00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 14 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 14 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
فقط محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
629,000 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • تمام قابلیت‌های پلن محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • پروژه محور
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
789,000 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

آموزش مدیریت استراتژیک

دوره‌های مکتب‌پلاس
52 ساعت
94٪ (987 رای)

چرا به آموزش مدیریت استراتژیک نیاز داریم؟؟ در دوره مدیریت استراتژیک که یکی از مباحث مهم در مدیریت است، پس از اینکه با مفاهیم پایه‌ای مدیریت استراتژیک آشنا می‌شویم، در خواهیم یافت که چگونه افراد و شرکت‌های مختلف با پیاده‌سازی مراحل مدیریت استراتژیک به موفقیت می‌رسند و به این سوال جواب خواهیم داد که چگونه می‌توان موفقیت را ایجاد کرد.

چگونه با مدیریت استراتژیک می‌توان سود بیشتری داشت و از رقبا جلو زد؟

اگر در راه و روش موفقیت برندها و شرکت‌های بزرگ دنیا دقیق شویم، خواهیم دید که انتخاب استراتژی درست و ایجاد مزیت رقابتی یکی از اصلی‌ترین حربه‌های کسب و کارها در مسیر پیشرفتشان بوده است.

بر فرض مثال نام برند مک دونالد زمانی بر سر زبان‌ها افتاد که اکثر فست‌فودها در تلاش بودند تا کیفیت غذایشان را بالا ببرند و خیلی از فست‌فودهای زنجیره‌ای نیز کیفیت بالایی را عرضه می‌کردند.

مک‌دونالد استراتژی  بلند مدت خود را فقط بر پایه کیفیت بالا یا سرعت سرویس‌دهی بالا پایه‌ریزی نکرد. یکی از ایده‌های خلاقانه مک‌دونالد، خرید  زمین بود. مدیران این شرکت با وام بانکی در مکان‌های کم رفت و آمد زمین‌های وسیعی خریداری می‌کردند و شعبه‌های جدیدشان را با هزینه‌های پایین‌تر در این محل‌ها افتتاح می‌کردند.

 این امر باعث می‌شد تا مردم بیشتری به آن محل سر بزنند، راه‌های بیشتری برای دسترسی به این شعبه‌ها کشیده می‌شد و در نتیجه قیمت زمین‌های مالکان مک‌دونالد افزایش پیدا می‌کرد و در واقع به جز سودی که از فروش محصولات نصیبشان می‌شد، از فروش زمین نیز کسب درآمد کردند.

مثال دیگری که در رابطه با مدیریت استراتژیک و برنامه‌ریزی استراتژی سازمان‌ها می‌توان زد، شرکت مایکروسافت است. در آخرین دهه از قرن بیستم میلاد، مایکروسافت همگام با رقبایش برای کسب سهم بازار بزرگ‌تری از دنیای تکنولوژی آنلاین در رقابت بود.

ویندوز، اینترنت اکسپلورر و مجموعه نرم‌افزارهای آفیس، هر سه از مهم‌ترین محصولات مایکروسافت بودند که رقبای زیادی نیز داشتند. مایکروسافت در تمام کشورهای آفریقایی و کشورهای کم  بضاعت آسیایی تعداد بسیار زیادی کامپوتر دست دوم و یا کامپیوترهایی که عیب‌های جزئی داشتند را به صورت رایگان بین مردم توزیع کرد.

در نگاه اولیه این‌گونه به نظر می‌رسید که مایکروسافت کاری انسان دوستانه انجام داده و این کار مایکروسافت تحسین همگان را برانگیخت. اما پشت این حرکت انسان دوستانه مایکروسافت اهداف و استراتژی‌های دیگری نهفته بودند.

مایکروسافت بر روی تمامی این کامپیوترها به صورت پیش فرض، ویندوز، اینترنت اکسپلورر و مجموعه نرم‌افزارهای آفیس را نصب کرده بود.

این استراتژی مایکروسافت باعث شد تا با اینکه اینترنت اکسپلورر بهترین مرورگر نبود، سیستم‌عامل‌های بهتری نسبت به ویندوز در بازار وجود داشتند، و نرم‌افزارهای دیگری نیز بودند که می‌توانستید با آن‌ها کارهای اداری را انجام دهید، اما میلیون‌ها نفر به استفاده از محصولات مایکروسافت عادت کرده بودند و این باعث شد تا در وهله اول شرکت‌های رقیب به دلیل فروش پایین یکی یکی ورشکست شوند و در وهله دوم مایکروسافت توانست مشتریانی بالقوه برای خودش دست و پا کند تا اگر نسخه جدیدی از این محصولات را روانه بازار کرد، فروش بیشتری داشته باشد.

اما همیشه اینگونه نیست که استراتژی‌هایی که سازمان‌ها انتخاب می‌کنند موفق باشد و همچنین مدیریت استراتژیک در سازمان‌ها باید به گونه‌ای باشد که پیاده‌سازی استراتژی شما توسط رقبایتان به آسانی ممکن نباشد.

 

سرفصل‌های دوره آموزش مدیریت استراتژیک

فصل سوم- تحلیل استراتژی (تحلیل خارج)
02:45 ساعت
02:43
Combined Shape Created with Sketch. 17 جلسه
بارم:
2%
نمایش جلسات فصل  
فصل چهارم- تحلیل استراتژی (تحلیل داخل)
01:17 ساعت
01:16
Combined Shape Created with Sketch. 8 جلسه
بارم:
2%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل به مباحث منابع، قابلیت ها و شایستگی محوری و روش رابرت گرنت در ارزیابی منابع و تدوین استراتژی برپایه منابع (رویکرد منبع محور) خواهیم پرداخت.

مقدمه فصل چهارم
"09:34
منابع و قابلیت ها-1
"09:19
منابع و قابلیت ها-2
"07:28
شایستگی محوری-1
"13:37
شایستگی محوری-2
"10:09
اهمیت استراتژیک
"10:39
تدوین استراتژی بر اساس رویکرد منبع محور
"15:15
تحلیل درون سازمان
100.0%
     
"01:00
فصل پنجم- روش‌های تدوین استراتژی
20:40 ساعت
00:39
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
32%
نمایش جلسات فصل  
فصل ششم- استراتژی‌های عمومی سطح کسب و کار
01:46 ساعت
01:45
Combined Shape Created with Sketch. 12 جلسه
بارم:
2%
نمایش جلسات فصل  
فصل هفتم- استراتژی بنگاه مادر (استراتژی گروه)
01:15 ساعت
01:14
Combined Shape Created with Sketch. 9 جلسه
بارم:
2%
نمایش جلسات فصل  
فصل هشتم- مقدمه‌ای بر پیاده‌سازی استراتژی و جمع‌بندی
00:51 ساعت
00:49
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
2%
نمایش جلسات فصل  
پروژه نهایی
20:00 ساعت
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
50%
نمایش جلسات فصل  

این بخش مربوط به پروژه نهایی دوره می باشد.

بررسی مطالعه موردی شرکت ایران دارو

 (الزامی)

100.0%
     
"1200:00

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
آرش خلیلی نصر آرش خلیلی نصر

آرش خليلی نصر، عضو هيأت علمی دانشكده مديريت و اقتصاد دانشگاه صنعتي شريف هستند. ايشان سابقه پروژه‌های متعددی را در حوزه مديريت استراتژيك دارند و در صنايع گوناگون از قبيل صنعت بانكداری، پتروشيمی، سلامت، برق و ... تجارب درخشانی در تدوين و پياده‌سازی استراتژی دارند. 
ایشان، همكاري بسيار نزديكی با دانشمندان درجه اول و مطرح در اين حوزه مانند رابرت گرنت داشته و كتاب ايشان را به زبان فارسی برگردانده‌اند. همچنين به همكاری مشترك عملی با اساتيد برجسته ايرانی مانند دكتر علينقی مشايخی و دكتر محمدرضا آراستی پرداخته‌اند. 
دكتر خليلی نصر، جزو معدود مشاوران و مدرسان تاييد شده شركت فنلاندی QPR در ايران هستند و دانش پياده‌سازی نرم افزارهای مختلف در اين حوزه را به ايران وارد كرده‌اند. 
در دانشكده مديريت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شريف، ايشان درس پياده‌سازی استراتژی، تدوين استراتژی، سمينار مديريت استراتژيك (ويژه دانشجويان دكتری) و روش تحقيق را ارايه كرده‌اند. اطلاعات بیشتر
درباره گواهینامه
مکتب‌خونه مکتب‌خونه
حد نصاب قبولی در دوره:
65.0 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد.

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش مدیریت استراتژیک

برای حفظ کیفیت دوره، بهتر است شرکت­‌کنندگان، با مفاهیم اولیه مدیریت و اقتصاد آشنا باشند.

ویژگی‌های دوره آموزش مدیریت استراتژیک

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات  (6 نظر)

آیدین
10:54 - 1401/07/11
دانشجوی دوره
با توجه به قدیمی بودن دوره ، مطالب بسیار مفید و کاربردی و جامع بود و استاد کاملا با معلومات با فن بیان خوب
هاله
17:22 - 1401/02/08
دانشجوی دوره
واقعا عالی بود. برای من مثل یک کلاس دانشگاه و حتی بیشتر یادگیری داشت و به دلیل مثال‌هایی که استاد می‌زدن میتونستی خیلی راحت و کاربردی مباحث رو روی کار خودت به اصطلاح map کنی. ممنون و خسته نباشید.
حسین
16:32 - 1400/10/26
دانشجوی دوره
بنام خدا. از این دوره واقعا لذت بردم. استاد مطالب را خیلی شیوا و روان بیا نمودند و از مثال های زیادی استفاده کردند. امیدوارم دوره تدوین استراتژی را نیز برگزار کنند. سپاسگزارم
حسین
11:21 - 1400/09/29
فارغ‌التحصیل دوره
حالا که دوره به پایان رسیده فرصت مناسبی‌ست تا نظرم را راجع به دوره عرض کنم. 1-در ابتدا به جز کیفیت صدای استاد بقیه ‌ی چیزها خوب نبود، عالی بود. صدا هم متاسفانه درست ضبط نشده و در مرحله تدوین هم صدای "هام محیط" حذف نشده. 2- استاد با سرعتی بسیار مناسب و مثالهایی بسیار زنده و کنونی به شرح مباحث پرداختند تا مسائل جا بیفتند. 3- در مرحله‌ی نسبت وزنی مباحث، میتواند دوباره بازنگری شود. بعضی از مسائل با اینکه بسیار مهم هستند زمان کافی پرداخته نمیشود و مباحث خوب جا نمی‌افتند مانند کارت های امتیازی متوازن کاپلان. 4-پیشنهاد میکنم به تیم مکتب خونه و استاد گرامی که این بحث را پایان نبرند و این را تبدیل به تخصص کنند با چندین دوره آموزشی سلسه‌وار از جمله مدل کسب و کار، طراحی بیزینس پلن و مباحثی که امروزه برای ساخت کسب و کار به آنها نیاز است. میتواند به مباحث ایجاد استارتاپ هم اندیشید. 5- توصیه میشود در طول دوره از کتابهایی که در این زمینه به دانشجوی دوره کمک میکند حتی المقدور معرفی شود و فقط به کتاب اصلی دوره اکتفا نشود. کتاب‌های بسیاری است که میتوان از آنها برای عمیقتر فهمیدن مباحث استفاده کرد که دانشجویان دوره از آن بی اطلاع هستند؛ به خصوص آنهایی که از رشته های دیگر قصد آموزش دوره را دارند. با تشکر از مکتب خونه برای فراهم کردن این شرایط برای آموزش با استانداردهای بالا
علیرضا
23:58 - 1400/05/16
دانشجوی دوره
بسیار عالی ، ممنون از استاد بزرگوار ، ای کاش دوره ی پیاده سازی استراتژی هم اضافه بشه
محمد
18:37 - 1399/05/17
فارغ‌التحصیل دوره
دوره بسیار خوب و کاربردی سطح دوره بالاست و تمرین‌ها واقعاٌ تصحیح می‌شوند. برگزاری دوره جاری سازی استراتژی و دوره مدیریت استراتژیک شرکت‌های گروه هم با دکتر خلیلی نصر هم توصیه می شود کمی زمان بیشتری داشت بهتر بود.