دسته‌بندی نشده

راه اندازی تلفن گویا بر بستر voip

چگونه با voip تلفن گویا راه اندازی کنیم؟

تلفن گویا پدیده‌ای نام آشنا برای همه ما به حساب می‌آید. از تماس با ۱۱۸ و دعوت به انتظار شدن توسط پاسخگوی خودکار تا تماس با واحد مشتریان شرکت‌های بزرگ. همه این‌ها از تلفن گویا برای ساده‌تر کردن ارتباط با مشتری و صرفه‌جویی در وقت استفاده می‌کنند. در گذشته تلفن گویا با ضبط صدا و پخش آن پس از تماس مشتری ایجاد می‌شد. اما مثل همیشه، اینترنت بستری برای ساده‌تر و سریع‌تر شدن کارها آماده می‌کند. منشی دیجیتال هوشمند یا تلفن گویای مدرن، تلفن گویایی است که بر بستر اینترنت شکل گرفته است. در این مطلب قصد داریم به بررسی اهمیت، مزایا و روشراه اندازی تلفن گویا بر بستر voip بپردازیم.

 

ویدیو پیشنهادی : آموزش VoIP 
آموزش VoIP

تلفن گویا چیست و چه کاربردی دارد؟

قبل از ظهور و همه‌گیر شدن پدیده تلفن گویا، تماس‌های گرفته شده به سازمان همگی توسط  یک منشی پاسخ داده شده و سپس به یکی از بخش‌های شرکت ارجاع داده می‌شدند. تلفن گویا منشی خستگی‌ناپذیری است که تمام راهنمایی‌های لازم را هم از بر است. او همه بخش‌های شرکت را به شما معرفی می‌کند و تنها اگر لازم باشد به یکی از کارشناسان وصلتان خواهد کرد.

ظهور اینترنت و تلفن اینترنتی باعث ایجاد تغییراتی در ساختار تلفن گویا شد. تا قبل از تلفن گویا بر بستر voip، راه‌اندازی تلفن گویا فقط از طریق ضبط صدا ممکن بود. اما تلفن اینترنتی قابلیت برنامه‌نویسی شدن را دارد و در نتیجه انعطاف‌پذیری بیشتری دارد.

تلفن گویا چیست و چه کاربردی دارد؟

با تلفن گویای سنتی تنها می‌شد یک پیام ثابت را برای مشتری پخش کرد. مثلا به او گفت منتظر بماند یا بخش‌های مختلف شرکت را به او معرفی کرد. اما راه اندازی تلفن گویا بر بستر voip به شرکت‌ها امکانات بسیار گسترده‌تری را ارائه می‌کند. کاربردهای تلفن گویا بر بستر voip عبارتند از:

  • مسابقه تلفنی و سرگرمی برای مشتریان
  • تلفن قصه‌گو
  • سیستم نوبت‌دهی voip
  • سیستم رزرو تلفنی
  • سیستم تیکتینگ تلفنی
  • سیستم هوشمند پشتیبانی

و ده‌ها کاربرد جذاب و مهم دیگر. این کاربردها را در انتهای مطلب با جزییات بیشتری توضیح داده‌ایم.

 

ویدیو پیشنهادی : آموزش Call File در استریسک
آموزش Call File در استریسک

چرا راه اندازی تلفن گویا بر بستر voip مهم است؟

همانطور که گفتیم، تلفن گویا درست مثل یک منشی خستگی‌ناپذیر عمل می‌کند. این یعنی تماس‌های تلفنی در تمام ساعات شبانه‌روز بدون معطلی پاسخ داده شده و مشتریان به‌راحتی به اطلاعات مورد نیازشان دست پیدا خواهند کرد. برای بسیاری از مشتریان که بار اول است قصد ارتباط گرفتن با شرکت شما را دارند، سیستم تلفن گویای قوی در واقع معرف شخصیت و توانایی‌های شرکت خواهد بود. همانطور که اگر این تماس با سردرگمی همراه باشد، مشتری ممکن است نسبت به سازمان دید منفی پیدا کند.

 

چرا راه اندازی تلفن گویا بر بستر voip مهم است؟

چیزهایی که در بند قبل گفتیم، مزایای راه‌اندازی تلفن گویا بود. سوال اینجا است که چرا از voip استفاده کنیم؟ باید بگوییم که voip تلفن گویای شرکت شما را از یک پیام ضبط شده به یک سیستم سازمان‌یافته و چندبخشی ارتقا می‌دهد. سیستمی که قادر است علاوه بر راهنمایی مشتری، از او اطلاعات گرفته و در سیستم ثبت کند یا او را سرگرم نماید. از دیگر کاربردهای تلفن گویای دیجیتال می‌توان به پاسخ سوالات متداول اشاره کرد.

راه اندازی تلفن گویا بر بستر voip چگونه است؟

در دنیای کسب و کار امروز و به‌خصوص برای مدیران آی‌تی شرکت‌ها، یادگیری voip یک ضرورت به حساب می‌آید. بهترین راه برای یادگیری مهارت‌های مربوطه، شرکت در دوره‌های آموزش voip است. در این بخش ما قصد داریم شما را با مبانی راه اندازی تلفن گویا بر بستر voip آشنا کنیم.

از آن‌جایی که شرکت‌های امروزی قبل از همه‌چیز به شبکه داخلی اینترنت و اطلاعات مجهز می‌شوند، راه‌اندازی تلفن گویا بر بستر voip در این شرکت‌ها نیاز به اضافه کردن امکاناتی مثل سیم، کامپیوتر یا… نخواهد داشت. در اینجا به یک کارشناس voip نیاز خواهید داشت که مرکز تلفن تحت شبکه را راه‌اندازی کرده و سپس ماژول منشی دیجیتال هوشمند را روی آن پیاده‌سازی کند.

ویدیو پیشنهادی : آموزش Dialplan در استریسک
آموزش Dialplan در استریسک

 
در اینجا لازم است انتظاراتتان از این سیستم هوشمند را روی کاغذ بیاورید و آن را در اختیار کارشناس voip بگذارید. در نوشتن این طرح اولیه باید تمام حالت‌های ممکن را در نظر بگیرید. برای مثال «زمانی که هیچ کس در شرکت نیست»، «زمانی که کارشناسان حضور دارند» و… .

راه اندازی تلفن گویا بر بستر voip چگونه است؟

مهم‌ترین کاربردهای تلفن گویا بر بستر voip

در ابتدای متن موارد کاربرد راه اندازی تلفن گویا بر بستر voip را به صورت کلی نام بردیم. در این بخش قصد توضیح هر کدام را داریم:

تلفن قصه گو، مسابقه تلفنی و سرگرمی

تماس‌های تلفنی سرگرم‌کننده راهی برای درآمدزایی به‌حساب می‌آیند. شما می‌توانید یک بازی یا سیستم قصه‌گویی جذاب را طراحی کرده و به‌ازای هر دقیقه استفاده از آن، از مشتری به‌طور خودکار هزینه بگیرید (هزینه روی قبض تلفن حساب شده و از طریق مخابرات به حساب شرکت واریز خواهد شد).

 

مقاله پیشنهادی : اهمیت آموزش voip
اهمیت آموزش voip

سیستم نوبت‌دهی و رزرو

همانطور که گفتیم، تلفن گویای voip امکان تعامل با مشتری، گرفتن اطلاعات از او و ثبت آن‌ها را دارد. از این طریق می‌توان بدون حضور منشی در مطب، اطلاعات مشتری را برای زمان‌های خالی در سیستم ثبت کرد. این یعنی کم شدن ساعات کاری منشی و در نتیجه کاهش هزینه‌ها. همین کاربرد برای رزرو هتل‌ها، رستوران‌ها و… هم قابل استفاده است.

مهم‌ترین کاربردهای تلفن گویا بر بستر voip

سیستم تیکتینگ تلفنی

این سیستم هنوز استفاده گسترده‌ای در ایران پیدا نکرده است، اما بسیار جذاب و کاربردی است. با سیستم تیکتینگ می‌توان به هر مشتری یک تیکت اختصاص داد و او می‌تواند در قالب این تیکت صدای خود را ضبط کند. برای مثال هر مشتری می‌تواند سوال خود را در زمان‌های بسته بودن شرکت از کارشناسان بپرسد.

سیستم هوشمند پشتیبانی

با سیستم هوشمند پشتیبانی، مشتری تنها کافی است کد اشتراک یا کد محصول را وارد کند تا مستقیم به بخش پشتیبانی محصول متصل شود. در حالت عادی مشتریان با تلفن شرکت تماس گرفته و پس از انتظار و وارد کردن اعداد به پشتیبانی می‌رسند که این ممکن است آن‌ها را خسته و دلسرد کند.

کلام آخر در مورد راه اندازی تلفن گویا بر بستر voip

راه‌اندازی تلفن گویا مدت‌ها است به یکی از مهم‌ترین نیازهای کسب‌وکارها تبدیل شده است. ظهور voip یا همان تلفن بر بستر اینترنت باعث شد پیشرفت‌هایی در زمینه تلفن گویا و ارتباط با مشتریان صورت بگیرد و تلفن گویا از یک صدای ضبط شده به یک سیستم هوشمند و پیشرفته تبدیل شود. با راه اندازی تلفن گویا بر بستر voip می‌توان ارتباط گسترده‌تری با مشتری داشت و حتی درآمدزایی کرد. در این مطلب کوشیدیم اهمیت و مزایای راه اندازی تلفن گویا بر بستر voip را به‌همراه راهکار آن به شما معرفی کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا