زبان خارجی

بهترین منابع آزمون یوس

برای اینکه بتوانید بعد از مهاجرت تحصیلی به ترکیه در دانشگاه‌های این کشور مشغول به تحصیل شوید، باید در آزمون یوس ترکیه قبول شوید. لازمه این کار هم مطالعه منابع آزمون یوس است. ما در این مقاله از موسسه مکتب خونه، قصد داریم شما را با برخی از منابع کاربردی و مهم آزمون یوس آشنا کنیم. پس خواندن این مطلب را از دست ندهید.

آزمون YÖS یک آزمون ورودی برای دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های ترکیه است که به دانشجویان اجازه می‌دهد تا در رشته‌هایی مانند پزشکی، حقوق، روانشناسی، داروسازی، مهندسی مکانیک، معماری و … در ترکیه مشغول به تحصیل شوند. این آزمون قبلاً تحت نظارت وزارت آموزش ترکیه برگزار می‌شد، اما از سال ۲۰۱۱ وزارتخانه مذکور وظیفه گرفتن آزمون را به خود دانشگاه‌ها محول کرد و هم اکنون هر دانشگاهی در ترکیه برای پذیرش دانشجویان خارجی، آزمون یوس مخصوص خودش را برگزار می‌کند.

آزمون YOS شامل ۸۰ یا ۱۰۰ سؤال است. معمولاً ۴۵ سؤال در آزمون مختص سؤالات تست هوش (IQ) هستند و ۳۵ سؤال باقی مانده را سؤالات ریاضی و هندسه تشکیل می‌دهند. مدرک آزمون YÖS تنها در ترکیه قابل قبول است و این گواهینامه تا ۲ سال اعتبار دارد.

آزمون یوس شامل دو بخش اصلی است بخش اول آزمون هوش و ریاضیات(هندسه و ریاضی) که ۴۵ سوال از هوش و ۳۵ سوال از ریاضیات است و بخش دوم سوالات مربوط به زبان ترکی استانبولی است.لبته اگر شما یکی از مدارک TOFELIELTSGRE, GMAT را دارید نگران بخش دوم سوالات نباشید سوالات آزمون یوس معمولا به دو زبان انگلیسی و ترکی مطرح شده‌اند

چگونه برای آزمون YÖS EXAM ترکیه آماده شویم

کلمه “YÖS” که یک کلمه ترکی بوده و به معنای “امتحان دانشجویان خارجی” است، برگرفته از عبارت “Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı” می‌باشد. در حقیقت یوس یک آزمون محلی فقط برای دانشگاه‌های ترکیه است. آزمون YÖS ترکیه برای پذیرش در بسیاری از دانشگاه‌های ترکیه ضروری است.

کتاب‌های منتشر شده درباره YOS، نقش مهمی در آمادگی برای این آزمون دارند. این کتاب‌ها متناسب با آزمون در ۳ موضوع اصلی IQ، ریاضیا و هندسه و امتحانات آزمایشی منتشر شده‌اند.

  • کتاب‌های ریاضی YOS

دو کتاب ریاضیات برای آزمون YOS وجود دارد. یکی کتاب ریاضیات YOS است که همراه با مثال‌ها و راه‌حل‌ها می‌باشد و دیگری همه سؤالات منتشر شده ریاضیات برای این آزمون است.

  • کتاب‌های آی کیو YOS

مانند کتاب‌های ریاضی YOS، دو کتاب نیز برای سؤالات تست هوش یوس به عنوان منبع مطالعاتی وجود دارد. یکی از آن‌ها دارای همه سؤالات منتشر شده IQ است و دیگری یک بانک سؤال کامل از سؤالات قسمت تست هوش آزمون یوس.

  • کتاب‌های آزمون آزمایشی YÖS

با دو کتاب آزمون آزمایشی ما: %۱۰۰ آزمون‌های آزمایشی YOS و آزمون‌های مدل YOS را برای شما تهیه کرده‌ایم تا شانس آزمایش میزان اطلاعات خود برای شرکت در این آزمون را داشته باشید.

کتاب‌های آزمون‌های آزمایشی در بهینه سازی زمان و سرعت بخشیدن به متقاضیان و گرفتن نمرات بالاتر در امتحان کمک می‌کنند.


منابع آزمون یوس:

اولین چیزی که باید دربارهٔ آزمون یوس بدانید این است که این آزمون مانند هیچکدام از آزمون‌هایی که در دوران تحصیل داشته‌ایم نیست و منبع مشخص و قابل ارجاعی ندارد و اگر دقت کنید سؤالات هوش آن از همهٔ بخش‌های دیگر مهم‌تر است (تعداد سؤالات معمولاً در این بخش بیشتر است از سایر بخش‌ها)

این آزمون صرفاً می‌خواهد سطح تفکر و استعداد شما را دریابد پس برای قبولی در آن علاوه بر کتاب‌هایی که در ادامه معرفی می‌شود سعی کنید که در زمان آزمون کاملاً آماده باشید (ورزش کردن، حال روحی مناسب و تغذیه خوب می‌تواند مغز را در بهترین شرایط قرار دهد) و از نهایت هوش و استعداد خود استفاده کنید همچنین در ایران موسسه‌های زیادی هستند که می‌توانید برای قبولی در آزمون یوس از آنها کمک بگیرید در ادامه چند کتاب خوب برای آمادگی آزمون یوس معرفی می‌کنیم.

کتاب آزمون هوش یوس
منابع آزمون یوس ترکیه
  1. کتاب آزمون هوش یوس ۲۰۱۶

مهم‌ترین بخش آزمون مربوط به هوش است این کتاب توسط انتشارات metropol yayinlari عرضه شده است می‌توانید در سایت آنها کتاب را تهیه کنید. این کتاب شامل ۲۹۰ موضوع از تست هوش یوس و ۲۶۱۰ سؤال از سؤالات آزمون هوش یوس است. که برای قبولی در آزمون یوس می‌تواند منبعی مناسب باشد. این کتاب ما متشکل از تست‌هایی است که شامل انواع سؤالات مختلف است که در آن موضوعات رمز عبور، روابط شکل، دنباله اعداد و عملیات مطابق زیرنویس گنجانده شده است.

 

کتاب ریاضی آزمون یوس ۲۰۱۸
منابع معتبر آزمون یوس ترکیه
  1. از دیگر منابع آزمون یوس کتاب ریاضی آزمون یوس ۲۰۱۸ است

این کتاب هم از انتشارات metropol yayinlari است که شامل ۷۶۵ مثال حل شده، ۳۶۰ تمرین، ۱۱۵۲ تست جهت آماده سازی داوطلبان و ۱۷۷ سؤال از آزمون یوس با حل آنها است. نزدیک به ۹۸ درصد از مطالب کتاب در دورهٔ دبیرستان خودمان تدریس شده است مثل اعداد، مثلثات ۱ و ۲، حد، مشتق، توان، رادیکال، انتگرال نامعین و … گفتنی است که سؤالات خیلی از کنکور راحت‌تر است البته هوشمندانه‌تر و در اینجا فقط خلاقیت شما در حل مسئله را مورد ارزیابی قرار می‌دهند در واقع خلاقیت مهم‌تر از دانش است.

کتاب هندسه آزمون یوس ۲۰۱۸
کتاب هندسه آزمون یوس ۲۰۱۸
  1. یکی دیگر از منابع آزمون یوس کتاب هندسه آزمون یوس ۲۰۱۸ است

این کتاب هم توسط انتشارات metropol yayinlari تألیف شده است هندسه بخش مهمی از سؤالات ریاضی آزمون یوس است کتاب جامعی است اما برخی مطالب اضافی را هم در خود جای داده است که خواننده را خسته خواهد کرد از سرفصل‌های کتاب می‌توان به زوایا، مثلث‌های خاص، تشابه میان مثلثها، مستطیل و مربع و … اشاره کرد در کل کتاب شامل ۵۲۷ مثال حل شده، ۳۲۴ تمرین، ۹۷۱ تست جهت آماده‌سازی داوطلبان و ۱۳۲ مثال از آزمون یوس با جواب آنها است. منبع مذکور کتابی است متشکل از تست‌های تمرینی با توجه به عناوین فرعی که شامل روش‌های اصلی حل سؤال و مطالبی در مورد موضوعات رمز عبور، شکل‌ها، ترتیب اعداد و عملیات ریاضی است.

خلاصه مبحث ریاضی ۲
خلاصه مبحث ریاضی ۲
  1. بانک سؤالات خلاصه مبحث ریاضی ۲ (سطح مبتدی)

این اولین کتابی است که دانش آموزان ما که در سطح ابتدایی ریاضی هستند در آن گامی به سمت ریاضیات برمی دارند. کتاب نامبرده دارای انواع سؤالات ریاضی ۲ با مثال‌های حل شده، آزمون و تست‌های تقویتی است که به دانش آموزان شرکت کننده در آزمون کمک می‌کند. این کتاب ۲۵۷ سؤال با راه حل، ۱۲۹۴ عدد سؤال تمرینی و ۲۱۶۴ سؤالات تقویتی دارد.

سؤالات خلاصه مبحث ریاضی
بانک سؤالات خلاصه مبحث ریاضی ۱
  1. بانک سؤالات خلاصه مبحث ریاضی ۱ (سطح مبتدی)

این کتاب نیز دارای ۲۶۳ سؤال حل شده، ۱۱۷۸ سؤال تمرینی و ۱۹۷۸ سؤال تقویتی عالی از ریاضی مقدماتی برای داوطلبان آزمون یوس است و مطالعه آن می‌تواند به شرکت کنندگان در حل سؤالات کمک کند.

کتاب بانک سؤالات هندسه YÖS (سطح مبتدی)
کتاب بانک سؤالات هندسه YÖS (سطح مبتدی)
  1. کتاب بانک سؤالات هندسه YÖS (سطح مبتدی)

این اولین کتابی است که دانش آموزان برای دروس هندسه در یوس به آن نیاز دارند. کتابی که در آن هر روشی که برای حل سؤالات هندسه استفاده می‌شود به همراه نمونه سؤالات و راه حل، آزمون و تست‌های تقویتی به دانش آموزان آموزش داده می‌شود. این منبع عالی دارای ۱۹۲ سؤال با راه حل، ۷۶۸ تست سنجش، ۵۱۶ سؤال تستی و ۱۱۵۲ سؤالات تقویتی است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا