زبان خارجی

بهترین سریال‌ها برای تقویت زبان انگلیسی

تماشای سریال برای تقویت زبان انگلیسی

یکی از ساده‌ترین و موثرترین روش‌های فراگیری بهتر زبان انگلیسی تماشا کردن سریال برای تقویت زبان انگلیسی جهت آشنایی پیدا کردن هرچه بیشتر با Speaking و همچنین شیوه‌ی استفاده از اصطلاحات در گفتار روزمره است. در ادامه خصوصیت‌های لازم برای انتخاب یک سریال مناسب برای یادگیری زبان در کنار چندین عنوان پیشنهادی را نام می‌بریم.

ویدیو پییشنهادی : آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی مقدماتی

خصوصیات لازم برای انتخاب بهترین سریال برای تقویت زبان انگلیسی

  • استفاده از زیرنویس: همراهی زیرنویس انگلیسی در کنار سریال انگلیسی یکی از بهترین روش‌ها برای تقویت Vocabulary در کنار یادگیری Speaking است.
  • سریال طولانی: یک سریال با تعداد قسمت بالا تاثیر زیادی روی آموزش شما می‌گذارد، زیرا اصطلاحات و گفته‌های مختص به آن یک برنامه مدام تکرار خواهد شد.
  • تفاوت لهجه: مهم است که شما سریال‌های از کشورها و مناطق مختلفی که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند ببینید تا با گویش‌های متفاوت زبان انگلیسی (مخصوصاً آمریکایی و بریتانیایی) آشنا شوید.

در ادامه به معرفی ۱۰ سریال برای تقویت زبان انگلیسی می‌پردازیم.

۱- دوستان (Friends)

سریال Friends یکی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین سریال‌هایی است که برای یادگیری زبان انگلیسی پیشنهاد می‌شود، این سریال که در ده فصل از سال های ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۴ میلادی ساخته شده است یک سریال کمدی معاصر است. این سریال ساخت کشور آمریکاست و برای آشنایی با دایره‌ لغات انگلیسی، لهجه‌ی آمریکایی و گویش روزمره در آمریکا مناسب است.

friends سریال برای تقویت زبان

۲- شرلوک (Sherlock)

سریال شرلوک بازسازی داستان‌های شرلوک هولمز نوشته‌ی آرتور کانن دویل در بریتانیای قرن بیست و یکم است که تا به حال در چهار فصل متشکل از قسمت‌های بالای یک ساعته توسط شبکه‌ی BBC پخش شده و برای آشنایی مقدماتی با گفتار و اصطلاحات رایج انگلیسی در بریتانیا مناسب است.

۳- دانتون ابی (Downton Abbey)

سریال دانتون ابی یک سریال تاریخی-مقطعی است که تلاش در بازسازی فضا و احوال انگلیس در اوایل قرن بیستم را دارد. این سریال درام شامل ۵۲ قسمت در طول شش فصل به همراه یک فیلم سینمایی است و برای تمرین و یادگیری انگلیسی با لهجه بریتیش به خصوص فهم لهجه‌های غلیظ‌تر به کمک شما می‌آید.

۴- تئوری بیگ بنگ (The Big Bang Theory)

سریال تئوری بیگ بنگ که تا سال پیش ساخت آن ادامه داشت همانند سریال دوستان یک سریال کمدی معاصر است که شما را با گویش آمریکایی و Vocabulary متداول و مرسوم در انگلیسی آمریکایی آشنا می‌کند. حتی با اینکه این سریال درباره‌ی افرادی نابغه و دانشمند است و گفته‌های علمی زیادی دست به دست می‌شود مشکلی برای فهم جملات و موضوعات برای افراد عادی وجود ندارد.

ویدیو پییشنهادی : آموزش زبان انگلیسی در خانه
آموزش زبان انگلیسی (Intermediate)

۵- فرار از زندان (Prison Break)

فرار از زندان سریالی ۴ فصلی در مورد کسی است که تلاش برای نجات دادن برادرش که به اشتباه به زندان افتاده است دارد و بعد درگیر بازی‌ای پیچیده می‌شود. این سریال برای یادگیری اصطلاحات عامیانه و همچنین تقویت دایره‌ی لغات در موضوعاتی مانند رفتارات جنایی، زندگی در زندان و همچین اصطلاحات مهندسی بسیار مناسب است. این سریال از مناسب‌ترین سریال های انگلیسی برای تقویت زبان است.

۶- گمشده (Lost)

سریال گمشده داستان یک هواپیما و سرنشینانش را روایت می‌کند که در جزیره‌ای دور افتاده سقوط کرده و گیر می‌افتند. خوبی این سریال این است که به دلیل وجود تعداد زیاد شخصیت‌های اصلی شما با طیف زیادی از لهجه‌ها و گویش‌های متفاوت مانند آمریکایی، بریتانیایی، استرالیایی و اسکاتلندی آشنا خواهید شد که تاثیر به‌سزایی روی تقویت مهارت Listening شما خواهد داشت.

lost سریال برای تقویت زبان

۷- سیمپسون‌ها (The Simpsons)

سریال سیمپسون‌ها انیمیشنی سریالی در مورد خانواده‌ای با نام سیمپسون‌هاست که با بیش از ۶۸۰ قسمت از سال ۱۹۸۹ تا به امروز در حال پخش بوده و هست. این سریال کمدی نسخه‌ای طنز و طعنه‌دار از زندگی روزمره‌ی آمریکایی را به تصویر می‌کشد و از لحاظ زبان‌آموزی چالشی مناسب محسوب می‌شود زیرا نه تنها شامل گفتاری عامیانه و غیر کتابی است بلکه از لحاظ سرعت گفتار نیز برای زبان‌آموزان تازه کار پیچیده است.

۸- بریکینگ بد (Breaking Bad)

بریکینگ بد سریالی در مورد یک معلم شیمی معمولی دبیرستان است که پی می‌برد به سرطان ریه مبتلا است و تصمیم می‌گیرد که قبل از مرگش با فروش مواد مخدر مصنوعی سرمایه‌ای برای خانواده‌اش باقی بگذارد. این سریال به دلیل زمینه‌ای که در جنایت و قانون‌شکنی دارد Vocabulary شما را در موارد مرتبط با مسائل جنایی و همچنین اصطلاحات عامیانه آشنا می‌کند.

۹- بازی تاج و تخت (Game of Thrones)

سریال بازی تاج و تخت همانند سریال گمشده از داشتن بازیگرانی با لهجه‌های متنوع بهره می‌برد و در کنار داستانی حماسی و افسانه‌ای شما را با دایره لغاتی که شامل کلمات نامعقول و غیر متعارف است در کنار گفتار عامیانه‌ی انگلیسی آشنا می‌کند. لازم به ذکر است که این سریال با زبان اصلی برای همه‌ی افراد به دلیل داشتن خشونت بالا، شکنجه و… مناسب نیست.

گیم آف ترونز، سریال برای تقویت زبان انگلیسی

۱۰-  اداره (The Office)

سریال اداره یک سریال کمدی است که از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۳ پخش می‌شد، این سریال که گفتار ساده‌ای دارد و در هر قسمت آن کوتاه و زیر ۲۵ دقیقه است برای زبان آموزشی در سطح متوسط و حتی مبتدی مناسب است. این مجموعه‌ی ۲۰۱ قسمتی منبعی خوب و طولانی است و از بهترین سریال ها برای یادگیری زبان انگلیسی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا