مقالات دیجیتال مارکتینگ

آشنایی صفر تا صد بازاریابی در اینستاگرام

بازاریابی در اینستاگرام: اینستاگرام از جمله شبکه‌های اجتماعی است که افراد با هر سنین و در هر موقعیتی در این شبکه محبوب مجازی عضو هستند و روزانه به طور متوسط بیش از چند ساعت را در پای لایک کردن تصاویر و ویدیوهای این شبکه اجتماعی می‌گذارنند.

اصول دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام نیز همانند سایر رسانه‌های مجازی حاکم است زیرا صاحبان مشاغل باهوش می‌دانند که بایستی از دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام با بیش از یک میلیارد کاربر در راستای توسعه کسب و کار خودشان استفاده کنند.

 

ویدیو پییشنهادی :آموزش بازاریابی دیجیتال
آموزش بازاریابی دیجیتال

 

کسانی که از این بازار گرم مجازی باز بمانند، بدون شک بایستی تبلیغات پر هزینه‌ای را متحمل شوند. بنابراین اگر در کسب‌وکار خود به دنبال سودآوری بالا در کم‌ترین زمان ممکن هستید، یادگیری اصول دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام بایستی مهم‌ترین و ابتدایی‌ترین قدم شما برای حضور در فضای مجازی باشد.در این مقاله به اصول دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام می‌پردازیم.

تبلیغات چرخشی اینستاگرام

تبلیغات چرخشی اینستاگرام به کاربران اجازه می‌دهد تا مجموعه‌ای از ویدئوها یا عکس‌ها را در قالب یک آلبوم در صفحه اینستاگرام خود قرار دهند. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد تا فضایی خلاقانه برای داستان‌نویسی و معرفی برند خود داشته باشید و همچنین شما می‌توانید با استفاده از این قابلیت چندین محصول را همزمان با یکدیگر معرفی کنید.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط فیسبوک بازده این روش بازاریابی آنلاین برای جذب مشتریان بالقوه نسبت به سایر روش‌ها مانند تبلیغات ویدئویی بسیار بیشتر است. در این روش بازاریابی آنلاین یادگیری روش‌های که بتواند آلبوم شما را مخاطبان مختلف جذاب و قابل توجه کند، بسیار مهم است.

فراموش نکنید که چنانچه محتوای شما برای مخاطبین آزار دهنده باشد، از طریق تکنیک‌های حذف تبلیغ همراه با هزینه و انرژی شما برای تبلیغ در اینستاگرام از بین خواهد رفت. پس بیراه نیست اگر بگوییم که در این روش بازاریابی آنلاین استفاده از داستانی جذاب و تاثیر گذار برای معرفی محصول خود دارای بیشترین اهمیت است.

بازاریابی آنلاین از طریق اینستاگرام

فراموش نکنید که شما برای استفاده از شیوه بازاریابی آنلاین مشابه با سایر روش‌های تبلیغ در اینستاگرام، باید حساب کاربری اینستاگرام تجاری خود را راه اندازی کنید. بنابراین اگر نوع کاربری حساب اینستاگرام خود را تاکنون تغییر نداده‌اید، به شما توصیه می‌کنیم که این کار را در اولویت قرار دهید.

برای تجاری‌سازی حساب اینستاگرام باید از طریق اینستاگرام به صفحه فیس‌بوک خود متصل شوید. سپس برای انتخاب تبلیغات آلبوم اینستاگرام خود به مدیریت تبلیغات فیس‌بوک مراجعه کنید.

شما با استفاده از این روش می‌توانید تا ۱۰ فایل را به صورت عکس یا ویدئو بارگذاری کنید. همچنین می‌توانید هر عکس را با استفاده از فیلترهای مختلف ویرایش کنید. همچنین می‌توانید در هر قسمت از آلبوم خود که قصد بارگذاری آن را دارید، افراد مختلف را تگ کنید. علاوه بر این موارد تمام لایک و کامنت‌هایی متعلق به تمام آلبوم شما خواهد بود. چنانچه بخواهید نیز می‌توانید در تبلیغات چرخشی اینستاگرام خود بولت‌های کوچک را قرار دهید تا به کاربران یادآوری کند که صفحات آلبوم بارگذاری شده شما را ورق بزنند.

ساخت کمپین در اینستاگرام

چنانچه شما قصد ارائه محصولات یا خدمات خود را به بهترین شکل داشته باشید، تبلیغات در اینستاگرام می‌تواند راه مناسبی برای افزایش فروش و جذب مشتریان باشد. برای این کار در وهله اول با توجه نیاز و درخواست نوع کسب و کار خود، باید کمپین مناسبی برای خود انتخاب کنید. برای ساخت کمپین در اینستاگرام باید مراحل ذیل را انجام دهید:

  1. صفحه اینستاگرام خود را به فیسبوک لینک کنید.
  2. یک کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام انتخاب کنید.
  3. نوع تبلیغات اینستاگرامی مورد نظر خود را نیز انتخاب کنید.

در این مرحله می‌توانید بازدید‌ها و نتایج کمپین تبلیغاتی خود در اینستاگرام را مشاهده و بررسی کنید.

به طور کلی شما می‌توانید از بین سه نوع کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام، یکی را انتخاب کنید. اما باید بدانید که هر کدام از سه نوع کمپین تبلیغاتی اینستاگرام دارای زیر مجموعه‌های متفاوتی هستند.

  • کمپین تبلیغاتی اینستاگرام Awareness

کمپین تبلیغاتی اینستاگرام Awareness، این نوع کمپین تبلیغاتی اینستاگرام را می‌توان مناسب کسب و کارهای دانست که به تازگی راه اندازی شده اند. با استفاده از کمپین تبلیغاتی می‌توانید نام برند را خود را افراد زیادی در اینستاگرام معرفی کنید. این نوع کمپین تبلیغاتی اینستاگرام خود دارای زیر مجموعه‌هایی است که باید با توجه به هدف و شیوه تبلیغاتی خود آن‌ها را انتخاب کنید. از جمله زیرمجموعه‌های این نوع کمپین تبلیغاتی اینستاگرام می‌توان به Brand awareness و Reach اشاره کرد.

  • کمپین تبلیغاتی اینستاگرام Consideration

کمپین تبلیغاتی اینستاگرام Consideration، استفاده از این نوع کمپین تبلیغاتی اینستاگرام را به کارآفرینانی توصیه می‌کنیم که مرحله برندسازی قبلا انجام داده‌اند و هدف آن‌ها از کمپین تبلیغاتی اینستاگرام فروش بیشتر است. از جمله زیرمجموعه‌های این نوع کمپین تبلیغاتی اینستاگرام می‌توان به Traffic، App installs، Engagement، Video views، و Lead generation: اشاره کرد.

  • کمپین تبلیغاتی اینستاگرام Conversion

کمپین تبلیغاتی اینستاگرام Conversion، این نوع کمپین تبلیغاتی اینستاگرام را می‌توان مناسب افرادی دانست که هدف آن‌ها از تبلیغات بازاریابی مجدد و افزایش مشتری است. این نوع کمپین تبلیغاتی کاربرانی اینستاگرام را هدف قرار می‌دهند که با برند شما آشنایی دارند یا اینکه به حوزه کسب و کار شما علاقمند هستند. در این نوع کمپین تبلیغاتی اینستاگرام نام محصول یا خدمات شما مانند یک بنر یا نوشته در سایت‌هایی که پارتنر گوگل یا فیس بوک نشان داده می‌شود.

برند سازی در اینستاگرام

می‌توان گفت که نحوه برندسازی از جمله مهم‌ترین دغدغه دنیا اینفلوئنسر مارکتینگ یا Influencer Marketing است. اما باید بدانیم که چرا برندسازی در اینستاگرام مهم است. در حال حاضر بیشتر افراد در سراسر جهان بیشتر زمان خود در روز را به دنیای مجازی و اینترنت اختصاص می‌دهند. از این میان بخش قابل توجهی از این زمان به شبکه اجتماعی نظیر اینستاگرام تعلق می‌گیرد. بنابراین توجه به برندسازی در اینستاگرام برای موفقیت شما در کسب و کار خود دارای اهمیت زیادی است.

در وهله اول برای برندسازی در اینستاگرام باید هدف و چشم‌انداز خود از تبلیغات را مشخص کنید. همچنین باید برنامه ایی مناسب برای هزینه‌های خود داشته باشید. همچنین باید مراحل لازم برای برندسازی محصولات خود نظیر تبلیغات مناسب نظیر ایجاد کمپین‌های تبلیغاتی، تولید محتوای کاربر پسند و… توجه داشته باشید.

برای دیده شدن برند شخصی یا کسب و کارتان نباید تبلیغات را فراموش کنید. دنبال‌کنندگان جدید برای هر کسب و کار انگیزه‌ای مناسب برای ادامه دادن مسیر خواهند بود. البته نباید فراموش کنید که هر تبلیغی برای معرفی برند شما مناسب نخواهند بود. پس باید برای تبلیغات برند خود به صورت هدفمند عمل کنید تا تبلیغات شما موازی با اهداف برند شما باشند.

تاثیر تولید محتوای در برندسازی اینستاگرام

یکی از موضوعات مهم در برندسازی اینستاگرام، تولید محتوای کاربر پسند است. شما باید کاربران برای بازدید از صفحه شخصی خود مشتاق کنید. بنابراین با تولید محتوای غنی و کاربردی بر اساس مخاطبین خود، می‌توانید به اهداف و چشم‌اندازهای خود نزدیک‌تر شوید. برای موفقیت برندینگ در اینستاگرام نباید ارتباط مثبت و تعامل پیوسته با دنبال کنندگان خود را فراموش کنید. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم تا به نظرات مثبت و منفی دنبال کنندگان خود توجه ویژه ایی داشته باشید تا بتوانید میزبان مخاطبان جدید باشید که برای آشنایی و کشف برند وارد صفحه اینستاگرام شما می‌شوند.

فراموش نکنید که در ابتدا راه ممکن است که برند یا محتوا صفحه اینستاگرام شما مطابق یا سلیقه مخاطبین نباشد و شما شاهد بازخورد منفی از کاربران باشید. اما باید بدانید که کلید موفقیت در برندسازی اینستاگرام صبر و البته یادگیری است. شما به مرور زمان یاد خواهید گرفت که چگونه با توجه به نیاز مخاطبین خود عمل کنید تا برند شما گسترش یابد.

پس انتقادپذیر بودن را به عنوان کلید موفقیت خود برای برندینگ در اینستاگرام در نظر بگیرید. همچنین به شما توصیه می‌کنیم از یک ادمین برای صفحه اینستاگرام تجاری خود استفاده کنید تا اقدامات شما برای برندسازی و تبلیغات با برنامه و منظم دنبال شود.

بازاریابی دیجیتال در اینستاگرام:

قبل از شروع کار بازاریابی در اینستاگرام و دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام بایستی بدانید که این پلتفرم آنلاین متناسب نوع کسب و کار شما است یا خیر. بسیاری از افراد با طراحی وب‌سایت‌های کاری در همان ابتدای توسعه مشاغل خود تمام تمرکز خود را بر روی افزایش ترافیک سایت معطوف کرده و از دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام و یا سایر شبکه‌های مجازی باز می‌مانند.

 

ویدئو پیشنهادی : بازاریابی محتوایی
بازاریابی محتوایی

 

البته با کسب مشاوره‌های بازاریابی از کارشناسان و دیجیتال مارکترها می‌توانید بدانید که هر کسب و کاری بایستی در اغلب شبکه‌های اجتماعی با بیش از صد میلیون کاربر عضویت داشته باشد و برند خود را به دید افراد برساند. اما برخی از کسب و کارها هستند که اینستاگرام برای تبلیغات و افزایش فروش بسیار موثر هستند و حتی می‌توانید از این شبکه پل مستقیمی به وب‌سایت فروش محصولات بزنید و این چنین کار فروش را آسان‌تر و موثرتر بسازید.

بازاریابی در اینستاگرام

 

بازاریابی در اینستاگرام دارای جزئیات ریزی است که افراد اغلب از آن بی اطلاع هستند. بازاریابی در اینستاگرام صرفا شامل باز کردن حساب کاربری و قراردهی عکس های باکیفیت از کار یا محصول فروشی نیست بلکه مارکتینگ در اینستاگرام نیز شیوه‌های خود را دارد که با رعایت این جزئیات کلیدی دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام خواهید توانست حضور خود را در این شبکه مجازی رایگان موثرتر سازید و در سودآوری مدام مجموعه خود کوشا باشید.

با عدم اعمال فیلترینگ اینستاگرام و حضور دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام در ایران، این شبکه اجتماعی از محبوبیت ویژه‌ای در بین افراد برخوردار است و بنابراین فرصت مغتنمی برای برندها و کسب و کارهای کوچک ایجاد شده است تا بتوانند بدون قبول هزینه‌های تبلیغاتی بالا حضور چشمگیری در بازار داشته باشند و بتوانند محصولات مورد نظر خود را به تمامی شهرهای ایران ارسال کنند و این چنین پیشرفت مجموعه خود را به دنبال داشته و باعث اشتغال زایی شوند. 

 

 

بازاریابی اینستاگرام و معرفی دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام:

بازاریابی در اینستاگرام دارای اصولی است که از بازاریابی دیجیتال تبعیت کرده و استراتژی‌های مختلفی برای نمایش برند در این فضا را به دنبال دارد. برای آشنایی با مهم‌ترین و کلیدی‌ترین روش‌های بازاریابی در اینستاگرام با ما همراه باشید.

ابتدایی‌ترین اصل دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام مبحث هدف‌گذاری است. بایستی در همان اول سهم بازار اینستاگرام را در کسب‌وکار خود مشخص سازید و حتی برای میزان صرف بودجه و وقت برای تبلیغات در این شبکه اجتماعی برنامه ریزی کنید. بدون وجود مسیر مشخص برای حضور در اینستاگرام و اتخاذ اصل دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام ممکن است ورود قدرتمندی داشته باشید که کاربران همواره برند شما را در میان گروه‌های خود به اشتراک بگذارند اما پس از گذشت مدت زمان اندکی در صورتی که جذابیت‌های بازاریابی را در نظر نگیرید و آن‌ها را در توسعه برندسازی اعمال نکنید، تمامی این مخاطبان در عرض چند دقیقه از دست خواهید داد و حتی ممکن است تبلیغات در اینستاگرام برای شما مفید واقع نگردد.

 

فروش در اینستاگرام:

قدم بعدی برای دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام بحث فروش محصولات است. بیشتر صاحبان مشاغل از کوچک بودن کسب‌وکار خود و عدم شناخت برندشان اطلاع دارند. اما نکته ظریف این است که برای برندسازی در همان قدم اول در این شبکه اجتماعی نباید تلاش کنید. بایستی هدف اول شما افزایش فروش محصولاتتان یا خدمت‌رسانی به افراد بیشتری باشد. برای این منظور باید به فکر تهیه تصاویر یا ویدیوهای باکیفیتی برای محصولات خود باشید و مدام در زمان‌بندی‌های مشخص به روز رسانی را انجام دهید.

 

 

به روز رسانی اینستاگرام:

در فاصله زمانی مشخص و با تغییر فصول بحث تنوع بندی را رعایت کنید و سعی کنید صفحه خود را به طور روزانه با تعداد کاربران مشخصی به اشتراک بگذارید. از استراتژی‌های تشویقی فروش در اینستاگرام غافل نمانید و سعی کنید افراد را با ارائه تخفیفاتی به خرید بیشتر تشویق کنید. از سوی دیگر روند مشابهی را در خدمت‌رسانی در پیش گیرید. اگر کسب‌وکارتان شامل ارائه خدمت به افراد است، بایستی رعایت امانت و دقت در خدمت را همواره مد نظر داشته باشید. کاربران امروزی بسیار افراد آگاهی هستند و مدام در حال به اشتراک‌گذاری نظرهایشان با افراد دیگر می‌باشند.آموزش بازاریابی محتوایی

 

بهتر است این را بدانید که برندسازی در شبکه‌های اجتماعی اتفاق نمی‌افتد. در حقیقت افراد برای ایجاد حس مثبت و نمایش آپدیت بودن در شبکه‌های اجتماعی همانند اینستاگرام عضو می‌شوند تا به مخاطب نشان دهند که همیشه در هر جایی با وی ارتباط دارند. بحث برندسازی برای کسب و کارهای کوچک بایستی در طی قبل از ورود به فضای مجازی اتفاق افتاده باشد و افراد با تبلیغات موثر و هدفمند حداقل تعداد بالایی از مشتریان وفادار را به خود جذب کرده باشند و سپس با دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام به تبادل اطلاعات با آن‌ها بپردازند، فروش انجام دهند و تازه‌ترین‌های خود را در معرض نمایش بیشتر قرار دهند.

ارتباطات در اینستاگرام:

برخی از کسب و کارها حالت خیریه و عام المنفعه دارند و بازاریابی اینستاگرام آنها مبتنی بر ایجاد تعاملات بیشتر با کاربران است تا بتوانند افراد بیشتری را در اهداف سازمانی خود سهیم کنند. هر چند رسانه‌های اجتماعی از قبیل توییتر برای بحث خبر رسانی مفید است و یا کانال‌های یوتیوب برای بحث آموزش‌های تصویری حرف اول را می‌زند، اما اینستاگرام نیز می‌تواند به نوبه خود در خبرسازی و آموزش بسیار موثر واقع شود. آپلود ویدیوهای کوتاه در این شبکه مجاز بوده که آن هم اثرگذاری خود را دارد و می‌تواند در دیده شدن افراد برای کاربران بسیار موثر باشد.

بازاریابی در اینستاگرام

تمامی کسب و کارها بایستی به این نکته توجه کنند که استراتژی بازاریابی غالب آن‌ها چیست و کدام یک از این سه ترفند دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام می‌تواند برای آن‌ها کارساز باشد. دریافت مشاوره‌ها از کارشناسان بازاریابی می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. با این حال در این که بازاریابی اینستاگرام برای افزایش فروش موثرترین بازاریابی است، هیچ شکی نیست و باید تمامی برندهای کوچک به این نکته توجه داشته باشند.

اصول تبلیغات در اینستاگرام و راهکارهای تبلیغی دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام:

با اعجاز تبلیغات  بازاریابی در اینستاگرام مطمئنا آشنایی دارید. امروزه در بین شبکه‌های اجتماعی تبلیغات در این شبکه به یکی از رسانه‌های پیشتاز تبدیل شده است که میلیون‌ها کاربر همه روزه در حال لایک کردن و پسندیدن عکس‌ها و کلیپ‌های کسب و کار افراد هستند و اینگونه سودهای میلیون دلاری برای صاحبان مشاغل به وجود می‌آوردند. اصول تبلیغات در اینستاگرام زیر مجموعه دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام است که دارای چارچوب‌هایی برای دیده شدن بهتر در این فضا می‌باشد. تبلیغات در اینستاگرام چارچوب‌های خاص خود را دارد که افراد بایستی از آن‌ها تبعیت کنند.

 

مقاله پییشنهادی :کپی رایتینگ چیست؟
کپی رایتینگ چیست؟

 

  • تبلیغات عکسی:

اولین و پربازدیدترین تبلیغات  در اینستاگرام شامل تبلیغات عکسی است. اینستاگرام محیطی کاملا خلاق و به روز است و بنابراین کیفیت در آن حرف اول را می‌زند. افراد بایستی بتوانند از جدیدترین نرم افزارهای ویرایش عکس برای بهتر جلوه دادن محصول یا خدمت خود استفاده کنند. البته تنها در بخش خاصی می‌توان اغراق کرد و در نتیجه بحث اعتماد و وفاداری مشتری باید در نظر گرفته شود. بایستی از اغراق در محصول ارائه شده جلوگیری شود و تنها در جهت زیباسازی عکس گرفته شده تلاش نمود.

  • تبلیغات ویدئویی:

تبلیغات ویدئویی  در اینستاگرام شرایط متفاوتی دارند. زیرا در محیط این فضای مجازی، ویدئوهایی با حداقل مدت زمان یک دقیقه و در قالب افقی(landscape) آپلود می‌شوند. بنابراین بایستی در ویدئو نهایت خلاقیت و اختصار جهت نمایش پیام به بیننده در نظر گرفته شود. در بحث آموزش‌های چند مرحله‌ای، تبلیغات ویدئویی می‌توانند گزینه بهتری باشند که جذب مخاطب را به دنبال داشته و وی را به دیدن سایر پست‌های اینستاگرامی تشویق خواهند نمود.

  • تبلیغات چرخشی:

تبلیغات اینستاگرامی دیگری که امروزه بسیار محبوب شده است، تبلیغات چرخشی در اینستاگرام می‌باشد. در این تبلیغات افراد از زوایای مختلف عکس‌های چندگانه‌ای در یک پست به اشتراک می‌گذارند که فرد با کشیدن انگشت رو عکس به عکس بعدی منتقل می‌شود. این تبلیغات دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام برای فروش محصول بسیار مناسب هستند زیرا محصولات مورد فروش در یک کسب‌وکار تنوع زیادی دارند و افزودن عکس‌های این محصولات باعث زیاد شدن تعداد پست‌های اینستاگرامی می‌شود که فرد را خسته می‌کند. از سوی دیگر می‌توان با قرار دادن تصاویر در زوایای مختلف عیب محصول را بهتر پوشاند و آن را به طور موثری به چشم مخاطب نمایش داد.

 

 

از اصول دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام فهم این نکته است که یک عکس ارزش هزار کلمه را دارد. اعمال نوشته روی عکس یا قراردهی تصویر برند در عکس در جای نامناسب باعث خواهد شد چشمان بیننده از تماشای پست‌های شما خود به خود خسته شود. این قانون نانوشته‌ای است که در اکثر افراد دیده می‌شود. بنابراین تصاویر موجود در تبلیغاتی ایستاگرامی بایستی به دور از نوشته و اشکال دید باشند. هر چقدر عکسی ساده‌تر، واضح‌تر و باکیفیت‌تر گرفته شود، به اشتراک‌گذاری صفحه و پست شما بالا خواهد بود.

بازاریابی در اینستاگرام

تولید محتوا در اینستاگرام و اصول دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام:

بهتر است آگاه باشید که تولید محتوای اینستاگرامی با محتواهای سئو شده در وب‌سایت‌های کسب و کار بسیار متفاوت است و افراد بایستی برای تولید محتوای اینستاگرامی و  بازاریابی در اینستاگرام آموزش‌های لازم را ببینند. بدون شک اولین محتوای ایجاد شده توسط کاربر همان عکسی است که پست می‌گردد و فرد مخاطب را به بازدید از حساب کاربری مشتاق می‌کند. برای ایجاد عکس‌های حرفه‌ای لازم که از چندین نرم افزار فتوشاپ استفاده کنید و حتی می‌توانید از ابزارهای طراحی آنلاین کمک بگیرید و از فنونی مانند نقاشی، تصویرگری و افزودن کمی خلاقیت، عکس‌های خود را متفاوت جلوه دهید.

 

مقاله پییشنهادی : اصول کاربردی تولید محتوا
اصول کاربردی تولید محتوا

 

به دلیل برخورداری اغلب گوشی‌های هوشمند از دوربین‌های باکیفیت دیگر نیازی به استفاده از دوربین‌های دیجیتالی نیست و تنها کافی است ذوق و هنر مخصوص به خود را در طراحی تصاویر به خرج دهید و عکس‌های منحصر بفردی از محصولات خود آماده کرده و به نمایش بگذارید. بهتر است بانک تصویر جامعی در مورد حرفه خود داشته باشید تا در حین به روزرسانی عکس‌های خود به آرشیوها مراجعه کنید و بتوانید ایده لازم برای طراحی عکس‌ها را فرا بگیرید. همواره به یاد داشته باشید که تقلید بسیار به ضررتان خواهد بود و حتی اگر محیط عکس‌هایتان ساده است، بهتر است که کاری منحصر بفرد به برند شما باشد و از کسب‌وکارهای دیگر الهام گرفته نشده باشد. اینگونه مخاطب به اصیل بودن شما پی‌خواهد برد. اندازه استاندارد عکس‌های برای بازاریابی اینستاگرامی ۱۰۸۰ پیکسل در ۱۰۸۰ پیکسل می‌باشد.آموزش سئو

 

هشتگ‌گذاری در متن عکس‌هایتان دومین کار حیاتی ممکن بازاریابی در اینستاگرام می‌باشد که بیزینس‌ها و حساب‌های کاربری مرتبط به شما را به صفحه شما پیوند می‌دهد و اینگونه می‌توانید از وضعیت رقیبان خود باخبر باشید و حتی بتوانید مخاطبان آن‌ها را نیز به خود جذب کنید و به تبادل اطلاعات با یکدیگر بپردازید. 

بازاریابی در اینستاگرام

کاربردهای اینستاگرام در دیجیتال مارکتینگ:

همانطور که ذکر گردید بازاریابی اینستاگرام  در دنیای امروزی جایگاه ویژه پیدا کرده است و اغلب برندهای بزرگ تنها برای حضور در کنار مخاطبان خود در این شبکه اجتماعی عضو می‌شوند تا همواره برند خود را برای مشتریان تداعی کنند. به دلیل تبلیغات رایگان دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام در این فضای پر مخاطب، کسب‌و کارهای کوچک بهترین فضای مجازی برای فروش را اینستاگرام معرفی می‌کنند و تنها با مدیریت صحیح پست‌ها و انجام به روزرسانی‌ها می‌توانند در جذب مخاطبان و افزایش فروش موفق باشند.

 

ویدیو پیشنهادی :آموزش گوگل آنالیتیکس
آموزش گوگل آنالیتیکس

 

اینستاگرام نیز یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است که ارتباط تنگاتنگی با سایر شبکه‌های اجتماعی دارد و حتی می‌تواند به عنوان کانال مارکتینگ جداگانه در جذب مشتری موفق عمل کند. به هر حال متناسب با نوع استراتژی بازاریابی و نوع هدف ایجاد کسب و کار بایستی از ابزارهای دیجیتالی و بازاریابی در اینستاگرام در راستای درست استفاده کرد. این ابزارها مکمل هم هستند و هزینه ایجاد و مدیریت آن‌ها ناچیز است. بنابراین توصیه می‌شود برای توسعه هر برندی اصول دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام آموخته شده و سهم بازار خاصی بدان تعلق داده شود. 

 

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا