00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 9 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 9 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
فقط محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
279,000 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • تمام قابلیت‌های پلن محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • پروژه محور
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
479,000 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

آموزش VOIP سیسکو – CME

دوره‌های مکتب‌پلاس
14 ساعت
88٪ (98 رای)

آموزش VOIP

آموزش ویپ به یکی از مهمترین نیازهای شرکت‌های تازه‌تاسیس یعنی برقراری ارتباطات باکیفیت داخلی کمک می‌کند. این ارتباط در قدیم به خطوط تلفن محدود می‌شد، اما در حال حاضر ابزاری برای انتقال انواع فایل نیز به شمار می‌رود. یکی دیگر از پیشرفت‌های اتفاق افتاده در این زمینه، تلفن اینترنتی یا VoIP است که سرعت و دقت بهتری را به کاربران ارائه می‌دهد. سیسکو به‌عنوان یکی از بهترین شرکت‌ها در زمینه شبکه، CME یا Call Manager Express را ارائه داده است. با استفاده از این سیستم می‌توان ارتباطات پایدار اینترنتی برای انتقال انواع فایل از جمله صدا برقرار کرد. در این مطلب قصد داریم علاوه بر معرفی اولیه VoIP و CME و توضیح نحوه کار تلفن‌های voip، بهترین راه آموزش ویپ سیسکو-CME را نیز به شما نشان دهیم.

کاربرد دوره آموزش voip چیست؟

شبکه‌های تلفنی از زمان‌های دور یکی از ارکان شکل‌گیری هر سازمانی بوده‌اند. بدون وجود ارتباطات داخلی باکیفیت و امن، مشکلات جدی برای سازمان به وجود خواهد آمد. این شبکه‌ها با گذشتن زمان تبدیل به شبکه‌های اینترنتی شدند و تغییر نام دادند. در حال حاضر VoIP امکانی است که با آن می‌توانید جدا از برقراری تماس، فایل هم منتقل کنید. سیسکو به‌عنوان یکی از برترین شرکت‌های دنیا در زمینه شبکه، سیستم مدیریت سریع‌السیر تماس یا CME را به بازار ارائه کرده است.

با استفاده از CME می‌توان سناریوهای مختلف را برای شبکه‌های داخلی شرکت پیاده‌سازی کرد. این مهارت و این نقش برای سازمان‌ها خصوصاً سازمان‌های نوپا بسیار حیاتی است و برای همین یادگیری آن شما را در رقابت برای کسب شغل، از دیگران جلو می‌اندازد.

دوره voip مکتب‌خونه به شما کمک می‌کند جدیدترین اطلاعات را در این زمینه یاد گرفته و دانش خود را در قالب کوییز، تمرین و سناریوهای واقعی بسنجید. در این دوره با مشاهده فیلم آموزش voip به زبان فارسی شما و انجام تمرینات، شما توانایی ورود به بازار کار را کسب خواهید کرد و قادر خواهید بود پیچیده‌ترین سناریوهای ممکن در این زمینه را پیاده‌سازی نمایید.

هدف از یادگیری دوره آموزش voip چیست؟


در دوره آموزش VOIP پس از بررسی مبانی CME و آموزش راه‌اندازی ویپ، وارد سناریوهای عملی می‌شویم و از این طریق مباحث را یاد خواهید گرفت. این سناریوها عبارت‌اند از:

·        راه‌اندازی مرکز تلفنی CME سیسکو

·        راه‌اندازی Voice VLAN

·        تغییر فریم‌ورک تلفن سیسکو

·        اتصال روتر سیسکو به خطوط شهری

·        اتصال روتر سیسکو به SIP Trunk مخابرات

·        اتصال روتر سیسکو به خطوط دیجیتالی E1

·        اتصال روتر سیسکو به مراکز تلفنی ایزابل

·        اتصال روتر سیسکو به تجهیزات آنالوگ قدیمی

پیش‌نیازها و منابع مکمل برای فراگیری دوره آموزش voip چیست؟


توجه داشته باشید شرکت در دوره آموزش VOIP سیسکو بدون داشتن اطلاعات قبلی از زمینه‌های شبکه‌ای و سیسکو ممکن نیست. پیشنهاد ما برای قبل از شروع این دوره، شرکت در دوره Network+ و دوره CCNA Collaboration - CME است.

یک سری مطالب اضافه هم پس از اتمام دوره به شما ارائه می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها مطالب مرتبط با شبکه تلفنی CUCM سیسکو به‌صورت پکیج جداگانه است. با کمک این دوره و اطلاعات اضافی ارائه‌شده می‌توانید به‌عنوان کارشناس VoIP، سناریوهای پیشرفته را پیاده‌سازی کرده و به نیروی کار ارزشمندتری تبدیل شوید.

ویژگی‌های متمایز دوره آموزش viop مکتب‌خونه چیست؟


هنوز هم ترجیح بسیاری از افراد جامعه استفاده از روش‌های حضوری آموزش است. این عدم اعتماد به شیوه‌های جدید را می‌توان تا حدودی به‌پای تازه بودن این امکانات در ایران نوشت. در سال‌های اخیر شاهد بوده‌ایم که استقبال از این روش‌ها بیشتر و بیشتر شده است. ما در مکتب‌خونه قصد داریم شکاف بین آموزش حضوری و واقعی را از این نیز کمتر کنیم.

دوره‌های آموزش کار با ویپ مکتب‌خونه علاوه بر ارائه مطلب با بهترین کیفیت ممکن و همچنین ارائه اطلاعات اضافی لازم، شما را با تمرین‌های منظم و گرفتن کوییز دائماً سنجیده و به فهم عمیق‌تر مطالب کمک می‌کند. هدف ما از این دوره‌ها تنها انتقال یک مطلب نیست. ما قصد داریم نیروهای آماده و توانا برای بازار کار آماده کنیم و سطح آموزش الکترونیک در ایران را بالا ببریم.

سرفصل‌های دوره آموزش VOIP سیسکو – CME

فصل اول: مراحل مقدماتی برای راه‌اندازی سیستم VOIP
03:01 ساعت
02:51
Combined Shape Created with Sketch. 21 جلسه
بارم:
23%
نمایش جلسات فصل  
مقدمه
"07:23
آشنایی با سیگنالینگ
"10:56
آشنایی با سیگنالینگ
8.3%
     
"01:00
آشنایی با کدک‌های صوتی
"11:35
آشنایی با کدک‌های صوتی
8.3%
     
"01:00
نحوه پردازش صوت
"15:04
نحوه پردازش صوت
8.3%
     
"00:38
آشنایی با محصولات سیسکو برای راه‌اندازی سیستم ویپ: قسمت اول
"12:26
آشنایی با محصولات سیسکو برای راه اندازی سیستم ویپ: قسمت دوم
"09:26
آشنایی با محصولات سیسکو برای راه‌اندازی سیستم ویپ
16.7%
     
"02:00
آشنایی بیشتر با روترهای سیسکو و سیستم‌عامل آن‌ها
"14:28
آشنایی با VLAN و VLAN Voiceها
"25:40
آشنایی با VLAN و VLAN Voiceها
8.3%
     
"01:00
آشنایی با DHCP سرور و مفهوم POE در مراحل راه‌اندازی اولیه تلفن
"13:39
آشنایی با DHCP سرور و مفهوم POE در مراحل راه‌اندازی اولیه تلفن
25.0%
     
"02:09
آشنایی با مفاهیم CDP ،NTP ،TFTP و مراحل راه‌اندازی اولیه تلفن
"13:46
آشنایی با مفاهیم CDP ،NTP ،TFTP و مراحل راه‌اندازی اولیه تلفن
8.3%
     
"00:35
آشنایی با برخی مفاهیم مقدماتی دوره CCNA R&S سیسکو
"25:53
آشنایی با برخی مفاهیم مقدماتی دوره CCNA R&S سیسکو
8.3%
     
"01:00
آشنایی با مفاهیم مقدماتی راه‌اندازی مرکز تلفنی CME سیسکو
"10:58
آشنایی مفاهیم مقدماتی راه‌اندازی مرکز تلفنی CME سیسکو
8.3%
     
"01:00
پروژه پایانی
06:00 ساعت
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
بارم:
58%
نمایش جلسات فصل  

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
میکائیل حاصلی میکائیل حاصلی

میکاییل حاصلی علاقه‌مند به سیستم‌ها و سرویس‌‌های تحت شبکه بوده و از سال 90 در زمینه IT در حال فعالیت است. ایشان از سال ۹۶ به تدریس برخی از مباحث و سرویس‌های شبکه از جمله سیستم‌های تلفنی VOIP اشتغال دارند.

 
اطلاعات بیشتر
درباره گواهینامه
مکتب‌خونه مکتب‌خونه
حد نصاب قبولی در دوره:
70.0 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد.

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش VOIP سیسکو – CME

آموزش CCNA مدرک دستیار شبکه سیسکو
اطلاعات بیشتر
آموزش اصول شبکه (Network+)
اطلاعات بیشتر

ویژگی‌های دوره آموزش VOIP سیسکو – CME

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات  (1 نظر)

سمیرا
11:57 - 1399/09/20
دانشجوی دوره
خیلی دوره خوب و کاملی هست. ممنون از شما

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

اطلاعات بیشتر

VoIP چیست و چه کاربردهایی دارد؟

«پروتکل انتقال صدا از طریق IP» که به VoIP معروف است اشاره به سیستم انتقال فایل‌های صوتی و تصویری از طریق آی‌پی دارد. این مفهوم را با نام‌هایی از قبیل تلفن اینترنتی، تلفن پهنای باندی و سرویس تلفن با پهنای باند هم می‌شناسند. از مهم‌ترین کاربردهای VoIP می‌توان به راه‌اندازی شبکه ارتباطات داخلی، بازاریابی و ارتباط با مشتری استفاده کرد. استفاده از VoIP در دنیا بسیار گسترده‌تر از ایران است. در سال‌های اخیر این فناوری وارد کشورمان شده است و در حال حاضر شرکت‌های بزرگ آن را به کار می‌گیرند. 

CME و کاربردهای آن در کسب و کار:

مدیریت سریع‌السیر تماس یا CME یک نوع پیاده‌سازی از VoIP است که توسط شرکت Cisco به بازار ارائه می‌شود. استفاده از CME باعث کاهش هزینه ارتباطات و انتقال اطلاعات در کسب‌وکارها به‌حساب می‌آید. استفاده از CME خصوصاً برای کسب‌وکارهای کوچک و استارتاپ‌ها بسیار مناسب بوده و باعث کاهش هزینه تا حد قابل‌توجهی می‌شود. به همین دلیل است که تسلط به کار با CME امروزه مهارتی با تقاضای بالا از سمت کارفرمایان کوچک و بزرگ به‌حساب می‌آید. یادگیری این مهارت برای علاقه‌مندان به شبکه و آی‌تی بسیار مفید و کاربردی خواهد بود. 

 

دوره آموزشی CME مکتب‌خونه

حالا که به اهمیت VoIP و CME پی بردیم، می‌خواهیم بهترین راه یادگیری این مهارت را به شما معرفی کنیم. برای مباحث این‌چنینی که نیازمند اطلاعات به‌روز هستند، دوره‌های آنلاین بهترین گزینه به شمار می‌روند. دوره‌ی آموزش راه‌اندازی ویپ سیسکو -CME  مکتب‌خونه یکی از این دوره‌هاست. در این دوره قرار است CME از طریق ارائه فیلم، pdf و سناریوهای آموزشی به شما ارائه شود. مزیت استفاده از سناریوهای آموزشی در کنار انتقال مطلب، روبرو شدن با موقعیت‌هایی است که پس از ورود به بازار کار با آن‌ها روبرو می‌شوید.

بسیاری از دانشجویانی که وارد بازار کار می‌شوند، با معضل تئوری بودن آموخته‌هایشان روبرو هستند. ما در این دوره‌ها قصد داریم یادگیری تئوری را در کنار عملی پیش ببریم. پس از اتمام این دوره شما می‌توانید به‌عنوان کارشناس سیسکو VoIP، مدیر شبکه، کارشناس آی‌تی و... وارد شرکت‌های مختلف شده و شروع به کار کنید.

 
 [sa1]محتوای بی

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

فصل اول: مراحل مقدماتی برای راه‌اندازی سیستم VOIP
03:01 ساعت
02:51
Combined Shape Created with Sketch. 21 جلسه
بارم:
23%
نمایش جلسات فصل