زبان خارجی

بهترین بازی‌ها برای آموزش زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی با بازی

تا به حال به یادگیری زبان انگلیسی با بازی و یا روش های سرگرم کننده جدید فکر کرده‌اید؟ می‎دانید که یادگیری زبان دوم یا چندم به کمک این روش‌های نوین تا چه اندازه می‌تواند جذاب و دوست داشتنی باشد؟

یادگیری زبان روندی است که هر فرد متقاضی باید طی کند تا بتواند به یک زبان خارجی مسلط شود. در این مسیر ممکن است راه‌های گوناگونی را امتحان کنید و از روش‌های بسیاری برای یادگیری کمک بگیرید. اما چیزی که مهم است این است که شما باید آموزش زبان خود را با سرگرمی همراه کنید، چرا که پروسه یادگیری زبان به صورت خشک و روتین، می‌تواند به سرعت شما را خسته و دل زده کند.

اگر در طول دوره یادگیری دچار بی حوصلگی و خستگی شوید، انگیزه خود را به زودی برای یادگیری از دست می‌دهید و ممکن است دیگر تمایلی برای دنبال کردن یک زبان جدید که چالش‌های زیادی نیز برایتان به وجود آورده، نداشته باشید. بنابراین خوب است بدانید که تحقیقات ثابت کرده‌اند، بازی آموزش زبان انگلیسی در راه یادگیری زبان بسیار مؤثر است و بازی، آموزش زبان انگلیسی را سرگرم کننده و مهیج می‌کند و این روال را از خشکی دور می‌کند.

امروز قصد داریم تا در این مقاله از موسسه آموزشی مکتب خونه به بررسی یادگیری زبان انگلیسی با بازی بپردازیم، پس اگر جزو مشتاقان یادگیری زبان انگلیسی هستید، توصیه می‌کنیم که خواندن ادمه این مطلب را از دست ندهید.

 

چگونه بازی کردن به یادگیری زبان کمک می‌کند؟

تسلط بر یک زبان جدید چالش برانگیز است اما شما می‌توانید به کمک بازی تمامی چالش‌های یادگیری زبان را پشت سر بگذارید و با این روش سرگرم کننده بر خشکی و کسل کنندگی روند یادگیری غلبه کنید.

یادگیری یک زبان جدید وقتی واقعاً لذت بخش خواهد بود که رویکرد شما برای یادگیری، از طریق سرگرمی باشد! امروزه ما می‌توانیم زبان‌ها را از طریق رسانه‌های اجتماعی، فیلم‌ها یا حتی با بازی کردن یاد بگیریم! بله شاید تعجب کرده‌اید، ولی بازی آموزش زبان انگلیسی یکی از بهترین و ماندگارترین روش‌های یادگیری زبان انگلیسی است.

 

بازی برای تقویت زبان انگلیسی

 

سرگرم‌کننده و جذاب بودن

وقتی به آموزش از طریق روش‌های یادگیری تکراری استفاده می‌کنید، آموزش می‌تواند بسیار کسل کننده باشد. این امر یک روند یادگیری ضعیف را ایجاد می‌کند که معمولاً منجر به پیشرفت کم و عدم علاقه افراد به آموختن می‌شود. بنابراین تکنیک‌های یادگیری خسته کننده قدیمی خود را کنار بگذارید و نحوه یادگیری زبان با بازی و سرگرمی را در پیش بگیرید. بازی‌های آموزش زبان انگلیسی را می‌توان از طریق برنامه‌های تلفن هوشمند، بازی‌های اینترنتی، کنسول بازی دستی، بازی‌های رایانه ایی، فلش کارت‌ها و اساساً هر آنچه که از آن لذت می‌برید، انجام دهید.

استفاده از بازی می‌تواند یک ابزار یادگیری فوق العاده برای پیشرفت در هر زبانی باشد. در این روش شما با یادگیری بیشتر زبان مورد نظر خود، در بازی برنده می‌شوید. بهترین بازی‌های یادگیری زبان انگلیسی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که شما را در شیوه‌های مختلف استفاده از زبان مشارکت می‌دهند.

این بازی‌ها فضای یادگیری پویایی را به زبان آموزان ارائه می‌دهند، بنابراین واقعاً کمک کننده و تأثیر گذار هستند. شما می‌توانید هر زمانی را همراه با بازی و سرگرمی، صرف یادگیری زبان دلخواه خود کنید و لذت ببرید. بهترین بخش این است که در حالی که درگیر بازی هستید، در واقع در حال یادگیری زبان انگلیسی می‌باشید. بنابراین به جای توجه به یادگیری استاندارد، شما فقط بر عملکرد خوب در بازی تمرکز می‌کنید.

یادگیری بدون استرس و ترس از اشتباه

بازی آموزش زبان انگلیسی همچنین یک راه عالی برای یادگیری زبان بدون هیچ گونه ترس از اشتباه در مکان‌های عمومی هستند. شما می‌توانید مهارت‌های خود را با تلفظ، املا، دستور زبان و درک مطلب، در قالب بازی، تقویت کنید. در روش‌های بازی محور، شما با نوشتن، گوش دادن، صحبت کردن و فهمیدن به چند طریق با زبان درگیر می‌شوید؛ که همه آن‌ها به ایجاد تسلط شما در زبان مورد نظر کمک می‌کنند.

ایجاد انگیزه و رقابت برای یادگیری

علاوه بر این، یادگیری از طریق بازی در واقع به شما انگیزه می‌دهد تا بیشتر و بهتر زبان را بیاموزید. وقتی عاشق بازی در اوقات فراغت خود هستید، این عنصر رقابت لذت بخش به عنوان یک کاتالیزور عمل می‌کند تا شما را بیشتر به سمت یادگیری هدفمند، سوق دهد. پیشرفت در بازی مساوی با یادگیری بیشتر زبان است. بنابراین برای رسیدن به سطوح بالاتر در بازی، باید به سطوح بالاتری از مهارت زبان مورد نظر برسید.

 

مزایای یادگیری زبان از طریق بازی

تحقیقات به اثربخشی روش‌های آموزشی مبتنی بر بازی بر روی دانش آموزان هنگام یادگیری یک زبان جدید اشاره دارند. دانش آموزان اظهار دارند که از فضای آرام بازی‌ها و همچنین رقابت و انگیزه‌ای که بازی‌ها به محیط یادگیری می‌آورند لذت می‌برند. معلمان نیز درک کرده‌اند که دانش آموزان به کمک بازی، با سرعت بیشتری یاد می‌گیرند و اطلاعات به دست آمده از طریق بازی را در مقایسه با یادگیری از طریق روش‌های یادگیری حفظ می‌کنند. مزایای بی شماری از بازی‌های زبانی وجود دارد که ما در زیر به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • زمان یادگیری زبان به کمک بازی کوتاه‌تر می‌شود
 • در حین استراحت و سرگرمی زبان را می‌آموزید
 • این روش یادگیری بسیار سرگرم کننده و لذت بخش است
 • انگیزه یادگیری در زبان آموزان را افزایش می‌دهد
 • صلاحیت ارتباطی را ارتقا می‌بخشد
 • اضطراب ناشی از اشتباه را کاهش می‌دهد
 • مهارت‌های زبانی خواندن، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن را ارتقا می‌دهد
 • بازیکنان را تشویق می‌کند تا از زبان مورد نظر خود استفاده کنند
 • نگرش مثبت نسبت به یادگیری ایجاد می‌کند

 

توجه داشته باشید که آموزش زبان با بازی، مغز شما را هنگام یادگیری بسیار تحریک می‌کند و شما همزمان مهارت‌های شناختی مفید دیگری همچون حل مسئله، حافظه، تمرکز، چابکی ذهنی و … را بهبود می‌بخشید.

 

آموزش زبان با بازی

ویژگی‌های یک بازی خوب

همه بازی‌هایی که بتوانند مهارت‌های زبانی را در زبان آموزان تقویت کنند و باعث یادگیری هر چه بهتر و سریعتر شوند، خوب هستند. قطعاً برخی از بازی‌های سرگرم کننده فوق العاده هستند، در حالی که برخی بازی‌های دیگر روش لذت بخش تری را برای یادگیری ارائه می‌دهند، اما سرگرم کننده نیستند.

یک بازی آموزش زبان انگلیسی خوب باید شما را مجبور کند تا صحبت کردن، گوش دادن، نوشتن، خواندن، واژگان و درک زبان مقصد خود را تقویت کنید. باید طولانی باشد تا در مدت زمان کوتاهی از بازی خسته نشوید. بسیاری از بازی‌های زبانی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با معیارهای استاندارد آموزشی مطابقت داشته باشند.

شما قطعاً باید به دنبال بازی‌هایی باشید که به طور خاص برای زبان مقصد شما ایجاد شده‌اند. ما در ادامه به شما مواردی را از انواع بهترین بازی برای یادگیری زبان انگلیسی معرفی می‌کنیم تا شما نیز برنامه آموزشی‌تان را مهیج و جذاب کنید.

 

معرفی بهترین اپلیکیشن‌ها بازی‌های آموزش زبان انگلیسی

 • برنامه Duolingo

یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری زبان برای زبان آموزان برنامه Duolingo است. زبان آموزان بومی بسیاری می‌توانند از این برنامه برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنند زیرا این سایت می‌تواند به ۲۳ زبان مختلف استفاده شود.Duolingo دارای طراحی بازی جذابی است و هرچه بیشتر بازی کنید چیزهای جدید از زبان مورد نظرتان را یاد می‌گیرید. تمرکز آن بر استفاده از گفتار، ترجمه، املا، صف‌های بصری و چندین گزینه برای یادگیری زبان از طریق مجموعه‌ای از بازی‌های مختلف است.

 

 • برنامه FluentU

FluentU نیز روشی منحصر به فرد برای یادگیری زبان دارد. با FluentU، شما زبان‌های واقعی را یاد می‌گیرید و می‌توانید مانند بومی زبانان صحبت کنید. Fluent ویدئوها، موزیک ویدئوها، تریلرهای فیلم، اخبار و گفتگوهای الهام بخش را می‌گیرد و آن‌ها را به درس‌های خوبی برای یادگیری زبان تبدیل می‌کند. این برنامه سودمند نیز همراه با بازی و سرگرمی شما را در مراحل یادگیری زبان دلخواهتان یاری می‌کند.

 

 • برنامه Babbel

بهترین راه برای یادگیری زبان بازی بابل است که در حال حاضر ۱۴ زبان را آموزش می‌دهد. زبان‌های اندونزیایی، دانمارکی، روسی و … به کمک این برنامه و بازی‌های مهیجی که دارد به زبان آموزان آموزش داده می‌شود.

 

 • برنامه Bravolol

یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری زبان، بازی براولول است که دارای برنامه‌های آموزشی برای ۱۷ زبان از جمله ژاپنی، چینی، کره‌ای، عربی، تایلندی و … است. زبان‌ها از طریق موضوعلت متنوعی آموزش داده می‌شوند. شما از طریق املا، تلفظ، تشخیص بصری و … به حل چالش‌های پیش رویتان از طریق بازی و سرگرمی می‌پردازید. یکی از جنبه‌های جالب این بازی این است که به شما اجازه می‌دهد هنگام تلفظ صدای خود را بشنوید و سپس آن را با یک زبان مادری مقایسه کنید.

 

 • برنامه Mindsnacks

یکی از انواع بهترین بازی زبان انگلیسی Mindsnacks است که راه برای یادگیری زبان، را هموار می‌کند. بازی شامل چندین مینی بازی کوچکتر است که حول روش‌های مختلف یادگیری زبان می‌چرخد. Mindsnacks دارای هفت زبان است: اسپانیایی، فرانسوی، ایتالیایی، پرتغالی، آلمانی، چینی و ژاپنی. بازی‌های کوچک شامل شناخت تعاریف صحیح، املای درست و اشتباهات رایج در همه جنبه‌های شناختی از جمله بصری، صوتی و حرکتی است.

 

بازی های آموزش زبان که نیاز به موبایل، کامپیوتر و اینترنت ندارند

 • بازی ۲۰ سوالی انگلیسی

این بازی نیاز به ابزار و وسایل الکترونیکی و آنلاین ندارد و می توانید آن را کاملا عملی و در کنار دوستانتان انجام دهید. شما باید در این بازی کلمه ای را که فردی در نظر گرفته با مطرح کردن پرسش هایی به زبان انگلیسی حدس بزنید. البته مجاز هستید که تنها ۲۰ سوال از او بکنید و کلمه مورد نظر را حدس بزنید. می‌توانید برای راحت‌تر شدن بازی مثلا بگویید که کلمه را از چه دسته بندی انتخاب کرده اید. مثلا دسته اشیاء، حیوانات، خوراکی ها، بازیگران و …

 

 • بازی Crossword

بازی جدول کلمات یک بازی جذاب است که با یک جدول کلمات متقاطع انجام می شود. شما باید در جدول مربوطه، کلمات معنا دار را پیدا کنید و دور آن ها خط بکشید. این بازی که محبوبیت فراوانی در سطح جهان دارد، می تواند به شما در یادگیری زبان انگلیسی کمک کند.

 

 • بازی Kloo

این بازی آموزش زبان انگلیسی با استفاده از کارت بوده و به این صورت است که در بازی کِلو باید با کارت‌هایی که در اختیار خود دارید جمله بسازید. این بازی مهیج را می توانید به صورت چند نفره انجام دهید و علاوه بر تفریح و سرگرمی زبان انگلیسی خود را نیز تقویت کنید.

 

بازی زبان انگلیسی

 

 • بازی با فلش کارت ها و یادگیری زبان انگلیسی

همانطور که می دانید فلش کارت های آموزش زبان انگلیسی در بازار موجود هستند. شما می توانید با استفاده از این کارت ها یک بازی مهیج ترتیب دهید. مثلا یک کارت را انتخاب کنید و با توصیف آن به زبان انگلیسی از دوست خود بخواهید که کلمه روی کارت را حدس بزند.

 

 • بازی اسم و فامیل به زبان انگلیسی

این بازی دقیقا مانند بازی اسم و فامیل فارسی است، با این تفاوت که باید شما اسم، فامیل، میوه، حیوان، رنگ، شهر، اشیاء و … را به زبان انگلیسی بنویسید و با امتیاز دهی به هر بخش، علاوه بر تفریحی جانانه، زبان انگلیسی را نیز بهتر یاد بگیرید.

 

یادگیری زبان با موسسه آموزشی مکتب‌خونه

بازی برای تقویت زبان انگلیسی بسیار است و بر کسی پوشیده نیست که انواع بازی یادگیری زبان می‌تواند تا چه اندازه در یادگیری افراد نقش داشته باشد. موسسه مکتب خونه نیز با ارائه روش‌های سرگرم کننده و به صورت کاملاً آنلاین و در دسترس، برای علاقه مندان به یادگیری زبان انگلیسی و سایر زبان‌ها، آموزش‌هایی را ارائه می‌کند. پس اگر مشتاق یادگیری زبان دوم یا چندم برای خود هستید، همین حالا در وبسایت مکتب‌خونه ثبت نام کنید و از شیوه جذاب یادگیری زبان، لذت ببرید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا