکسا سایت شما را کاهش دهند اقدام به ارائه خدماتی می‌کنند. اگرچه ممکن است بر روی رتبه الکسا اثر داشته باشد اما در واقع نمی تواند موفقیتی را برای صاحبان سایت به همراه داشته باشد.

آن چه که برای موفقیت یک وب سایت دارای اهمیت است، موضوع بازدید های بیشتر توسط مخاطبان واقعی است. زیرا تنها از این طریق می توانند خدمات و فعالیت های خود را به آن ها معرفی نموده و مخاطبان را تبدیل به مشتریانی وفادار برای خود نمایند. استفاده از روش های تقلبی نمی تواند این مهم را برای مدیران سایت فراهم کند. یکی از بهترین سایت ها از دیدگاه الکسا سایت گوگل است. بازدید کاربران به صورت روزانه از گوگل در بالاترین میزان قرار داشته و همین امر موجب شده تا گوگل بهترین رتبه را کسب نماید.

در ادامه قصد داریم شما را با الکسا و نحوه عملکرد آن آشنا کنیم و در خصوص راه کار هایی صحبت خواهیم نمود که از طریق آن ها می توانید در خصوص کاهش رتبه الکسا سایت خود گام بردارید.

 

خدمات اصلی وب سایت الکسا چیست؟

وب سایت الکسا خدمات فراوانی به مخاطبان خود ارائه می دهد. این خدمات را می توان در دسته بندی های مشخصی خلاصه نمود.

What’s Hot

این خدمت توسط الکسا برای سایت ها و صفحات معروف اینترنت ارائه می شود و اطلاعات آن را به نمایش می گذارد. نکته مهم و ویژگی خاص این خدمت این است که اطلاعات آن هر ۵ دقیقه یک بار به روز می شود.

ارائه خدمات برای دارندگان وب سایت (For Site Owners)

این خدمت به صاحبان وب سایت ها این امکان را می دهد تا بتوانند اطلاعات خود را در سایت الکسا وارد نموده و در صورت نیاز برای ویرایش این اطلاعات اقدام نمایند.

ثبت و نمایش مشخصات وب سایت ها (Site Info)

در این بخش الکسا به ثبت و نمایش اطلاعات مربوط به وب سایت ها می پردازد. کلیه داده های دقیق و منظم برای هر وب سایت در این بخش به نمایش گذاشته می شود.

ثبت و نمایش مشخصات وب سایت ها (Site Info)

نوار ابزار الکسا (The Alexa Toolbar)

بکی از پر کاربرد ترین و شناخته شده ترین خدماتی که توسط این وب سایت در اختیار افراد قرار می گیرد. نوار ابزار آن است. این نوار ابزار در واقع می تواند تمام خدمات سایت را در اختیار مخاطبان و کاربران قرار دهد. خدمت اصلی و مهمی که توسط این نوار ابزار در اختیار مدیران سایت قرار می گیرد امکان مقایسه رتبه بندی سایت های مختلف و بررسی جایگاه وب سایت آن ها در میان سایر سایت هاست. این کار معمولا از طریق میزان بازدید از یک سایت تعیین می شود.

نحوه عملکرد الکسا برای مقایسه میزان بازدید سایت ها

همان گونه که اشاره گردید این سرویس وظیفه رتبه بندی سایت ها را بر عهده دارد این رتبه بندی در واقع بر اساس مقایسه استقبالی است که کاربران از سایت های مختلف دارد. هر چه میزان بازدید مخاطبان بالاتر باشد رتبه شما در الکسا کمتر می شود.

به همین دلیل کاهش رتبه الکسا، از جمله مهم ترین عملیات های مدیریتی است که توسط مدیران سایت و وب مستر های انجام می شود. استفاده از آمار و ارقام همواره به عنوان ابزاری قدرتمند برای مدیریت صحیح پروژه ها و کسب و کار های اینترنتی و حتی غیر اینترنتی محسوب می شود. نتایج ارائه شده توسط وب سایت الکسا این امکان را برای مدیران فراهم می آورد تا با بررسی دقیق آمار و ارقامی که در دست دارند در خصوص برنامه ریزی های آتی و وضعیت فعلی سایت تصمیم گیری صحیح و مبتنی بر واقعیتی داشته باشند.

اگر می خواهید الکسا سایت شما را بررسی کرده و به آن رتبه بدهد باید تولبار آن را مورد استفاده قرار دهید. به این معنی که در سایت هایی که از این تولبار استفاده نمی کنند الکسا نمی تواند بررسی های مفیدی را انجام دهد. معمولا رتبه بندی و ها و نتایج بررسی های آن در بازه های سه ماهه انجام می شود. علت این امر مشخص است.

 

ویدیو پیشنهادی : دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ

 

رتبه بندی در الکسا

 اگر یک وب سایتی به دلایل خاصی در چند روز دارای بازدید بالایی بوده اما در بقیه زمان این بازه سه ماهه بازدید کمی داشته باشد آن چند روز نمی تواند تاثیر چندانی از کاهش رتبه الکسا داشته باشد. آن چه که برای تعیین رتبه در این سایت دارای اهمیت است پایداری محبوبیت و بازدید بالا در طول دوره ۳ ماهه است. در خصوص رتبه بندی الکسا باید به این نکته دقت نمود که نمی توان گفت رتبه های اعلام شده به طور صد درصد صحیح هستند اما بدون تردید می توان به آن استناد نمود.

رتبه بندی در الکسا

در سایت الکسا برای هر وب سایتی دو نوع رتبه بندی لحاظ می شود. یکی رتبه ای که سایت شما در کشور خودتان دارد و دیگری رتبه ای که در سطح جهانی کسب کرده اید. اگر فعالیت سایت شما به عنوان یک وب سایت بین المللی انجام می شود باید به رتبه جهانی نیز توجه نمایید. اما در صورتی که تنها در داخل کشور خود فعال هستید کافی است تلاش کنید تا بازدید های خود را در همان منطقه افزایش دهید.

نقاط ضعفی که در رتبه بندی الکسا دیده می شود

اگرچه ب سایت الکسا و رتبه بندی آن در سطح جهانی دارای ارزش و اعتبار بالایی است اما نباید این نکته را از یابد برد که حتی این سایت هم دارای نقاط ضعف فراوانی است. یکی از مهم ترین نقاط ضعف در رتبه بندی توسط این سایت امکان تقلب است. بسیاری از افراد از طرق مختلف اقدام به تقلب کرده تا بتوانند در زمانی اندک رتبه الکسا سایت خود را کاهش دهند و از این طریق بتوانند به مقاصد اقتصادی خود برسند.

به عنوان مثال استفاده از پاپ آپ ها از جمله این موارد است. حتما شما هم با سایت های فراوانی رو به رو شده اید که در آن به محض این که روی صفحه کلیک می کنید تعداد زیادی پاپ آپ باز می شود.. اگرچه این پاپ ها باعث می شود تعداد بازدید های افراد از یک وب سایت افزایش یابند اما در تعیین رتبه بندی الکسا تنها این موضوع نقش ندارد و می توان بسیاری از موارد دیگر را نیز برای تعیین این موضوع بیان نمود. شما به عنوان یک مخاطبان چند درصد از این پاپ ها را مورد بررسی قرار می دهید.

درج آگهی به صورت پاپ آپ

اگر قرار باشد صادقانه به این سوال پاسخ داده شود باید گفت بیشتر افراد بلافاصله بعد از باز شدن این صفحات آن ها را می بندد. این معنای هدر رفتن هزینه ای است که آگهی دهنده برای درج آگهی خود به صورت پاپ آپ پرداخت نموده است. به طور کلی گفته می شود تبلیغاتی که بدون رضایت کاربر و مخاطب و به اجبار برای آن ها به نمایش در بیایند نه تنها اثر گذار نیستند بلکه می توانند دید منفی به شما و کسب و کارتان ایجاد نماید.

 نقطه ضعف دیگری که سایت الکسا دارد این است که همان گونه که اشاره شد تنها سایت هایی که از تولبار آن استفاده می کنند می توانند رتبه بندی الکسا را دریافت نمایند. یعنی ممکن است شما یک سایت بسیار پر بازدید و پر مخاطب داشته باشید اما از تولبار الکسا استفاده نکنید.

چه مواردی در کاهش رتبه الکسا نقش دارد؟

موارد زیادی وجود دارد که می تواند در کاهش رتبه الکسا نقش مهمی ایفا نماید. اولین نکته ای که می توان به آن اشاره نمود مواردی است که می تواند جذابیت سایت را برای مخاطبان افزایش دهد. شما باید مطالبی را برای مخاطبان خود فراهم کنید که آن ها را به بازدید مجدد از سایت تشویق نماید. پس می توان گفت برای جذب بازدید بیشتر استفاده از محتواهای جذاب و کاربردی نقشی پر رنگ دارند. به طور کلی محتوا نویسی یکی از مهم ترین موضوعاتی است که هم در کاهش رتبه الکسا و هم در بهبود وضعیت سئو سایت اثرگذار است.

 گاهی اوقات موضوع و ساختار سایت هم می تواند در رتبه بندی آن تاثیر داشته باشد. به این معنا که سایت های محتوا محور می توانند رتبه بهتری داشته باشند. منظور از سایت های محتوا محور سایت هایی هستند که در آن ها تکیه بر تولید محتوا است و حتی با توجه به بازدید کمتری که این سایت ها در مقایسه با سایر سایت ها مانند سایت های دانلود فیلم و موزیک دارند اما رتبه بهتری را کسب می نمایند.

چه مواردی در کاهش رتبه الکسا نقش دارد؟

در خصوص تولید محتوا برای بهبود رتبه الکسا باید به این موضوع هم توجه نمایید که محتوا های تولید شده باید بر اساس برنامه ریزی مشخصی در سایت بار گذاری شوند. این کار به موتور های جستجو نشان می دهد شما سایت منظم و فعالی هستید و به این ترتیب می توانید کاربران بیشتری را برای بازدید به سایت جذب نمایید. استفاده از عناوین و تصاویر جذاب نیز می تواند نقش مهمی در موفقیت محتوا های تهیه شده برای سایت ایفا نماید.

گزینه Bounce Rate

در خصوص کاهش رتبه الکسا علاوه بر تعداد بازدید کنندگان وب سایت مدت زمانی که مخاطبین در صفحات شما سپری می کنند نیز اثر گذار است. گزینه Bounce Rate که در ارتباط با میزان ماندگاری بازدیدکنندگان در سایت است نیز از دیگر موارد اثرگذار بر این موضوع است. Bounce Rate به طور کلی نشان دهنده درصدی از کاربران است که وب سایت شما را پس از یک بار بازدید ترک می کنند.

هر چه درصد Bounce Rate کمتر باشد نشان دهنده عملکرد بهتر سایت شما است. از دیگر مواردی که توسط سایت الکسا در خصوص وب سایت شما تعیین می شود تعداد صفحاتی است که توسط هر کاربر بازدید شده است. هنگامی که کاربری وارد سایت شما می شود در صورتی که توانسته باشید به خوبی از قابلیت های لینک سازی داخلی استفاده کنید می تواند کاربر مورد نظر را به صفحات متعددی از سایت هدایت نمایید.

آنالیزور های الکسا

این موضوع در دید آنالیزور های الکسا دور نمانده و می تواند برای شما امتیاز خوبی به همراه داشته باشد. علاوه بر جذابیت مطالب نمی توان منکر جذابیت های بصری وب سایت در جذب مخاطبان شد. طراحی های زیبا و به روز و استفاده از طرح های خلاقانه و منحصر به فرد می تواند افراد را به سمت سایت شما هدایت نماید. نکته بعدی که در این موضوع دخیل است وضعیت سئو سایت است.

در نظر داشته باشید که هنگامی که سئو سایت شما در وضعیت مناسبی باشد وب سایت مورد نظر در نتایج اولیه جستجو نمایش داده می شود. این موضوع به منزله بازدید بیشتر خواهد بود. یعنی علاوه بر بازدید کنندگان دائمی شما از این طریق هر روز بازدید کنندگان جدیدی را با سایت آشنا می کنید. یکی دیگر از فعالیت هایی که می تواند در کاهش رتبه الکسا و جذاب بازدید کنندگان موثر باشد استفاده از تبلیغات موثر است. شما می توانید با آگهی دادن در وب سایت های پر بازدید جذب مخاطب بیشتری داشته باشید.

آنالیزور های الکسا

کاربرد رتبه الکسا برای کسب در آمد از سایت

تا کنون در خصوص نحوه رتبه بندی سایت ها توسط وب سایت الکسا صحبت نمودیم در ادامه می خواهیم اشاره ای داشته باشیم به این که چرا این رتبه بندی دارای اهمیت است و چگونه می توان از طریق آن اقدام به کسب در آمد نمود. هدف اصلی از طراحی و راه اندازی وب سایت در بسیاری از موارد کسب در آمد است. به طور کلی کسب در آمد از طریق سایت روش های مختلفی دارد.

برخی از افراد دارای سایت هایی هستند که در آن به معرفی خدمات خود می پردازند و برخی دیگر از این سایت ها برای فروش محصولات خود استفاده می کنند. اما دسته دیگری هستند که برای کسب در آمد از اینترنت راه دیگری را انتخاب نموده اند. این افراد سایت هایی را طراحی می کنند و با استفاده از حجم بالای تولید مطالب کاربردی اقدام به جذب مخاطبان می کنند.

هنگامی که بازدید روزانه این سایت ها افزایش پیدا کرد و رتبه الکسا مناسبی به دست آوردند حال زمینه برای جذب آگهی برای معرفی سایر سایت ها و یا خدمات فراهم می شود. بسیاری از سایت های معتبر و حتی سایت های تازه تاسیس برای معرفی خدمات خود از آگهی های اینترنتی استفاده می کنند. بهترین محل برای درج این آگهی های سایت هایی است که دارای بازدید بالایی هستند. به این ترتیب می توانند نتیجه دلخواه را از وب سایت خود دریافت نمایند.

بررسی برخی از اصطلاحاتی که در سایت الکسا با آن مواجه می شوید

اولین گزینه ای که در خصوص آن صحبت خواهیم نمود ریچ (Reach) است. ریچ در واقع معیاری است که از طریق آن درصد بازدید کل کاربران اینترنت در سطح جهان نشان داده می شود. به بیان دیگر مقایسه ای است که نشان می دهد از کل کاربران اینترنت در سطح جهانی چند درصد از سایت شما بازدید نموده اند. این عدد معمولا برای سایت های بسیار پر بازدید نظیر یاهو و گوگل بسیار قابل توجه است.

اما سایت هایی که در سطح داخلی فعالیت می کنند و سایت های کوچک معمولا ریچ بالایی ندارند. نکته دیگری که در خصوص ریچ وجود دارد این است که شما می توانید روند تغییرات آن را طی ماه های مختلف مورد بررسی قرار دهید. به این معنا که مقایسه کنید ریچ سایت مورد نظر در ماه گذشته و این ماه چه میزان تفاوت داشته است. این ابزار به مدیران سایت کمک می کند تا با بررسی عملکرد خود در ماه های گذشته و میزان ریچ بتوانند تصمیم بگیرد چه استراتژی هایی می تواند بازدید سایت را افزایش دهد.

میانگین بازدید

گزینه دیگری که در سایت الکسا وجود دارد Page Views است. این گزینه در واقع نشان دهنده این است که افراد چه تعداد صفحاتی از وب سایت شما را مورد بازدید قرار داده اند. در این خصوص دو گزینه پیش روی شما قرار دارد گزینه اول این که در آن بازدید از یک صفحه در یک روز تنها یک بار در آن لحاظ می شود و گزینه بعدی Page Views/User است که در آن میانگین بازدید های یک فرد خاص را می توانید بررسی کنید. به این ترتیب شما حتی می توانید عملکرد کاربر های خود را نیز مورد بررسی قرار دهید.

گزینه دیگری که در آمار و ارقام سایت الکسا با آن مواجه هستید نمایش میزان ترافیک روزانه یا همان Daily Traffic Rank است. این گزینه بسیار ارزشمند و کاربردی بوده و می توان کلیه اطلاعات در خصوص وب سایت شما در طول یک روز را مورد بررسی قرار دهد.

الکسا چیست و میانگین بازدید

گزینه بانس ریت یا Bounce Rate

یکی از مواردی است که پیش تز نیز به آن اشاره نمودیم. بانس ریت در واقع درصد کاربرانی را به شما نمایش می دهد که تنها یک صفحه از سایت شما را دیده و از آن خارج شده اند. در سایت هایی که از طریق پاپ آپ اقدام به جذب بازدید کننده می کنند معمولا نرخ بانس ریت بالا بوده زیرا افراد اگرچه یک صفحه از سایت را به صورت پاپ آپ مشاهده می کنند اما به گردش در سایت نمی پردازند. هر چه میزان بانس ریت در یک وب سایت پایین تر باشد به این معناست که سایت دارای جذابیت های بیشتری از لحاظ محتوا و عملکرد برای مخاطبان است.

 گزینه Search Traffic

یکی دیگر از اطلاعات بسیار کاربردی است که توسط الکسا در اختیار مدیران سایت قرار داده می شود. در این بخش شما می توانید درصد کاربرانی که توانسته اند از طریق جستجو در موتور های جستجو به سایت شما دسترسی پیدا کرده اند را مورد بررسی قرار دهید. این نتایج می تواند تا حد زیادی وضعیت سئو سایت شما را نیز به نمایش بگذارد.

در صورتی که سایت از لحاظ سئو وضعیت مناسبی داشته باشد می تواند در موتور های جستجو به خوبی به نمایش گذاشته شود. در ارتباط با مورد قبلی گزینه دیگری نیز وجود دارد به نام Top Keywords from Search Engines که از طریق آن می توانید متوجه نحوه استفاده از کلمات کلیدی در سایت شوید. به عنوان مثال در صورتی که شما بدانید با کدام یک از کلمات کلیدی نتایج بهتری از جستجوی کاربران به دست می آورید از همین طریق می توانید تمرکز خود را بر تهیه محتوا بر اساس این کلمات کلیدی بگذارید.

گزینه Search Traffic

بررسی وضعیت و کسب اطلاعات در خصوص سایت از طریق الکسا

برخی از افراد برای برنامه ریزی های خود نیاز دارند تا اطلاعات آماری دقیق در خصوص وب سایتی خاص به دست بیاورند. این افراد می توانند صاحبان وب سایت باشند و یا افرادی که به دنبال سایت های پر بازدید برای درج آگهی یا آغاز همکاری های تجاری هستند. با استفاده از خدمات الکسا به خوبی می توانید به بررسی وضعیت سایت ها بپردازید.

برای این کار نیاز نیست کار خاصی انجام دهید. کافی است که به وب سایت الکسا مراجعه نموده و آدرس سایت مورد نظر خود را در محلی که برای جستجوی سایت ها در نظر گرفته شده است وارد نمایید. با این کار الکسا به آسانی رتبه بندی سایت مورد نظر را به شما نمایش می دهد. از مهم ترین اطلاعاتی که در این بخش در اختیار شما قرار داده می شود می توان به رتبه سایت در سطح جهانی و کشوری و همچنین تعداد لینک هایی که در سایت استفاده شده است اشاره نمود.

البته پارامتر های مختلف دیگری در این بخش نیز وجود دارد که می تواند به شما امکان بررسی و مقایسه وضعیت سایت را نمایش دهد. اما مواردی که گفته شد چگونه می تواند به شما کمک کند؟ رتبه سایت در سطح جهانی نشان دهنده میزان دسترسی کاربران اینترنت در یک بازه یک روزه به سایت شما را نشان می دهد.

رتبه سایت در زمینه های بین المللی

از این طریق می توانید وضعیت وب سایت خود را در سطح جهانی بررسی کنید. این ویژگی به ویژه برای سایت هایی که در زمینه های بین المللی فعالیت می کنند می تواند بسیار کاربردی باشد. علاوه بر رتبه های جهانی می توانید رتبه سایت را در کشور خودتان نیز مورد بررسی قرار دهید. بیشتر سایت هایی که در داخل کشور در حال فعالیت هستند به این اطلاعات بیش تر از رتبه جهانی نیاز دارند.

این رتبه بر اساس بیشترین بازدید از یک کشور مشخص ارائه می شود. به عنوان مثال سایتی که در کشور ایران فعالیت می کند بالاترین میزان بازدید در میان کاربران ایرانی خواهد داشت و بر همین اساس مقایسه رتبه آن با سایر سایت های ایرانی در سایت الکسا انجام می شود. یکی دیگر از موارد مهمی که در میان آمار های ارائه شده توسط الکسا قابل توجه است تعداد لینک های داخلی و خارجی هر سایتی است.

به طور کلی لینک سازی یکی از اصول اساسی برای موفقیت یک سایت به شمار می آید. ابن موضوع که سایت ها مختلف به صفحات سایت شما لینک داده شود و یا اینکه در خود سایت لینک های داخلی صفحات مختلف را به هم مربوط نماید موضوعی بسیار مهم است. تعداد لینک ها در رتبه بندی و نمایش اطلاعات سایت به نمایش در می آِید.

رتبه سایت در زمینه های بین المللی

چگونه می توانید در سایت الکسا رتبه کسب نمایید؟

کسب رتبه در سایت الکسا کاری زمان بر است. به ویژه در صورتی که بخواهید از روش های دقیق و قانونی برای این کار استفاده کنید. از زمانی که شما در سایت الکسا به عنوان یک سایت تازه تاسیس ثبت نام می کنید معمولا بین ۱ تا ۳ ماه زمان نیاز دارید تا بتوانید رتبه ای کسب نمایید. به طور کلی در این بازه زمانی هر چه تعداد بازدید کنندگان از سایت شما بالاتر باشد احتمال موفقیت سایت شما و کسب رتبه ای بهتر افزایش می یابد. برای این کار شما فرصت دارید تا با تهیه مطالب کاربردی و مفید اقدام به این کار نمایید.

محتوا های جذاب و کاربردی علاوه بر جذب خوانندگان با استفاده صحیح و بهینه از کلمات و واژگان کلیدی می تواند ترافیک سایت شما را به شکل چشمگیری افزایش دهد. روزانه افراد زیادی برای دست یابی به مطالب مورد نظر خود از موتور های جستجو استفاده می کنند این موتور های جستجو بر اساس کلمات کلیدی اطلاعات را جمع آوری کرده و در اختیار کاربران قرار می دهند. با توجه به این که رقابت در فضای اینترنت رقابتی سخت است بهتر است رقبای خود را زیر نظر داشته باشید تا بدانید از چه روش هایی برای رقابت با شما استفاده می کنند.

ویدیو پییشنهادی : بازاریابی محتوایی
بازاریابی محتوایی

برای این که بتوانید لینک های مناسبی به سایت خود بدهید می توانید از شبکه های اجتماعی نیز استفاده کنید. توجه کنید صرفا استفاده از لینک ها به تنهایی نمی تواند نقش پر رنگی در موفقیت سایت شما داشته باشد. لینک ها بهترین روش برای دعوت از مخاطبان برای بازدید از سایت هستند و امروزه استفاده از شبکه های اجتماعی این فرایند را برای مدیران سایت بسیار آسان نموده است.

افزایش جذب مخاطب و بالا بردن ترافیک

برای افزایش جذب مخاطب و بالا بردن ترافیک سایت بهتر است محتوا های سایت را به روز رسانی نمایید. محتوا های قدیمی را باز نویسی کرده و از کلید واژه های جدید برای نوشتن آن ها بهره ببرید. شما همچنین می توانید با قرار دادن آگهی های تبلیغاتی در سایت های پر بازدید نسبت به جذب مخاطب اقدام نمایید. به طور کلی همه مواردی که به آن ها اشاره شد با هدف افزایش ترافیک سایت انجام می شود.

نکته مهمی که در خصوص ترافیک سایت باید مد نظر قرار دهید این است که ترافیک ارگانیک نقشی پر رنگ تر از ترافیک مستقیم در بهبود رتبه الکسا دارد. منظور از ترافیک ارگانیک ترافیکی است که به صورت غیر مستقیم به سایت وارد می شود.

به این معنا که اگر بازدید کنندگان سایت شما از نتایج جستجوی موتور های جستجوی معروفی مانند گوگل به سایت هدایت شوند از لحاظ رتبه بندی از دیدگاه سرویس های الکسا بهتر و کاربردی تر است. در مقایسه با ترافیک ارگانیک ترافیک مستقیم وجود دارد در این حالت افراد به صورت مستقیم و با وارد کردن آدرس سایت مستقیم به آن وصل می شوند.

 

افزایش جذب مخاطب و بالا بردن ترافیک

آیا می توان رتبه الکسا را خریداری نمود؟

یکی از باور های نادرستی در خصوص رتبه الکسا وجود دارد این است که، این رتبه قابل خریدن است. برخی از افراد فکر می کند با صرف هزینه می تواند رتبه الکسا مناسبی برای سایت خود بخرند اما این موضوع کاملا اشتباه است. سایت الکسا برخی خدمات خاصی به مشتریان خود ارائه می دهد که این خدمات با صرف هزینه فعال می شوند و بدون تردید می توانند در افزایش ترافیک سایت و بهبود رتبه الکسا کمک شایانی نمایند.

اما از طرف دیگر باید بدانید این خدمات در نهایت می توانند منجر به عملکرد بهتر سرویس الکسا برای سایت شما شوند به این معنا که سایت الکسا می تواند اطلاعات دقیق تری از میزان بازدید هایی که از وب سایت شما به عمل آمده است ارائه دهد.

از طرفی نباید این نکته را فراموش کنید که اطلاعات دقیق تر به معنای رتبه بالاتر نیست. گاهی اوقات ممکن است با بررسی دقیق تر وضعیت بازدید ها از وب سایت شما، رتبه جدیدی که توسط الکسا برای سایت شما در نظر گرفته می شود رتبه ای بالاتر از قبل باشد.

نکته دیگری که باید مورد توجه قرار دهید این است که، ثبت اطلاعات سایت در الکسا که به آن Claiming Site می گویند می تواند موجب بهتر شناخته شدن سایت شما شود و یک قابلیت رایگان است که بدون صرف هزینه توسط الکسا در اختیار مدیران سایت قرار گرفته است. اما این ایده که با این کار نیز می توانید رتبه الکسا خود را بهبود ببخشید باوری نادرست است.

سعید هابطی

چند سالی میشه که در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ در حال فعالیت هستم. به موسیقی و فلسفه علاقه ی خاصی دارم و بیشتر زمان رو صرف مطالعه و نوازندگی می کنم.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

 1. چرا مردم رو مسخره میکنی. چ محتوای مزخرفی

  آموزشه یا
  سئو کردن روی کلمه الکسا چیست
  ؟
  تابلو سئو نکنید .گوگل خودش میبرتت بالا اگ خوب بنویسی .

  1. سلام دوست عزیز . از همراهی شما ممنونم .
   از جایی که به تازگی در مکتوب قابلیت اشتراک‌گذاری مطالب برای همه کاربران به وجود آمده، بررسی تمام محتواها برای شروع کار کمی مشکل بود اما در حال حاضر مشکل کاملا برطرف گردید.
   از بازخورد شما متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا