۱۰کتاب برتر پرکاربرد در حوزه کارافرینی

کتاب های کارآفرینی که باید حتما بخوانید تا بتوانید ذهنتان را پرورش دهید.

کارآفرین بودن تا زمانی که متوجه نشوید که به اندازه دیگران با تجربه نیستید بسیار سرگرم کننده است. دانش شما ممکن است در حد کسانی نباشد که بیست سال در این حرفه فعالیت داشته‌اند و این باعث ترس شما می‌شود.

 

ویدیو پیشنهادی :آموزش کارآفرینی
آموزش کارآفرینی

 

هرچند جای نگرانی نیست

در این مقاله ۱۰  کتاب کارافرینی پرکاربرد به شما معرفی می‌کنیم. که با مطالعه آن‌ها می‌توانید به‌صورت جدی‌تری پا در عرصه کارآفرینی و به‌راه‌اندازی یک کسب‌ وکار موفق بگذار‌ید. کتاب‌های زیر به شما کمک می‌کند هم در زندگی و هم در تجارت رشد کنید تا بتوانید یک کارآفرین موفق باشید. این ۱۰ کتاب کارآفرینی پرکاربرد، به شما دانش اولیه در مورد کارآفرین بودن را می‌دهند و و برای موفق شدن شما در این راه، توصیه‌هایی برای حل و گذر از چالش‌هایی را می‌دهند که خودشان تجربه کرده‌اند.

  1. How to Win Friends and Influence People by Dale Carnegie

۱٫چگونه می‌توان دوستان خود را به دست آورد و بر مردم تأثیر گذاشت توسط دیل کارنگی

کتاب های کارآفرینی

 

این کتاب تضمین کرده است که زندگی شما را برای همیشه تغییر می‌دهد. نه تنها تمام بایدها و نبایدهای زندگی اجتماعی را به شما یاد می‌دهد، بلکه به شما می‌آموزد که چگونه یک کارآفرین بهتر باشید.

همه ما می‌دانیم که عصر دیجیتال تأثیرگذاری در خارج از اینترنت را، که به همان اندازه نفوذ در وب، مهم است، دشوار کرده است. دیل کارنگی تمام قدم‌هایی را که باید برای دوستی با هر کسی که ملاقات می‌کنید بردارید را بیان کرده است. این کتاب آداب و روش آگاهی از روش رغیبان و چگونگی غلبه بر آن‌ها، چگونگی پیروزی بر افراد هم فکر یا کسانی که به ایده شما علاقه ندارند را می‌اموزد.

هر کارآفرینی حداقل باید سالی یک بار این کتاب را بخواند، این یک کتاب کلاسیک در زمینه تجارت است!

 

 

  1. The Psychology of Selling by Brian Tracy

۲٫روانشناسی فروش توسط برایان تریسی

کتاب های کارآفرینی

هر کارآفرینی می‌داند که کلید یک تجارت خوب، تکنیک فروش خوب است. شما نه تنها باید محصول خود را بفروشید بلکه باید خود و ایده خود را نیز بفروشید. اگر نمی‌دانید چگونه به آن شخص نزدیک شوید و او را عاشق خودتان و  محصولتان کنید، داشتن یک محصول عالی به تنهایی کمکی به رشد کسب و کار شما نمی‌کند.

این کتاب برایان تریسی به شما اطلاعات و استراتژی‌های ارزشمندی در مورد چگونگی فروش بیشتر با تمرکز بر یک چیز – شخص – می‌دهد. بعضی اوقات کارآفرینان اصول فروش را فراموش می‌کنند و خیلی سریع به سراغ نتیجه می‌روند. اما برای رسیدن به نتیجه باید اصول آن را بدانند. برایان تریسی این نکات مهم را کاملاً مرور می‌کند.

۳٫Who Moved My Cheese? An Amazing Way to Deal with Change in Your Work and in Your Life by Spencer Johnson
  1. چه کسی پنیر من را جابه جا کرد؟ راهی شگفت انگیز برای مقابله با تغییر در کار و زندگی شما توسط اسپنسر جانسون

کتاب های کارآفرینی

این کتاب تنها با داشتن ۹۶ صفحه، یکی از بهترین انتخاب ها برای خواندن در آخر هفته است.

این داستان شامل چهار موش Sniff ، Scurry، Hem و Haw است.  این داستان شامل چهار شخصیت مختلف و اینکه چگونه آن‌ها می‌توانند بر تجارت فرد تأثیر بگذارند، است. این کتاب به همه کارآفرین‌ها توصیه می‌شود زیرا در مورد خود و انتخاب‌هایی که در زندگی باید انجام دهند صحبت می‌کند.

این کتاب به شما می‌آموزد که چگونه درتصمیم گیری انعطاف پذیر باشید، تا با اطمینان به سمت رویاها و اهداف خود حرکت کنید.

در انتهای کتاب، توصیه می‌شود که یک نقشه ترسیم کرده و خود را در بین چهار موش قرار دهید. در کنار نوع شخصیتی که مناسب شما است قرار دهید. اگر از نوعی هستید که به احتمال زیاد شما را از موفقیت در کار باز می‌دارد، کاری انجام دهید و تغییر کنید!

 

مقاله پیشنهادی : انواع کارآفرینی
انواع کارآفرینی

 

۴٫Rich Dad, Poor Dad by Robert Kiyosaki and Sharon Lechter

۴٫پدر پولدار، پدر فقیر توسط رابرت کیوساکی و شارون لشتر

کتاب های کارآفرینی

 

یکی دیگر از بهترین کتاب‌هایی که یک کارآفرین می‌تواند بخواند، این است.

وقتی شما سن کمی داشته باشید، ممکن است دانش و ثبات مالی شما  به اندازه رقیب‌های بزرگتر در کسب و کارتان نباشد. که شما را در معرض آسیب پذیری قرار می‌دهد. کتاب رابرت کیوساکی همه چیزهایی را که باید درباره مسائل مالی بدانید را بدون اینکه سردرد بگیرید( بدون اینکه سخت باشد) به شما آموزش می‌دهد.

او به شما بوسیله حقیقتی تلخ درمورد ثروت، می‌آموزد که چگونه کسب و کار رویایی خودرا تحقق ببخشید.

با تحقق بخشیدن به این چیزهایی که تمام زندگی به ما گفته اند، رفتن به مدرسه، کسب نمرات خوب، فارق التحصیلی، با گرفتن مدرک و پیدا کردن یک شغل در یک شرکت مطمئن، این رویا به واقعیت تبدیل نمی‌شود‌ و این همان حقیقت تلخ است.

۵. Rich Woman by Kim Kiyosaki

۵٫.زن پولدار توسط کیم کیوساکی

کتاب های کارآفرینی

خواندن کتاب‌هایی با  موضوع آموزش مالی کلید موفقیت است.این کتاب جز یکی از کتاب های کارآفرینی است که در این زمینه فروش چشم گیری داشته است.

کیم کیوساکی این چالش را به عهده می گیرد که زنان را در همه جا از قدرت پول و اینکه چگونه آنها نیز می‌توانند بخشی از آن را به دست آورند، مطلع کند. وی به زنان این قدرت را می‌دهد تا در مورد امور مالی خود اطلاعاتی کسب کنند تا اطمینان حاصل کنند که تا آخر عمر به مردان وابسته نیستند.

 

۶٫Thinking, Fast and Slow by Daniel Kahneman
  1. فکر کردن، سریع و آهسته توسط Daniel Kahneman

کتاب های کارآفرینی

دانیل کانمن در کتاب خود با عنوان ” فکرکردن، سریع و آهسته” از دو سیستمی که در ذهن ما وجود دارد و می‌توانند توانایی پیشرفت و موفقیت در زندگی را ایجاد یا خراب کنند، استفاده می‌کند که جزء یکی از کتاب های کارآفرینی است که اکثر افراد آن را مطالعه کرده اند و در زندگی خود از آن استفاده می کنند.

او در مورد سیستم سریع و احساسی و سیستم آهسته و منطقی تر که کل ذهن ما را تشکیل می‌دهد صحبت می‌کند. او اثرات مختلف هر سیستم را در موفقیت، ذهنیت، اعتماد به نفس و شاخص آموزش پذیری ما توضیح می‌دهد‌.

  1. The Startup of You: Adapt to the Future, Invest in Yourself, and Transform Your Career by Reid Hoffman

۷ .استارت آپ تو: با  آینده سازگار شو، رو خودت سرمایه گذاری کن، حرفه شغلی خود را متحول کن. اثری از  Reid Hoffman

کتاب های پرکاربرد کارافرینی

زمان آن رسیده که وارد ذهن بنیان گذار و رئیس لینکدین(linkdin)، رید هافمن شوید و درباره کلیدهای مدیریت کسب و کار خود بدانید.

این امکان وجود دارد که در حالی که مشغول رشد کسب و کار خود هستید، هنوز مشغول کار نیمه وقت باشید.  ممکن است تمرکز بر زندگی کارآفرینی خود در حالی که هنوز باید به رئیس پاسخ دهید، سخت باشد اما رید هافمن برای کمک به شما اینجا است.

وی در کتاب خود به شما می‌آموزد که چگونه خود را در ذهن کارآفرینی حتی اگر هنوز برای شخص دیگری کار می‌کنید، قرار دهید. این به شما کمک خواهد کرد که مانند یک کارآفرین در هر زمان فکر کنید.  و انگیزه شما را برای ادامه فعالیت خود بدون توجه به هر چیزی فراهم می‌کند.

هم زمان، شما یاد می‌گیرید که زمان استخدام، زمانی که کسب و کار شما به اندازه کافی بزرگ بود، به دنبال چه چیزی در یک کارمند بگردید و چه کسی را استخدام بکنید.

  1. The 4-Hour Workweek by Timothy Ferriss

۸. هفته کاری ۴ ساعته توسط تیموتی فریس

کتاب های کارآفرینی

چه کسی نام تیموتی فریس را شنیده است؟

او بعد از نوشتن این کتاب بسیار معروف شد.

امروزه همه به دنبال  راه حل آسان هستند.   کارآفرین شدن یعنی لذت بردن از شگفتی‌های زندگی بدون نیاز به ۴۰ ساعت کار درهفته.  تیموتی این را می‌داند.  بنابراین شما را در ذهنیت صحیح قرار می‌دهد تا شروع به ایجاد کسب و کاری کنید که به شما امکان می‌دهد هفته ای ۲۰ساعت نه، ۱۰ساعت هم نه، بلکه فقط ۴ ساعت کار کنید و همچنان ثروتمند شوید.

  1. The $100 Startup by Chris Gillebeau

۹٫.استارت آپ ۱۰۰ دلاری نوشته کریس گیلبو

کتاب های کارآفرینی

این یک کتاب بسیار جالب به خصوص برای کسانی است که احساس بی انگیزگی می‌کنند، زیرا این استارتاپ تقریبا سرمایه‌ای نداشته است.

وی در کتاب خود، در مورد ۵۰ مورد از شگفت انگیزترین موفقیت‌های کارآفرینانی صحبت می‌کند که بیش از ۵۰ هزار دلار درآمد کسب می‌کنند و فقط با چند دلار در حساب‌های بانکی خود کار خود را شروع کردند.

این کتاب برای ایجاد انگیزه در شما عالی است که بدون تمرکز روی پول یا چگونگی حرکت به جلو و برنامه حرکت کنید. ایده بگیرید، شور و اشتیاق داشته باشید، خلاق باشید و بقیه به دنبال آن می‌آیند.

  1. Click Millionaires by Scott Fox

۱۰. روی میلیونرها کلیک کنید نوشته اسکات فاکس

کتاب های کارآفرینی

اینترنت با باز کردن مشاغل و تجارت الکترونیکی بیش از هر زمان دیگری جهان را در اختیار گرفته است. اسکات فاکس سخنان خود را درباره چگونگی ترکیب برون سپاری و بازاریابی خودکار آنلاین برای ایجاد جریان وجه نقد به صورت آنلاین متمرکز کرده است. او به شما كاملاً یاد می‌دهد كه چگونه با ساختن و استفاده از تمام ابزارهایی كه در دسترس شماست، یك کسب و کار آنلاین ایجاد كنید.

این کتاب ایده آل برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاغل آنلاین و نحوه استفاده از نرم افزاری هایی است که از کودکی در دسترس شما بوده است.