مقالات دیجیتال مارکتینگ

مهارت های دیجیتال مارکتر

مهارت های دیجیتال مارکتر:

مهارت های دیجیتال مارکتر: در زمان قدیم افراد بدون داشتن هیچ مهارتی به راحتی می‌توانستند در هر کاری مشغول شده و باعث افزایش درآمد خود شوند.

ولی امروزه با تخصصی شدن همه کارها، افراد باید در هر شغلی که تمایل به آغاز آن را دارند، مهارت‌های وابسته به آن شغل را نیز داشته باشند.

برای شروع کردن و آغاز هر کاری، ابتدا داشتن مهارت از مهم‌ترین مواردی است که فرد مورد نظر باید داشته باشد. آیا تا به حال نام دیجیتال مارکتینگ را شنیده‌اید؟

دیجیتال مارکتینگ یکی از روش‌های کسب و کار جدید است که بسیاری از شرکت‌ها و فروشگاه‌های بزرگ برای افزایش کسب و کار خود انجام می‌دهند.

صنعت دیجیتال بسیار گسترده و پیچیده است که حرکت برای تازه‌کاران شاید اندکی دشوار باشد ولی راه خود را پیدا می‌کنند.

زیرا مهارت ‌های دیجیتال مارکتینگ را با صبر، سخت‌کوشی و عزم و اراده می‌توان فرا گرفت. تمام این مسائل به خلاقیت و ابتکار خود فرد بستگی دارد.

امروزه شرکت‌ها به صورت فردی و تیمی در این راه قدم برمی‌دارند تا بتوانند هوشمندانه حرکت کنند و به مسیر درستی دست پیدا کنند.

دیجیتال مارکتر

در دیجیتال مارکتینگ، به فردی که در این حوزه فعالیت می‌کند، دیجیتال مارکتر گفته می‌شود. در اصل دیجیتال مارکتر باید در این حرفه با مهارت‌های دیجیتال مارکتینگ آشنایی کاملی داشته باشد تا بتواند در این راه موفق شود.

این فرد باید به طور کلی از فرآیندهای بازاریابی و مهارت‌هایی که باعث افزایش فروش می‌شود، آگاهی داشته باشد. امروزه برای اینکه این شغل درآمد زیادی دارد، فروشگاه‌های زیادی آغاز به این کار کرده‌اند که هر یک به نوعی در این راه کسب درآمد می‌کنند.

در این راه براساس موقعیت فروشگاه، به دو صورت شروع به استخدام دیجیتال مارکتر می‌کنند. فروشگاه‌هایی که نوپا هستند و بودجه کمتری در اختیار دارند، به استخدام دیجیتال مارکتر ۳۶۰ درجه می پردازند که این فرد خود باید به تنهایی از پس همه کارها برآید و به قول معروف باید بتواند در هرکاری استاد کار خودش باشد و تمام مهارت‌ها را فرا بگیرد. اما فروشگاه‌هایی که بزرگتر است و بودجه کافی برای این کار را دارند، برای هر مهارتی یک متخصص استخدام کرده تا هر یک به صورت حرفه‌ای به روی آن‌ها کار کنند و در موفقیت فروشگاه تلاش کنند و بتوانند این راه را آسان‌تر و بهتر طی کنند.

مهارت های دیجیتال مارکتر

مهارت ‌های دیجیتال مارکتر شامل چه مهارت‌هایی می‌شود؟

حال باید بدانید آن چه مهارت‌هایی است که باید توسط دیجیتال مارکتر در این فروشگاه‌ها انجام شود.

 • توجه به جزئیات
 • کنترل هزینه‌ها
 • ارزیابی ابزارهای جدید تکنولوژی برای دیجیتال مارکتینگ
 • پیروی از روش‌های جدید
 • مدیرت پروژه
 • انتخاب رسانه آنلاین و بهینه
 • پیگیری واکنش‌ها و مکالمات مشتری در شبکه‌های اجتماعی
 • جست و جوی کلمات کلیدی
 • پیداکردن روش‌های فصلی، ماهانه و روزانه
 • به کار بردن ایده و خلاقیت
 • تنظیم اهداف دیجیتال مارکتینگ
 • تست وبسایت
 • نظارت بر نیروهای خلاق
 • تولید محتوا در مورد محصولات به منظور ترغیب فعالیت بلاگرها
 • تولید محتوا برای بازاریابی ایمیلی
 • ایجاد رابطه با بلاگرها
 • ادیت محتوا
 • ارائه پروپوزال‌های دیجیتال مارکتینگ به سهامداران داخلی و خارجی
 • ایجاد استوری در شبکه اجتماعی
 • داستان‌سرایی
 • کپی رایتینگ برای تبلیغات
 • بخش‌بندی بازار مشتری
 • همکاری اعضا با یکدیگر
 • اجرای جلسات برای بحث در رابطه با انجام فعالیت‌ها
 • تصمیم‌گیری درست و صحیح و خلاقانه
 • حل مسائل در صورت بروز مشکل
 • تلاش همه افراد در یک راستا برای رسیدن به نتیجه

مهارت ‌های دیجیتال مارکتر بیشتر و بهتر است بگویم اغلب اوقات به تفکر و ذهن خلاق دیجیتال مارکتر بستگی دارد و اینکه بتواند از خود ایده‌های جدید ابداع کند که باعث جذب مشتری شود.

امروزه دیجیتال مارکتینگ یکی از پرکاربردترین صنعت‌های دنیای مدرن است. زیرا فرد به تنهایی و توسط یک لپ‌تاپ و متصل شدن به اینترنت به راحتی می‌تواند بدون هیچ محدودیتی در کسب و کار خود فعالیت کند و باعث افزایش درآمد دیجیتال مارکتینگ شود.

در واقع دیجیتال مارکتینگ به مهارتی نیاز دارد که بتواند فروشگاه خود را در تعامل با دنیای در حال تکامل به روز و مدرن نگه دارد. این مارکتینگ باید بدانید که مهم‌ترین مهارتی که باید داشته باشند، اهمیت دادن به مشتری است که حتی از مسائل فنی نیز ارزش بیشتری دارد.

دیجیتال مارکتینگ باید دائما برای رسیدن به موفقیت در حال تغییر و تکامل یافتن باشد و سعی کند در دنیا به صورت به روز و مدرن رفتار کند و همواره به سوی جست و جوی الگوریتم‌های جدید برای این حرفه برود.

 

ویدئو پیشنهادی : بازاریابی اینترنتی 
بازاریابی اینترنتی 

 

بازاریابی:

یکی از مهارت‌های دیجیتال مارکتر، این است که دیجیتال مارکتر باید بتواند قدرت تکلم و برقراری ارتباط بالایی با مشتری داشته باشد. این فرد باید مهارت این را داشته باشد که در این راه مشتری را تحت تاثیر قرار دهد و او را از مشکلات نداشتن این محصول آگاه کند و به او بگوید که اگر این محصول را تهیه کند چه اتفاق‌های روشن‌تری برای او خواهد افتاد.

به این ترتیب بازاریابی قوی و جذب مشتری باعث می‌شود تا فروش بیشتر و بهتری در دیجیتال مارکتر داشته باشید.

مهارت های دیجیتال مارکتر

شبکه‌های اجتماعی:

آگاهی از تمام شبکه‌های اجتماعی که مردم در آن‌ها فعالیت دارند، یک امر بسیار است. زیرا شبکه‌های اجتماعی یکی از قدرتمندترین ابزارهای دنیای مدرن به حساب می‌آید.

دیجیتال مارکتر باید به صورت تخصصی شروع به ساخت و ارائه ویدیو، تصاویر، تولید محتوا و سایر مسائل این چنینی راجب به برند خود کند و آن را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارد.

 

ویدیو پیشنهادی :آموزش بازاریابی محتوایی
آموزش بازاریابی محتوایی

 

 شبکه‌های اجتماعی از مهم‌ترین مهارت ‌های دیجیتال مارکتر است که افراد زیادی را به خود جذب می‌کند زیرا امروزه حجم زیادی از جمعیت مردم در این شبکه‌ها فعالیت دارند و قطعا آشنایی با این نرم‌افزارها کار بسیار مهمی است. به طور کلی دیجیتال مارکتر باید بتواند در این روش تخصص داشته باشد.

از آن‌جایی که هنوز بسیاری از شرکت‌ها نمی‌دانند که از این شبکه‌ها به چه صورت استفاده کنند، این یک مهارت خاصی است که دیجیتال مارکتر می‌تواند داشته باشد و این موضوع از ارزش بالایی برخوردار است.آموزش سئو

 

ایمیل:

بهتر است دیجیتال مارکتینگ لیستی از ایمیل افرادی را که در آن فعالیت دارند را تهیه کند. به این ترتیب اگر لیست کاملی از ایمیل مشتریان خود را هدف قرار دهید، هر ماه می‌توانید بدون انجام هیچ کار خاصی و با چک کردن ایمیل‌های ارسال‌شده درآمد کسب کنید.

اینکه یک دیجیتال مارکتر بتواند به صورت تخصصی به نوشتن ایمیل بپردازد و لیستی از هزاران ایمیل را تهیه کند و دائما دنبال‌کننده آن‌ها باشید، کار دشواری است و اگر این فرد این مهارت را انجام دهد، برای فروشگاه بسیار حائز اهمیت قرار دارد.

 

 

بازاریابی موبایل:

یکی دیگر از مهارت ‌های دیجیتال مارکتر این است که فرد به تمام بخش‌های تلفن همراه آشنایی کاملی داشته باشد. به این ترتیب به راحتی با طراحی پیامک‌های مخصوص برای تبلیغات و ارسال آن‌ها به تمام لیست تهیه شده از مشتری، می‌توانید تیر دیگری بزنید و موفقیت زیادی را کسب کنید.

بازاریابی موبایل یک امر چالش‌برانگیز است که اگر بتوانید به آن مسلط باشید و در این راه پیروز باشید، این بسیار ارزشمند است و این بازاریابی به یکی از پردرآمدترین مشاغل تبدیل می‌شود.

قدرت تحلیل:

تمام مهارت ‌های دیجیتال مارکتر که به مرور زمان توسط دیجیتال مارکتر انجام می‌شود، باید هر از چندگاهی مورد تحلیل و آنالیز کردن قرار داده شود تا فرد ببیند که در هر مهارتی که انجام داده است، تا چه میزان موفق بوده  و یا کدام از مهارت‌ها تاثیرگذار نبوده است و آن‌ها را مورد بررسی کردن قرار دهد.

باید در این قسمت اگر مشاهده می‌کند که مهارتی موثر نبوده، آن را کنار بگذارد و سعی بر این داشته باشد که راه موثر دیگری را جایگزین آن کند تا بتواند به نتیجه برسد.

و حتی آن مهارتی را که در آن موفق بوده است، ارتقا بخشد و ایده‌های جدیدتری را برای افزایش سود بیشتر در آن به کار ببرد.

 

ویدیو پییشنهادی :آموزش گوگل آنالیتیکس
آموزش گوگل آنالیتیکس

 

تولید محتوا:

 اگر بتوانید به مهارت خود در شبکه‌های اجتماعی بهبود بخشید، سپس دیگر باید به تولید محتوا بپردازید. باید سعی کنید تا برای شرکت‌ها محتوای شگفت‌انگیز و چالش‌برانگیزی را طراحی کند که همه به سمت شما جذب شده و مغلوب شوند.

و این زمانی تاثیرگذار است که محتوای شما توسط بسیاری از افراد دیده شده باشد. این یکی از ارزشمندترین مهارت‌ های دیجیتال مارکتر است که نباید از آن چشم‌پوشی کنید.

باید در اصل به تولید محتوایی بپردازید که همه فن حریف باشد و این یعنی شما توانسته‌اید دیجیتال مارکتینگ را رشد و ارتقا دهید.

 

مقاله پیشنهادی : اصول کاربردی تولید محتوا
اصول کاربردی تولید محتوا

 

  مسلط شدن بر تولید محتوا در این راه به شما  توانایی فوق‌العاده‌ای را خواهد بخشید و می‌توانید به رشد چشم‌گیری دست پیدا کنید.

دیجیتال مارکتر باید تمام مهارت‌های لازم را داشته باشد و این اطمینان را به مارکتینگ بدهد که تمام حواسش پی کارش است و برای افزایش سود شرکت تلاش می‌کند.

با انتظارات روزافزون مصرف‌کنندگان به محصولات، باید سعی براین داشته باشید که سلیقه افراد را در ارائه محصولات خود در نظر بگیرید و بهترین چیزها را برای مردم به اشتراک بگذارید.

زندگی مدرن و به‌روز چیزی است که الان همه افراد به آن علاقه‌مند هستند و به دنبال آن نیز می‌باشند. پس چه بهتر که یک دیجیتال مارکتینگ با مهارت‌های خود این زندگی را به آن‌ها بدهد و به این ترتیب مشتریان خود را نیز زیاد کند. مهارت ‌های دیجیتال مارکتر طیف بسیار گسترده‌ای دارد که باید در انواع شغل‌های متفاوتی که در دنیا وجود دارد به کار برده شود. 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا