مالی و سرمایه‌گذاری

تبدیل ارزهای دیجیتال به چه منظور انجام می‌شود؟

تبدیل ارزهای دیجیتال

افرادی که به خریداری ارزهای دیجیتال می‌پردازند عموما دو دسته هستند. دسته‌ی اول مقداری از سرمایه‌ی خود را به ارزهای دیجیتال رایج و صد در صد محبوب‌تر تبدیل کرده و ممکن است سال‌ها بعد به سرمایه‌ی خود به عنوان ارز دیجیتال بازگشته و آن را تبدیل به پول فیات یا ارزهای دیجتال دیگر کنند و در این بین هم سود کلانی را بدست آورند.

اما دسته‌ای دیگر که به عنوان تریدر شناخته می‌شوند ارزهای دیجیتال را خریداری کرده و در مدت زمان کم از چند دقیقه تا چند ساعت به ارز دیجیتال دیگری که در هنگام این مبادله می‌توانند سودی بدست آورند؛ تبدیل می‌کنند. این مبادله در بین تعدادی از ارزها در بازار ارزهای دیجیتال رواج دارد. ما در ادامه قصد داریم تا آموزش تبدیل ارزهای دیجیتال مرسوم و محبوب کاربران در بازار سرمایه‌های دیجیتال را به شما اموزش دهیم.   

 

ویدئو پیشنهادی : یادگیری ارز دیجیتال
یادگیری ارز دیجیتال

 

تبدیل تتر به بیت‌کوین

به عنوان اولین آموزش تبدیل ارزهای دیجیتال به تبدیل تتر به بیت‌کوین خواهیم پرداخت. تتر به دلیل نوسانات بسیار کمی که در بازار خود دارد؛ در بین کاربران و سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است و طیف گسترده و وسیعی از معاملات روزانه را به خود اختصاص می‌دهد.

برای تبدیل تتر به بیت‌کوین دو راه پیش روی شماست. یا از کیف پول‌های ارز دیجیتال که قابلیت اکسچینج ارزها به صورت داخلی دارند استفاده می‌کنید. کیف پول‌های متنوعی وجود دارند که توانایی این کار را به شما می‌دهند. می‌توانید یکی از آن‌ها انتخاب کرده و با استفاده از راهنمایی‌های آموزش تبدیل ارزهای دیجیتال در کیف پول‌ها که در سایت‌های معتبر وجود دارد برای تبدیل تتر به ازرمدنظر خود از ان استفاده نماییدد. راه دومی که پیش روش شماست استفاده از حساب کاربری خود در صرافی‌های معتبر که تبدیل تتر به بیت‌کوین را انجام می‌دهند؛ است.

به عنوان مثال می‌توانید وارد سایت صرافی باینس شده سپس وارد حساب کاربری خود شوید و بر روی گزینه‌ی Trade کلیک کنید و در پنجره‌ای که به روی شما باز می‌شود؛ روی گزینه‌ی Advanced کلیک کنید. در این حالت خرید و فروش بیت کوین به صورت پیش فرض در زبانه‌ی Exchange انتخاب شده است. در این حالت سه گزینه‌ی Limit, Market, Stop Limit وجود دارد که هر کدام دارای ویژگی منحصر به فرد خود برای تبدیل تتر به بیت‌کوین هستند.

در حالت Limit سیستم به طور اتوماتیک قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین را ثبت خواهد کرد. گزینه‌ی Price قابلیت تغییر دارد و امکان انتخاب اینکه می‌خواهید با چه قیمتی تتر را به بیت‌کوین تبدیل کنید را به صورت دستی به شما می‌دهد. توجه داشته باشید که در حالت Limit  زمانی که قیمت بیت‌کوین به قیمت وارد شده در در قسمت Price  برسد؛ تبدیل انجام خواهد شد.

سپس در بخش Amount مقدار بیت‌کوین مدنظر خود را وارد نمایید. در این حالت در قسمت Total میزان تتر قابل پرداخت شما نشان داده خواهد شد. و با کلیک روی Buy Btc، بیت‌کوین را خریداری می‌کنید. راه دیگر برای تتر به بیت‌کوین بر حسب موجودی شما این است که در بخش Total مقدار تتر مد نظر خود را معین نمایید.

همچنین اگر قصد دارید تبدیل تتر به بیت‌کوین را به صورت آنی انجام دهید باید باید گزینه Limit را به Market تغییر دهید؛ سپس میزان بیت‌کوین را وراد نموده و روی Buy Btc کلیک نمایید. در این صورت بیت‌کوین شما به صورت لحظه‌ای تبدیل می‌شود. به ابن نکته‌ی کلیدی در رابطه با آموزش تبدیل ارزهای دجیتال بسیار توجه داشته باشید.

برای تبدیل ارزها زمان انجام چینج بسیار مهم است بنابراین اگر این تبدیل موجب ضررشما خواهد شد پس بهتر است که دست نگه دارید.

در حالت Limit اگر قیمت انی بیت‌کوین از قیمت مورد انتخاب شما فاصله داشت که این امر منجر به ضرر شما خواهد شد؛ از بخش Open Orders و با کلیک بر روی گزینه‌ی کنسل تمام معامله یا معامله‌ی مورد نطری که باعث زیان شما خواهد شد را حذف نمایید.

اموزش تبدیل ارزهای دیجیتال

تبدیل تتر به ریال

برای تبدیل تتر به ریال کاری که باید انجام دهید این است که تتر خود را به کیف پول دیجیتال خود واریز نمایید سپس وارد بازار تبدیل تتر به ریال شده و تتر خود را به فروش برسانید و آن را تبدیل به ریال نمایید. ارزدیجیتال تتر دارای قیمت ثابتی معادل یک دلار آمریکاست؛ اما به دلیل نوسانات دلار به ریال در طول روز این ارز نیز دارای بازار نوسانی می‌باشد.

برای تبدیل تتر به ریال وارد سایت یکی از صرافی‌هایی که این تبدیل را انجام می‌دهند؛ شوید. سپس مقدار و قیمت مورد نظر خود برای فروش را وارد نموده؛ در نهایت جزئیاتی مانند میزان کارمزد و… را مشاهده می‌نمایید.

پس از قبول پیشنهاد شما توسط  یکی از خریداران حاضر در بازار، فرایندهای تراکنش مالی بین فروشنده و خریدار توسط صرافی مورد نظر انجام می‌شود و در این صورت تبدیل تتر به ریال توسط در بازار مورد نظر انجام خواهد شد.

 

مقاله پیشنهادی : آشنایی کامل با ارزدیجیتال تتر

 

تبدیل بیت‌کوین به ریال

محبوبیت و گسترش بی سابقه‌ی بیت‌کوین در سطح جهانی باعث شده است که بتوان به این ارز دیجیتال به عنوان راهی برای پرداخت خدمات آنلاین و همچنین کالاهای فیزیکی که به صورت آنلاین خریداری می‌شوند نگاه کرد. خاصیت اصلی بیت‌کوین یعنی به نسب نقد بودن آن باعث شده است تا هر زمان که مایل باشید بتوانید آن را با ارزهای رایج دیجیتال و یا حتی فیات معاوضه نمایید.

همین ویژگی باعث شده است تا این ارز از سرعت و انعطاف پذیری بیشتری در انتقال وجه در سطح بین‌المللی برخوردار باشد. یکی از این تبدیل‌های بین ارزی، تبدیل بیت‌کوین به ریال است که برای سرمایه گذارانی که مایل به تعویض سرمایه‌ی خود از ارز دیجیتال به ریال هستند بسیار کاربردی می‌باشد. در بین کاربران ایرانی بازار ارزهای دیجیتال این تبدیلی بسیار شایع‌تر خواهد بود.

برای این کار لازم است تا وارد سایت یکی از صرافی‌های دیجیتال که تبدیل بیت‌کوین به ریال را انجام می‌دهند؛ شوید و مراحلی که برای اقدام به این تبدیل وجود دارد را انجام دهید. توجه داشته باشید که قبل از انجام این کار حتما آموزش تبدیل ارزهای دیجیتال را از فرد کارشناس یا منابع دیگر دریافت کنید تا در این مسیر دچار مشکل نشوید.

اموزش تبدیل ارزهای دیجیتال

 

مراحل تبدیل ارزهای دیجیتال مثل بیت‌کوین به ریال

مهم‌ترین چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که برای تبدیل ارز خود به ارز دیگر یا به ریال زمان مناسبی را انتخاب کنید. به عنوان مثال ممکن است در یک روز نرخ ۱ بیت کوین شما معادل ۵۶۰۰ دلار باشد و هفته‌ی بعد همین ارز را بتوانبد با نرخ ۴۷۰۰دلار معامله نمایید.

بنابراین اگر اطلاعات کافی برای ارزیابی بازار ارزهای دیجیتال ندارید حتما از یک کارشناس مربوطه کمک بگیرید و زمان مناسبی را برای تبدیل بیت‌کوین به ریال انتخاب نمایید. مرحله‌ی بعدی که وجود دارد فروش بیت‌کوین‌ها در بازار است. وب سایت‌هایی با قابلیت فروش بیت‌کوین یک شخص به شخصی دیگر وجود دارند و یا حتی بعضی از این سایت‌ها امکان فروش مستقیم در بازار و تبدیل بیت‌کوین به ریال را به شما می‌دهند که این مورد در بازارهای مختلف متفاوت خواهد بود.

برای این کار وارد سایت مورد نظر می‌شوید و روی گزینه‌ی تبدیل بیت‌کوین به ریال یا گزینه‌های مشابه کلیک کرده و این تبدیل را انجام داده و مبلغ مورد نظر به حساب بانکی شما واریز خواهد شد. روش دیگری که برای این کار وجود دارد این است که می‌توانید بیت‌کوین‌ها را به کیف پول ارز دیجیتال دیگری منتقل نمایید.

در این نوع از خدمات تبدیل این امکان به شما داده می‌شود تا با انتقال کوین‌های خود به PayPal ،Pay Apple  یا وب سایت‌های مشابه دیگر کوین‌های خود را تبدیل نمایید. در این صورت بیت‌کوین‌های خود را در وب سایت فروخته و یا انتقال می‌دهید و تبدیل بیت‌کوین به ریال را بدین روش و از طریق کیف پول دیجیتال با محدودیت کمتری نسبت به انتقال وجه به حساب بانکی انجام می‌دهید.

 

مقاله پیشنهادی : آشنایی کامل با ارز دیجیتال کاردانو

 

 

تبدیل بیت‌کوین به اتریوم

برای تبدیل بیت‌کوین به این ارز سه راه متفاوت پیش روی شماست که به دلیل متنوع بودن و نیار به داشتن دانش لازم در این زمین باز هم پای راهی برای کسب آموزش تبدیل ارزهای دیجیتال به میان می‌‌آید. این سه را برای تبدیل بیت‌کوین به اتریوم به شرح زیر هستند:

  1. استفاده از یک سایت اکسچینج.
  2. استفاده از پلتفرم‌های معاملاتی Deposit.
  3. استفاده از کیف پول‌هایی که دارای اکسچینج داخلی هستند.

در روش اول: شما وارد یکی از سایت‌هایی که کار اکسچینج ارزها را انجام می‌دهند؛ می‌شوید. به عنوان مثال یکی از محبوب‌ترین این سایت‌ها Changelly می‌باشد. سپس فیلدهای مورد نظر را برای تکمیل کردن فرایند تبدیل بیت‌کوین به اتریوم را انجام می‌دهید. پس از انجام مراحل مورد نیاز آدرس بیت‌کوین مشخص شده را در کیف پول دیجیتال خود وارد کرده و بیت‌کوین را به آن بفرستید. پس از طی کردن مراحل مورد نیاز در سایت این تبدیل انجام خواهد شد. فقط باید در زمانی دیگر موجودی کیف پول خود را چککند تا از صحت این تبدیل اطمینان نمایید.

در روش دوم: در این روش برای تبدیل بیت‌کوین به اتریوم از یک پلتفرم معاملاتی استفاده می‌کنید. در واقع بیت‌کوین خود را Deposit کنید و ان را بفروشید سپس اتریوم خریداری نمایید. ساز و کار این روش بر این اساس است که یک ارز را فروخته و ارز دیگری را بخرید. این روش از مزیتی هم چون کارمزد پایین معامله برخوردار است.

در هنگام استفاده از این روش در نظر داشته باشید که بسیاری از آن‌ها معامله برای ایرانیان را مسدود کرده‌اند؛ بنابراین باید از آی پی دیگری وارد شوید. پلتفرم بایننس، پلتفرم Kucoin و پلتفرم Cobinhood ازجمله پبتفرم‌های محبوب برای تبدیل بیت‌کوین به اتریوم هستند. که برای استفاده از هر کدام از آن‌ها لزوم دریافت آموزش تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر را فراموش نکنید؛ زیرا با یک کلیک اشتباه و… ممکن است در انتقال یا تبدیل ارز اشتباه کنید!

در روش سوم: بعضی از کیف پول‌های ارز دیجیتال دارای اکسچینج داخلی هستند و شما برای تبدیل ارز خود به ارز دیجیتال دیگر نیاز به استفاده از پلتفرم‌ها یا سایت‌های اکسچینج نخواهید داشت.

برخی از کیف پول‌های محبوب که قابلیت تبدیل بین ارزها می‌باشد؛ شامل کیف پول موبایلی کوینومی، کیف پول Jaxx، کیف پول Exodus و کیف پول Atomic wallet است.

 

مقاله پیشنهادی : ترون والت چیست ؟

 

اموزش تبدیل ارزهای دیجیتال

جمع بندی

تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر و یا به پول‌های فیات موجود در جهان یکی از روش‌های مرسوم بین سرمایه ‌گذاران یا تریدرهای بازارهای ارز دیجیتال است.

نکته‌ی مهم این است که برای اینکه بتوانید از این راه سود قابل توجهی را کسب کنید و یا یک سرمایه گذاری مناسب داشته باشید باید با راه‌های کسب اموزش تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر آشنایی کامل داشته باشید تا در این نوع از بازارهای پرحاشیه و با ریسک بالا یک بازنده نباشید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا