مقالات دیجیتال مارکتینگ

استراتژی دیجیتال مارکتینگ

استراتژی دیجیتال مارکتینگ : استراتژی نامی آشنا است که همه افراد آن را بارها شنیده‌اند. اما نکته مهم این است که بیشتر آن‌ها اصلا نمی‌دانند که این استراتژی به چه معناست و چگونه در مهارت‌ها،  فعالیت و حرفه‌های مختلف به کار برده می‌شود.

در این جا قصد داریم راجب به استراتژی دیجیتال مارکتینگ بحث و گفت و گو کنیم. اما ابتدا باید بدانیم که اصلا استراتژی چیست، تا بتوانیم استراتژی دیجیتال مارکتینگ را درک کنیم.

ویدیو پیشنهادی :آموزش گوگل آنالیتیکس
آموزش گوگل آنالیتیکس

 

استراتژی بازاریابی اینترنتی :

به مجموعه فعالیت‌هایی که برای رسیدن به اهداف به وسیله تاکتیک‌ها و روش‌های عالی قابل اجرا در می‌آید، استراتژی گفته می‌شود.

دیجیتال مارکتینگ

امروزه طرح جدیدی برای افزایش سود و فروش شرکت‌ها و فروشگاه‌ها ایجاد شده است که به وسیله شبکه‌های اجتماعی و سایر فعالیت‌های این چنین می‌توان به این سود رسید که به این شرکت‌ها دیجیتال مارکتینگ گفته می‌شود که مجموعه فعالیت‌ها و اقداماتی است که برای افزایش آگاهی، بهبود روند، فروش بیشتر و غیره در فضای آنلاین انجام می‌شود.

اکنون که با هر یک از واژگان استراتژی و دیجیتال مارکتینگ آشنا شدید، به راحتی می‌توانید به درک درستی از  استراتژی دیجیتال مارکتینگ برسید.

در واقع به مجموعه اقداماتی که برای رسیدن به هدف مشخص به وسیله روش‌های عالی طراحی می‌شود تا در فضای مجازی و به صورت آنلاین به پیشرفت زیادی دست پیدا کرد، استراتژی دیجیتال مارکتینگ گفته می‌شود.آموزش سئو

استراتژی دیجیتال مارکتینگ

۱٫ اهداف و خواسته‌های خود را از بازاریابی دیجیتال تعیین کنید

ابتدا باید در این روش برای رسیدن به این اهداف، وقت و زمان مناسبی را صرف کرد. زیرا این یکی از مهم‌ترین روش‌هایی است که شرکت را به سمت هدف مشخص شده هدایت می‌کند. این اهداف دارای ویژگی‌های مهمی است که به صورت زیر می‌باشد.

 •  اهداف مشخص و دقیق باشند

هدف مشخص شده باید آنقدر شفاف و دقیق باشد که برای هرکسی که در این پروژه فعالیت می‌کند، آن را بازگو می‌کنید، به راحتی بتواند از آن سر دربیاورد و آن را درک کند. به این ترتیب باید هدف محکم و پایه‌ای برای شرکت انتخاب شود.   

 •  قابل سنجش باشد

در این بخش باید بسنجید که آیا هدفی که انتخاب کرده‌اید، قابل رسیدن است؟ یا اینکه چه میزان زمانی برای کامل کردن این پروژه مورد نیاز است و یا در چه زمان مشخص شده‌ای می‌شود به اهداف تعیین شده رسید. سنجیدن همه این‌ها بسیار اهمیت دارد که از مهم‌ترین استراتژی دیجیتال مارکتینگ به حساب می‌آید.

 •    قابل دستیابی باشد

باید هدفی را انتخاب کنید که متناسب با ابزارها و آموزش‌هایی باشد که اکنون آن‌ها را در دسترس دارید. نباید به دنبال هدفی بروید که می‌دانید ابزارهای آن را ندارید و نمی‌توانید تهیه کنید. بهتر است هدفی را برگزینید که قابل دستیابی و رسیدن باشد.

مقاله پییشنهادی : اصول کاربردی تولید محتوا
اصول کاربردی تولید محتوا

 

 •   واقع بینانه باشد

واقع بینانه بودن هدف به این معناست که راهی را انتخاب کنید که با توجه به موقعیت کنونی شما باشد و بتوان رسیدن به آن را باور کرد نه هدفی که غیر قابل باور باشد.

 •  محدوده زمانی مشخصی داشته باشد

برای آماده‌سازی شرایط لازم در اقدام برای فعالیت، بهتر است زمانی را انتخاب کنید که نه خیلی کم باشد که نتوان از پس آن برآید و نه خیلی زیاد باشد که از حدش بگذرد. باید با توجه به شرایط در نظر گرفته شده، زمانی را انتخاب کنید که مناسب و عالی باشد.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ

۲٫ مشتریان را شناسایی کنید

یکی از بدترین اشتباهاتی که افراد در کسب و کار خود با آن روبه‌رو می‌شوند، این است که هرگز برای شناختن مشتریان خود تلاش نمی‌کنند.

هر کس و هر شخصی می‌تواند در جایگاه مشتری شما قرار بگیرد. اکثرا مشتریان به دلیل آنکه شما به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم می‌توانید مشکلات آن‌ها را حل و فصل کنید به دنبال شما هستند، در واقع بهتر است مشتریان را بشناسید و راه‌کارهای عملی و عالی را برای مشکلات آن‌ها فراهم کنید. طی این فرآیند نیز می‌توانید رضایت آن‌ها را به خود جلب کنید.

 •    درک مسائل و مشکلاتی که توانایی حل کردن آن را دارید

وقتی می‌توانید برای حل کردن یک مشکل، ایده بسیار خوبی داشته باشید، بررسی کنید که چه کسانی با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند و سپس راه‌حل خود را به آن‌ها ارائه دهید. این بهترین کاری است که در روس استراتژی دیجیتال مارکتینگ می‌توانید انجام دهید.

 •    به تصویر کشیدن مشتری مورد نظر

در این قسمت وقتی با مشتری مورد نظر خود آشنا شدید، اکنون بهتر است که با شرایط آن‌ها نیز ارتباط برقرار کنید. برای نمونه این که در چه کاری فعالیت می‌کنند و یا به دنبال چه حرفه‌ای هستند و وضعیت تاهل آن‌ها به چه صورت است.

 •    کسب و کارتان را بررسی کنید

با توجه به مشتریانی که در اختیار دارید، می‌توانید از مهارت‌های مشتریان خود آگاه شوید و راهکارهای جدیدی را برای آنکه آن‌ها از حرفه خود بهترین استفاده را داشته باشند می‌توانید ارائه دهید. به این صورت می‌توانید حرفه خود را محدود به یک حوزه نکنید و پیشنهادات مهم‌تری داشته باشید.آموزش دوره دیجیتال مارکتینگ

 

۳٫رقبای خود را بشناسید

یکی از مهم‌ترین گام‌ها در این استراتژی دیجیتال مارکتینگ این است که سعی کنید رقبای خود را بشناسید و مورد بررسی قرار دهید و ببینید که آن‌ها رقبای نزدیک و یا دور هستند. شناختن رقبا را دست کم نگیرید و آن را یک کمک بزرگ در این استراتژی بدانید.

۴٫خصیص وظایف به افراد تیم

دیجیتال مارکتینگ فعالیت بسیار گسترده است که تمام راهکارهایی که ارائه می‌شود باید مختص به هر کسب و کار باشد. زمانی که این دیجیتال مارکتینگ اهداف و رویکرد بلندمدت داشته باشد، قطعا برای رسیدن به هدف خود به یک تیم ماهر نیازمند است. به همین دلیل باید براساس تمرکز کردن به روی داده‌ها و شناسایی، برنامه‌ریزی و ساختاربندی این کار را انجام داد.

۵٫ بازاریابی موتور جست و جو

در استراتژی دیجیتال مارکتینگ این بازاریابی در راه پیشرفت بسیار اهمیت دارد. بازاریابی موتور جست و جو به معنی این است که سعی کنید همیشه فعال باشید و به جست و جوی کلیدواژه، تولید محتوا، تبلیغات پولی و کلیکی بپردازید. شاید عده‌ای تصور کنند که این بازاریابی چه اهمیتی دارد، ولی باید بدانید که این راهی است که می‌توانید مشتریان زیادی را به دست آورید.

۶٫  بازاریابی محتوا

افراد در شبکه‌های اجتماعی دائما در حال جست و جو هستند و معمولا به سمت محتواهایی جذب می‌شوند که مغلوب کننده باشد و آن‌ها را به سمت خود بکشاند. به همین دلیل باید به تولید محتوای عالی و تاثیرگذار بپردازید زیرا این یک عنصر حیاتی و مهم در استراتژی دیجیتال مارکتینگ است.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ

۷٫بازاریابی شبکه اجتماعی

روزانه افراد جهان در حال استفاده از شبکه‌های اجتماعی هستند. به همین دلیل این بازاریابی از شگفت‌انگیز ترین راه‌های است که می‌تواند بر افزایش سود شرکت و فروش تاثیر بگذارد. به این ترتیب می‌توانید مخاطبان خود را بیشتر و بهتر بشناسید و بدانید که علایق آن‌ها به چه صورت است. با استفاده از این استراتژی می‌توان درآمد حاصل از فروش را افزایش داد. به همین دلیل در بازاریابی شبکه‌اجتماعی باید به موارد مهمی اهمیت دهید.

 •  تعیین اهداف بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
 •   انتخاب کانال مناسب در میان رسانه اجتماعی
 •    برنامه‌ریزی محتوا
 •    استفاده از تبلیغات
 •    اندازه‌گیری میزان موفقیت

۸٫ بازاریابی ایمیل

برای اینکه بتوانید به کسب و کار خود سرعت ببخشید، فعالیت‌های خود را نباید تنها محدود به روش‌های دیگر بکنید. به همین دلیل باید لیستی از ایمیل مشتریان خود را تهیه کنید و با تنظیم کردن هدف خود، زمان مناسبی را برای ارسال ایمیل به آن‌ها انتخاب کنید.

این کار باعث می‌شود تا شما نفوذ بیشتری در میان مشتریان داشته باشید. اگر هنوز این کار را شروع نکرده‌اید، بهتر است هرچه زودتر آغاز به انجام این کار کنید.بازاریابی محتوا چیست و چرا اهمیت دارد؟

 

۹٫ بازاریابی موبایل

از آنجایی که موبایل بیشتر از لپ‌تاپ‌ها همیشه در دسترس است، بهتر است فعالیت خود را در این زمینه بیشتر کنید. حتی می‌توانید پیامک‌های تنظیم شده‌ای را در رابطه با دیجیتال مارکتینگ خود برای مشتریان خود و لیستی که تهیه کرده‌اید، ارسال کنید. با استفاده از بازارموبایلی می‌توانید به پاسخ‌گویی به مشتریان و افزایش سود خود رونق بیشتری بدهید.

باید سعی کنید بازاریابی خود را به صورتی انجام دهید که مخاطب را جذب کند و مخاطب آن را دوست داشته باشد و احساس بدی به او دست ندهد. باید علاقه زیادی را در ارتباط با مخاطب به کار ببرید تا جایی که او متوجه این اهمیت بشود.

۱۰٫  بازاریابی مشارکتیگ

یکی دیگر از مهم‌ترین روش‌های استراتژی دیجیتال مارکتینگ این است که باید از بازاریابی مشارکتی استفاده کنید زیرا این روش بسیار قدرتمند و حرفه‌ای در این زمینه است. بهتر است با شرکای خود در این زمینه مشورت کرده و راه‌حل عالی را برای انجام تبلیغات و سایر روش‌ها به دست آورید. همچنین در این راه سعی کنید همیشه مذاکرات و مکالمات را پیگیری کنید.

مقاله پیشنهادی : مهارت های دیجیتال مارکتر
مهارت های دیجیتال مارکتر

 

به وسیله استراتژی دیجیتال مارکتینگ این برنامه مطلوب و عالی برای رسیدن به اهداف خود می‌توانید تلاش بی‌وقفه و عالی در این زمینه داشته باشید.

اگر شما نیز یک دیجیتال مارکتینگ دارید، از به کارگیری استراتژی دیجیتال مارکتینگ چشم‌پوشی نکنید زیرا این روش‌ها افزایش سود و سرمایه شما را به دنبال دارد.

شما به راحتی می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی صفحه مخصوص به کسب و کار خودتان را داشته باشید و در این زمینه مخاطبان زیادی را جذب کنید.

اما مهم‌ترین راه این است که از تمام موارد استراتژی دیجیتال مارکتینگ ذکر شده باید در وقت و زمان مناسب استفاده کنید تا بتوانید به نتیجه درستی برسید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا