آموزش های اپلای

بهترین زمان اپلای دانشگاه‌های کانادا

بهترین زمان اپلای برای دانشگاه‌های کانادا کدامند؟

دانشگاه‌های کانادا یکی از محبوب‌ترین و پرتقاضاترین‌ها برای اپلای است؛ به علت شرایط و امتیازاتی که برای داوطلبان ایجاد کرده‌است، هر ساله جمعیت کثیری از دانشجویان درخواست پذیرش اپلای خود را برای این کشور ارسال می‌کنند.

کانادا یکی از پیشرفته‌ترین دانشگاه‌ها را برای تحصیل دارد و به لحاظ کیفی شرایط استاندارد زندگی را فراهم کرده که جای تعجب هم ندارد متقاضی برای آن زیاد باشد.

این کشور دارای ۲۶ دانشگاه در رنکینگ‌های برتر دنیا است؛ به طور معمول تحصیل در دانشگاه‌های این کشور ۳ الی ۴ سال طول می‌کشد، این دانشگاه‌ها توسط دولت محلی اداره می‌شود. هزینه‌های زندگی و تحصیل نیز در شهرها و ایالات مختلف متفاوت بوده اما در حدود هزینه‌ها در سایر کشورهای پیشرفته است.

سوالی که ذهن هر متقاضی را ممکن است به خود مشغول کند این است که چه زمان برای اپلای به دانشگاه‌های کانادا اقدام کنیم؛ از طرفی شرایط اپلای و فاند کارشناسی ارشد یکی از سؤالات پرتکرار دانشجویان است که در این مطلب به پاسخ آن‌ها می‌پردازیم.

زمان اپلای دانشگاه‌های کانادا
زمان اپلای دانشگاه‌های کانادا

زمان اپلای دانشگاه‌های کانادا

یکی از موضوعاتی که قبل از اقدام به مهاجرت تحصیلی باید به آن توجه داشت، داشتن اطلاعات درباره‌‌ی زمان شروع ترم در دانشگاه‌های کانادا است چرا که بر اساس زمان شروع ددلاین‌های دانشگاه‌ها مشخص می‌شود.

با توجه به اینکه دریافت ویزای تحصیلی کانادا ۲ الی ۳ ماه طول می‌کشد بنابراین توصیه می‌شود زمان اپلای خود را طوری برنامه‌ریزی کنید که بتوانید به موقع این ویزا را دریافت کنید.

 

ویدئو پییشنهادی : همه ی مراحل اپلای و زمانبندی کارها

ترم پاییز در دانشگاه‌های کانادا از اواخر شهریور ماه آغاز شده و تا اوایل دی ماه ادامه دارد که پس از آن دانشگاه‌های به مناسبت کریسمس تعطیلات دو هفته‌ای دارند و پس از تعطیلات ترم جدید از بهمن ماه شروع شده و تا اواخر اردیبهشت ماه به طول می‌انجامد؛ در این ترم دانشگاه در اواسط ماه مارچ برای اسپرینگ بریک تعطیل هستند.

با توجه به زمان‌های شروع ترم در دانشگاه‌های کانادا  ددلاین برای ترم پاییز اواخر دی ماه و برای ترم زمستان اوایل شهریور ماه است؛ اما در نظر داشته باشید این تاریخ‌ها برای متقاضیان خارجی و برای دانشگاه‌های مختلف کانادا متفاوت است، بنابراین برای اطلاع پیدا کردن از شروع ترم و زمان ددلاین دانشگاه‌ مورد نظر خود حتما به سایت آن مراجعه کنید.

چنانچه برای اپلای برنامه‌ریزی و زمان‌بندی درستی نداشته باشید، برای دریافت ویزا با مشکل مواجه خواهید شد؛ در این برنامه‌ریزی حتما باید به زمان برگزاری و دریافت مدرک زبان توجه کنید.

برای امتحان‌های زبان لازم است تا قبل از شهریورماه آزمون خود را بدهند تا نتیجه‌ی آن زودتر مشخص شود تا در صورت کسب نکردن حداقل نمره مورد نیاز فرصت برای جبران وجود داشته باشد.

بر اساس پیشنهادی که دانشگاه‌های کانادا برای متقاضیان اپلای دارند، بهترین زمان اپلای دانشگاه‌های کانادا با توجه به اینکه اکثر دانشجویان برای ترم زمستان اقدام به پذیرش اپلای می‌کنند، پذیرش گرفتن برای ترم پاییز و شانس اپلای برای این ترم بیشتر است.

شرایط اپلای برای کارشناسی ارشد کانادا

شرایط اپلای به کانادا
شرایط اپلای به کانادا

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا حدود ۲ سال طول می‌کشد که باید بعد از گذراندن دروس تئوری از پایان‌نامه‌ی خود هم دفاع بکنند، برای اپلای در این مقطع دانشجویان می‌بایست مدرک زبان آیلتس و تافل را به همراه داشته باشند که نمره زبان آیلتس باید ۶ یا ۶٫۵ باشد. مهاجرت در مقطع کارشناسی ارشد به کانادا ساده‌تر از مقطع کارشناسی است.

یکی از شرایطی که داشتن برای اپلای کارشناسی ارشد به کانادا اهمیت دارد، داشتن تمکن مالی است، چنانچه از وضع مالی خوبی برخوردار نیستید بهتر گزینه‌های دیگری را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید.

محدودیت سنی برای دریافت ویزای مقطع ارشد، ۳۵ سال است و همچنین معدل دوره کارشناسی هم باید بالای ۱۳ سال باشد. برای گذراندن دوره تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد در کانادا، دانشجو باید پژوهش با راهنمایی استاد یا شرکت حضوری در کلاس‌‎ها و ترکیبی از این دو را انتخاب کند.

 

مقاله پییشنهادی : معرفی بهترین رشته‌ها برای اپلای

دانشجویانی که در این مقطع تحصیل می‌کنند می‌توانند به مدت ۲۰ ساعت در هفته به کار پاره وقت مشغول شوند. امکان تحصیل در دوره ارشد در کانادا به دو زبان انگلیسی و فرانسه امکان‌پذیر است بنابراین داشتن مدرک زبان فرانس هم می‌تواند در پذیرش شما مؤثر باشد.

یکی از ویژگی‌هایی که دانشجویان دانشگاه‌های کانادا را برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد انتخاب می‌کنند این است که دانشجویان ممتاز خارجی پس از اتمام دوره می‌توانند برای اقامت دائم در این کشور اقدام کنند.

 

فاند کارشناسی ارشد کانادا

فاند کارشناسی ارشدکانادا
فاند کارشناسی ارشدکانادا

سال آخر کارشناسی بهترین زمان برای پذیرش فاند است و اگر تازه تحصیل خود را تمام کرده‌اید و مقاله‌ای را ننوشته‌اید، بیشترین شانس پذیرش را دارید؛ چراکه اساتید درک می‌کنند که شما زمان کافی برای ارائه مقاله و کار بیشتر نداشته‌اید و سعی می‌کنند این فرصت را در اختیار شما قرار بدهند اما نکته‌ی مهم اینجاست که داشتن معدل بالا و نمرات زبان به شما کمک زیادی خواهند کرد.

 

مقاله پییشنهادی : نمونه اسپیکینگ آیلتس: بررسی نمونه سوالات بخش گفتاری آزمون آیلتس همراه با جواب

فاند گرفتن برای کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های کانادا این فرصت را به شما می‌دهد تا در کنار تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور به کار کردن هم مشغول شوید تا بتوانید هزینه‌ی تحصیل خود را کمی جبران کنید.

نوع فاندی که برای آن درخواست داده‌اید به استان و منطقه زندگی شما بستگی دارد نه استانی که قصد مهاجرت تحصیلی به آن دارید؛ فاندها براساس موارد زیر دسته‌بندی می‌شوند:

  • دانشجویان یوکان فقط باید برای دریافت کمک هزینه و وام از دولت فدرال درخواست فاند بکنند.
  • دانشجویان آلبرتا، مانیتوبا، نوا، اسکوشیا و جزیره پرنس ادوارد می‌توانند برای فاند از طریق دولت فدرال و مقامات مالی محلی اقدام کنند.
  • دانشجویان بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، انتاریو و ساسکاچوان در خواست فاند خود را به دولت فدرال و مقامات دارایی محلی ارسال بکنند.
  • دانشجویان نوناووت، مناطق غربی و کبک تنها قدر هستند برای دریافت کمک هزینه یا وام از طریق مقامات دارایی اقدام بکنند.

برای دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در کانادا فاندهای زیادی وجود دارد که برای جذب و حمایت از دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد قرار داده شده‌است، مانند: بورس‌های تحصیلی اداره شده توسط امور جهانی، استانی و منطقه‌ای در کانادا.

این نکته را در نظر داشته باشید که پذیرش به همراه فاند کامل، تمام هزینه‌های شما را پوشش خواهد داد.

کلام پایانی

کانادا به علت شرایط زندگی و تحصیلی خوبی که در اختیار افراد قرار می‌دهد یکی از گزینه‌های پرطرفدار برای اپلای است، از طرفی داشتن طبیعتی زیبا و موقعیت‌های شغلی خوب تقاضا برای مهاجرت تحصیلی به این کشور را بیشتر کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا