مقالات دیجیتال مارکتینگ

چگونه سایت خود را سئو کنیم

با این روش‌ها وب سایت خود را سئو کنید

روش های گوناگونی برای سئو و بهینه‌سازی وب‌سایت‌ها وجود دارد که مدیران وب سایت ها و یا طراحان وب سایت از این متدها برای بهینه‌سازی وب سایت خود استفاده می‌کنند. این روش‌ها هر روزه به موتورهای جستجوگر کمک می‌کند تا بتوانند خدمات بهتری براساس جست وجوی کاربران و کلمات کلیدی LSI ارائه دهد و مشخص می‌کند که کدام سایت‌ها به کاربران اهمیت داده و وب سایت‌های متخلف را از لیست جستجوی کاربران حذف کند.

 

کلمات کلیدی LSI

 

یکی از راهکارهای اصلی سئو که بسیاری از سئوکاران آن را یک کلید برای افزایش رتبه گوگل می دانند، استفاده از LSI می‌باشد. با استفاده از این روش‌ها می‌توانید به راحتی یک محتوای جذاب و درخور کاربران ایجاد کنید و با شناسایی این کلمات کلیدی یک محتوای حرفه‌ای سئو شده و مخاطب محور را پدید آورید.

تاریخچه روش و کاربرد LSI

روش LSI گاها به اسم روش ریاضی خود یعنی latent semantic analysis نیز یاد می‌شود که از طریق روش‌های ریاضی که در سال ۱۹۸۰ ارائه شد و به منظور افزایش بهبود دقت بازیابی اطلاعات نیز یاد می‌شود می‌توان نام برد. در این روش از یک الگوریتم به نام singular value decomposition (تجزیه مقادیر منفرد یک محتوا)، برای شناسایی و تجزیه و تحلیل یک سند غیر مشخص و شناسایی ارتباط بین کلمات آن استفاده می‌شد.

 

LSI چیست و چه کاربردی دارد؟

کلمه ISI مخفف عبارت Latent Semantic Indexing می باشد و به معنی فهرست معنایی نهفته کلمات می باشد. در واقع این تکنیک برای شناسایی صحیح کلمات با موضوع یک صفحه اینترنتی می باشد. روش LSI در کنار شناسایی یک کلمه کلیدی مناسب از اهمیت بسیار زیادی در سئو و افزایش ترافیک وب سایت دارد.
بسیاری از وب سایت ها برای نگارش محتوای خود از کلمات کلیدی تکراری و بسیار پر کاربرد استفاده می کنند، اما این موضوع به دلیل نیازمند بودن به رعایت چگالی کلمات گاها باعث ناخوانایی محتوا برای کاربران می شود، بدین منظور نویسندگان و مدیران یک وب سایت می توانند به راحتی و با درک انواع کلمات هم معنی با کلمه کلیدی خود اقدام به تولید یک محتوا، با محوریت چند کلمه کلیدی مختلف می باشند.

 

آشنایی با کلمات کلیدی LSI

 

روش های گوناگونی برای شناسایی انواع LSI ها موجود می باشد که می توان از آنها در تولید یک محتوای بهینه و دقیق استفاده نمود که در ادامه به شرح آنها خواهیم پرداخت.

استفاده از GOOGLE SEARCH

یکی از ساده ترین راه های شناسایی کلمات کلیدی LSI موجود در یک زمینه کاری استفاده از جستجوگر گوگل می باشد. به عنوان مثال با جستجوی کلمه کلیدی سئو می توانید انواع هم خانواده ها و LSI های مختلف این کلمه کلیدی را شناسایی کنید و با مشخص کردن آن می توانید یک محتوا مناسب برای وب سایت خود ایجاد کنید که در چند دسته مختلف قرار خواهد گرفت.

 

استفاده از ابزار Google Keyword Planner

یکی از روش های رایج برای شناسایی دقیق کلمات کلیدی LSI و هم معنی استفاده از ابزار گوگل می باشد که برای استفاده از آن نیاز است تا کاربران اکانت Google Adwords در اختیار داشته باشند و از این و شناسایی دسته بندی های مختلف می توانند به راحتی کلمات کلیدی پرکاربرد و هم خانواده را در این بخش جست و جو و شناسایی کنند. بدین منظور بعد از وارد شدن به اکانت گوگل ادز خود و فعال کردن each for new keywords using a phrase website or category می توانند به راحتی کلمات کلیدی مورد نظر خود را جستجو کرده و کلمات کلیدی و کلمات هم خانواده مختلف را بر اساس جست و جوی ماهیانه مشاهده کنند.

استفاده از کلمات کلیدی LSI برای سئو

استفاده از ابزار رایگان LSI Keyword Generator

یکی از راههای شناسایی کلمات کلیدی LSI استفاده از ابزار LSI Keyword Generator می باشد که می تواند نشان دهد کدام کلمات کلیدی از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. بدین منظور کافیست تا در کادر باز شده محتوای خود را جست و جو کرده و کلمات محبوب و جستجو شده در موتورهای جستجوگر را به ترتیب در آن مشاهده کنید.

 

ویدیو پیشنهادی : آموزش بازاریابی دیجیتال
آموزش بازاریابی دیجیتال

 

حال بعد از شناسایی کلمات کلیدی LSI چگونه از آنها در سئو استفاده کنیم؟

بسیاری از افراد بعد از جستجو و شناسایی کلمات کلیدی سئو شده نمی توانند به خوبی با این موضوعات ارتباط برقرار کنند و دچار مشکل می شوند. اما برای نوشتن یک محتوای خوب و بسیار سئو ، باید از یک عنوان جذاب نیز استفاده نمود تا کاربران و گوگل بتوانند با خواندن عنوان با زمینه محتوایی شما آشنا شوند، اما برای راحتی کار باید در ابتدای نگارش مشخص کنید که نوع محتوای نوشتاری شما چگونه می باشد و بررسی کنید که کاربران کدام موضوع را بیشتر جست وجو می کنند و با حوزه کاری شما یکسان می باشد، بدین منظور باید به سوالات زیر پاسخ دهید.

  • هدف کاربران از کسب اطلاعات می باشد؟(آشنایی با کامپیوتر)
  • کسب اطلاعات تخصصی تر در مورد یک موضوع می باشد؟(آشنایی با اجزای داخلی یک کامپیوتر)
  • هدف خرید محصولات مختلف در یک زمینه می باشد؟(خرید کامپیوتر)

اگر بتوانید حوزه کاری خود را در بین این چند سوال ساده بیابید، می توانید به راحتی مشخص کنید که کدام کلمات کلیدی LSI برای شما مناسب می باشد و باید از آنها در محتوای خود استفاده کنید. به عنوان مثال اگر شما در مورد خرید یک محصول محتوا تولید می کنید به هیچ عنوان نباید در مورد روش های تعمیر و یا نگهداری آن مطلب نگارش کنید و با تمرکز بیشتر خود را در مورد نوشته های تجاری معطوف نمایید تا محتوای شما از یکپارچگی مناسبی برخوردار شوند.

 

ویدیو پیشنهادی : بازاریابی محتوایی
بازاریابی محتوا

چرا با نوشتن یک محتوای کاملا سئو شده بازهم وب سایت ها رشد نمی کنند؟

بسیاری از وب سایت ها با بررسی انواع روش های سئو و بهینه سازی محتواهای خود، باز هم نمی توانند به خوبی رشد کنند و یا با استفاده از کلمات کلیدی LSI مناسب هم باز نمی توانند به جایگاه مناسب برسند، این موضوع به دلیل نداشتن یک محتوای طبیعی است. بسیاری از اوقات پیش آمده که دانستن و رعایت کردن بیش از حد اصول سئو، می تواند باعث نابودی وب سایت شما شود.

زیرا با رعایت اصول سئو، محتوای شما به هیچ عنوان برای خواننده جذاب نخواهد شد و استفاده بیش از حد از این روش ها فقط برای افزایش رتبه شما در گوگل می باشد و باید در نظر داشته باشید که گوگل از محتواهای بسیار سئو شده نیز نفرت دارد. کاربران باید برای نگارش محتوای خود، از کپی خودداری کنند و یا از روش های ترجمه ماشینی نیز به منظور ایجاد محتوای یونیک خودداری کنند.

 

دلیل استفاده از کلمات کلیدی LSI

 

هدف اصلی خود از ایجاد یک محتوا را کمک رسانی به کاربران نمایید. با این روش می توانید به راحتی کلمات کلیدی مختلف را نیز در نوشته به کار ببرید و محتوای خود را هم برای گوگل و هم برای کاربران جذاب نمایید.

کلمات کلیدی LSI چه کمکی به وب سایت ها می کند؟

کلمات کلیدی LSI علاوه بر ایجاد یک محتوای مناسب و کاربر پسند می تواند به گوگل نیز در شناسایی یک محتوای خوب کمک بسیاری نپاید، البته باید در نظر داشته باشید که این روش برای بخش های دیگ یک وب سایت نیز بسیار مفید می باشد که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت.

 

 ایجاد کمپین های PPC

بسیاری از کاربران بر روی کلمات کلیدی خود در حال کار هستند تا با استفاده از روش های تبلیغاتی مانند گوگل ادز خود را در یک ویا چند کلمه کلیدی به صفحات اول گوگل بکشانند، بدین منظور می توان با شناسایی کلمات LSI از صرف هزینه های زیاد و تمرکز دقیق بر روی کاربران استفاده نمود.

توضیحات متا

با استفاده از کلمات هم خانواده و یا کلمات کلیدی LSI های معرفی شده از سئوی گوگل در متا دیسکریپشن ها می توانید به راحتی به گوگل بفهماند که عنوان شما در چه حوزه کاری می باشد.

رهایی از پنالتی گوگل

با استفاده از کلمات کلیدی میتوانید به راحتی یک محتوا بهینه و جذاب را برای کاربران ایجاد کنید و از شر قوانین سختگیرانه گوگل تا حدود زیادی خلاص شوید.

کیفیت محتوا

با استفاده از کلمات کلیدی LSI می توانید به راحتی محتوا کاملا بهینه و جذابی را ایجاد کنید که خواننده بتواند به راحتی آن را پیدا کرده و محتوا خود را کاملا جذاب ایجاد کنید.

 

 کلمات کلیدی LSI چیست

بهینه سازی تصاویر

برای استفاده از تصاویر مختلف در یک وب سایت می توانید به راحتی از کلمات هم خانواده در تگ ALT استفاده کنید تا گوگل بتواند به راحتی محتوای وب سایت شما را شناسایی کند و از این روش به راحتی تصاویر شما را به راحتی خوشه بندی نماید.

نتیجه گیری

در سال ۲۰۱۸ و ایجاد تغییرات بسیار زیاد در الگوریتم های گوگل و معرفی شدن الگوریتم سئو پاندا، حال گوگل به مخاطبان خود بیشتر اهمیت می دهد و دوست دارد که کاربرانش را به سوی محتوای بهینه و کاربردی سوق دهید، از این روش استفاده از روش های LSI و استفاده از کلمات هم خانواده و هم معنی در یک محتوا می توانید علاوه بر ایجاد علاقه گوگل به منظور ایندکس محتوا در صفحات بالاتر به کاربران خود اجازه دهید تا یک محتوای خوانا و جذاب را نیز در اختیار داشته باشند، از این رو شناسایی کلمات کلیدی LSI محبوب در موتورهای جست و جو کار بسیار مهمی می باشد.

سعید هابطی

چند سالی میشه که در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ در حال فعالیت هستم. به موسیقی و فلسفه علاقه ی خاصی دارم و بیشتر زمان رو صرف مطالعه و نوازندگی می کنم.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا