زبان خارجی

یادگیری زبان روسی چقدر طول می‌کشد؟

هدف شما از یادگیری زبان روسی چیست؟

آیا به دنبال یادگیری زبان روسی هستید؟ حتما شما هم اولین نکته‌ای که در این مسیر  برایتان سؤال شده این است که یادگیری زبان روسی چقدر طول می‌کشد؟ به همین دلیل بر آن شدیم تا نکات بسیار کلیدی و کاربردی در رابطه با مدت زمان یادگیری زبان روسی را برای علاقه‌مندان به یادگیری این زبان تشریح کنیم. بسیار خب! پیش از این که راهی این مسیر شوید حتما به این سوال اساسی پاسخ دهید: هدفتان از یادگیری زبان روسی چیست؟ پاسخ این سوال به منزله‌ی قرار دادن نقطه‌ای به عنوان مقصد است.

هدف شما روی این روند تاثیر بسزایی دارد. و به جرات یکی از کلیدی‌ترین نکات است. به عنوان مثال شاید هدف شما قبولی در امتحان است. یا مثلا ممکن است هدف شما مهاجرت یا سفر به کشورهای روسی زبان باشد. جالب است بدانید که زبان روسی فقط مختص به روس‌ها نیست و میلیون‌ها نفر در کشورهای مختلف دنیا از این زبان به عنوان زبان رسمی یا زبان دوم استفاده می‌کنند. از جمله‌ی این کشورها می‌توان به بلاروس، اوکراین، گرجستان، ارمنستان، آذربایجان، قزاقستان، ازبکستان، ترکمنستان، مولداوی، لتونی و استونی اشاره کرد.

زمان یادگیری مسفیمل به میزان تسلط بستگی دارد

بیایید به موضوع اصلی بحث یعنی مدت زمان یادگیری زبان روسی بازگردیم. معمولا در یادگیری هر زبانی پرتکرارترین سوال زبان‌آموزان این است: «چه مدت زمانی نیاز است تا به این زبان مسلط شوم؟» بگذارید همین ابتدا این موضوع را روشن کنیم. این سوال یک مشکل اساسی دارد. شما نباید تسلط را نقطه‌ی مقصد خود قرار دهید. اگر هدف نهایی خود را «تسلط» قرار دادید، خیلی رک به اطلاعتان می‌رسانم که از این سفر لذت نخواهید برد.

یادگیری یک زبان جدید مانند تجربه‌ی یک فرهنگ یا بهتر بگویم تجربه‌ی یک زندگی جدید است که در ارتباط با دیگران محقق می­شود. حالا که مقصد درستی را برای خودتان تعیین کردید، می‌توانید با خیالی سرشار از آسودگی راهی این سفر شوید. حالا دیگر زمان آن رسیده که از هیچ گونه تلاشی در این مسیر دریغ نکنید. گاهی مسیر ۱۰-۱۵ دقیقه‌ای بین محل کار تا منزلتان را با شنیدن یک موسیقی به زبان روسی لذت بخش می‌کنید. در جستجوهایتان در شبکه‌های اجتماعی دنبال افرادی می‌گردید که به زبان روسی صحبت می‌کنند. همچنین می‌توانید به فایل‌های صوتی و پادکست‌هایی که به زبان روسی هستند گوش دهید، کتاب و مجلات روسی بخوانید و فیلم‌هایی با زبان روسی ببیند. بعد از مدتی به خودتان می‌آیید و می‌بینید کم‌کم یادگیری زبان روسی عنصر ثابتی از روتین‌های زندگی‌تان شده است و این دقیقا جایی است که باید باشید.

مدت زمان یادگیری زبان روسی

آیا می‌توان حدس زد که یادگیری زبان روسی چقدر طول می‌کشد؟

حتما در نتایج جست‌و­جو در مرورگر خود در رابطه با مدت زمان یادگیری زبان روسی، با تخمین‌های ضد و نقیضی روبرو شده‌اید. چیزی که در نتایج تحقیقات ما از سایت‌ها و بلاگ‌ها به دست آمده، میانگین مدت زمان یادگیری زبان روسی را شش ماه تا ده سال تخمین زده‌اند که این وسعت و رِنجِ بسیار وسیع و غیر منطقی‌ای را شامل می‌شود. البته لازم به ذکر است که در این تحقیق از آن دسته از موسسات و مدرسانی که مدعی هستند روش­های جادویی یادگیری زبان روسی را در آستین دارند و می‌توانند با چیزی شبیه معجزه در سه روز یا دو هفته زبان روسی را به طور کامل به شما آموزش دهند، صرف‌نظر کرده‌ایم.

شما آزادید که این روش­ها را به صورت عملی تجربه کنید ولی روی صحبت ما با افرادی است که واقع‌بین هستند و به دنبال الهام الهی برای یادگیری زبان نیستند.

زبان‌شناسان مدت زمان یادگیری زبان روسی و یا هر زبان دیگری را با توجه به ساعاتی که زبان آموز می‌تواند روزانه به یادگیری اختصاص دهد، برآورد می‌کنند. پس نمی‌توان یک مدت زمان یکسان را برای همه‌ی زبان آموزان در نظر گرفت. به عنوان مثال اگر شما روزی سه ساعت برای یادگیری زبان صرف کنید، نسبت به شخصی که روزی یک ساعت در روز برای تمرین زبان زمان می‌گذارد، سریع‌تر به نتیجه می‌رسید و در مدت زمان کم‌تری زبان را خواهید آموخت.

مدت زمان یادگیری زبان روسی برای یک زبان آموز انگلیسی زبان چقدر است؟

طبق مطالعات و گزارشات به دست آمده متوسط مدت زمان یادگیری زبان روسی برای یک زبان آموز انگلیسی زبان ۱,۱۰۰ ساعت برآورد شده است. به عنوان مثال اگر یک زبان آموز پنج ساعت در هفته‌ی خود را صرف آموختن زبان روسی کند، رسیدن به سطح سه برای این زبان آموز چیزی معادل شش سال، اگر هفته­ای ده ساعت زمان بگذارد، سه سال و اگر بیست ساعت در هفته را به آموزش زبان روسی اختصاص دهد، یک سال و شش ماه طول می­کشد. چه طور به نظر می‌آید؟

با دیدن این اعداد و ارقام دچار ترس نشوید، چرا که امروزه با استفاده از روش‌های مدرن آموزش زبان هیچ چیز ترسناکی در رابطه با اعداد و ارقام وجود ندارد. بیست ساعت آموزش در هفته به معنای بیست ساعت نشستن پشت میز و کتاب‌های درسی مملو از تمرینات تکراری نیست. وقتی زبان آموزیِ خود را با سرگرمی ترکیب می‌کنید، زمان خیلی زودتر از آن­که احساس شود، خواهد گذشت.

 

یادگیری زبان روسی چقدر طول می‌کشد؟

چه زمان می‌توانید بگویید که زبان روسی را یاد گرفته‌اید؟

یک رویکرد علمی در محک دانش زبان وجود دارد که ادعا می‌کند اگر یادگیری زبان روسی را شامل پنج سطح در نظر بگیریم، زمانی که زبان آموز به سطح سوم برسد، در واقع زبان را تا حد قابل قبولی آموخته است. بله! رسیدن به سطح سوم به این معناست که شما زبان روسی را یاد گرفته‌اید. در این سطح شما توانایی این را دارید که درمورد موضوعات متنوعی صحبت کنید، می‌توانید سخنرانی افراد دیگر را درک کنید، تا حدودی دستور زبان را می‌دانید و می‌توانید در مکالمات شرکت کنید و به طور کلی در برقراری ارتباط احساس راحتی خواهید کرد.

ممکن است ابتدای راه برایتان قدری تئوریک و خشک به نظر برسد ولی مطمئن باشید به محض یادگیری اصول و الفبای زبان روسی، دیگر در هرجا که هستید بدون نیاز به کتاب و تنها با کمک تلفن همراه خود می­توانید تمرینات روزانه‌ی خود را انجام دهید. کمی که از سطح مبتدی فراتر بروید، خواهید دید که نتایج و یادگیری شما موثرتر و با سرعت بالاتری در حال انجام است. در هرجای مسیر یادگیری زبان که هستید، همواره به خاطر داشته باشید که مدت زمان یادگیری زبان روسیتنها و تنها به خود شما و میزان زمانی که خودتان به آن اختصاص می­دهید، بستگی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا