زبان خارجی

معرفی بهترین اساتید زبان انگلیسی

آموزش مناسب زبان انگلیسی به یکی از ضروریات دنیای امروز بدل شده است. سالیانه هزاران نفر در کشور سعی می‌کنند تا یکی از دوره‌های زبان انگلیسی را شروع کنند. این در حالی است که در بسیاری از موارد افراد دوره‌های آموزشی خود را به دلایل مختلف، ناتمام رها می‌کنند. یکی از اصلی‌ترین دلایل رهاکردن دورهای آموزش زبان انگلیسی را می‌توان عدم هماهنگی بین زبان‌آموزان و مدرسی زبان انگلیسی دانست.

باید توجه داشته باشیم که انتخاب بهترین اساتید زبان انگلیسی به مؤلفه‌های مختلفی مربوط است. اساتید مجرب در زبان انگلیسی معمولاً دانش‌آموخته همین رشته هستند، اما در بعضی از موارد اساتید مجربی در زبان انگلیسی وجود دارند که در رشته‌های دیگر زبان انگلیسی تحصیل‌کرده‌اند ولی دارای مدارک معتبر آزمون‌های زبان انگلیسی مانند تافل (TOEFL)، آیلتس (IELTS) و… با نمرات بالا هستند.

اساتید مجرب زبان انگلیسی دارای سابقه کاری چندین‌ساله‌ای در حوزه آموزش زبان انگلیسی هستند و بعد از سال‌ها فعالیت در این حوزه معمولاً به روش خاصی برای آموزش باور دارند. شما در مواجه با این دسته از مدرسین زبان، شاهد پیگیری و جدیت کامل در روند یادگیری زبان انگلیسی خواهید بود. مدرسین مناسب زبان انگلیسی دارای دانش عمومی بالای زبان انگلیسی هستند و می‌توانند به‌راحتی دانش افراد مختلف را در زبان انگلیسی به چالش بکشند.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های اساتید زبده زبان انگلیسی را می‌توان توانایی مکالمه روان زبان انگلیسی دانست. بهترین اساتید زبان انگلیسی علاوه اطلاعات و دانش عمیق در این حوزه، قابلیت گفتگو به زبان انگلیسی به دور از اصطلاحات کتابی و نوشتاری هستند. چنانچه استاد مدنظر شما نتواند به طرز مفهوم و روانی یک مکالمه زبان انگلیسی را مدیریت کند، بهتر است در آموزش توسط وی تجدیدنظر کنید.

ویژگی‌های یک استاد زبان انگلیسی خوب چیست؟

فراموش نکنید که بهترین معلم خصوصی زبان انگلیسی برای شما کسی است که نیازهای شما برای یادگیری زبان انگلیسی را درک کند و انعطاف‌پذیری مناسبی برای ارائه خدمات آموزشی خود به شما را داشته باشد. بسیاری از افراد عنوان می‌کنند که بهره‌مندی مناسب از ظرفیت‌های آموزشی معلمین خصوصی کاملاً شانسی است و فقط در مواجه با این اساتید درک خواهیم کرد که آیا روش تدریس این اساتید برای ما مناسب هستند یا خیر.

شما برای درک بهتر تناسب آموزش مدرس زبان انگلیسی با خودتان بهتر است متدهای مورداستفاده مدرسی را بررسی کنید. درحالی‌که بسیاری از مدرسین زبان انگلیسی هنوز به روش‌های قدیمی آموزش باور دارند، بسیاری دیگر از اساتید مجرب به شیوه‌های جدید آموزشی روی آورده‌اند.

در حال حاضر متدهای زیادی برای آموزش زبان انگلیسی توسط بهترین اساتید زبان انگلیسی گسترش‌یافته‌اند. این متدهای آموزشی نتیجه سال‌ها تجربه در زمینه آموزش زبان انگلیسی هستند.

اما باید عنوان کرد که بهترین اساتید زبان دارای انعطاف‌پذیری بالای برای آموزش بهتر زبان‌آموزان هستند. فراموش نکنید که گول تبلیغات با عنوان بهترین متدهای آموزشی را نخورید. بهترین متد آموزشی برای شما متد آموزشی است که با ظرفیت‌های یادگیری شما تناسب بیشتری دارد.

اگر بخواهیم به لحاظ اخلاقی ویژگی‌های یک استاد زبان انگلیسی خوب را بررسی کنیم، باید بگوییم که یک استاد ایده آل بسیار با اراده بوده و باید با صبوری به زبان آموزان مطالب زبان انگلیسی را بیاموزد. او باید به خوبی مباحث را به زبان آموزان آموزش داده و توانایی‌های هر فرد را در یادگیری در نظر بگیرد.

همچنین باید بتواند به خوبی کلاس را اداره کرده و با شخصیت‌های گوناگون زبان آموزان کنار بیاید. او باید بتواند سطح یادگیری زبان آموزان خود را ارتقا داده و از روش‌های نوین و استانداردهای جهانی در آموزش به آن‌ها استفاده کند. همچنین باید کاری کند که زبان آموزان در کلاس با یکدیگر تعامل داشته باشند و اگر آموزش به شکل غیر حضوری (آنلاین) می‌باشد، به خوبی ارتباط و درگیری دانشجو آموزان با مطالب زبان را ایجاد کند.

یک استاد زبان انگلیسی خوب باید بتواند اشتیاق به یادگیری زبان را در شما برانگیخته کرده و پر انرژی به ارائه آموزش‌ها برای شما بپردازد. همچنین باید از روش‌های پویا و سرگرم کننده استفاده کرده تا کلاس و محیط آموزشی از خشکی بیرون بیاید. از طرفی باید به تعهدات خود عمل نموده و در مواجهه با زبان آموزان، اخلاق مدار و حرفه‌ای عمل کند تا بتواند عده زیادی را به تسلط زبان انگلیسی برساند.

نحوه تدریس استاد زبان
استاد زبان خوب

یک استاد خوب باید چگونه مطالب انگلیسی را تدریس کند؟

اگر بخواهیم خوب بودن یک استاد را بر اساس شیوه تدریس او بسنجیم، باید بگوییم که یک استاد زبان خوب، دارای انعطاف پذیری، خلاقیت و ایجاد روش‌های انگیزشی برای آموزش به زبان آموزان است. همچنین یک استاد خوب باید بتواند در ارائه مطالب از ایده‌های نو استفاده کرده و سعی کند که کلاس از مسیر درست خود خارج نشده و مطالب به صورت یکپارچه به دانش آموزان ارائه گردد.

همچنین او باید دانش و مهارت بسیار بالایی داشته و بتواند همه آموزش‌ها را با کیفیت بسیار بالایی به زبان آموزان ارائه بدهد. از طرفی باید روحیه پذیرش اتفاقات، رویدادها و هر نوع واکنشی را از سوی زبان‌آموزان داشته باشد و به خوبی مدیریت و مهار کلاس را در دست بگیرد. علاوه بر موارد ذکر شده باید منظم بوده و کلاس‌ها را سر ساعت مشخص و در بازه زمانی تعیین شده به پایان برساند و با ارائه یک برنامه‌ریزی منسجم به زبان آموزان، آنان را در مسیر یادگیری زبان یاری کند.

از دیگر ویژگی یک مدرس خوب زبان انگلیسی این است که باید بتواند با توجه به آموزش‌های روز تدریس کند و از تکنولوژی‌های موجود، اپلیکیشن ها، وبسایت ها، فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و هر نوع رسانه‌ای که به آموزش زبان انگلیسی کمک می‌کند، استفاده نماید.

از طرفی مدرس زبان انگلیسی در صورتی یک مدرس عالی شناخته می‌شود که بتواند به درستی تعیین سطح زبان آموزان را انجام داده و مطالب را منسجم و بدون پراکندگی و ابهام برای آن‌ها تدریس کند. مطمئناً برای زبان آموزان ساعت‌های آموزش، سطح کیفی آموزش، تعداد نفرات موجود در کلاس و همچنین طول‌ترم و هزینه اهمیت دارد. یک مدرس زبان خوب باید بتواند شرایط را به بهترین نحو برای یادگیری زبان آموزان فراهم آورد.

معرفی برخی از بهترین اساتید زبان انگلیسی

  • استاد محسن دهقان فارسی – با تخصص در تدریس مکالمه زبان انگلیسی و آماده کردن دانش آموزان برای آزمون‌های بین المللی دانشگاه کمبریج و بیش از ۲۰ سال سابقه.
  • استاد هادی فاتحی – مدرس مکالمه زبان انگلیسی با بیش از ۱۴ سال سابقه.
  • استاد سید آیدین قریشی – متخصص در تدریس آیلتس مکالمه زبان و تربیت مدرس زبان انگلیسی با بیش از ۲۰ سال سابقه.
  • استاد ندا قناد – متخصص در آموزش کودکان با ۱۲ سال سابقه تدریس.
  • استاد حسین موثق – با ۱۵ سال سابقه و تخصص در زمینه آموزش آیلتس.
  • استاد آرش نعمتی فر – با ۱۴ سال سابقه و تخصص در زمینه آموزش آیلتس تربیت مدرس و آمادگی آزمون‌ها برای دانشگاه کمبریج.
  • استاد مژده هرسینی سرابی – متخصص در تدریس مکالمه زبان با ۶ سال سابقه.
  • استاد مهدی یزدان جو – متخصص در آموزش مکالمه بزرگسالان با بیش از ۱۶ سال سابقه.
  • استاد اسکندر یمینی – متخصص در آموزش عالی است با بیش از ۱۶ سال سابقه استاد علی اکبر عطایی با ۲۰ سال سابقه و تخصص در زمینه آموزش آیلتس برای بزرگسالان.

اگر می‌خواهید زبان انگلیسی را در سریعترین زمان ممکن و بدون تلف شدن وقت و انرژی خود را آموزش ببینید توصیه می‌کنیم که در دوره های آموزشی زبان انگلیسی مکتب خونه شرکت کنید. این دوره زیر نظر بهترین اساتید زبان انگلیسی ارائه می‌شود و شما را سریعاً به تسلط زبان انگلیسی می‌رساند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا