زبان فرانسه

زبان فرانسه

دوره‌های آموزش زبان فرانسوی

   5,838 دانشجو

زبان فرانسوی متعلق به سرزمین عشق، فرانسه است و بنابراین جزو زبان‌های عاشقانه به شمار می‌رود. دلایل زیادی برای عاشقانه بودن زبان فرانسه وجود دارد. مثلاً این که ششمین زبان رایج در جهان و تنها زبان دیگر به غیر از انگلیسی است که در هر پنج قاره صحبت می‌شود. همچنین نشان دهنده آن است که این زبان دوستداران بسیاری دارد. بیش از 220 میلیون سخنران در سراسر جهان، فرانسوی را صحبت می‌کنند و این زبان نه تنها برای آشپزی، مد و سفر و غیره بسیار مفید است، بلکه در بازار کار رقابتی و بین المللی نیز کاربرد فراوان دارد، چرا که فرانسه دارای پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا است. اینکه چرا علاقه مند به یادگیری زبان فرانسه هستید، بستگی به اهداف شما دارد. برخی از زبان آموزان می‌خواهند به کانادا مهاجرت کنند، برخی می‌خواهند برای تحصیل به فرانسه بروند، برخی نیز برای تجارت و کار با کشورهای فرانسوی زبان، طالب یادگیری این زبان هستند. بنابراین اهداف شما در یادگیری زبان فرانسه تأثیرگذارند. برای یادگیری زبان فرانسوی در مکتب خونه انواع دوره آموزش زبان فرانسه وجود دارد که از سطح مقدماتی تا پیشرفت را شامل می‌شوند.

 6 نتیجه برای "زبان فرانسه --- زبان‌های خارجی" با فیلترهای مشخص شده در مکتب‌خونه موجود است.
مرتب‌سازی نتایج بر اساس:

آموزش جامع زبان فرانسه از صفر تا صد

زبان فرانسه از جمله زبان‌های شش‌گانه رسمی سازمان ملل متحد به شمار می‌رود. هم‌چنین در سازمان‌های متعدد بین‌المللی یا محلی مانند اتحادیه اروپا، زبان کاری و رسمی است. فرانسوی بعد از آموزش زبان انگلیسی یکی از مهم‌ترین زبان‌های دیپلماتیک به حساب می‌آید و یادگیری آن همانند آموزش زبان ترکی استانبولی می‌تواند اهمیت زیادی داشته باشد. یادگیری زبان فرانسه به پیشرفت شما در زندگی شخصی کمک خواهد کرد و بین شما و دیگران تمایز به وجود می‌آورد. بنابراین برای دستیابی به هدف‌ها و مقامات بالا بهتر است زبان فرانسوی را به عنوان زبان سوم یاد بگیرید. در مکتب خونه انواع دوره برای آموزش زبان فرانسه جهت کمک به کاربران عزیز قرار دارد.

دلایل یادگیری زبان فرانسوی

از آن جایی که یادگیری زبان انگلیسی به عنوان یادگیری یک زبان بین‌المللی چیزی بسیار بدیهی و الزامی است، وجود آن تفاوتی را در موقعیت‌های اجتماعی و کاری فرد به وجود نمی‌آورد. بنابراین یادگیری زبان فرانسوی به عنوان دومین زبان منتخب جهان می‌تواند مناسب‌ترین گزینه برای آموختن در راستای گرفتن ارتقا یا به دست آوردن فرصت‌های شغلی بهتر باشد. آموزش زبان فرانسه به بهتر شدن موقعیت‌های کاری و تحصیلی فرد کمک خواهد کرد و به عنوان یک مهارت امتیاز مثبتی نسبت به سایر اشخاص به‌حساب می‌آید. 

1. فرانسوی یک زبان جهانی است

بیش از 300 میلیون نفر در پنج قاره به زبان فرانسه صحبت می‌کنند. سازمان بین‌المللی کشورهای فرانسوی زبان، شامل 88 کشور و دولت عضو هستند. همچنین فرانسوی پس از انگلیسی دومین زبان خارجی فراگیر و پنجمین زبان رایج در جهان است.

از طرفی فرانسوی تنها زبانی به‌حساب می‌آید که در کنار انگلیسی در همه کشورهای جهان تدریس می‌شود. کشور فرانسه بزرگ‌ترین شبکه بین‌المللی موسسه‌های فرهنگی را اداره می‌کند که دوره‌های زبان فرانسه را برای نزدیک به یک‌میلیون زبان‌آموز اجرا می‌کند.

2. زبانی برای بازار کار بین‌المللی

توانایی صحبت کردن به زبان فرانسه و آموزش زبان فرانسه از صفر، در بازار کار بین‌المللی یک مزیت محسوب می‌شود. دانش زبان فرانسوی دره‌ای شرکت‌های فرانسوی در فرانسه و دیگر نقاط فرانسوی‌زبان جهان را به روی شما باز می‌کند. فرانسه به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان و مقصد اصلی سرمایه‌گذاری خارجی است.

3. زبانی است که دربرگیرنده یک فرهنگ غنی است

در آموزش زبان فرانسه از پایه باید بدانید که فرانسوی زبان بین‌المللی آشپزی، مد، تئاتر، هنرهای تجسمی، رقص و معماری است. دانش زبان فرانسه دسترسی به آثار بزرگ ادبی به زبان‌اصلی فرانسوی و همچنین فیلم‌ها و آهنگ‌ها را ارائه می‌دهد. زبان فرانسوی زبان شخصیت‌های بزرگی همچون ویکتور هوگو، مولیر، لئوپولد سندار سنگور، ادیت پیاف، ژان پل سارتر، آلن دلون و حتی زین الدین زیدان است!

4. فرانسه، زبانی برای سفر

فرانسه بهترین مقصد گردشگری جهان است و سالانه بیش از 87 میلیون بازدیدکننده را به خود جذب می‌کند. توانایی صحبت کردن به زبان فرانسوی حتی اگر کمی از این زبان را بلد باشید، باعث می‌شود بازدید از پاریس و همه مناطق فرانسه برایتان بسیار لذت‌بخش‌تر شود و بینشی در مورد فرهنگ و شیوه زندگی آن‌ها بدست بیاورید.

5. فرانسه، زبانی برای آموزش عالی

صحبت به زبان فرانسوی فرصت‌هایی را برای تحصیل در دانشگاه‌ها و مدارس تجاری فرانسوی باز می‌کند که در بین بهترین مؤسسات آموزش عالی در اروپا و جهان قرار دارند.

6. فرانسه، زبان دیگری برای روابط بین‌الملل است

زبان فرانسوی هم ‌زبان کار است و هم‌زبان رسمی سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا، یونسکو، ناتو، کمیته بین‌المللی المپیک، صلیب سرخ بین‌المللی و دادگاه‌های بین‌المللی. فرانسوی، زبان سه شهری است که مقر اصلی نهادهای اتحادیه اروپا در آن‌ها قرار دارد که عبارت‌اند از: استراسبورگ، بروکسل و لوکزامبورگ.

7. فرانسوی، زبانی برای ارتباط با جهان

توانایی درک زبان فرانسه دسترسی شما به دیدگاه‌های جهانی را فراهم می‌کند. شما می‌توانید با اخبار متفکران و رهبران فرانسوی از سراسر جهان آشنا شوید.

8. فرانسه، زبانی برای یادگیری زبان‌های دیگر

فرانسوی زمینه خوبی برای یادگیری زبان‌های دیگر، به ویژه زبانه‌ای عاشقانه نظیر اسپانیایی، ایتالیایی، پرتغالی، رومانیایی و همچنین انگلیسی را فراهم می‌کند؛ چرا که درصد قابل‌توجهی از واژگان انگلیسی از زبان فرانسه گرفته شده است.

آیا یادگیری زبان فرانسه سخت است؟

شاید شنیده باشید که یادگیری زبان فرانسه، به ویژه در بزرگ‌سالی سخت و چالش‌برانگیز است. ممکن است فرانسوی زبان سختی باشد، اما حقیقت این است که هرکسی می‌تواند با تلاش صحبت به یک زبان جدید را یاد بگیرد. تحقیقات نشان می‌دهد که توانایی شما در یادگیری یک زبان، در حقیقت تمرینی برای ایجاد اعتماد به نفس از طریق صحبت کردن و ایجاد زمینه یادگیری سایر زبان‌هاست.
اگر برای یادگیری زبان فرانسه مشتاق و هیجان‌زده باشید، حتی سخت‌ترین مباحث آن نیز سرگرم‌کننده به نظر می‌رسد. زیرا احساس موفقیتی که با انجام چالش و غلبه بر آن به دست خواهید آورد، ارزشمند است. موفقیت کلی و سرعت یادگیری شما تا حد زیادی به تعهد شما و کیفیت برنامه یادگیری زبانتان بستگی دارد.

شروع یادگیری زبان فرانسه 

برای یادگیری زبان باید مشخص کنید که با چه هدف و انگیزه‌ای قصد دارید آن را یاد بگیرید. هم‌چنین برای شروع آموزش زبان فرانسه باید اولویت‌های خود از فراگیری فرانسه را مشخص و ارزیابی کنید. با توجه به این اولویت، شما نوع آموزش و یادگیری زبان فرانسوی را انتخاب خواهید کرد.

پیشنهاد می‌شود در سطح مقدماتی پا به پای یک معلم یا استاد فرانسه پیش بروید. زیرا هرگونه خطا و یادگیری اشتباه در این سطح باعث ایجاد مشکلات ریشه‌دار در یادگیری می‌شود. هنگام شروع دوره‌های آموزش باید تداوم، انگیزه و پشتکار خود را در این امر حفظ کنید. اگر در این دوره‌ها یک فرد آگاه کنار شما باشد و انگیزه را در وجودتان تقویت ‌کند، حتماً هنگام رویارویی با یک زبان بیگانه که کمی از دور سخت است، ناامیدتان نخواهد کرد. بنابراين در ابتدای کار حضور در دوره آموزش زبان به صورت آنلاین، آفلاین و یا حضوری از خودخوانی تام بهتر است. در سطح پیشرفته که ساختارهای زبان فرانسه را فرا گرفته و هنگام گذراندن مراحل آموزش زبان فرانسه بیشتر به جزئیات ریز توجه می‌کنید، می‌توانید یادگیری خودآموز داشته باشید.

آموزش زبان فرانسه به زبان ساده بدون پیش‌نیاز

برای قدم گذاشتن در راه یادگیری زبان فرانسه، باید بدانید که چه روش‌هایی وجود دارد. شما می‌توانید با کمک آموزش‌های ارائه شده در موسسه مکتب خونه که البته به شکل ساده و بدون پیش‌نیاز هستند، زبان فرانسوی را یاد بگیرید، اما راه‌های فرعی که می‌توانید در کنار آموزش‌های مکتب خونه دنبال کنید، به شرح زیر هستند:

1. با عبارات رایج مکالمه فرانسوی شروع کنید

یادگیری عبارات متداول را شروع کنید و بدانید که می‌توانید با این کار مکالمات دل‌چسب و روانی را داشته باشید. بعد از مدتی که حرفه‌ای‌تر شدید و سطح زبان فرانسه شما پیشرفت کرد، می‌توانید عبارات پیچیده‌تر را نیز یاد بگیرید و در مکالمات خود بکار ببرید.

2. خواندن کتاب‌های فرانسوی را تمرین کنید

برخی کتاب‌های فرانسوی در بازار هستند که برای آموزش هستند. شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید یا کتاب‌ها و مجلاتی که متن‌های ابتدایی دارند را بخوانید تا در یادگیری زبان فرانسه، پیشرفت کنید.

3. از فرانسوی زبانان کمک بگیرید

شما می‌توانید با بومی‌های فرانسوی زبان به مکالمه بپردازید. اگر دوستان فرانسوی زبان پیدا کنید، می‌توانید مطمئن باشید که به کمک آن‌ها خیلی زود می‌توانید زبان فرانسوی را یاد بگیرید. فرانسوی زبانان بومی هیچ‌گونه اشتباهی در زبان نادری خود ندارند و شما می‌توانید با خیال راحت به دور از هر اشکالی، زبان فرانسه را با تلفظ و دستور زبان صحیح یاد بگیرید و تمرین کنید.

نوع تلفظ واژگان فرانسوی 

نکته‌ای که قبل از شروع آموزش زبان فرانسه زبان آموزان را شگفت‌زده می‌کند، تلفظ کلمات و ادای واژگان در این زبان است. برخی معتقدند که تلفظ زبان فرانسوی سخت است. در سیستم نوشتاری این زبان بیست‌وشش حرف الفبای لاتین درست مانند زبان انگلیسی هستند. با این حال از این حروف سی‌وشش صدای متفاوت به گوش شما می‌رسد که آشنا نیستند. زیرا جزئی از زبان مادری به‌حساب نمی‌آیند که در زندگی روزمره آن‌ها را شنیده باشید.

بنابراین بعد از مدتی این آواها به گوش شما آشنا آمده و دیگر به عجیب‌وغریبی ابتدای کار نخواهند بود. برای کمک به آشنایی بیشتر با تلفظات واژگان فرانسوی چند راهکار پیش روی شما قرار خواهد داشت. شما می‌توانید به موسیقی‌های فرانسوی یا به رادیو و پادکست‌های آن گوش کنید. هنگامی که تلفظ لغات را تمرین می‌کنید، صدای خود را ضبط و سپس به آن گوش دهید. هیچ‌گاه از تلفظ کلمات فرانسوی با صدای بلند نترسید.

واژگان زبان فرانسه

می‌توانید کار آموزش زبان فرانسه را با یادگیری لغات پرکاربرد و پایه شروع کنید. ابتدا کلماتی را که در مکالمه زبان فرانسه به کار می‌روند را بیاموزید و به کار بگیرید. سفر، غذا، سلامتی، آب‌وهوا، خانواده و سرگرمی، موضوعاتی هستند که به طور مداوم در طول مکالمات روزمره با آن‌ها سر و کار خواهید داشت.

با توجه به مکالماتی که ممکن است در طول روز داشته باشید، لغات مختلف را به ذهن بسپارید‌. یادگیری این لغات بهتر است در صدر آموزش مکالمه قرار بگیرند. از طرفی دیگر اگر برای تحصیل یا اشتغال قصد مهاجرت دارید، واژگان مربوط به رشته و تخصص یا کار خود را هرگز فراموش نکنید و آن‌ها را به خاطر بسپارید. قبل از شروع یادگیری لغات فرانسوی باید از تلفظ صحیح آن مطمئن باشید‌. زیرا اگر کلمات با تلفظ اشتباه در ذهن شما حک شوند، این اشتباه تا سطوح بالا نیز با شما می‌ماند و مشکلات بیشتری را به وجود می‌آورد.

گرامر زبان فرانسه

گرامر زبان فرانسه، مبتنی بر زبان لاتین ساده است. زیرا یکی از فرزندان زبان لاتین محسوب می‌شود و شباهت زیادی به سایر زبان‌های رومی دارد. هرگز سعی نکنید گرامر این زبان را با شیوه‌های مقایسه‌ای زبان انگلیسی و فارسی بخوانید و یاد بگیرید. زیرا گرامر آن به دلیل شیوه‌ی خاص صرف افعال، استثناها و جنسیت قائل شدن برای مفاهیم و اشیای گوناگون، کمی چالش‌برانگیز خواهد بود. بنابراين آموزش زبان فرانسه را به عنوان یک دنیای جدید و متفاوت تصور کنید تا برای کشف تازگی‌ها و مهارت‌های آن از علاقه و هوش خود نهایت استفاده را ببرید. 

آموزش گام‌به‌گام زبان فرانسه با فیلم آموزشی

تماشای فیلم آموزش زبان فرانسه نقش مؤثری در یادگیری دارد و به طور کلی یکی از راه‌های متداول برای یادگیری زبان فرانسه، استفاده از فیلم آموزشی است. بسیاری از کلیپ‌ها و فیلم‌های آموزشی در سایت مکتب خونه وجود دارند که به کمک آن‌ها می‌توانید زبان فرانسوی را به خوبی یاد بگیرید. کافی است در دوره آنلاین زبان فرانسه موسسه مکتب خونه شرکت کنید و دیگر نگران یادگیری زبان فرانسه و چالش‌های پیش رو نباشید.

 تجربه شیرین یادگیری فرانسه از پایه با مکتب خونه

سریع‌ترین راه برای یادگیری زبان فرانسوی ایجاد یک روال معمول و برنامه یادگیری عالی برای تمرین و تکرار است. مهم‌ترین کاری که می‌توانید برای موفقیت در یادگیری زبان فرانسه انجام دهید این است که تمرین و صحبت کردن را جزء برنامه روزانه خود قرار دهید و این کار را می‌توانید به کمک دوره آموزش زبان فرانسه در موسسه مکتب خونه به صورت مجازی انجام دهید.
درست است که با گوش دادن به پادکست یا تماشای یک برنامه تلویزیونی بدون زیرنویس هم می‌توانید زبان فرانسوی را یاد بگیرید، ولی داشتن برنامه‌ای منسجم برای یادگیری که همه این جنبه‌ها را در برداشته باشد و بر اساس بهترین متد روز دنیا باشد، بهترین انتخاب است.
یادگیری فرانسه و مطالعه این زبان اولین قدم عالی برای درک این زبان است در موسسه مکتب خونه شما یاد می‌گیرید که چگونه زبان فرانسه را مانند زبان مادری‌تان صحبت کنید. کافی است خود را در آموزش‌های این موسسه غوطه ور کنید و هر ساعت از شبانه روز و در هر کجا که هستید، از تمرین و یادگیری زبان فرانسه دست نکشید.