برنامه نویسی و ITمدیریت

مهاجرت با ICDL – راهنمای جامع مهاجرت با آی سی دی ال

آیا می‌دانید مهاجرت با ICDL آسان‌تر می‌شود؟ شاید تعجب کرده باشید، اما باید بگوییم که این موضوع حقیقت دارد! زیرا در دنیای پیشرفته امروزی فناوری اطلاعات حرف اول را می‌زند. به همین علت یکی از مهم‌ترین مدارک بین المللی ای سی دی ال برای مهاجرت است. اگر می‌خواهید با بهترین مدرک بین المللی برای مهاجرت و نحوه‌ی دریافت آن آشنا شوید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

مدرک بین المللی icdl چیست و آیا برای مهاجرت مهم است؟

مدرک icdl نوعی گواهینامه بین‌المللی است که برای هفت مهارت پایه و اصلی کامپیوتر و اینترنت ارائه می‌شود. در واقع این مدرک نشان‌دهنده‌ی سطح مهارت‌های هفت‌گانه‌ی کامپیوتری شماست؛ به همین علت مهاجرت با ICDL آسان‌تر می‌شود. زیرا وجود مدرک icdl فنی حرفه‌ای نشان‌دهنده تسلط شما به موارد زیر است:

مرجع کامل و جامع آموزش تخصصی ICDL

 

 1. آشنایی با مبانی کامپیوتر (سخت‌افزار و نرم‌افزار) و اصول اولیه و پایه‌ی کامپیوتر.
 2. آشنایی با نحوه‌ی جستجو در اینترنت، ارسال پست الکترونیک (ایمیل) و استفاده از امکانات مختلف اینترنت.
 3. تسلط بر قابلیت‌های مختلف سیستم عامل ویندوز و نحوه‌ی مدیریت فایل‌ها و پوشه‌ها.
 4. تسلط بر تمامی بخش‌های نرم‌افزار Word برای نوشتن هرگونه متن عملی و اداری.
 5. آشنایی کامل با نحوه‌ی ایجاد و مدیریت جداول، فرمول‌نویسی‌ها و نمودارها در نرم‌افزار Excel.
 6. مهارت کار با نرم‌افزار PowerPoint و ساخت اسلایدهای حرفه‌ای برای ارائه‌های رسمی و علمی.
 7. تسلط کافی بر نرم‌افزار اکسس برای ایجاد پایگاه داده و ذخیره اطلاعات.

داشتن مدرک ICDL فنی و حرفه‌ای چه مزایایی دارد؟

داشتن مدرک ICDL مزایای متعددی برای شما به همراه دارد، از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش مهارت‌های کاربردی: با شرکت در دوره icdl، هفت مهارت کاربردی یاد می‌گیرید که در کارهای روزمره از آنها استفاده زیادی می‌شود.
 • ارتقاء رزومه شغلی: وجود مدرک معتبر icdl در رزومه کاری شما، نشان‌دهنده و تضمین‌کننده مهارت‌های شما است. به همین علت می‌تواند اعتبار رزومه شما را ارتقاء دهد.
 • امکان مهاجرت کاری: داشتن مدرک ای سی دی ال می‌تواند روند مهاجرت کاری شما را تسهیل بخشد. به همین علت مهاجرت با ICDL راحت‌تر خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه: منابع ICDL – معرفی بهترین منابع آی سی دی ال برای دریافت مدرک و استخدامی

آیا مهاجرت با ICDL امکان‌پذیر است؟

مدرک ICDL گواهینامه‌ای برای اثبات مهارت شما در کار با کامپیوتر است. این مدرک که بر اساس استانداردهای بین‌المللی صادر می‌شود، در بیش از 150 کشور دنیا اعتبار دارد. به همین علت می‌تواند در تسریع فرایند استخدام و افزایش شانس شما برای یافتن شغل مناسب بسیار مؤثر باشد.

نکته‌ی قابل توجه این است که هیچ تفاوتی بین ارزش مدرک ICDL حضوری و آنلاین وجود ندارد. بنابراین شما می‌توانید بدون هیچ محدودیتی در بهترین و معتبرترین دوره‌ها شرکت کرده و مدرک آن را دریافت کنید. زیرا شما برای دریافت بهترین مدرک بین المللی برای مهاجرت باید مهارت‌های هفت‌گانه را در آموزشگاه icdl یاد بگیرید. سپس با داشتن مدرک ICDL، مهارت‌های کامپیوتری شما به طور رسمی و بین‌المللی تایید می‌شود که این موضوع می‌تواند گامی بزرگ در مسیر موفقیت شغلی شما باشد و مهاجرت با ICDL را ممکن سازد.

برای مهاجرت با ICDL، برای چه کشورهایی می‌توان اقدام کرد؟

در حال حاضر اصلی‌ترین سوالی که ذهن شما را به خود مشغول کرده این است که با مدرک icdl کجا میتوان کار کرد؟ و برای مهاجرت به کدام کشور می‌توان اقدام کرد؟ گفتنی است که مدرک مهارت‌های هفت‌گانه تقریباً در تمامی کشورهای دنیا از اعتبار زیادی برخوردار است.

دوره آموزش جامع ای سی دی ال از مبتدی تا پیشرفته

 

همچنین باید بگوییم که سازمان فنی و حرفه‌ای ایران، نماینده‌ی رسمی صدور این مدرک در کشور ما است. به همین علت گواهینامه‌های صادر شده توسط این سازمان، مورد تایید سازمان جهانی کار (ILO) قرار دارد. بنابراین، با داشتن مدرک ICDL فنی و حرفه‌ای، می‌توانید با خیال راحت‌تری به کار یا تحصیل در خارج از کشور فکر کنید. با این حال در ادامه کشورهایی که مهاجرت با ICDL به آنها آسان‌تر است را معرفی کرده‌ایم. این کشورها‌ عبارت‌اند از:

 • آلمان: در آلمان، مدرک ICDL به عنوان مدرکی معتبر برای اثبات مهارت‌های کامپیوتری در نظر گرفته می‌شود و می‌تواند در پیدا کردن شغل در این کشور به شما کمک کند.
 • انگلستان: برای کار در بسیاری از سازمان‌ها و ادارات دولتی در انگلستان نیز وجود این مدرک مهم و الزامی است.
 • امارات متحده عربی: در امارات، مدرک ICDL برای افراد جویای کار در مشاغل اداری و خدماتی اهمیت فراوانی دارد.
 • کانادا: این مدرک می‌تواند در کانادا به عنوان مدرکی مکمل در کنار مدارک تحصیلی و تجربیات شغلی شما برای مهاجرت با ICDL به این کشور ارائه شود.
 • استرالیا: در استرالیا نیز مدرک ICDL به عنوان مدرکی معتبر برای اثبات مهارت‌های کامپیوتری در نظر گرفته می‌شود و می‌تواند در پیدا کردن شغل در این کشور به شما کمک کند.

چطور مدرک icdl بین المللی دریافت کنیم؟

در ابتدا باید دوره‌ای معتبر را شرکت کنید تا به تمامی مهارت‌های آن مسلط شوید. سپس برای ثبت نام آزمون بین المللی icdl اقدام کنید که برای این کار دو راه خواهید داشت. در حالت اول اگر مدرک شما از سازمان فنی حرفه‌ای باشد می‌توانید پس از دریافت آن مراحل ترجمه مدرک را طی کرده و از آن در خارج از کشور هم استفاده کنید. راه دیگر این است که در آزمون بین المللی و جهانی آن شرکت کنید، دقیقاً همان کاری که کارجویان در سایر نقاط جهان انجام می‌دهند و در آزمون های بنیاد icdl شرکت می‌کنند.

چطور مدرک icdl بین المللی دریافت کنیم؟

نکاتی در مورد اعتبار مدرک ICDL فنی و حرفه‌ای

همان‌طور که می‌دانید در زمان مهاجرت برای تکمیل مدارک دریافت مدرك icdl لازم است. به این نکته توجه کنید که مدرک فوق باید شرایط خاصی داشته باشد تا مورد قبول کشورهای دیگر واقع شود. از جمله مهم‌ترین این شرایط می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. تاریخ صدور مدرک: به طور کلی، اعتبار مدرک ICDL فنی و حرفه‌ای ۵ سال است. پس از گذشت این مدت، برای اثبات مهارت‌های خود می‌توانید مجدداً در آزمون‌های ICDL شرکت کرده و مدرک جدیدی برای مهاجرت با ICDL دریافت کنید.
 2. نوع مدرک: مدرک ICDL فنی و حرفه‌ای در دو نوع استاندارد و پیشرفته ارائه می‌شود. مدرک استاندارد برای اثبات مهارت‌های اولیه کامپیوتری کافی است. اما اگر به دنبال شغلی تخصصی‌تر در حوزه‌ی IT هستید، می‌توانید مدرک پیشرفته را نیز دریافت کنید.
 3. اعتبار مدرک در ایران: مدرک ICDL فنی و حرفه‌ای در ایران نیز توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای صادر می‌شود و در بسیاری از سازمان‌ها و ادارات دولتی و غیردولتی مورد پذیرش است. به همین علت شما می‌توانید مطمئن شوید که مدرک فنی و حرفه‌ای برای مهاجرت نیز اعتبار زیادی دارد.

نکاتی در مورد اعتبار مدرک ICDL فنی و حرفه‌ای

سخن پایانی

در دنیای امروز، تسلط بر مهارت‌های کامپیوتری برای هر فردی که به دنبال شغل مناسب یا مهاجرت است، ضرورت دارد. مدرک ICDL به عنوان گواهینامه‌ای بین‌المللی، نشان‌دهنده‌ی تسلط شما بر هفت مهارت پایه و اصلی کامپیوتر و اینترنت است. این مدرک در بیش از 150 کشور دنیا اعتبار دارد و می‌تواند به شما در افزایش شانس استخدام، ارتقای رزومه شغلی و مهاجرت با ICDL کمک کند.

مرجع کامل آموزش اکسل از مبتدی تا پیشرفته

 

همان‌طور که گفتیم برای دریافت مدرک ICDL می‌توانید در دوره‌های معتبر حضوری یا آنلاین شرکت کنید و پس از قبولی در آزمون، مدرک خود را دریافت کنید. چنانچه سوالی در این زمینه دارید، می‌توانید در قسمت نظرات با ما مطرح کنید.

پیشنهاد مطالعه: مدرک Icdl برای چه کسانی مناسب است؟ ای سی دی ال به عنوان کلید استخدام

شرکت در دوره icdl راهی مطمئن برای مهاجرت با ICDL!

برای دریافت مدرک icdl، باید در دوره‌ای معتبر شرکت کنید. آموزشگاه‌های بسیاری وجود دارند که این دوره را به‌صورت حضوری برگزار می‌کنند، اما ممکن است کیفیت لازم را نداشته باشند. اگر شما به دلیل محدودیت جغرافیایی امکان شرکت در دوره‌های معتبر حضوری را ندارید، اصلاً نگران نباشید. چون آموزش‌های اینترنتی این محدودیت را از بین برده‌اند.

مکتب خونه، یکی از معتبرترین دوره‌های آموزش icdl را به‌صورت کاملاً آنلاین برگزار می‌کند. به همین علت شما می‌توانید از هر جای ایران که هستید در این دوره شرکت کنید تا مهارت‌های هفت‌گانه را به‌صورت تئوری و عملی یاد بگیرید. در نهایت با مدرکی که دریافت می‌کنید می‌توانید برای مهاجرت با ICDL اقدامات لازم را انجام دهید.

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و هم اکنون به عنوان عضو تیم سئو و مدیر تیم نویسنده‌های مکتب خونه در این مجموعه فعالیت می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا