مقالات دیجیتال مارکتینگ

نمونه قرار داد دیجیتال مارکتینگ

با توجه به عام بودن معنا و مفهوم دیجیتال مارکتینگ، باید به طور واضح خدمات ارائه شده در نمونه قرار داد دیجیتال مارکتینگ بیان شود. باید در نظر داشت که هزینه و تعرفه مشاوره دیجیتال مارکتینگ کاملاُ وابسته به خدمات مورد تقاضای مشتری است.

هر چقدر خدمات مورد تقاضا بیشتر شود، هزینه و تعرفه مشاوره هم بالا می‌رود.  بهتر است پیش از منعقد کردن قرارداد دیجیتال مارکتینگ، با روش‌های این شیوه از بازاریابی آشنا شوید. در واقع دیجیتال مارکتینگ مفهومی برای تحول دنیای تجارت است و کمتر کسی وجود دارد که از اهمیت آن غافل باشد.

به عبارتی دیجیتال مارکتینگ به معنای استفاده از تمامی ابزارهای دیجیتال مانند وب‌سایت، نرم افزار، تبلیغات آنلاین، شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی اینترنتی و سئو برای هدف مشخصی مانند برندینگ و بالا بردن فروش است. دانستن مراحل دیجیتال مارکتینگ برای پیشبرد اهداف و داشتن یک چشم انداز کلی در حوزه بازاریابی دیجیتال بسیار مهم است.گوگل ادز

 

نمونه قرار داد دیجیتال مارکتینگ

نمونه قرار داد دیجیتال مارکتینگ

در ابتدای امر، باید نوع خدمات ارائه شده توسط مجری به صورت واضح بیان شود. به عنوان مثال اگر عقد قرارداد نویسنده محتوا مدنظر باشد، موضوع قرارداد و شرح خدمات مجری می‌تواند به صورت تولید چند عدد محتوای شبکه‌های اجتماعی با قالب مدنظر باشد. حتما در نظر داشته باشید که در نمونه قرار داد دیجیتال مارکتینگ، به مدت زمان قرارداد اشاره شود.

شروع زمان‌بندی اجرای قرارداد منوط به پرداخت از سوی کارفرما به مجری و همچنین تحویل اطلاعات و مدارک مورد نیازی جهت اجاری موضوع قرداد است.

در طول نمونه قرار داد دیجیتال مارکتینگ حتما به تعهدات مجری و تعهدات کارفرما در طول دوره همکاری اشاره می‌شود. تعهدات مجری می‌تواند شامل حداکثر تعداد مقاله تحویل داده به کارفرما باشد.

همچنین کلیه اطلاعات ارائه شده توسط کارفرما به عنوان اطلاعات محرمانه تلقی شده و مجری در حفظ این اطلاعات، متعهد می‌شود.

همچنین مجری متعهد می‌شود که در طول دوره همکاری، تمامی موارد اعلام شده توسط کارفرما را در تولید محتوای شبکه‌های اجتماعی رعایت کند.

در مقابل کارفرما هم تعهدات خود را دارد. به عنوان مثال، اگر کارفرما به هر دلیلی قصد فسخ قرارداد داشته باشد، باید مبلغ حق الزحمه قرارداد را به مجری پرداخت کند.

همچنین کارفرما موظف است تمامی جزئیات کار را به صورت شفاف و مشخص به اطلاع مجری پروژه برساند. کارفرما مسئول تمام اطلاعات و محتوای موجود در سایت و شبکه‌های اجتماعی خود بوده و مجری هیچ گونه مسئولیتی درباره از بین رفتن محتوا، پاسخ‌گویی به مراجع یا استفاده غیرمجاز سایرین در این رابطه نخواهد داشت.

ماده پنج قرارداد شامل حل و فصل اختلافات ناشی از عقد این قراداد است. در چنین مواردی، در ابتدای کار، کلیه اختلافات ناشی از قرارداد بایستی از طریق مذاکره و سازش میان طرفین حل شود.

در صورت عدم رفع اختلافات، نظر شورای عالی انفورماتیک ملاک است. در غیر این صورت اختلاف از طریق مراجع قابل پیگیری خواهد بود. در نهایت این قرارداد به امضای طرفین می‌رسد.

ویدیو پیشنهادی : گوگل آنالیتیکس
گوگل آنالیتیکس

 

نمونه قرار داد دیجیتال مارکتینگ

 

ضرورت وجود نمونه قرار داد دیجیتال مارکتینگ

قرارداد بازاریابی شبکه‌های اجتماعی سندی قانونی است که شرایط و ضوابط بین بازاریاب شبکه‌های اجتماعی و یک برند تجاری را تعیین می‌کند. این قرارداد تمام جنبه‌های فرآیند بازاریابی شبکه‌های اجتماعی را در بر گرفته و اطمینان می‌دهد که هر دو طرف مسئولیت‌های خود در قبال پروژه را درک کرده و به آن اهمیت می دهند. نمونه قرار داد دیجیتال مارکتینگ می تواند شامل اطلاعات زیر باشد:

 • اهداف و چشم انداز نام تجاری
 • شرح کار
 • راهکارها و اجرا
 • شرایط پرداخت
 • تبلیغات و کمپین‌ها

بنابراین، یک قرارداد دیجیتال مارکتینگ با کیفیت بالا یکی از بسیار توافق نامه‌های حقوقی است که مشاغل برای ادامه فعالیت‌های خود در سطح استاندارد حرفه‌ای نیاز به معامله دارند. این ابزار شگفت انگیز به موفقیت برندهای مختلف منجر شده و  با داشتن این کار، می‌توان از تجارت در برابر هر نوع خدمات غیر صادقانه یا هرگونه اشتباه قابل پیشگیری محافظت کرد.

 

ویدئو پیشنهادی :  دیجیتال مارکتینگ
 دیجیتال مارکتینگ

 

نمونه قرارداد متخصص سئو

نمونه قرار داد دیجیتال مارکتینگ می‌تواند در حوزه کارشناس تولید محتوا، کارشناس سئو، طراح سایت، کارشناس شبکه‌های اجتماعی و همچنین طراح گرافیک باشد. برخی مفاد قرارداد دیجیتال مارکتینگ به شرح زیر است:

 • ماده یک: موضوع قرارداد
 • ماده دو: تاریخ تنفیذ، شروع و مدت قرارداد
 • ماده سه: مبلغ قرارداد
 • ماده چهار: تعهدات طرفین
 • ماده پنج: حل و فصل اختلافات
 • ماده شش: قوانین و مقررات حاکم بر قرارداد

این مفاد را به طور خاص‌تری در زمینه متخصص بهینه سازی موتورهای جستجو بررسی می‌کنیم. به تبع موضوع قرارداد خدمت ارائه شده یعنی سئو است. پروژه در دو فاز انجام شده و مدت زمان آن بسته به نظر کارفرما و مجری پروژه است.

به طور مثال می‌توان یک بازه‌ی ۵ الی ۷ ماهه برای تحویل هر دو فاز در نظر گرفت. مجری برای استفاده بهینه از اموال و مدارک متعهد شده و در مورد هزینه، بین طرفین توافق صورت می‌گیرد.

نحوه پرداخت می‌تواند در چند مرحله انجام بگیرد. به عنوان مثال مرحله اول شامل دریافت ۳۰ درصد از مبلغ، هنگام قرارداد بوده و ۳۰ درصد بعدی، هنگام دریافت نتایج فاز اول تسویه می‌شود. در نهایت، زمان اتمام کار و به دست آمدن تمتم نتایج در صفحه اول گوگل، ۴۰ درصد آخر پرداخت می‌شود.

بنابراین برای داشتن یک همکاری خوب، وجود یک قرارداد شفاف الزامی است. در تمامی مفاد قرارداد بایستی شرایط و ضوابط مدنظر طرفین ذکر شود و هر دو طرف به موضوع اشراف کامل داشته باشند.

ویدیو پیشنهادی : گوگل تگ منیجر
گوگل تگ منیجر

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا