مالی و سرمایه‌گذاری

منظور از نوسانگیری ارز دیجیتال چیست؟ – راهنمای ساده

آموزش نوسانگیری ارز دیجیتال یکی از جالب‌ترین سرفصل‌های آموزشی برای آن دسته از افرادی است که در بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتال فعالیت گسترده‌ای دارند. نوسانگیری روشی ایده‌آل برای کاهش چالش‌های مسیر تریدینگ است و اگر درست انجام شود، می‌تواند شما را به سود کلانی برساند. امروزه روش‌ها و تکنیک‌های جذابی برای فعالیت در بازار رمز ارزها و نوسانگیری از آن‌ها وجود دارند. در آموزش گام به گام نوسانگیری می‌توانید تکنیک‌های لازم و روش‌‌های مورد نیاز نوسانگیری را بشناسید و با کسب اطلاعات کامل در مورد بهترین سایت و ربات نوسان گیری ارز دیجیتال بهتر عمل کنید.

نوسانگیری ارز دیجیتال چیست؟

قبل از این که با نوسانگیری ارز دیجیتال آشنا شویم، می‌خواهیم بدانیم اصلا اصطلاح نوسانگیری ارز دیجیتال چیست و در چه مواردی استفاده می‌شود. به زبان ساده نوسانگیری یعنی شناخت بازار و نوسانات آن برای خرید رمز ارز در بهترین زمان و فروش آن در بهترین زمان با تکنیک‌های مختلف نوسانگیری‌.

مرجع کامل و جامع آموزش ارزهای دیجیتال + اعطای گواهینامه معتبر

 

زمانی که یک ارز در پایین‌ترین حد قیمت خود قرار دارد و در آینده انتظار افزایش قیمت شدید می‌رود، شما می‌توانید این ارزها را خریداری کنید. پس از مدتی سود زیادی از خرید خود کسب خواهید نمود. بسیاری از معامله‌گران حرفه‌ای و حتی معامله‌گران مبتدی برای شناخت بازار و سرمایه گذاری بهتر به دنبال آموزش نوسانگیری ارز دیجیتال در نوبیتکس و سایر وب سایت‌ها هستند.

آیا یادگیری نوسانگیری ارز دیجیتال لازم است؟

شاید این سوال در ذهنتان ایجاد شده باشد که آیا آموزش نوسانگیری ارز دیجیتال همیشه لازم و ضروری است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم تریدرها با توجه به شرایطی که دارند و رفتاری که طبق هدفشان است، لازم بودن یا نبودن آموزش‌های ارز دیجیتال را تعیین می‌کنند.

آیا یادگیری نوسانگیری ارز دیجیتال لازم است؟

اگر قصد دارید در بازه زمانی طولانی مدت مثلا ۵ الی ۱۰ سال ارز دیجیتال را خریداری کرده و نگهداری نمایید، تکنیک‌های نوسانگیری چندان به کارتان نمی‌آیند. زمانی که صحبت از معامله رمز ارزها در بازه زمانی کوتاه مدت می‌شود قضیه کمی فرق می‌کند. در چنین مواردی شما باید از تکنیک‌های نوسانگیری رمز ارزها کمک بگیرید تا سود زیادی کسب کنید.

بنابراین شرکت در دوره‌های آموزش نوسانگیری رمز ارزها در چنین مواردی که تصمیم گیری مهم تلقی می‌شود بسیار اهمیت دارد. استفاده از نرم افزار نوسان گیری ارز دیجیتال نیز برای افراد علاقمند به بازارهای مالی توصیه شده است.

مزایای نوسان ‌گیری ارز دیجیتال

نوسانگیری نسبت به ترید روزانه و سایر سبک‌های معامله‌گری ارزهای دیجیتال از مزایای بیشتر و بهتری برخوردار شده است. برخی از مزایایی که پس از شرکت در دوره آموزش نوسانگیری ارز دیجیتال و یادگیری تکنیک‌های آن کسب می‌کنید، عبارتند از:

آموزش تحلیل تکنیکال و خرید و فروش ارزهای دیجیتال

 

 • صرفه جویی در تایم: با نوسانگیری نیازی نیست که ساعت‌ها چشم به صفحه نمایش بدوزید و رفتار ارزها را آنالیز کنید. معامله به صورت نوسانگیری موجب آزاد شدن تایم شما خواهد شد.
 • کاهش استرس‌های ناشی از تریدینگ روزانه: تریدرها به طور مستمر با افت و خیز قیمت‌ها در بازار مواجه هستند و اگر همه چیز طبق پیش بینی آن‌ها جلو نرود ممکن است دچار استرس و اضطراب شوند. در حالی که نوسانگیری از رمز ارزها می‌تواند استرس شما را تا حد زیادی کاهش دهد و معاملاتتان را بهتر پیش ببرد.
 • بهینه‌سازی استراتژی در زمان مناسب: نوسانگیرها همیشه موقعیت‌های بهتری دارند و می‌توانند استراتژی‌های ایده‌آلی را برای فعالیت در بازارهای مالی مورد استفاده قرار دهند.
 • امکان کسب درآمد ماهانه: چنانچه نوسانگیرها به خوبی مطالعات بازار را انجام دهند و برای معاملات خود زمان کافی را صرف کنند، قادرند به سود بالایی دست یابند.

پیشنهاد مطالعه: آموزش وام گرفتن با ارز دیجیتال – راهنمای مقدماتی

معایب نوسان ‌گیری ارز دیجیتال

علاوه بر مزایایی که نوسانگیری ارز دیجیتال به همراه دارد، معایبی هم برای این فرآیند در نظر گرفته شده‌اند:

 • ریسک از دست دادن سرمایه
 • نیاز به کار در شب و ایام تعطیل
 • از دست دادن فرصت‌های معاملاتی بلند مدت‌‌تر به دلیل تمرکز بر معاملات کوتاه مدت و میان مدت
 • ضرر قابل ملاحظه در صورت بازگشت ناگهانی بازار

راه‌های نوسانگیری در ارز دیجیتال

در آموزش نوسانگیری ارز دیجیتال آنچه که بیش از هر چیزی مورد توجه است، انتخاب بهترین راه و روش نوسانگیری است. معامله‌گرانی که بر مبنای نوسانات بازار رمز ارزها فعالیت می‌کنند، اگرچه نیازی به خیره شدن طولانی مدت به نمایشگر و مانیتور ندارند، اما باید راه‌ها و روش‌های مختلف نوسانگیری را بدانند.

راه‌های نوسانگیری در ارز دیجیتال

مهم‌ترین راهکارهای نوسانگیری ارزهای دیجیتال عبارتند از:

 • استفاده از تحلیل تکنیکال

بسیاری از معامله‌گران و تریدرها تحلیل تکنیکال را برای نوسانگیری از بازار ارز دیجیتال مورد استفاده قرار می‌‌دهند. تحلیل تکنیکال روند کلی ارز مورد نظر شما میزان قدرت روند ارز و ناحیه‌های حمایت و مقاومت را نشان می‌دهد. تریدر با کمک این تحلیل محدوده خروج و محدوده ورود ایده‌آل را پیدا می‌کند تا سود خوبی به دست بیاورد. هم اکنون ۷۰ درصد از استراتژی‌های به کار رفته در نوسانگیری باید تحلیل تکنیکال باشد تا نتایج قابل توجه حاصل شوند.

 • استفاده از تحلیل فاندامنتال

پس از اینکه تحلیل تکنیکال انجام شد تحلیل فاندامنتال به کمک معامله‌گران می‌آید تا استعداد رشد رمز ارزها بررسی گردد. این تحلیل حتی نشان می‌دهد که رمز ارزها تقلبی هستند یا نه.

 • تشخیص محدوده‌های ثابت

زمانی که بازار معامله انواع رمز ارز در حالت افقی است تکنیک تشخیص محدوده ثابت استفاده می‌شود. در این حالت قیمت بین سطح حمایت و مقاومت قرار گرفته و نوسانات قیمتی در میان همین دو سطح است. معامله‌گرانی که به دنبال سود بیشتر هستند باید قسمتی از سفارشات فروش خود را در قیمتی پایین‌تر از محدوده مقاومت و قسمت دیگر را در سایه کندل‌ها به ثبت برسانند.

 • کمک گرفتن از میانگین متحرک

در آموزش نوسانگیری ارز دیجیتال روش میانگین متحرک نیز می‌تواند به معامله‌گران برای اخذ تصمیمات صحیح و برتر کمک کند. این شاخص در واقع نوعی حمایت و مقاومت است که ریزش روندهای صعودی را به حداقل می‌رساند و رشد قیمت روندهای نزولی را از بین می‌برد. معامله‌گران با کمک این شاخص و از طریق اعداد فیبوناچی می‌توانند خطوط واکنش دهنده را بشناسند. یک تریدر حرفه‌ای زمانی که قسمت رمز ارز به خطوط میانگین نزدیک است خرید خود را انجام می‌دهد و زمانی که خط میانگین متحرک و به پایین است، آن‌ها را می‌فروشد.

 • استفاده از اخبار

می‌توان گفت استفاده از اخبار بهترین استراتژی نوسانگیری ارز دیجیتال در تایم کوتاه مدت است. این استراتژی مخصوص تریدرها و معامله‌گران حرفه‌ای است که مدت زمان زیادی در بازار رمز ارز فعال هستند. در این استراتژی اخباری که مربوط به رمز ارزها هستند، در طول زمان نشان می‌دهند که کدام ارز ارزش نوسانگیری و معامله دارد. برای مثال بیت کوین تا به امروز رشد خوبی داشته است. پس می‌تواند به خوبی به شما سود دهد. نوسانگیری طبق اخبار راهی مطمئن برای دستیابی به سود هنگفت است.

 • استفاده از استراتژی پولبک

استراتژی پولبک از دیگر استراتژی‌هایی است که در آموزش نوسانگیری ارز دیجیتال به آن توجه می‌شود. زمانی که قیمت از خطوط روند یا از یک حمایت و مقاومت عبور می‌کند، در حالت معمول برگشت خواهد داشت. پس از برگشت ۱ تاچ دیگر انجام می‌شود و قیمت مسیر را ادامه می‌هد. این حرکت پولبک نامیده می‌شود. روش پولبک جزو روش‌های پرکاربرد تحلیل و پیش‌بینی قیمت در بازار ارز دیجیتال است که مدیریت درست آن با کسب سود فراوانی همراه است.

پیشنهاد مطالعه: آموزش فروش ارز دیجیتال در تراست والت به صورت گام به گام

آموزش گام به گام نوسانگیری ارز دیجیتال

در آموزش نوسانگیری ارز دیجیتال ضمن این که استراتژی‌های موثر در معاملات بیان می‌شوند، مراحل و تکنیک‌هایی در نظر گرفته شده‌اند که هر کدام از آن‌ها به شیوه‌ای خاص موفقیت شما در معاملات را تضمین می‌کنند‌. فرقی ندارد رمز ارز اتریوم یا رمز ارز بیت کوین مد نظر شما است؛ در هر حالت موثرترین و بهترین اندیکاتورهایی که می‌توانید برای انجام معاملات نوسانی خود مورد استفاده قرار دهید، شامل چندین تکنیک مختلف هستند.

آموزش تحلیل فاندامنتال و سنتیمنتال ارزهای دیجیتال

 

اگر بخواهیم به طور مختصر مراحل نوسانگیری ارزهای دیجیتال را شرح دهیم، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. در گام اول از تحلیل تکنیکال و فاندامنتال استفاده کنید.
 2. سپس بهترین سایت‌های نوسانگیری را انتخاب کرده و از خدمات آن‌ها بهره بگیرید.
 3. اگر به تکنیک‌های خاصی نیاز دارید، باید تکنیک‌های نوسانگیری را بشناسید و از بهترین آن‌ها استفاده کنید.
 4. در آخر هم از طریق تحلیل‌های به دست آمده بازار رمز ارز را آنالیز نمایید و خرید یا فروش را در نقاط ایده‌آل انجام دهید.

بهترین تکنیک‌ های نوسان گیری ارز دیجیتال

امروزه هیچ ‌کدام از تکنیک‌ها و استراتژی‌های نوسانگیری ارز به عنوان بهترین و مطمئن‌ترین تکنیک معرفی نشده‌اند. با این وجود، اگر تریدرها نحوه استفاده از تکنیک‌های مختلف را بدانند و با توجه به اصول رفتاری این تکنیک‌ها از آن‌ها بهره بجویند، قطعا موفق خواهند شد.

بهترین تکنیک‌ های نوسان گیری ارز دیجیتال

چندین تکنیک مهمی که شما می‌توانید برای نوسانگیری از بازار رمز ارزها اعمال کنید و در آموزش نوسانگیری ارز دیجیتال مورد توجه هستند، موارد زیر هستند:

تکنیک شماره ۱: استفاده از اندیکاتور مکدی برای نوسانگیری ارز دیجیتال

روش‌های مختلفی برای نوسانگیری با تکنیک مکدی وجود دارند. یکی از بهترین روش‌ها حاصله از قطع خط مکدی و هیستوگرام است. برای استفاده از این تکنیک ابتدا روند نمودار قیمت را بررسی کنید که صعودی باشد. در صورتی که خط مکدی هیستوگرام آن را از قسمت پایینی به بالا قطع نموده باشد، سیگنال خرید وجود دارد و شما می‌توانید پس از تعیین حد سود و حد ضرر وارد فرایند خرید شوید. زمانی که هیستوگرام مکدی از بالا به پایین توسط خط مکدی قطع شده باشد یعنی باید دارایی‌هایتان را بفروشید و سریعاً از بازار خارج شوید.

تکنیک شماره ۲: آموزش نوسان گیری ارز دیجیتال با روش RSI

دومین تکنیکی که برای نوسان گیری ارز دیجیتال باید به آن توجه داشت تکنیک آر اس آی است. این اندیکاتور می‌تواند برای روش‌های مختلف کاربرد داشته باشد؛ به این شرط که شما قواعد و مقررات آن ا به خوبی درک کرده باشید. البته نمی‌توان در هر شرایطی از این اندیکاتور استفاده کرد.

تکنیک شماره ۳: آموزش نوسان گیری ارز دیجیتال با مووینگ اوریج شماره ۱۰۰

سومین تکنیک در آموزش نوسانگیری ارز دیجیتال مربوط به مووینک اوریج شماره ۱۰۰ است. در این تکنیک اگر قیمت موجود در نمودار مووینگ اوریج شماره ۱۰۰ را به سمت بالا قطع کند؛ یعنی شما مجوز خرید رمز ارز را دارید. اگر قیمت اندیکاتور را به سمت پایین قطع کرده باشد یعنی باید دارایی‌های خود را بفروشید. اکثر تریدرها این تکنیک‌ها را برای تایم فریم‌های یک ساعته تا تایم فریم‌های روزانه مورد استفاده قرار می‌دهند.

یکی از مهمترین نکاتی که در به کارگیری این تکنیک باید به آن توجه داشته باشید دقت به روند قیمت است. در شرایط نوسانی شدید از آنجایی که ایرادات و خطاهای زیادی در این تکنیک ایجاد می‌شود نمی‌توان آن را به کار بست. قبل از استفاده از آن حتماً چک کنید که قیمت رمز ارز مورد نظر شما یک روند مشخص را طی می‌کند و شدیداً افت یا صعود ندارد.

تکنیک شماره ۴: نوسان گیری ارز دیجیتال با شکست خط روند

تکنیک جذاب دیگر برای نوسانگیری از ارزهای دیجیتال تکنیک شکست خط روند است. این روش روشی بسیار مناسب به شمار می‌آید که در اغلب موارد پاسخ‌های آن قابل اطمینان هستند. در ضمن مراحل کار با این تکنیک ساده هستند و پیچیدگی زیادی ندارند. برای این که نوسانگیری از طریق شکست خط روند را به خوبی انجام دهید، باید مراحل زیر را طی کنید:

 • قبل از هر اقدامی لازم است خط روندی منطقی و معتبر از قیمت رمز ارزها را بکشید.
 • در مرحله بعد اگر متوجه شدید خط قیمت به سمت بالا شکسته شده است می‌توانید در بازار خرید انجام دهید. طی کردن این مرحله با موفقیت مستلزم رعایت حد ریسک و ضرر و مدیریت سرمایه‌هایی است که وارد برنامه شده‌اند.
 • در ضمن اگر خط روند صعودی به سمت پایین شکسته شود، یعنی زمان خروج از بازار و بیرون کشیدن دارایی‌ها رسیده است.

لازم به ذکر است شما می‌توانید تکنیک‌های دیگری که در آموزش نوسانگیری ارز دیجیتال به آن‌ها پرداخته‌ایم را با این تکنیک ترکیب کنید و به نتایجی ایده‌آل دست یابید.

پیشنهاد مطالعه: آموزش تبدیل ارز دیجیتال به تومان با روش‌های مختلف و زبان ساده

تکنیک شماره ۵: نوسان گیری ارز دیجیتال با نواحی حمایت و مقاومت

تکنیک بعدی توجه به نواحی حمایت و مقاومت در بازار ارزهای دیجیتال است. خطوط حمایت و مقاومت در این بازارها از قدرت بسیار بالایی برخوردار هستند. اگر از این خطوط در تایم فریم روزانه استفاده کنید می‌توانید بهترین نتایج را کسب کنید. فقط باید توجه داشته باشید که این خطوط اعتبار کافی را داشته باشند. ترکیبات این تکنیک با فیبوناچی نیز می‌تواند موثر و موفقیت آمیز باشد. برای به کار گرفتن این تکنیک باید مراحل زیر را طی کنید:

 • در اولین قدم نزدیک‌ترین خطوط حمایت و مقاومتی که نسبت به قیمت فعلی وجود دارند را رسم کنید. هر چقدر خطوط حمایت و مقاومت رسم شده دارای اعتبار بیشتری باشند، نتایج بهتر و صحیح‌تری را به شما می‌دهند.
 • در قدم بعد اگر متوجه رسیدن قیمت به خطوط حمایت و مقاومت شدید می‌توانید برای ورود به بازار اقدام کنید. اگر قیمت فاصله زیادی از این خطوط داشته باشد، باید از بازار خارج شد.
 • در گام نهایی لازم است حد ضرر و حدود مدیریت سرمایه را تحت بررسی قرار دهید.

تکنیک شماره ۶: نوسان گیری ارز دیجیتال با باند بولینگر

روش باند بولینگر نیز می‌تواند روشی قابل اعتماد برای نوسانگیری از ارزهای دیجیتال باشد. باندهای بولینگر در واقع ماشین‌هایی برای سیگنال دهی در مورد رمز ارزها هستند. شما می‌توانید به چند طریق از این روش استفاده کنید. ساده‌ترین تکنیک باند بولینگر تشخیص حرکت قیمت‌ها است. اگر روند صعودی باشد، همان نقطه برای خرید مناسب است. اگر روند نزولی باشد، باید رمز ارز فروخته شود. در صورتی که قیمت به باند پایینی بولینگر برخورد کند، آن نقطه بهترین نقطه‌ای است که تریدرها باید اقدام به خرید داشته باشند.

تکنیک شماره ۷: نوسان گیری ارز دیجیتال با اندیکاتور ایچی موکو

استفاده از اندیکاتور ایچی موکو نیز برای اخذ نوسانات ارزهای دیجیتال توصیه می‌شود. ایچی موکو یکی از رایج‌ترین اندیکاتورها در تحلیل تکنیکال است. جهت استفاده از این اندیکاتور باید بدانید نقاط خرید و فروش کدامند. در صورتی که قیمت رمز ارزها یک روند نزولی داشته باشد و پس از آن ابر ایچی موکو را به سمت بالا بکشاند، بهترین نقطه برای ورود به معاملات است. چنانچه ابر ایچی موکو با شکست مواجه شده باشد، سیگنال خروج صادر شده و سرمایه باید سریعاً از بازار بیرون کشیده شود.

در این تکنیک خطوط زیادی را خواهید دید که کار را برای تازه کارها سخت و پیچیده می‌کند اما اگر قوانین و شرایط کار با ایچی موکو را بدانید، سریعاً می‌توانید تحلیل‌های لازم را انجام داده و نوسانگیری کنید.

تکنیک شماره ۸: آموزش نوسان گیری ارز دیجیتال با فیبوناچی

به جرات می‌توانیم بگوییم فیبوناچی ابزاری قدرتمند و عالی جهت اخذ نوسان از ارزهای دیجیتال است. در این بازار (بازارهای مالی) تحلیل‌هاب فیبوناچی بسیار حرفه‌ای هستند؛ تا جایی که غالبا افراد حرفه‌ای و تریدرهای کارکشته می‌توانند از این تحلیل استفاده می‌کنند. در یکی از برترین تکنیک‌های فیبوناچی اگر قیمت رمز ارز با درصدهای اساسی و اصلی فیبوناچی برخورد داشته باشد، شما می‌توانید وارد بازار معاملات شوید.

این روش قابل اعتمادتر از سایر روش‌ها است و درصد ضرر معاملات در آن کم است. ترکیب تکنیک فیبوناچی با تکنیک حمایت و مقاومت می‌تواند یک نوسانگیری قوی را ایجاد کند و سود شما را فزایش دهد.

تکنیک شماره ۹: آموزش نوسانگیری ارز دیجیتال با خبرهای منتشر شده از عملکرد ارزها

همان طور که پیش‌تر اشاره کردیم اخبار می‌توانند یکی از راهکارهای مطمئن برای تحلیل بازار رمز ارزها باشند. نوسانگیری از طریق اخبار یکی از استراتژی‌های پرکاربرد است که نیاز به تجربه و تخصص بالایی دارد. در این روش شما از طریق اخبار و حواشی که گاه و بیگاه بر روی بازار رمز ارزها تاثیرات مثبت و منفی دارند می‌توانید بهترین نقاط خرید و فروش را مشخص کنید. گاهی اوقات ممکن است تحلیل روند قیمت برخی از رمز ارزها شما را مشتاق خرید آن‌ها کند و برعکس؛ گاهی تحلیل این روند می‌تواند شما را از خرید برخی از رمز ارزها منصرف نماید. پس اخبار تقش و جایگاه ویژه‌ای در آموزش نوسانگیری ارز دیجیتال دارند.

آیا نوسان گیری روش مناسبی برای کسب درآمد از رمز رازها است؟

نوسانگیری از بازارهای مالی مبحث تازه و جدیدی نیست. اگر به دنبال کسب درآمد کوتاه مدت و میان مدت از رمز ارزها هستید، نوسانگیری می‌تواند روش خوبی برای آنالیز بازار و اخذ بهترین تصمیمات باشد. این روش خطرات کمتری نسبت به سایر روش‌های معامله ارز دیجیتال دارد و درک بالایی از بازار را به شما می‌دهد.

آموزش جامع معامله‌گری و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال

 

البته چندین نکته مهم وجود دارند که حین نوسانگیری اگر از آن‌ها غافل شوید، احتمال ایجاد نتایج عکس به جای موفقیت وجود دارد. این نکات عبارتند از:

 • افراد حرفه‌ای باید نوسانگیری را انتخاب کنند.
 • این افراد لازم است ابتدا در دور آموزش نوسانگیری ارز دیجیتال شرکت کنند تا به خوبی روش‌ها و تکنیک‌های نوسانگیری را بشناسند.
 • لازم است حد ضرر و ریسک معاملات خود مشخص کنید. حد ضرر نقطه‌ای است که به شما نشان می‌دهد تحلیلتان اشتباه است و باید سریعا سرمایه خود را از بازار خارج کنید.
 • سرمایه خود را مدیریت کنید تا ضرر سنگین ندهید.
 • احساسات را کنار بگذارید تا معاملات بهتری را تجربه کنید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای کامل صرافی BingX از ثبت‌نام تا خرید و فروش رمز ارز

بهترین سایت نوسان گیری ارز دیجیتال

حال که آموزش نوسانگیری ارز دیجیتال را پشت سر گذاشتید، ممکن است به دنبال بهترین سایت‌ها برای نوسانگیری باشید. در حال حاضر سایت‌های بسیاری در فضاهای مجازی وجود دارند که اطلاعات بهینه‌ای برای پیش بینی قیمت رمز ارزها ارائه می‌دهند. به همان نسبت، سایت‌هایی هم وجود دارند که اطلاعاتی غلط و گمراه کننده را برای اخذ تصمیمات در بازارهای مالی در اختیارتان قرار می‌دهند.

بهترین تکنیک‌ های نوسان گیری ارز دیجیتال

مهم‌ترین ویژگی‌هایی که برای یافتن بهترین سایت و حتی بهترین کانال نوسانگیری ارز دیجیتال باید در نظر داشته باشید، موارد زیر هستند:

 • امکان مشاهده قیمت‌های لحظه‌ای انواع ارزهای دیجیتال وجود داشته باشد.
 • نمودار تحلیل قیمت ارز در سایت وجود داشته باشد.
 • امکان مشاهده پیش بینی‌های صورت گرفته از سوی سایر کاربران وجود داشته باشد.
 • تمام اطلاعات مربوط به تحلیل فاندامنتال در سایت موجود باشد.

بهترین تایم فریم برای نوسانگیری ارز دیجیتال

اگر قرار است همچون تریدری حرفه‌ای در بازارهای مالی بدرخشید و با نوسانگیری معاملات خود را ساماندهی کنید، پس باید با بهترین تایم فریم‌های نوسانگیری آشنایی کافی داشته باشید. تایم فریم در واقع همان تایمی است که تکنیک‌های گفته شده در آن بهترین تحلیل‌ها و نتایج را نشان می‌دهند. برای انتخاب تایم فریم‌های ارزشمند لازم است چندین نکته مهم را مد نظر داشته باشید:

معامله‌گری ارزهای دیجیتال و بیت‌کوین

 

 • برترین تایم فریم‌هایی که برای نوسانگیری ارز دیجیتال معرفی شده‌اند تایم فریم‌های یک ساعته، روزانه و تایم فریم‌های ۴ ساعته هستند.
 • در انتخاب بهترین تایم فریم نوع ارز اهمیت فراوانی دارد.
 • لازم به ذکر است تایم فریم‌های زیر یک ساعت برای سرمایه گذاری و ترید روزانه مناسب نیستند و نمی‌توانند نوسانگیری دقیقی انجام دهند.
 • کاربران اگر از چندین تایم فریم به صورت همزمان برای تحلیل بازار رمز ارزها استفاده کنند، بهتر می‌توانند روند صعودی و نزولی قیمت‌ها را تشخیص دهند.

پیشنهاد مطالعه: آموزش هولد ارز دیجیتال به زبان ساده

نکاتی مهم برای نوسان گیری ارز دیجیتال

آموزش نوسانگیری ارز دیجیتال هر چقدر کامل و جامع باشد، بدون بیان نکات مهم راه را به جایی نخواهد برد. برخی از مهم‌ترین نکاتی که در این زمینه باید بیان کنیم موارد زیر هستند:

 • سعی کنید برای هر معامله ۲ تا ۵ درصد کل سرمایه خود را وارد بازار کنید. این کار باعث می‌شود در صورت ضرر و زیان خطرات چندانی سرمایه شما را تهدید نکند.
 • بهتر است با توجه به فعالیت خود در بازار رمز ارزها، تکنیک‌هایی را انتخاب نمایید که بهترین نتایج را به دنبال دارند. گاهی اوقات استفاده ترکیبی از چندین تکنیک می‌تواند قدرت شما را بیشتر کند و بهترین‌ها را برایتان به ارمغان بیاورد.
 • حتما حد ضرر را در نظر داشته باشید تا دارایی‌هایتان به یکباره از دست نروند. حد ضرر در هر معامله ۲ الی ۵ درصد سرمایه شما باید باشد نه بیشتر از آن.
 • در هر لحظه باید فقط ۲۰ درصد سرمایه خود را درگیر خرید و فروش و معاملات کنید. در غیر این صورت علاوه بر این که دچار استرس و بار روانی فراوانی می‌شوید، ممکن است سرمایه خود را از دست دهید.

سخن پایانی

در این مطلب به آموزش نوسانگیری ارز دیجیتال پرداختیم. نوسانگیری جزو چالش برانگیزترین روش‌هایی است که می‌تواند سرمایه‌ گذاری در بازار رمز ارزها را با سود همراه کند. به این شرط که تریدرهای مبتدی و حتی افراد حرفه‌ای در مورد روش‌ها و تکنیک‌های نوسانگیری اطلاعات کاملی به دست بیاورند و متناسب با عرض مورد نظر خود بهترین تکنیک‌ها را به کار بگیرند.

مرجع کامل آموزش سرمایه گذاری از صفر + اعطای گواهینامه معتبر دوره

 

همچنین انتخاب بهترین سایت‌ها برای نوسانگیری و انتخاب بهترین تایم فریم‌ها برای تحلیل بازار رمز ارز اهمیت فراوانی دارد. تمامی نکات مربوط به این موارد در آموزش‌های نوسانگیری در بازار ارز دیجیتال تشریح می‌‌شوند. شما می‌توانید از طریق پکیج های آموزش ارز دیجیتال در مکتب خونه به خوبی در این بازار فعالیت داشته باشید.

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و هم اکنون به عنوان عضو تیم سئو و مدیر تیم نویسنده‌های مکتب خونه در این مجموعه فعالیت می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا