00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
یا
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه

آموزش مدیریت استراتژیک

دوره‌های مکتب‌پلاس
52 ساعت

سرفصل‌ها

تالار گفتگو

موفقیت هر سازمان و یافتن راه موفقیت آن به نوعی از ضروریات برای هر سازمان است و سبب می‌شود شرکت‌ها به سود مازاد برسند و بتوانند در مسیر رشد و موفقیت قرار بگیرند. در صورت عدم قرارگیری در این مسیر شرکت‌ها منابع کلیدی خود را از دست می‌دهند و نابود می‌شوند. هدف این درس آشنایی دانشجویان و مدیران با فرایند برنامه‌ریزی استراتژیک و مدیریت استراتژیک است. دانشجویان با ابزارهای متنوعی در تحلیل استراتژی و تدوین استراتژی آشنا می‌شوند.

 

 

مدرس دوره
آرش خلیلی نصر

آرش خليلی نصر، عضو هيأت علمی دانشكده مديريت و اقتصاد دانشگاه صنعتي شريف هستند. ايشان سابقه پروژه‌های متعددی را در حوزه مديريت استراتژيك دارند و در صنايع گوناگون از قبيل صنعت بانكداری، پتروشيمی، سلامت، برق و ... تجارب درخشانی در تدوين و پياده‌سازی استراتژی دارند. 
ایشان، همكاري بسيار نزديكی با دانشمندان درجه اول و مطرح در اين حوزه مانند رابرت گرنت داشته و كتاب ايشان را به زبان فارسی برگردانده‌اند. همچنين به همكاری مشترك عملی با اساتيد برجسته ايرانی مانند دكتر علينقی مشايخی و دكتر محمدرضا آراستی پرداخته‌اند. 
دكتر خليلی نصر، جزو معدود مشاوران و مدرسان تاييد شده شركت فنلاندی QPR در ايران هستند و دانش پياده‌سازی نرم افزارهای مختلف در اين حوزه را به ايران وارد كرده‌اند. 
در دانشكده مديريت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شريف، ايشان درس پياده‌سازی استراتژی، تدوين استراتژی، سمينار مديريت استراتژيك (ويژه دانشجويان دكتری) و روش تحقيق را ارايه كرده‌اند. اطلاعات بیشتر

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش مدیریت استراتژیک

برای حفظ کیفیت دوره، بهتر است شرکت­‌کنندگان، با مفاهیم اولیه مدیریت و اقتصاد آشنا باشند.

ویژگی‌های دوره آموزش مدیریت استراتژیک

پروژه محور
این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.
تالار گفتگو
شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.
آزمون، تمرین و محیط تعاملی
با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.
گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه(مشاهده نمونه گواهی مکتب‌خونه) به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

سوالات پرتکرار

آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

فصل سوم- تحلیل استراتژی (تحلیل خارج)
02:45 ساعت
02:43
Combined Shape Created with Sketch. 17 جلسه
بارم:
2%
نمایش جلسات فصل  
فصل چهارم- تحلیل استراتژی (تحلیل داخل)
01:17 ساعت
01:16
Combined Shape Created with Sketch. 8 جلسه
بارم:
2%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل به مباحث منابع، قابلیت ها و شایستگی محوری و روش رابرت گرنت در ارزیابی منابع و تدوین استراتژی برپایه منابع (رویکرد منبع محور) خواهیم پرداخت.

مقدمه فصل چهارم
"09:34
منابع و قابلیت ها-1
"09:19
منابع و قابلیت ها-2
"07:28
شایستگی محوری-1
"13:37
شایستگی محوری-2
"10:09
اهمیت استراتژیک
"10:39
تدوین استراتژی بر اساس رویکرد منبع محور
"15:15
تحلیل درون سازمان
100%
     
"01:00
فصل پنجم- روش‌های تدوین استراتژی
20:40 ساعت
00:39
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
32%
نمایش جلسات فصل  
فصل ششم- استراتژی‌های عمومی سطح کسب و کار
01:46 ساعت
01:45
Combined Shape Created with Sketch. 12 جلسه
بارم:
2%
نمایش جلسات فصل  
فصل هفتم- استراتژی بنگاه مادر (استراتژی گروه)
01:15 ساعت
01:14
Combined Shape Created with Sketch. 9 جلسه
بارم:
2%
نمایش جلسات فصل  
فصل هشتم- مقدمه‌ای بر پیاده‌سازی استراتژی و جمع‌بندی
00:51 ساعت
00:49
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
2%
نمایش جلسات فصل  
پروژه نهایی
20:00 ساعت
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
50%
نمایش جلسات فصل  

این بخش مربوط به پروژه نهایی دوره می باشد.

بررسی مطالعه موردی شرکت ایران دارو

(الزامی)

100%
     
'20:00