مالی و سرمایه‌گذاری

چگونه از نرم افزار حسابداری سپیدار همکاران سیستم استفاده کنیم؟

نحوه مدیریت کسب‌وکارهای کوچک در داخل کشور برای بسیاری از مدیران اهمیت بالایی دارد زیرا علی رغم ابعاد کوچک سازمان‎های مورد نظر بایستی برای سازماندهی و مدیریت صحیح آن‌ها فکری نمود. نرم افزار حسابداری سپیدار از جمله ابزارهای رایج و بسیار کاربردی کنترل و نظارت مدیریتی در کسب‌وکارهای کوچک می‌باشد که در چند دهه اخیر در بین مدیران ایرانی طرفدار زیادی پیدا کرده است. نرم افزار حسابداری سپیدار به دلیل کارکرد آسان در بین تمامی شرکت‌های خدماتی، تولیدی، صنعتی و بازرگانی بسیار مورد استفاده قرار گرفته است و اغلب حسابداران و مدیران این مجموعه‌ها توانسته‌اند با کمک این نرم افزار نقاط قوت و ضعف خود را به خوبی شناسایی کرده و هزینه‌ها و منابع مالی را در جهت توسعه سازمان خود کنترل کنند.

 

 

نرم افزار حسابداری سپیدار توسط عرضه کننده‌های انحصاری شرکت سپیدار در اختیار سازمان‌ها قرار می‌گیرد. در نتیجه در مورد امنیت و کارکرد این سیستم حسابداری پیشرفته نباید نگرانی داشته باشید کما اینکه این سیستم از پشتیبانی بیست و چهار ساعته برخوردار می‌باشد و می‌تواند تمامی نیروهای حاضر در شرکت را در هنگام دچار مشکل راهنمایی کند.

نرم افزار حسابداری سپیدار

کاربردهای نرم افزار حسابداری سپیدار:

کارکرد اصلی نرم افزار حسابداری سپیدار که باعث گردیده است در بین مدیران مالی و حسابداران شهرت فراوانی پیدا کند، به کدینگ گذاری مناسب، ایجاد دفاتر قانونی در بازه‌های زمانی مختلف و تامین و به روز رسانی اظهارنامه‌های گوناگون بدون اتلاف وقت مربوط می‌شود. این ویژگی‌ها در اغلب نرم افزارها ممکن است وجود داشته باشند ولی کارکرد آسان و بدون اتلاف وقت مخصوص نرم افزار حسابداری سپیدار است که محیطی ساده و کاربردی دارد. برخی از منحصربفردترین ویژگی‌های نرم افزار حسابداری سپیدار شامل موارد زیر می‌شوند:

 • قابلیت تبدیل ارزهای مختلف به ارز پایه جهت تسریع‌سازی عملیات مالی و تجاری و صدور سندهای ارزی با مشخصه ارز پایه در سریع ترین زمان ممکن.
 • توانایی گزارش‌دهی در سطوح مختلف گردش حساب و مانده حساب با تفکیک‌های مدیریتی مورد نظر.
 • انجام کلیه عملیات حسابداری پرحجم مربوط به پایان سال مالی در کمترین زمان ممکن و به طور اتوماتیک.
 • ثبت عملیات فروش و هزینه در دفاتر قانونی به آسانترین روش ممکن مورد کارکرد حسابداران مبتدی
 • دارا بودن چهار کدینگ پیش فرض برای موسسات بازرگانی، تولیدی، پیمانکاری و خدماتی
 • راه اندازی بسیار سریع و در زمان کم توسط افراد آشنا به راه اندازی انواع نرم افزارها

 

 

نرم افزار حسابداری سپیدار کاملا متناسب فرایندهای تجاری و کاری حاکم در بازار کسب و کارهای ایران طراحی شده است و بر اساس اصول بازاریابی مورد استفاده در طراحی این سیستم، سیستم مشتریان مخصوصی در کنار انجام سایر عملیات‌های ملی تعبیه شده است که مدیران برای طرح‌ریزی و توسعه فروش بسیار کمک می‌کند. با کمک این نرم افزار حسابداران قادر به ثبت مرحله به مرحله فعالیت‌های فروش با مشتریان کد شده هستند. تمامی این فعالیت‌ها به دلیل پلتفرم کاربرپسند نرم افزار حسابداری سپیدار در زمان بسیار کم انجام می‌شود.

 

 

از قابلیت‌های بسیار مورد توجه این نرم افزار دریافت گزارش‌های دقیق و آپدیت از حساب تمامی مشتریان است که اطلاعات مالی را در اختیار مدیر و مشتری قرار داده و تمامی ابهات موجود در زمینه حسابرسی را برطرف می‌کند. در واقع این نرم افزار بناکننده سازماندهی یک رابطه مورد اعتماد بین مشتریان و موسسه مالی-تجاری مربوطه محسوب می‌گردد.

سیستم حقوق و دستمزد

از اختصاصی‌ترین توانایی‌های نرم افزار حسابداری سپیدار در رابطه با طرف حساب‌ها و فروش به شرح زیر می‌باشد:

 • امکان راس گیری فاکتورهای فروش و خرید از هر مشتری و صدور صورت حساب‌های جزئی و کلی
 • پیوستگی اطلاعاتی بین بخش انبار و بخش فروش و نشان دادن نواقص و ناهمخوانی‌ها
 • امکان گزارش‌گیری‌های مختلف در قالب‌های متعدد مورد استفاده برای تمامی رده‌های سازمانی
 • تعریف انواع مختلف فروش متناسب با نوع تجارت سازمان و صدور و ثبت قیمت‌های فروش
 • توانایی محاسبه دقیق و اتوماتیک میزان مالیات بر ارزش افزوده
 • قابلیت تهیه گزارش‌های خرید و فروش، نمودارهای فروش و سود و زیان‌ها در قالب بازه‌های زمانی ماهانه و فصلی و سالانه، ارائه گزارش‌های تفکیک سنی بدهکاران و فروشندگان

 

ویدیو پیشنهادی : مدیریت مالی
مدیریت مالی

 

مهم‌ترین مزیت کاربردی نرم افزار حسابداری سپیدار:

مهم‌ترین مزیت کاربردی نرم افزار حسابداری سپیدار در مدیریت دارایی‌ها به خصوص در مدیریت وجوه نقدی خلاصه می‌شود. اگر مدیر مالی از زمان چک‌های پرداختی یا سایر دریافتی‌ها به موقع آگاه نشود، در مدیریت دارایی‌ها موفق نبوده و در نهایت در عوض سود با بدهی بسیاری روبرو خواهد شد. در این نرم افزار تهیه صورت حساب‌های مغایرت بانکی در کمترین زمان ممکن حل شده و بسیاری از افراد در راس سازمان از این نرم افزار جهت محدود سازی ریسک‌های مالی، جلوگیری از اتلاف وقت و مدیریت کارآمد نقدینگی استفاده موثری دارند همچنین به دلیل کارکرد آسان و روان برای افراد با تمامی سطوح تحصیلاتی می‌توانند کاربردی باشند.

 

 

اختصاصی‌ترین کارهای حسابداری و حسابرسی نرم افزار حسابداری سپیدار عبارتند از:

 • قابلیت تسویه حساب انواع دستگاه‌های کارتخوان
 • مانده‌گیری از تمامی حساب‌های بانکی ثبت شده در سیستم به تفکیک
 • اطلاع رسانی از موعد زمان پرداخت و تسویه چک‌های پرداختی یا دریافتی
 • توانایی راس‌گیری کلیه دریافتی و پرداختی‌ها
 • قابلیت ثبت تمامی فرایند گردش چک موجود در دست مشتریان مختلف
 • توانایی اعلان‌دهی بابت موجودی منفی در حساب صندوق یا بانک و ارائه گزارش جز به جز مبنی بر فروش و پرداخت صندوق
 • تهیه اتوماتیک مغایرت‌های بانکی و اعلان به حسابدار

نرم افزار حسابداری سپیدار در کنترل تمامی اتفاقات رخ داده در انبار نقش بسیار مهمی دارد. در تمامی واحدهای صنعتی به خصوص در واحدهای تجاری که دارای اقلام بسیار زیادی هستند و خروج و ورود کالا به انبار بسیار اتفاق می‌افتد یا در موسسات فروش کالا که نوع و تعداد کالاهای داخل شده از عرضه کنندگان مختلف بسیار حائز اهمیت است، نرم افزار مالی آپدیت و کاربردی بسیار مورد نیاز است که بدون شک این نرم افزار گزینه بسیار مناسبی برای این واحدهای بازرگانی-تجاری می‌باشد.

بخش تامین کنندگان این نرم افزار پرفروش تمامی عملیات رخ داده در انبار، تعداد و نوع کالاهای ورودی و خروجی، موجود کالا در پایان ماه و سال مالی، اطلاعات در ارتباط با عرضه کنندگان خرده و عمده را ثبت و کنترل می‌کند.

کلیدی ترین ویژگی های بخش انبار ای سیستم:

 • توانایی انبارگردانی فصلی و سالانه
 • قابلیت تعیین نقطه سفارش کالاهای مختلف و تفکیک بندی آن‌ها
 • نظارت مستقیم بر موجودی کالاها و کنترل موجودی‌های منفی بر اساس میزان فروش روزانه و ماهانه
 • استفاده از روش میانگین موزون برای قیمت‌گذاری تمامی کالاهای موجود در انبار
 • استفاده از عامل‌های تفکیکی مختلف مانند: سال تولید، سال انقضا، حواله انبار و… جهت کنترل اسناد ورودی و خروجی
 • قابلیت بارگیری تصاویر محصولات جهت شناسایی راحت‌تر در محصولات بسیار مشابه

آموزش حسابداری

نحوه کار با نرم افزار سپیدار(در شرکت های خدماتی، بازرگانی و تولیدی):

نرم افزار حسابداری سپیدار مخصوص شرکت‌های خدماتی قابلیت محاسبه قیمت نهایی برای کالاهای تولید شده را دارا است. از دیگر مزایای نرم افزار سپیدار کد شده برای صنایع تولیدی، توانایی اطلاع از موجودی به روز محصولات تولید شده و مواد اولیه مورد نیاز برای این کالاها می‌باشد. با ارائه اطلاعاتی به نرم افزار می‌توانید از مدیریت پیام آن جهت تکمیل سفارش‌های تولیدی و شناسایی سفارش‌های ناقص استفاده کنید و اینگونه همیشه انبار به روزی داشته باشید. امکان گزارش‌دهی روزانه به صورت تجمیعی از تمامی فعالیت‌های رخ داده در کارگاه را در اختیار مدیر بخش قرار می‌دهد تا وی را از انحرافات موجود در روند تولید باخبر سازد.

نرم افزار حسابداری سپیدار مخصوص شرکت‌های خدماتی قادر به صدور فاکتور برای تک تک خدمات ارائه شده است و با عرضه گزارش‌های مروری مدیران را از خدمات پربازده مطلع می‌سازد. در این نرم افزار قابلیت تعریف خدمات زیر نظر مجموعه به صورت جزء به جزء امکان‌پذیر می‌باشد. به دلیل ماهیت خدماتی امکان استفاده از این نرم افزار در اکثر بخش‌ها محدود شده است ولی با این حال یک نرم افزار ساده و روانی برای افراد با تحصیلات و سطوح آشنا به کامپیوتر در حد پایین تا متوسط می‌باشد.

 

نرم افزار حسابداری سپیدار اختصاصی شرکت‌های بازرگانی در اکثر کسب‌وکارهای تجاری داخل ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد. نرم افزار حسابداری سپیدار توانایی ارائه گزارشی از موجودی انبار لحظه به لحظه را دارا بوده و با محدود شدن میزان یک محصول به طور خودکار نقطه سفارش را فعال می‌سازد تا مدیران بتوانند هر چه سریع‌تر برای سفارش آن محصول اقدام نموده و با کسری روبرو نشوند. از دیگر مزیت‌های کاربردی نرم افزار حسابداری سپیدار اعلان کالاهای پرفروش و پر‌سود می‌باشد تا روند ثبت سفارش راحت‌تر صورت بگیرد. با اخذ گزارش‌های فروش روزانه از این نرم افزار می‌توان از میزان کارکرد مدیران و شعبات فروش مطلع شد.

نرم افزار حسابداری سپیدار

قیمت نرم افزار حسابداری سپیدار شرکت‌های پیمانکاری:

نسخه اورجینال و ایمن نرم افزار حسابداری سپیدار را می‌توان از تمامی نمایندگان فروش محصولات حسابداری سپیدار به قیمت روز دریافت نمود. متناسب نوع بسته سپیدار درخواستی بر اساس شرکت‌های تولیدی یا تجاری ممکن است قیمت‌ها متفاوت باشند ولی اغلب نمایندگان فروش محصولات حسابداری سپیدار از پشتیبانی و ضمانت محصول دارا هستند و کادر فروش این مجموعه‌ها، مشتریان و مدیران مالی را در مورد روند نصب و راه اندازی دقیق نرم افزار  راهنمایی کامل می‌کنند.

امکانات نرم افزار سپیدار:

قابلیت‌ها و امکانات نرم افزار حسابداری سپیدار را می‌توان در دسته‌های زیر قرار داد:

 • حسابداران هنگام کار با نرم افزار سپیدار قادر هستند که تمامی هزینه‌ها، کلیه وضعیت‌ها و… را برای هر قرارداد ثبت کنند و مطابق با آن بک سند حسابداری صادر نماید.
 • یکی از دلایل محبوبیت نرم افزار سپیدار این است که خریداران از امکانات پشتیبانی رایگان به مدت یک سال استفاده کنند.
 • از دیگر امکاناتی که نرم افزار حسابداری سپیدار همکاران سیستم برای خریداران فراهم کرده است این است که خریداران می‌توانند به مدت دو الی شش ماه از آموزش رابگان استفاده کنند.
 • نرم افزار حسابداری سپیدار دارای قابلیت ثبت انواع ضمانتنامه‌های دریافتی و پرداختی جهت مشارکت درمناقصات و تعهدات انواع قرارداد است.
 • حسابداران هنگام کار با این نرم افزاد قادر به دریافت یک فهرست بهای اعلام شده جهت استفاده در قراردادها هستند.
 • این نرم افزار کمک می‌کند تا حسابداران، اطلاعاتی مانند خرید و فروش‌های فصلی، ارزش افروده، پیشرفت فیزیک و… را به طور دقیق استخراج کنند.
 • امکان انجام تمام عملیات مربوط به چک‌های دریافتی و پرداختی با استفاده از نرم افزار سپیدار امکان پذیر است.

 

نرم افزار حسابداری سپیدار دارای چه بسته‌هایی است ؟

بسته‌های نرم افزار سپیدار را می‌توان به دسته‌های زیر تقسیم کرد :

۱) بسته تولیدی :

بسته‌های تولیدی نرم افزار سپیدار امکان قیمت گذاری برای کالاهای تولید شده، تفکیک کالاها و برآورد سود و زیاد را در اختیار حسابداران قرار می‌دهد. همچنین، حسابداران با استفاده از این بسته می‌توانند در هزمان از موجودی انبار اصلاع داشته باشند.

۲) بسته خدماتی :

نرم افزار حسابداری سپیدار  این امکان را در اختیار خریداران قرار می‌دهد که کالا و خدمات مختلف را با قیمت‌ها متفاوت تعریف، صادر و عرضه کنند. همچنین صدور گزارشات متنوع باعث شناسایی سریع‌تر فعالیت‌های سودآور و زیان‌ده می‌شود.

۳) بسته بازرگانی :

بسته بازرگانی یکی از مواردیست که باعث برتری نرم افزار حسابداری سپیدار همکاران سیستم در مقایسه با سایر نرم افزارها شده است. این نرم افزار کمک می‌کند تا حسابداران به صورت لحظه‌ای از حداقل موجودی خود و نقطه سفارشات آگاه شوند. همچنین ارزیابی گزارشات تجمعی، خرید و فروش به رشد سودآوری شرکت و کسب و کار کمک شایانی خواهد کرد.

۴) بسته پیمانکاری :

بسته پیمانکاری نرم افزار حسابداری سپیدار این امکان را به حسابداران می‌دهد که از بهای تمام شده قرارداد و پروژه‌ها را به صورت لحظه‌ای و آنی مطلع شوند. این قابلیت نرم افزار کمک می‌کند تا حسابداران یک گزارش از مبالغ تصویه نشده و مبالغ وصول شده صادر کنند.

 

ویدیو پیشنهادی : حسابداری
حسابداری

 

منابع:

 • systemgroup.net
 • sepidarsystem.com

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا