مدیریت

افکت در پاورپوینت

افکت در پاورپوینت

افکت در پاورپوینت (Effect) یا جلوه های ویژه در پاورپوینت یکی از قابلیت های حرفه ای در این برنامه است و موجب جذابیت بیشتر در ارائه ی شما و معمولا برای تعویض اسلاید کاربرد دارد.

ویدئو پیشنهادی :  آموزش پاورپوینت
آموزش پاورپوینت

 

چگونگی پیاده سازی جلوه های ویژه در پاورپوینت

ابتدا از نوار ابزار بالا گزینه ی Transition انتخاب می نمایید این لغت به فارسی به معنای انتقال است، با کلیک بر این گزینه یک پنجره که شامل سه قسمت Subtle یا نامحسوس، Exciting یا هیجان انگیز و Dynamic Content یا محتوای پویا می باشد، که به توضیح آن می پردازیم:

Subtle یا نامحسوس: انتخاب این گزینه ترنزیشن ساده و سریع و کاربردی را به نمایش می گذارد.

  •  Effect in PowerpointExciting یا هیجان انگیز: همانطور که از نامش پیداست نشان دهنده ی ترنزیشن های جذاب و هیجان انگیز است، البته پیچیده نیز می باشد.

 Effect in Powerpoint

Dynamic Content یا محتوای پویا: ترنزیشن های پویا یا در واقع متحرک هستند، و زمانی کاربرد دارد که از چیدمان (Layout) یکسان در اسلایدها استفاده می‌نماییم.

افکت در پاورپوینت

در اینجا می توانید از گزینه preview جهت مشاهده ی افکت مورد نظر استفاده نمایید.

 Effect in Powerpoint
در زمان انتخاب ترنزیشن ها گاهی در نوار ابزار برای برخی گزینه های بخصوص گزینه ی Effect Options فعال می گردد، این امکان برای مواردی خاص کاربرد دارد و به شما امکان انتخاب جهت ترنزیشن را می دهد.

۱٫

افکت در پاورپوینت

۲٫

افکت در پاورپوینت

ترنزیشن Morph :

این ترنزیشن در پاورپوینت ۲۰۱۹ ارائه گردیده است و آموزش ما طبق پاورپوینت ۲۰۱۶ می‌باشد. اما به دلیل محبوبیت این ترنزیشن کار با آن را برای شما شرح می‌دهیم. این ترنزیشن جز افکت‌های Subtle در برنامه می‌باشد. این ترنزیشن قابلیت ایجاد افکتی بی‌نظیر و جذاب را به متن، شکل، تصاویر، SmartArt، WordArt شما می‌دهد.

پس از انتخاب ترنزیشن مورف به گزینه ی Effect Option مراجعه نمایید. در این قسمت شما می توانید هر کدام از گزینه های Object، Word و یا character را انتخاب نمایید. برای مثال با انتخاب word می توانید کلمات را کوچک و بزرگ نمایید. همچنین با انتخاب object می توان یک انیمیشن ساده جهت جابه جایی اشکال به کار برد.

مقاله پیشنهادی : هایپرلینک در پاورپوینت
هایپرلینک در پاورپوینت

 

صدا گذاری Sound:

قابلیت صدا احساس خستگی را از مخاطب شما می گیرد، شما میتوانید در اینجا صدای مورد نظر خود را انتخاب کنید و در صورتی که تمایل به گذاشتن صدای پیش فرض برنامه ندارید. گزینه Other sound را انتخاب نمایید، در این حال پنجره Add Audio باز می‌گردد. به پوشه حاوی فایل صوتی موردنظر خود بروید. سپس آن را انتخاب و روی OK کلیک کنید. در نظر داشته باشید که فرمت صدای انتخابی شما باید WAV باشد.

* اگر شما تمایل داشته باشید که یک افکت را در تمامی اسلاید ها به کار ببرید باید در نوار ابزار، گزینه ی Apply to all را انتخاب نمایید.

۱٫

افکت در پاورپوینت

۲٫

 Effect in Powerpoint

برای تکرار پخش صدا از گزینه ی Loop Until Next Sound استفاده نمایید.

 

 

Advanced Slide یا تنظیمات پیشرفته

 

افکت در پاورپوینت

اگر شما تمایل داشته باشید که یک افکت را در تمامی اسلاید ها به کار ببرید باید در نوار ابزار، گزینه ی Apply to all را انتخاب نمایید.
تنظیمات دیگری در این نوار ابزار با عنوان Advanced Slide وجود دارد که شما حرکت مستقل از موس یا Click on mouse را می توانید انتخاب کنید با برداشتن تیک این مورد بدون نیاز به موس و با تنظیم زمان در قسمت After ترنزیشن شما اجرا و اسلاید تغییر می یابد.

 

ویدئو پیشنهادی : آموزش ورد 
آموزش ورد

 

نکات پایانی

اگر در هر قسمت از کار از ترنزیشن  یا  افکت در پاورپوینت منصرف شدید می توانید با انتخاب گزینه None ترنزیشن خود را غیر فعال نمایید.

برای ایجاد ترنزیشن مورف نیاز به نسخه وب، پاورپوینت ۲۰۱۹، و یا پاورپوینت برای آفیس ۳۶۵ دارید.

بر روی هر اسلاید ترنزیشن را اعمال کنیم، اسلاید ستاره دار می شود.

آموزش بالا مطابق برنامه پاوورپوینت ۲۰۱۶ ارائه گردیده است.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا