برنامه نویسی و ITپایتون

معرفی بهترین منابع آموزش پایتون در سال 2023

امروزه انتخاب بهترین منابع آموزش پایتون از میان صدها و حتی هزارها دوره آموزش پایتون، کتاب‌های آموزش پایتون و غیره به‌شدت سخت شده است. شما وقتی شروع به یادگیری کد نویسی می‌کنید، نمی‌خواهید زمان خود را در دوره‌های آموزشی اشتباه و پلتفرم‌های یادگیری به‌دردنخور تلف کنید. انتخاب بهترین منبع آموزش پایتون یا بهترین دوره آموزش آنلاین پایتون می‌تواند در زمان شما صرفه‌جویی کند. همچنین وقتی بدانید که بهترین منابع برای استفاده از به صورت رایگان نیز وجود دارد، در پول خود صرفه‌جویی خواهید کرد.

در این مطلب از مجله مکتوب ما قصد داریم بهترین منابع آموزش پایتون را در قالب دوره‌های آموزشی آنلاین پایتون و همچنین کتاب‌های آموزش پایتون معرفی کنیم. شایان‌ذکر است دوره‌ها و کتاب‌های معرفی‌شده در این مطلب به غیر از دوره‌های آموزش مکتب خونه تماماً از منابع و رفرنس‌های خارجی معتبر هستند.

چرا باید پایتون را در سال 2023 یاد بگیرید؟

قبل از اینکه به سراغ معرفی بهترین منابع آموزش پایتون برای شروع یادگیری برویم، اجازه دهید چند مزیت مهم زبان برنامه نویسی پایتون را نسبت به سایر زبان‌های برنامه‌نویسی در نظر بگیریم. اگر قصد دارید برنامه‌نویسی را یاد بگیرید تا یک توسعه‌دهنده وب شوید، پایتون یکی از محبوب‌ترین و قدرتمندترین زبان‌های برنامه‌نویسی برای یادگیری است.

درواقع، پایتون یکی از بهترین زبان‌ها برای یادگیری برای توسعه وب، یادگیری ماشین، بازی‌سازی، ساخت اپلیکیشن، هک و امنیت و… است. این زبان چندمنظوره است و یادگیری آن برای مبتدیان نسبتاً آسان است. نحو آن بسیار شبیه به انگلیسی است، بنابراین یادگیری آن مخصوص با بهترین منابع آموزش پایتون که قرار است معرفی کنیم آسان‌تر است.

دلایل یادگیری پایتون

همچنین پایتون یکی از محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی در سراسر جهان است. منابع یادگیری زیادی وجود دارد و بازار کار آن نیز بسیار سودآور و رو به رشد است. درواقع، با توجه به حجم جستجو در گوگل، پایتون زبان شماره 1 در سال 2023 بوده و محبوبیت آن به‌سرعت در حال افزایش است. روند مثبت به این معنی است که هزاران منابع آموزش پایتون عالی را به‌صورت آنلاین پیدا خواهید کرد. همچنین وقتی با پایتون به مشکل خوردید، یک جامعه جهانی بزرگ وجود دارد که می‌توانید به آن مراجعه کنید. هر سؤالی که امکان دارد داشته باشید قبلاً به‌صورت آنلاین مطرح شده و پاسخ‌داده‌شده است.

کاربردهای زبان برنامه‌ نویسی پایتون

زبان برنامه‌نویسی پایتون یکی از پرکاربردترین زبان‌های برنامه‌نویسی است و در صنایع و فن‌آوری‌های روز دنیا از آن به‌وفور استفاده‌شده است. ازجمله مهم‌ترین کاربردهای زبان پایتون می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • توسعه وب
 • علم داده
 • بازی‌سازی
 • ساخت اپلکیکیشن
 • هک و امنیت
 • هوش مصنوعی و یادگیری ماشین
 • اینترنت اشیاء
 • پردازش متن و تصویر
 • و غیره

کاربرهای گسترده و فراوان زبان پایتون ما را مستلزم می‌کند که به دنبال بهترین منابع آموزش پایتون بگردیم و هر جور که شده این زبان پرکاربرد را یاد بگیریم.

https://maktabkhooneh.org/learn/python/

چگونه یادگیری پایتون را شروع کنیم؟

اکنون‌که به اهمیت پایتون تا حدود زیادی پی بردیم، بنابراین چگونه می‌توانیم یادگیری پایتون به‌صورت آنلاین شروع کنیم؟ خوشبختانه، این روزها مجبور نیستید سال‌ها را در دانشگاه و آموزشگاه‌های مختلف دوره بگذرانید و هزینه‌های زیادی را صرف کنید. بهترین مکان برای یادگیری پایتون کامپیوتر و گوشی شما است. شما کافی است که در زیر یکی از بهترین منابع آموزش پایتون به‌صورت آنلاین یا آفلاین را انتخاب کرده و با جدیت آن را دنبال کنید. همراه دیدن این آموزش‌ها پیشرفت خود را ردیابی کنید، پروژه‌های پایتون مختلفی بسازید و با آن‌ها یک نمونه کار به‌صورت گام‌به‌گام ایجاد کنید تا با این منابع آموزش پایتون، به یک برنامه‌نویس ماهر در پایتون تبدیل شوید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی شروع پایتون مطلب ما را در رابطه با نحوه یادگیری پایتون از صفر، بخوانید.

چگونه یادگیری پایتون را شروع کنیم

اگر شما هیچ پیش‌زمینه‌ای از پایتون ندارید، بهتر است ابتدا از طریق منابع آموزش پایتون برای مبتدی‌ها شروع کنید و سپس به دنبال دوره‌های حرفه‌ای بروید. بهترین روش یادگیری پایتون این است که شما حداقل دو منبع باکیفیت را انتخاب کنید و آن‌ها را بگذرانید. منابعی که در ادامه معرفی خواهند شد، از بهترین منابع آموزش پایتون به‌حساب می‌آیند و طبق بازخورد دانشجوها به‌عنوان بهترین منابع پایتون معرفی‌شده‌اند.

ویدیوی پیشنهادی: آموزش مقدماتی پایتون با جادی

بهترین منابع برای یادگیری پایتون در سال 2023

در زیر فهرستی از بهترین منابع آموزش پایتون آورده شده است که می‌توانید از آن‌ها به بهترین شکل ممکن برای تبدیل‌شدن به یک متخصص درجه‌یک پایتون استفاده کنید. ما هرکدام از این منابع آموزش پایتون را به‌صورت مختصر موردنقد و بررسی قرار می‌دهیم تا شمارا در انتخاب بهترین منابع یادگیری پایتون راهنمایی کنیم.

آموزش پایتون (Python.org)

Python.org مستند رسمی پایتون است. این مستند یکی از بهترین منابع آموزش پایتون است که شمارا با بسیاری از مفاهیم و ویژگی‌های اساسی پایتون آشنا می‌کند و به شما ایده خوبی از سبک و طعم زبان می‌دهد. همه تمرین‌ها را می‌توان در مفسر پایتون اجرا کرد و می‌توانیدمحتوای آن را به‌صورت آفلاین نیز بخوانید. پس‌ازاین راهنما، درک اولیه خوبی از خواندن و نوشتن برنامه‌های پایتون خواهید داشت؛ بنابراین، این دوره آموزش پایتون یک منبع پایه یادگیری پایتون به‌حساب می‌آید و شمارا به‌صورت اصولی و گام‌به‌گام با پایتون آشنا می‌کند.

یادگیری پایتون 2 (Codecademy)

Codecademy یکی از بهترین منابع آموزش پایتون 2 و به‌صورت کلی برای یادگیری پایتون و کد نویسی است. با Codecademy می‌توانید مجموعه‌ای از دوره‌های پایتون را پیدا کنید. این منابع آموزش پایتون در این وب‌سایت برای مبتدیان کاملاً عالی هستند و می‌توانید بلافاصله شروع به یادگیری کنید. همچنین همه‌چیز در مرورگر شما اجرا می‌شود، بنابراین نیازی به نصب نرم‌افزاری روی رایانه خود ندارید.

تنها نقطه‌ضعف Codecademy این است که این دوره به شما Python 2 می‌آموزد. نسخه جدیدتر Python 3 به‌عنوان یک دوره پولی در آن موجود است؛ اما این را بدانید: پایتون 2 هنوز به‌طور گسترده استفاده می‌شود. اگر به دنبال یک مرجع کامل آموزش پایتون 2 می‌گردید، بدون شک این دوره یکی از بهترین منابع آموزش پایتون 2 به‌حساب می‌آید.

پیشنهاد مطالعه: مسیر هکر شدن با پایتون + نمونه کد پایتون برای هک

مقدمه‌ای بر علوم کامپیوتر (Udacity)

مقدمه‌ای علوم کامپیوتر در Udacity یکی دیگر از بهترین منابع آموزش پایتون به‌صورت آنلاین است. شما با این منبع پایتون یاد خواهید گرفت که چگونه مسائل را مانند یک برنامه‌نویس از طریق طیف گسترده‌ای از تمرینات عملی حل کنید. این دوره همچنین به شما می‌آموزد که چگونه کامپیوترها کار می‌کنند و چگونه می‌توانید برنامه‌های بهتری در آینده بنویسید. وقتی این اصول علوم کامپیوتر را درک کردید، می‌توانید کد نویسی را سریع‌تر یاد بگیرید.

در این منبع آموزش پایتون، مدرس کار کاملی را در توضیح هر موضوع به‌وضوح انجام می‌دهد. در هیچ نقطه‌ای احساس تنهایی نخواهید کرد. بعد از هر فیلم آموزشی ویدیویی پایتون در این دوره، شما این شانس رادارید که ازآنچه یاد گرفته‌اید استفاده کنید و آن را برای حل یک مسئله عملی با پایتون به کار ببرید. با پیشرفت دوره، شما یک موتور جستجوی کوچک به‌صورت گام‌به‌گام خود را خواهید ساخت. به‌عنوان یکی دیگر از بهترین منابع آموزش پایتون، استفاده از این دوره نیز توصیه می‌شود.

مسیر پایتون (Team Treehouse)

Team Treehouse یک مسیر و نقشه راه کامل پایتون را برای هرکسی که علاقه‌مند به یادگیری پایتون است ارائه می‌دهد. در این منبع آموزش پایتون، با کمک یک مربی که درواقع چند کتابخانه محبوب پایتون ایجاد کرده است، نحوه کار پایتون، نحوه نوشتن کد خوب با آن و نحوه کار با پایگاه داده را خواهید آموخت. مزیت این دوره به‌وضوح محتوای باکیفیت بالا همراه با سخنرانی‌های ویدیویی و تمرین‌های کدگذاری تعاملی است و از این لحاظ یکی از بهترین منابع آموزش پایتون به‌حساب می‌آید.

بهترین منابع آموزش پایتون

علاوه بر این، شما می‌توانید مطمئن باشید که برای سؤالات و مشکلات خود در مسیر یادگیری پایتون در انجمن‌های مرتبط با این دوره راهنمایی پیدا خواهید کرد. این دوره مانند یک کیت شروع همه‌کاره پایتون برای همه‌کسانی است که علاقه‌مند به یادگیری یکی از قدرتمندترین و همه‌کاره‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی این روزها هستند. اگر فقط به دنبال یک دوره آنلاین پایتون هستید، ممکن است این دوره بهترین منابع آموزش پایتون برای شما باشد.

پایتون یک‌ماهه یا One Month Python

One Month Python یک مقدمه 30 روزه برای کد نویسی با پایتون و یکی از بهترین منابع آموزش پایتون برای مبتدیان است. شما با این دوره پایتون فقط در 30 روز مهارت‌های یک توسعه‌دهنده پایتون سطح متوسط ​​را به دست خواهید آورد. شما به معنای واقعی کلمه از یک تازه‌کار به توانایی مدیریت و ساخت پروژه‌های پایتون خواهید رسید.

شما با این دوره در طول 30 روز آموزش پایتون، حدود 50 درصد از وقت خود را با ویدیوهای آنلاین و 50 درصد دیگر را با «همکلاسی‌های» خود از طریق کانال Slack سپری می‌کنید. درمجموع، اگر به دنبال یک بوت کمپ همه‌کاره پایتون برای مبتدیان هستید، یک ماه پایتون را بررسی کنید.

مبانی برنامه‌ نویسی پایتون (Udacity)

مبانی برنامه نویسی پایتون ‌یک دوره دیگر از Udacity بوده که برای مبتدیان برنامه‌نویسی یکی دیگر از بهترین منابع آموزش پایتون است. این دوره شمارا با برنامه‌نویسی‌اشی گرا آشنا می‌کند و در هر درسی که می‌گذرانید با انجام پروژه‌های کوچک اصول برنامه‌نویسی پایتون را یاد خواهید گرفت. این دوره به‌جای جهش‌های بزرگ در طول مسیر با گام‌های کوچک پیش می‌رود. شما با این منبع آموزش پایتون هم‌زمان یاد خواهید گرفت و تمرین خواهید کرد و می‌توانید سرعت خود را متناسب با مهارت‌ها و برنامه خودتنظیم کنید.

30 روز پایتون (Udemy) یکی از بهترین منابع آموزش پایتون برای مبتدیان

30 Days of Python یکی دیگر از بهترین منابع آموزش پایتون برای مبتدیان مطلق است. برای گذراندن دوره به‌هیچ‌عنوان نیازی به تجربه برنامه‌نویسی ندارید و شما با خیال راحت به یادگیری پایتون خواهید پرداخت. جاستین، مدرس دوره، در طول دوره به‌خوبی مراقب یادگیری شما خواهد بود. شما همیشه او را در کنار خودخواهید داشت و پایتون را به‌صورت گام‌به‌گام همراه با تمرین‌های عملی یاد خواهید گرفت.

از طریق بیش از 9 ساعت سخنرانی ویدیویی، یاد خواهید گرفت که چگونه داده‌ها را از تقریباً هر وب سایتی به‌صورت آنلاین کروال کنید، چگونه برنامه‌های پایتون خود را بسازید و چگونه با پایتون روی پروژه‌های پیشرفته‌تر مانند ساختن برنامه‌های وب از ابتدا با پایتون کار کنید. به‌صورت کلی برای افراد مبتدی این دوره یکی از بهترین منابع آموزش پایتون است.

پیشنهاد مطالعه: یادگیری هوش مصنوعی با پایتون + مزایا، نقشه راه و معرفی بهترین منابع

آموزش پایتون 3 (SoloLearn)

SoloLearn یکی از منابع آموزش پایتون است و آموزش گام‌به‌گام پایتون را ارائه می‌دهد که می‌توانید از آن برای یادگیری پایتون متناسب با سرعت خود استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در این دوره ثبت‌نام کرده و می‌توانید بلافاصله شروع به یادگیری کنید. در این دوره پایتون هر درس دارای یک مسابقه عملی است و آن‌ها شمارا تشویق می‌کنند که آنچه قبلاً آموخته‌اید را به‌صورت عملی پیاده‌سازی کنید. این دوره یکی از ساده‌ترین و ساختاریافته‌ترین منابع آموز پایتون است که می‌توانید از آن استفاده کنید.

کتاب آموزش پایتون Python Crash

قطعاً می‌توانیم بگویم که Python Crash Course یک کتاب عالی برای برنامه‌نویسی برای تازه‌کارهای مطلق در پایتون است. این کتاب پایتون هم‌اکنون به‌عنوان یکی از بهترین کتاب‌های آموزش پایتون از آن یاد می‌شود و به یک منبع عالی برای یادگیری پایتون تبدیل‌شده است. با کتاب Python Crash Course، در قسمت اول کتاب با سینتکس و ویژگی‌های پایتون آشنا خواهید شد. پس‌ازآن، بخش دوم به شما امکان می‌دهد مهارت‌های خود را با سه پروژه مختلف در دنیای واقعی آزمایش کنید. اگر به کتاب و کتاب‌خوانی علاقه‌مند هستید و حوصله ویدیوهای آموزشی را ندارید، قطعاً این کتاب یکی از بهترین منابع آموزش پایتون برای شما خواهد بود.

دانلود کتاب Python Crash Course

با پایتون اختراع کنید یا Invent with Python

Invent with Python نیز یک کتاب آموزش پایتون است. این کتاب آموزش پایتون یادگیری آنلاین پایتون را برای همه آسان می‌کند و در چهار جلد یا بهتر است بگوییم در چهار نسخه ارائه‌شده است. هر یک از آن‌ها یک منطقه تمرکز خاص برای استفاده از پایتون برای حل مشکلات و نوشتن برنامه‌ها دارند. تا زمانی که آموزش‌ها را تمام کنید، می‌توانید از پایتون برای پروژه‌های خود بهره ببرید.

با این منبع آموزش پایتون می‌توانید یاد بگیرید که چگونه وظایف را در کامپیوتر خود خودکارکنید، چگونه بازی‌های ویدیویی خود را توسعه دهید، یا چگونه پیام‌ها را رمزگذاری کرده و رمزها را هک کنید. این کتاب نیز در رده کتاب‌های پایتون یکی از بهترین منابع آموزش پایتون است.

دانلود Invent with Python

LearnPython.org

وب‌سایت LearnPython.org آموزش تعاملی و مقدمه‌ای عالی از پایتون برای مبتدیان ارائه می‌دهد. هدف اصلی این برنامه برای هرکسی است که علاقه‌مند به یادگیری پایتون برای علم داده و تجزیه‌وتحلیل داده است و در این زمینه یکی از بهترین منابع آموزش پایتون به‌حساب می‌آید.

شما چه یک برنامه‌نویس باتجربه باشید و چه فردی تازه‌کار که نویسی را شروع کرده‌اید، این آموزش‌ها به شما کمک می‌کند تا تجزیه‌وتحلیل داده‌ها را با استفاده از پایتون را یاد بگیرید. این منبع آموزش پایتون با اصول اولیه شروع کرده و شمارا با سینتکس و سایر موارد فنی آشنا می‌کند. پس‌ازآن، شمارا برای آموزش‌های پیشرفته‌تر آماده خواهید بود.

کلاس پایتون گوگل

بله درست متوجه شدید، شما همچنین می‌توانید پایتون را به‌صورت آنلاین با گوگل یاد بگیرید! ازآنجایی‌که خود گوگل از کدهای زیادی که با پایتون نوشته‌شده است، پشتیبانی می‌کند، از آموزش پایتون و انجمن آن پشتیبانی کرده و به من و شما کمک می‌کند تا این زبان را یاد بگیریم. این کلاس نیز یکی از بهترین منابع آموزش پایتون به شمار می‌رود.

کلاس پایتون گوگل

این کلاس پایتون گوگل رایگان برای کسانی است که مایل به یادگیری آنلاین پایتون هستند و کمی تجربه برنامه‌نویسی دارند. این کلاس آموزش پایتون شامل ویدئوهای سخنرانی و مطالب نوشته‌شده و همچنین تمرین‌های کد نویسی فراوان برای تمرین کد نویسی پایتون است. شما با این دوره پایتون با راه‌اندازی پایتون و نصب آن بر روی کامپیوتر خود شروع خواهید کرد. سپس، با پایتون آشنا می‌شوید و به مطالب چالش‌برانگیزترمی‌روید. این کلاس به‌صورت یک دوره فشرده 2 روزه طراحی‌شده است، پس‌ازآن شما درک اولیه خوبی از پایتون و نحوه استفاده از آن برای پروژه‌های خودخواهید داشت. این دوره شاید بهترین منبع آموزش پایتون ازنظر وضوح، ساختار و تنوع محتوا باشد.

Python The Hard Way (LPTHW) یا پایتون از راه سخت

Learn Python The Hard Way یا به‌اصطلاح پایتون از راه سخت یک منبع قوی برای شروع یادگیری پایتون است. این دوره به‌عنوان مقدمه‌ای برای برنامه‌نویسی به‌طورکلی عمل کرده و از تکنیکی به نام دستورالعمل استفاده می‌کند که برای ایجاد یک مهارت از طریق تکرار طراحی‌شده است.

نگران اسم آن نباشید، سخت نیست! درواقع، این روش برای مبتدیان می‌تواند عالی باشد، زیرا اطمینان حاصل می‌کند که می‌توانید قبل از شروع به موضوعات پیچیده‌تر، مهارت‌های خود را به‌آرامی تقویت کنید. این منبع یک کتاب آموزش پایتون است که از راهی متفاوت پایتون را به شما آموزش می‌دهد و یکی از متفاوت‌ترین و بهترین منابع آموزش پایتون است.

آموزش پایتون (After Hours Programming)

اگر شما در پایتون کاملاً مبتدی بوده و به دنبال بهترین منبع آموزش پایتون هستید، After Hours Programming به شما کمک می‌کند تا به بهترین شیوه یادگیری پایتون را در پیش بگیرید. این منبع آموزش پایتون دارای تمام اجزای اصلی و فنی بوده که به‌وضوح برای مبتدیان توضیح داده‌شده است.

در این دوره شما با یادگیری در مورد متغیرها کار را شروع می‌کنید و بعداً در طول این آموزش‌های ساده پایتون به دنبال یادگیری توابع پایتون، لیست‌های پایتون و کلاس‌های پایتون می‌روید. درنهایت، می‌توانید مهارت‌های خود را با سوالات پایتون استاندارد در انتها آزمایش کنید. این منبع نیز یکی از بهترین منابع آموزش پایتون است.

آموزش برنامه‌نویسی پایتون (Programiz)

راهنمای برنامه‌نویس پایتون Programiz یک آموزش عالی پایتون برای مبتدیان است. این دوره نیز یکی از بهترین منابع آموزش پایتون محسوب میشود که این زبان را به‌عنوان یک‌زبان برنامه‌نویسی از ابتدا به شما معرفی می‌کند. این راهنما از آموزش‌های واضح برای توضیح تمام جنبه‌های مهم کد نویسی با پایتون استفاده خواهد کرد. بنابراین، شما با یک مقدمه و سپس کنترل جریان، توابع، انواع داده‌های بومی، مدیریت فایل، اشیاء و کلاس‌ها و غیره شروع می‌کنید. درمجموع، یک راهنمای جامع و کامل برای هرکسی که علاقه‌مند به یادگیری پایتون است.

تمرین پایتون: تمرینات پایتون مبتدی

مجموعه تمرینات ساده پایتون در سایت practicepython، راهی عالی برای مبتدیان برای یادگیری آنلاین پایتون است و اگر شما قبلاً کمی به پایتون مسلط باشید این منبع یکی از بهترین منابع آموزش پایتون برای شما خواهد بود. این منبع شامل مجموعه‌ای از مشکلات عملی است که باید با پایتون حل کنید. هرکدام با یک بحث کوتاه در مورد یک موضوع خاص و همچنین لینکی به راه‌حل بعد ارائه می‌شود.

Think Python: چگونه مانند یک دانشمند کامپیوتر فکر کنیم

برای کسانی از شما که بیشتر به کتاب علاقه دارند تا دوره‌های آنلاین، Think Python یک کتاب عالی برای شروع و یکی دیگر از بهترین منابع آموزش پایتون در رده کتاب است. این‌یک راهنمای عملی است که شمارا قدم به ‌قدم در زبان پایتون راهنمایی می‌کند. شما با اصول اولیه پایتون شروع می‌کنید و سپس به سراغ توابع، ساختارهای داده و برنامه‌نویسی‌اشی گرا می‌روید. هر فصل دارای تمرین‌هایی است که به شما کمک می‌کند تا با انجام و آزمایش تمام مفاهیم برنامه‌نویسی مختلف در حین یادگیری آن‌ها، آن‌ها را یاد بگیرید.

آموزش پایتون (Pythonspot)

Pythonspot یک آموزش کامل برنامه‌نویسی پایتون را برای مبتدیان و توسعه‌دهندگان حرفه‌ای گردآوری کرده است. این مجموعه خوبی از آموزش‌ها و بینش‌ها است که در چندین گروه مختلف طبقه‌بندی می‌شوند و یکی از بهترین منابع آموزش پایتون بوده که برای همه سطوح مناسب است. در این منبع آموزشی شما ابتدا با پایتون به‌عنوان یک‌زبان برنامه‌نویسی آشنا می‌شوید. در ادامه، به یادگیری بیشتر در مورد توسعه وب با پایتون، ساخت بازی‌ها و موارد دیگر پیشرفت می‌کنید.

آموزش آنلاین پایتون (Tutorialspoint)

آموزش پایتون در Tutorialspoint یک راهنمای عالی دیگر برای مبتدیان برای یادگیری آنلاین پایتون است. ابتدا به تاریخچه و ویژگی‌های اصلی پایتون نگاه می‌پردازید. سپس، شما این شانس را خواهید داشت که نحوه استفاده از پایتون را یاد بگیرید. با آموزش پایه شروع کنید و بعداً به آموزش پیشرفته بروید. این منبع نیز یکی از بهترین منابع آموزش پایتون است که بازخورد بسیار خوبی دارد.

آموزش پایتون Snakify.org

Snakify.org یک وب‌سایت سرگرم‌کننده برای یادگیری آنلاین پایتون و تمرین آن با مجموعه‌ای از تمرینات مختلف است. هر درس دارای سه بخش تئوری، مرحله و مسائل است. اگر به دنبال تنوع در آموزش هستید و از منابع سرد و خشک خسته شده‌اید، این منبع یکی از بهترین منابع آموزش پایتون با جنبه سرگرمی به‌حساب می‌آید.

شما با این دوره تمرینات تعاملی را مستقیماً در مرورگر خود با Snakify انجام خواهید داد؛ بنابراین، برای شروع نیازی به نصب هیچ‌چیزی در کامپیوتر خود ندارید؛ و شما می‌توانید تمرین پایتون خود را در هر زمان و مکانی ادامه دهید.

پیشنهاد مطالعه: آموزش توسعه بازی با پایتون + کد پایتون برای ساخت بازی

پایتون فول استک

Full Stack Python یک کتاب است که برای توسعه‌دهندگانی طراحی‌شده است که برخی از مهارت‌ها و دانش پایتون رادارند. این دوره به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های پایتون خود را به سطح بعدی ببرید و یک برنامه وب در مقیاس کامل بسازید. شما گام‌به‌گام هر ماژول لازم را برای ایجاد، استقرار و اجرای برنامه‌های وب پایتون خود مرور خواهید کرد. این منبع نیز شمارا تا حرفه‌ای شدن در پایتون راهنمایی می‌کند و یکی دیگر از بهترین منابع آموزش پایتون است.

آموزش پایتون با مکتب خونه

اگر به فکر یادگیری برنامه ‌نویسی پایتون هستید ابتدا باید اصول برنامه ‌نویسی و مقدمات پایتون را یاد بگیرید. برای کمک به یادگیری پایتون در مکتب خونه انواع دوره آموزش پایتون موجود است که به کاربران کمک می‌کند به ساده‌ترین شکل ممکن پایتون را بیاموزند. از طریق صفحه آموزش پایتون مکتب خونه می‌توانید انواع دوره‌های موجود برای پایتون را ببینید. در مکتب خونه انواع آموزش پایتون با رویکردهای مختلفی مانند رویکردهای زیر وجود دارد:

 • آموزش طراحی سایت پایتون
 • آموزش هوش مصنوعی و یادگیری ماشین با پایتون
 • آموزش ساخت بازی با پایتون
 • آموزش علم داده با پایتون
 • و غیره

آموزش پایتون با مکتب خونه

دوره‌های آموزش پایتون مکتب خونه از بهترین منابع آموزش پایتون به زبان فارسی هستند و قطعا به شما کمک خواهند کرد که پایتون را در سریعترین زمان ممکن یاد بگیرید.

کلام آخر: بهترین منابع پایتون برای یادگیری در سال 2023

امیدواریم با این راهنما، دوره یا آموزشی را پیداکرده باشید که مناسب شما باشد. همان‌طور که قبلاً اشاره کردم، اکنون یادگیری پایتون به‌صورت آنلاین با همه منابع مختلف به‌صورت آنلاین آسان‌تر از همیشه است و شما می‌توانید به‌راحتی به بهترین منابع آموزش پایتون دسترسی داشته باشید.

شما می‌توانید از فهرست منابع بالا بالا یکی از بهترین منابع آموزش پایتون را برای خود انتخاب کنید. فقط به خاطر داشته باشید که در یک‌زمان روی یک دوره یا کتاب تمرکز کنید و حتماً دوتا از بهترین‌ها را برای خود هم‌زمان پیش ببرید. درحالی‌که در حال گذراندن درس‌ها و فصل‌های خود هستید همراه آن‌ها تمرین کنید. هنگامی‌که یک ویدیو یا یک‌فصل کتاب را به پایان می‌رسانید، سعی کنید آنچه را که به‌تازگی آموخته‌اید به کار ببرید.

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و هم اکنون به عنوان عضو تیم سئو و مدیر تیم نویسنده‌های مکتب خونه در این مجموعه فعالیت می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا