زبان خارجی

متن انگلیسی درباره تعطیلات + ترجمه و بررسی اصطلاحات

بررسی متن انگلیسی درباره تعطیلات تابستان

صحبت کردن درمورد تعطیلات به زبان انگلیسی یکی از پرکاربرد ترین موضوعات در زبان انگلیسی است. همچینین متن انگلیسی درباره‌ی تعطیلات از موضوعات رایج در آزمون‌های زبان انگلیسی است. متن انگلیسی درباره‌ تعطیلات تابستان از مفیدترین موضوعات برای تقویت خواندن و یا نوشتن زبان انگلیسی است. در ادامه‌ی این مقاله، یک متن انگلیسی درباره‌ تعطیلات را به همراه ترجمه آن بررسی میکنیم.

آموزش مکالمه مقدماتی زبان انگلیسی

 

این متن انگلیسی درباره تعطیلات تابستان است و میتواند به شما کمک که یک دید کلی برای صحبت درباره‌ی تعطیلات بدهد.

A great summer vacation

I just returned from the greatest summer vacation! It was so fantastic, I never wanted it to end. I spent eight days in Paris, France. My best friends, Henry and Steve, went with me. We had a beautiful hotel room in the Latin Quarter, and it wasn’t even expensive. We had a balcony with a wonderful view.

We visited many famous tourist places. My favorite was the Louvre, a well-known museum. I was always interested in art, so that was a special treat for me. The museum is so huge, you could spend weeks there. Henry got tired walking around the museum and said “Enough! I need to take a break and rest.”

We took lots of breaks and sat in cafes along the river Seine. The French food we ate was delicious. Steve’s favorite part of the vacation was the hotel breakfast. He said he would be happy if he could eat croissants like those forever. We had so much fun that we’re already talking about our next vacation!

ترجمه متن انگلیسی درباره‌ی تعطیلات

من به تازگی از بهترین تعطیلات تابستان برگشته‌ام! عالی بود. من اصلاً نمی‌خواستم که تمام شود. من هشت روز را در پاریس فرانسه گذراندم. بهترین دوستان من، هنری و استیو، با من آمدند. ما در محله لاتین یک اتاق هتل زیبا داشتیم، و حتی گران هم نبود. ما یک بالکن با چشم انداز فوق‌العاده داشیتم.

آموزش صفر تا صد مکالمه انگلیسی در صفر

 

ما از مکان‌های گردشگری معروف زیادی دیدن کردیم. مکان مورد علاقه‌ی من لوور بود، یک موزه‌ی معروف. من همیشه به هنر علاقه داشتم، برای همین این برای من یک تجربه خاص بود. موزه خیلی بزرگ بود، شما میتوانستید هفته‌ها آنجا باشید. هنری از قدم زدن در موزه خسته شد و گفت “کافیه! من باید استراحت کنم.”

ما خیلی استراحت کردیم و در کافه‌‌های کنار رود سن نشستیم. غذای فرانسوی‌ که خوردیم خوشمزه بود. قسمت موردعلاقه‌ی استیو در تعطیلات صبحانه‌ی هتل بود. او گفت خوشحال خواهد شد اگر بتواند همیشه کروسان‌هایی مانند این‌ها بخورد. آنقدر سرگرم شدیم که از قبل درمورد تعطیلات بعدیمان صحبت کرده‌ایم.

 

متن انگلیسی درباره‌ تعطیلات

عبارات و اصطلاحات مهم

در یک متن انگلیسی درباره تعطیلات به موضوعاتی مانند مسافرت و استراحت و مکان‌های مختلف و تجربه‌های مختلف در زمان تعطیلات صحبت می‌شود. در نوشته‌ای که به مطالعه پرداختید تعطیلات تابستانی از چند جهت بررسی شده.اما بیایید چند اصطلاح از این متن را با هم بررسی کنیم.

tourist places

این ترکیب در متن‌های انگلیسی درباره تعطیلات خیلی استفاده می‌شود و به معنای مکان‌هایی است که برای گردشگران و توریست‌ها جذاب هستند و گردشگران زیادی از آنها دیدن میکنند.

special treat

کلمات این ترکیب به معنای درمان و رفتار خاص هستند، اما این ترکیب معنای اصطلاحی تجربه خاص  یا خاطره خاص را دارد. اگر بخواهید در صحبت‌هایتان و یا در یک متن انگلیسی درباره تعطیلات از تجربتان صحبت کنید این ترکیب به کارتان می‌آید.

I was always interested in art

فراموش نکنیم که اگر کلمه interested با حرف اضافه in  به کار برود به معنای علاقه مند بودن به چیزی است. و در اینجا نویسنده به چه چیزی علاقه مند بوده است؟ بله، هنر (art)

We took lots of breaks

 ما تعداد زیادی استراحت گرفتیم! ترجمه تحت اللفظی این عبارت است اما این جمله در اصلاح به معنای زیاد استراحت کردن است.

sat in cafes along the river Seine.

این عبارت را بخوانید و معنای آن را برای خودتان تصویر سازی کنید! در کنار رود سن یک خیابان است که موازی با رود امتداد میابد، در این خیابان  کافه‌هایی وجود دارد که نویسنده و دوستانش در آن‌ها نشسته‌اند.

He said he would be happy if he could eat croissants like those forever

در این جمله به ضمیر those  دقت کنید و بگویید که به چه چیزی برمیگردد؟ این ضمیر به کروسان‌هایی برمیگردد که استیو در پاریس برای صبحانه می‌خورده است.

مرجع کامل انواع آموزش زبان انگلیسی از مقدماتی تا پیشرفته

 

حالا نوبت شماست قلم به دست بگیرید و یک متن انگلیسی در باره تعطیلات خودتان (البته قبل از کرونا!) بنویسید. می‌توانید از این متن ایده بگیرید و از عبارت‌های گفته شده استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا