امنیت و شبکهبرنامه نویسی و IT

چرا به Ceh قانونی نیاز داریم

در بازی اندروید باید رمز و رموز و فنون بازی را بدانیم. با دانستن رمزهای مخفی می توان در بازی به موفقیت رسید. اما این رمزهای مخفی در پس بازی نهفته است. لذا باید به گونه‌ای آن را به دست آورد. شاید به جرات بتوان گفت که نیاز است تا فردی آن را کشف کند یا به اصطلاح دقیق‌تر، هک نماید. این نوعی تقلب در بازی است. در ادامه در مورد Ceh قانونی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

 

اما همانطور که معلوم است، هک کردن کار همه افراد نیست. در نتیجه برخی از افراد هک کردن را انجام می‌دهند و بسیاری دیگر منتظر می‌مانند تا بازی‌ هک شده به دست آنها برسد. اما به یقین هک کردن یک فرآیند ساده نیست و با دوره‌های پیشرفته برنامه نویسی محقق خواهد شد.

 

اهمیت Ceh قانونی

 

در نتیجه بسیاری از افراد با استفاده از نرم افزارهایی که برای شکستن قفل بازی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند و رموز بازی را مشخص می‌کنند، اقدام به تقلب در بازی می‌نمایند. از آنجایی که در روزگار کنونی بازی‌ها در انواع موبایل قرار دارد و افراد با استفاده از گوشی‌های تلفن همراه خود اقدام به بازی می‌نمایند، لذا هک بازی اندروید محبوبیت بالایی می‌یابد.

بازی اندروید نیز در جهان گسترش یافته و افراد تمایل زیادی دارند که در هر مکان و در هر زمانی بازی مورد علاقه خود را انجام دهند. در نتیجه به دنبال یادگیری ceh بازی اندروید و ceh بازی موبایل هستیم. هک بازی اندروید به نظر می رسد که دارای جذابیت بالایی است. در این متن به دنبال بررسی این موضوع هستیم. با ما همراه باشید.

Ceh قانونی چیست؟

Certified Ethical Hacker CEH سنجشی برای اندازه گیری است. با استفاده از آن که بر مبنای دانش ارزیابی امنیت سیستم های رایانه ای با جستجوی نقاط ضعف و آسیب پذیری در سیستم های هدف، با عملکردی مانند هکر مخرب اما به روش قانونی اقدام به هک نمودن می شود. این روش همان ارزیابی یک سیستم است تا راه های نفوذ و مشکلات امنیت در آن مشخص گردد. نکته مهم آن است که متخصصان این حوزه توسط نهادها و سازمانها استخدام می شوند و از آنها برای امنیت ساختار خود استفاده می نمایند.

 

ویدیو پییشنهادی : آموزش هک قانونمند (CEH)
آموزش هک قانونمند (CEH)

 

Ceh قانونی از سوی شورای EC گواهینامه معتبری دارد که به معمار دفاع شبکه یا (CNDA) معروف است. این گواهینامه برای آژانسهای دولتی ایالات متحده امریکا طراحی شده و فقط برای اعضای سازمانهای منتخب از جمله برخی از پیمانکاران خصوصی دولتی قابل دسترسی است. صدور گواهینامه با شرکت در آزمون CEH پس از تحصیل در یک مرکز آموزش معتبر (ATC) یا یادگیری از پورتال های مختلف آموزشی نیز قابل دریافت است.

در نتیجه برای این که فرد به عنوان کسی شناخته شود که در حوزه ceh قانونی تخصص دارد باید یا در این حوزه حداقل دو سال کار عملی ارائه کرده باشد یا دارای این مدرک معتبر باشد. البته نکته مهم آن است که ceh نوعی هک نمودن است. لذا با توجه به معنای منفی هک کردن که نوعی کسب اطلاعات است، لذا می توان از این هک کردن در جهت انواع مقاصد استفاده کرد. البته در ceh رفتار اخلاقی و وجدان کاری پر رنگ تر خواهد بود و هک به عنوان راهی برای رسیدن به اهداف مثبت در نظر گرفته می شود.

پیشنهاد مطالعه: آشنایی کامل با هک و امنیت 

نگاه عمیق تر به ceh

در سراسر جهان، افراد مختلفی برای دریافت گواهینامه و شرکت در آزمونهای مهارت در هک اخلاقی، به EC-Council مراجعه می‌کنند. این شورا سیاستها و روشهایی برای حمایت از اهداف برنامه ها جهت صدور گواهینامه مربوطه تدوین کرده است که عبارتند از:

 

نگاه عمیق تر به ceh

تبدیل به هکر قانونی شوید

هکر قانونی و اخلاقی حرفه‌ای، متخصصی ماهر است که می‌داند چگونه نقاط ضعف و آسیب‌پذیری در سیستم هدف را جستجو کند و با استفاده از دانش هکر مخرب، اما به روش قانونی و اخلاقی به ارزیابی وضعیت امنیتی سیستم هدف پرداخته و مشکلات را گزارش دهد و رفع نماید.

هدف از ارائه این اعتبار نامه ceh عبارت است از: شناسایی حداقل استانداردها برای اعتبارسنجی متخصصان حرفه‌‎ای امنیت اطلاعات در اقدامات هک اخلاقی و نظارت بر آنها و معرفی آنها به جامعه جهت کمک به سلامت اطلاعاتی جامعه و در نهایت تقویت هک اخلاقی به عنوان یک حرفه‌ی منحصر به فرد در جامعه.

 

مقاله پییشنهادی : دانستنی های هک با پایتون
دانستنی های هک با پایتون

مخاطبان هدف صدور گواهینامه

گواهینامه ceh کمک به تمام کسانی است که نگران هستند تا یکپارچگی زیرساخت شبکه از هم نپاشد. در این میان این گواهینامه می‌تواند به افزایش دانش افسران امنیتی و اطلاعاتی، حسابرسان، متخصصان امنیت، مدیران سایت و گروه‌های متعدد دیگر کمک کرده و مورد استفاده آنها قرار بگیرد.

اطلاعات آزمون

آزمون هک حرفه‌ای و اخلاقی از طریق ECC مرکز آزمون هک اخلاقی و همچنین مرکز آزمون VUE پیرسون قابل دسترس و برگزاری است. این آزمون شامل 125 سوال تخصصی است که باید در 4 ساعت به آن پاسخ داد. برای VUE باید به سایت https://www. vue.com/eccouncil مراجعه نمود. به منظور حفظ یکپارچگی بالای امتحانات گواهینامه‌ها، آزمون‌های این مرکز به اشکال مختلف ارائه می‌شود.

فرم‌ها از طریق آزمایش بتا با یک گروه نمونه مناسب تحت نظر کمیته‌ای از متخصصان مورد تجزیه و تحلیل دقیق قرار می‌گیرد و مبنای واقعی بودن آزمون که منطبق با دنیای واقعی است در آزمون رعایت شود. همچنین معیارهای درجه سختی نیز در نظر گرفته می‌شود.

 

اطلاعات آزمون

 

بسته به نوع آزمون و چالش های به کار رفته و سختی آن، نمره آزمون می تواند از 60 تا 85 درجه بندی شود. این آزمون دارای محدودیت سنی است و حتما افراد باید حداقل 18 سال تمام داشته باشند. افراد زیر 18 سال فقط با رضایت نامه کتبی والدین می‌توانند در این آزمون شرکت نمایند. (این مسیر می‌تواند خطرناک باشد و والدین باید بر عملکرد فرزند خود در این زمینه حساس و فعال باشند.)

در نهایت باید گفت که شورای EC همانطور که در ارائه مدرک اقدامات قانونی را انجام می‌دهد، حق لغو گواهینامه را برای کسانی که از تعهدنامه تخطی نمایند، دارد. تمام این موارد برای دریافت یک مدرک بین المللی هک حرفه‌ای است. هزینه این آزمون 100 دلار است که البته شامل برخی آموزش‌ها نیز خواهد شد.

برای هکر حرفه‌ای یا باید در آزمون شرکت نمایید و برخی دوره‌ها را بگذرانید و یا حداقل دو سال مهارت حرفه‌ای داشته باشید یعنی سابقه حرفه ای داشته باشید تا مدرک مورد نظر را درخواست نمایید.

در هک قانونی چه می‌آموزیم؟

جدیدترین ابزارها، تکنیک‌ها و روش‌های هک در سطح امور تجاری که توسط هکرها و متخصصان امنیت اطلاعات در یک سازمان مورد استفاده قرار می‌گیرد، آموزش داده می‌شود. از جمله این ابزارها در خصوص محافظت و دفاع، تجزیه و تحلیل و تامین امنیت است. بررسی تهدیدات Web API، وب هوک‌ها، وب شل، حملات OT، حملات ابری و بسیاری از موارد دیگر بخش دیگر این آموزش‌ها است. در قسمت تحلیل، دامنه حملات و درک TTP‌‎ها، حملات سایبری و از این قسم موارد مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت. دوره‌های آموزشی به معرفی انواع بدافزارها نیز خواهد پرداخت.

 

در هک قانونی چه می‌آموزیم؟

Ceh بازی موبایل چیست؟

با توجه به این مطالب فوق مشخص می‌شود که هک کردن بازی موبایل البته هک قانونی کمک خواهد کرد تا بتوان راه‌های مقابله با هکرهای حرفه‌ای را بست. اگر راه های مقابله با هکرها بسته نشود، خسارتهای زیادی به شرکتهای تولید‌کننده بازی اندروید وارد می‌شود. با استفاده از ceh قانونی می‌توان به شرکتهای تولید کننده کمک نمود تا یک سد دفاعی ایجاد نمایند و خسارتهای حاصله را به حداقل برسانند.

یکی از راه هایی که بسیاری از افراد می توانند به هک نمودن بازی‌های اندروید روی آورند، استفاده از نرم‌افزارهایی است که هک را انجام می‌دهد. پس برای مقابله باید برنامه‌ای تهیه شود تا در مقابل برنامه‌های کاربردی که هک را انجام می‌دهند، دیوار دفاعی انجام داد. Ceh قانونی دوره هایی است که این اقدامات در آن آموزش داده می‌شود.

 

مقاله پییشنهادی : هک اندروید چیست
هک اندروید چیست

 

برای هک بازی موبایل یا همان ceh قانونی موبایل و بازی اندروید عموما از نرم افزار بهره می برند. معروفترین نرم افزار، Lucky Patcher است که تقلب در بازی‌های اندروید به‌ واسطه آن انجام خواهد شد. با نصب آن بر گوشی و انتخاب برنامه مورد نظر در گوشی خود، می‌توانید به هک کردن خود مبادرت ورزید. اما نرم افزار حرفه ای دیگری که در این خصوص معرفی می‌شود، greehack است. این برنامه به صورت مستقل و کاربردی به هک کردن بازی‌های اندروید می‌پردازد.

cheat engine

اما در نهایت نرم افزار حرفه‌ای دیگری که به صورت بین المللی مورد استفاده قرار می‌گیرد، cheat engine است که بر اساس تغییر در ساختار مقادیر معرفی شده در برنامه بازی، آن را هک می‌نماید. تمام این موارد بخشی از اقدامات غیر برنامه‌نویسی جهت هک نمودن بازی‌ها بوده است که عموم افراد می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. متخصصان حرفه‌ای با استفاده از برنامه‌نویسی به هک کردن اقدام می‌نمایند که این موضوع با توجه به این متن کوتاه میسر نخواهد بود و نیازمند دوره‌های حرفه‌ای هک و اطلاع از علوم کامپیوتری است.

در این خصوص می‌توان با استفاده از دانش محققان حرفه‌ای و کارشناسان این حوزه، کارگاه‌های حرفه‌ای هک را رصد نمود و در صورت علاقه در آنها شرکت کرد. با ما همراه باشید و در مقاله‌های بعدی در خصوص Ceh قانونی اطلاعات بیشتری دریافت نمایید.

سعید هابطی

چند سالی میشه که در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ در حال فعالیت هستم. به موسیقی و فلسفه علاقه ی خاصی دارم و بیشتر زمان رو صرف مطالعه و نوازندگی می کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا