مقالات دیجیتال مارکتینگ

آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی

چگونه بهترین کلمات کلیدی را پیدا کنیم

از مهم ترین موارد در تدوین یک مطلب مناسب برای تولید محتوا، آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی می باشد. در واقع استفاده از تعداد مشخصی از این کلمات، موجب بالاتر رفتن ارزش محتوای تولید شده از نظر سئو و کسب امتیاز بیشتر توسط گوگل می باشد.

می توان گفت یکی از بهترین منابع برای پیدا کردن کلمات کلیدی، پیشنهادات گوگل می باشد، زیرا گوگل مفید ترین و بهترین نتایج را برای جست و جوی یافتن کلمه کلیدی مناسب به افراد ارائه می دهد. یافتن بهترین کلمات کلیدی جزو اصول اولیه سئو و تولید محتوا محسوب می شود، زیرا کلمات کلیدی همان کلمات پر تکرار در پرسش ها و جست و جو های افراد در گوگل می باشد.

چگونه کلمات کلیدی مناسب پیدا کنیم

در کنار پیشنهادات گوگل، استفاده از ابزار ها و مراجع مختلف جهت پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی، می تواند به رسیدن به نتیجه نهایی و جامع کمک کننده باشد. هر یک از ابزار های کمک کننده در این زمینه تنها بخشی از جامعه آماری را در اختیار دارند و اگر از آن ها به تنهایی استفاده شود، عملا بخشی از این کلمات کلیدی از دست داده می شوند.

به صورت خلاصه می توان گفت تحقیق کردن و انتخاب کلماتی که بیشتر از سایر جملات و واژه ها مورد استفاده و پرسش کاربران مورد نظر ما در موتور جست وجو قرار گرفته است تا به خدمات یا محصولات ما دسترسی پیدا کنند، نحوه ی یافتن بهترین کلمات کلیدی می باشد.

نقش کلمات کلیدی در سئوی سایت

نقش کلمات کلیدی در سئوی سایت را می توان در تاثیر گذاری آن ها در افزایش بازدید مطلب در گوگل بررسی کرد. برای این منظور یافتن بهترین کلمات کلیدی، موضوعی مهم و ضروری است. در کنار این موضوع، رعایت یک سری نکات در نوشتن محتوا ضروری است.

 

ویدیو پییشنهادی : بازاریابی محتوایی
بازاریابی محتوایی

 

یکی از این نکات داشتن عنوان جذاب و دارای کلمه کلیدی است، تا هم نظر مخاطب را جلب کند و هم در گوگل امتیاز خوبی کسب کند. نکته دیگر در پیدا کردن کلمات کلیدی، رعایت چگالی کلمات کلیدی در متن است. یعنی تکرار کلمه کلیدی در متن نباید کم یا بیش از اندازه باشد. به این منظور چگالی کلمات کلیدی در متن نباید بیش از هفت درصد باشد.

 باید در کنار رعایت کردن درست آن ها در متن همراه باشد. مورد بعدی آوردن کلمه کلیدی در متاتگ است. متاتگ همان توضیحی است که در پائین عنوان سایت در موتور های جست و جو نمایش داده می شود و با نام description معروف است.

بنابراین اگر کلمه کلیدی را در متاتگ به کار برده باشیم، گوگل آن را بولد خواهد کرد و شانس کلیک شدن متن و سایت مورد نظر ما افزایش می یابد. کلمات کلیدی خوب، موجب بهینه سازی وب سایت و ارائه بهتر خدمات از جمله فروش محصولات سایت می شود.

نقش کلمات کلیدی در سئوی سایت

از ابزار کلمات گوگل استفاده کنید

یکی از موارد قابل توجه در آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی، استفاده از ابزار کلمات گوگل یا همان Keyword Planner می باشد. این سیستم به تازگی توسط گوگل معرفی شده است که دارای امکانات ویژه برای انتخاب کلمات کلیدی مناسب به مخاطبان خود می باشد.

در واقع این سیستم به جای سیستم Keyword Tool آمده و جایگزین خوبی برای سیستم یاد شده به شمار می رود. اما در مورد این سیستم جایگزین نکته ای وجود دارد و آن هم مسدود شدن دسترسی به آن در ایران است. این موضوع منجر به سردرگمی در کاربران داخل کشور کشور شده است که البته راه هایی هم برای امکان این دسترسی ایجاد شده است.

 

ویدیو پیشنهادی : بازاریابی دیجیتال
 بازاریابی دیجیتال

 

کلمات کلیدی به جهت اهمیت در سئوی سایت، باعث می شود تا کاربران برای یادگیری آن به سراغ ابزار هایی چون Keyword planner بروند. نام این سیستم در گذشته google Adwords بوده است. داشتن کلمات کلیدی مهم در حیطه تجارت ما کمک می کند تا با به کارگیری صحیح آن ها در سایت خود، بتوان مشتریان را جذب کرد. برای استفاده از ابزار کلمات گوگل میتوان با حساب کاربری جی میل خود از آن بهره مند شد.

اهمیت یافتن کلمات کلیدی مناسب به وسیله این سرویس ها بسیار مورد توجه است. نکته دیگر در مورد این سیستم، استفاده رایگان از آن می باشد، یعنی دیگر برای دسترسی به تبلیغات Adwords نیازی به پرداخت هزینه نیست. در پایان این مطلب می توان گفت که ابزار کلمات گوگل یکی از بهترین و کمک کننده ترین ابزار ها در گوگل است که جهت بهینه سازی سایت و سئو، به کاربران خود بهترین کلمات کلیدی را می دهد.

از کلمات کلیدی پر سرچ و رقابتی در حوزه کاری تان استفاده کنید

نحوه استفاده از کلمات کلیدی پر سرچ و رقابتی در زمینه حوزه ی کاری مربوطه، از نکاتی است که در یافتن بهترین کلمات کلیدی به کار می رود. این کلمات جهت بالابردن امتیاز سایت توسط گوگل و امکان شانس بیشتر برای سرچ شدن توسط مخاطبان کاربرد دارند. در هر حوزه کاری و فعالیت، یک سری کلمات مهم و پر سرچ وجود دارند که باید آن ها را پیدا کرد و در محتوای مربوطه به کار برد.

در آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی این نکته مهم نیز وجود دارد که استفاده زیاد از کلمه کلیدی در متن سایت، موجب امتیاز گرفتن زیاد از گوگل نمی شود بلکه قوانینی در این خصوص وجود دارد. اصطلاح چگالی کلمات کلیدی به این معنی است که درصد استفاده از کلمات کلیدی در متن نباید بیشتر از سه درصد باشد.

نقش کلمات کلیدی در سئوی سایت

توجه به ابزار های کمک کننده و راهنمایی گرفتن از آن ها در جهت به کارگیری این کلمات، میتوان به نتایج بهتری رسید. جست و جوی کلمات کلیدی تنها برای دانستن تعداد جست و جو های کلمه ی مورد نظر در موتور های جست و جو نیست بلکه آشنایی با مکانیسم و روند انتخاب کلمات کلیدی به وسیله کاربران نیز هست. همه ی این موارد جزو یافتن بهترین کلمات کلیدی برای تولید محتوای سئو می باشد.

یکی از ابزار هایی که میتوانید از آن برای پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب سایت خود پیدا کنید استفاده از گوگل ترندز است. با استفاده از این امکان گوگل شما میتوانید کلمات پر سرچ کشور، استان و حتی شهر خود را پیدا کنید و با استفاده از این ویژگی به راحتی کلمات کلیدی مناسب را انتخاب کنید و در حوزه کارتان موفق شوید. پس حتما از این ابزار گوگل استفاده کنید تا روند موفقیت خود را سریع تر طی کنید.

حتما از مکمل کلمات کلیدی نیز کمک بگیرید

به کار گیری مکمل کلمات کلیدی نیز می تواند در جهت بهینه سازی سایت و سئو موثر باشد. کلمات مکمل کلماتی هستند که در گروه همان کلمه کلیدی قرار دارند و زمانی که مخاطب کلمه کلیدی مورد نظر خود را وارد می کند، واژه یا جمله مکمل نیز بر روی موتور جست و جو ظاهر می شود و شانس کلیک شدن سایت ما افزایش می یابد.

 

این نکته را نیز باید در نظر گرفت که تهیه لیستی از کلمات کلیدی به صورت اولیه برای کسانی که تازه کار هستند، می تواند کمک کننده باشد. این لیست در اول می تواند شامل سیصد کلمه کلیدی و بیشتر باشد اما باید تا حد امکان آن را کم کرد تا بتوان راحت تر کلمه کلیدی مناسب را مشخص کرد. یکی از موارد کمک کننده، استفاده از شاخص KEI می باشد.

با استفاده از این شاخص مشخص می شود که از هر کلمه کلیدی مورد تظر تا چه تعداد موتور های جست و جو را باید داشت. هر چه این شاخص بالاتر باشد، آن کلمات کلیدی مناسب تر هستند. پس می توان گفت که با پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب در این شاخص، می توان کلمات مکمل را نیز در کنار آن ها به کار برد. مورد دیگر استفاده از سیستم Word Tracker می باشد که تعداد جست و جو های واژه کلیدی را در طول یک ماه نشان می دهد و کمک می کند تا کلمه کلیدی مناسبی را بتوان انتخاب کرد.

حتما از مکمل کلمات کلیدی نیز کمک بگیرید

از نظرات مشتریان و مخاطبین خود کمک بگیرید

از آن جایی که کلمات کلیدی مطالب مختلف با توجه به تعداد سرچ و جست و جو های کاربران مشخص می شود، می توان این نکته را در یافتن کلمات کلیدی یادآور شد که بهره مندی از نظرات مشتریان و مخاطبین می تواند بسیار کمک کننده باشد.

برخی کلمات کلیدی دارای بیشترین تعداد جست و جو در موتور های مختلف جست و جو گر هستند که به وسیله ی ابزار هایی می توان آن ها را مشخص کرد. در ابتدا باید همه ی کلمات کلیدی را بر مبنای شاخص بازدهی مرتب کرد، زیرا بالا بودن این شاخص نشانگر مناسب بودن کلمه کلیدی است.

برای داشتن بازدید بالا از سایت مان احتیاج به داشتن کلمات کلیدی زیادی وجود ندارد و این تصور که داشتن تعداد کلمات کلیدی بالا یا تکرار زیادشان در متن می تواند آن را در گوگل بالا ببرد، اشتباه است. یکی دیگر از ابزار هایی که در به روز رسانی جست و جوی کلمات کلیدی، مد نظر قرار می گیرد، دسترسی به ابزار Keyword tool external است که البته باید این نکته را گفت که در سال های آینده قرار است از ابزار جدیدی برای این منظور رونمایی شود.

بهره مندی از نظرات کاربران سایت جهت به کارگیری کلمه کلیدی مناسب، از جمله مواردی است که در بهترین راه برای یافتن کلمات کلیدی باید آن را به کار گرفت.

از نظرات مشتریان و مخاطبین خود کمک بگیرید

رقبایتان را فراموش نکنید

برای پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی باید این مورد را در نظر گرفت که چه تعداد از رقبای ما سایت خود را برای کلمات کلیدی مد نظر ما سئو کرده اند. منظور از رقبا در این جا، تمام سایت ها و صفحه هایی هستند که کلمات کلیدی شبیه به ما را دارند. زیرا استفاده مناسب از این کلمات موجب افزایش شانس سایت ما برای سرچ شدن توسط کاربران می شود. بدین ترتیب کلمات کلیدی که رقبای به نسبت کمتری برای ما به همراه داشته باشند، شاخص بالاتری داشته و در نتیجه مناسب تر هستند.

برای تشخیص میزان و تعداد رقابت راه آسانی وجود دارد که در پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی به کار می رود. در موتور جست و جوی گوگل، کلمات و واژه های کوتاه یا طولانی مورد نظر را وارد می کنیم و با توجه به نتیجه ای که در صفحه نمایش داده می شود، می توان متوجه این مطلب شد که کدام واژه ها مناسب تر هستند.

هدف از پیدا کردن آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی، بالا بردن ارزش مطلب برای امتیاز گیری توسط گوگل است. در طی سال های گذشته تمرکز گوگل بر استفاده از مفاهیم کلمات می باشد. به این معنی که داشتن مفهوم مناسب و تکرار آن در محتوای مورد نظر، بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. ضمن یادگیری پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی، در نظر گرفتن فعالیت رقبا نیز مهم است.

چگونه کلمات کلیدی را پیدا کنیم

از بهترین کلمات کلیدی مربوط به حوزه فعالیتی خود لیستی تهیه کنید

تهیه لیستی از بهترین کلمات مربوط به حوزه فعالیت در پیدا کردن کلمات کلیدی نیز مورد توجه است. در این لیست باید تعداد زیادی از کلمات مد نظر را یادداشت کرد و آن ها را به تعداد کمتری رساند. برای این منظور می توان چک لیست تهیه شده را در فایل اکسل قرار داد و با ارزیابی کردن آن ها، بتوان کلمات مناسب را انتخاب کرد. اهمیت پیدا کردن کلمات کلیدی از آن جایی اهمیت دارد که بسیاری از شکست ها در زمینه ی تولید محتوای سئو، به دلیل رعایت نکردن این موضوع مهم است.

کلمات کلیدی دارای سه دسته ی شاخص هستند: کلمه کلیدی اطلاعاتی، محصول محور و نیاز محور. کلمه کلیدی اطلاعاتی به صورت پرسشی مطرح می شود. کلمه کلیدی محصول محور در خصوص محصول تولیدی سایت های مختلف شکل می گیرد. در کنار مقاله ی آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی، بد نیست نگاهی به مقاله ی چگونه سایت خود را سئو کنیم داشته باشیم.

در مورد کلمه کلیدی نیاز محور نیز می توان گفت که کلمه کلیدی مورد نظر در رابطه با نیاز ها و خواسته های کاربر در خصوص خدمات ارائه شونده توسط سایت های مختلف است. پیدا کردن کلمات کلیدی می تواند در درک بهتر و انتخاب این کلمات برای تولید محتوا کمک کننده باشد.

سعید هابطی

چند سالی میشه که در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ در حال فعالیت هستم. به موسیقی و فلسفه علاقه ی خاصی دارم و بیشتر زمان رو صرف مطالعه و نوازندگی می کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا