مقالات دیجیتال مارکتینگ

۱۰ مزیت شبکه های اجتماعی

 مزیت شبکه های اجتماعی :

مزیت شبکه های اجتماعی موضوعی است که در این مقاله به آن می‌پردازیم. اگر به شما فقط ۶ ساعت وقت بدهند تا با کمترین هزینه، کسب‌و کار خود را توسعه دهید چه می‌کنید؟ بنا برنظر اغلب فعالان دنیای بازاریابی، شبکه‌های اجتماعی از جهت گستردگی جایگزینی ندارد و به همین دلیل بخش اصلی هر استراتژی بازاریابی هستند.

با این وجود بعضی از بازاریاب‌ها هنوز مطمئن نیستند چه روشی موثرتر از بقیه است. حدود ۹۶٪ از بازاریابان در حال حاضر در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی شرکت می‌کنند که نشان از موفقیت این روش است.

ویدیو پیشنهادی : آموزش دیجیتال مارکتنیگ
آموزش دیجیتال مارکتنیگ

 

اما عدم اطمینان از نتیجه، کارشناسان این حوزه را سردرگم می‌کند. در اینجا دلایل مناسب بودن این روش و مزیت شبکه های اجتماعی را توضیح داده‌ایم:

۱۰ مزیت شبکه های اجتماعی :

۱٫افزایش آگاهی از برند

استفاده از یک استراتژی مناسب، برند شما را بیشتر جلوی چشم می‌آورد، زیرا با افزایش طیف وسیعی ازمخاطبان مصرف‌کنندگان بیشتری درگیر برند شما می‌شوند.

برای شروع، پروفایل‌های مناسب شغل خود را طراحی کنید و تعامل با دیگران را بیشتر کنید. کارمندان، شرکای تجاری و حامیان مالی را تشویق کنید صفحه شما راlike  کرده و با دیگران “به اشتراک بگذارند”.

افزایش تعامل، افزایش آگاهی از برند و ایجاد اعتبار از نتایج این رفتار است. هر پستی که به اشتراک گذاشته می‌شود شبکه جدیدی از افراد را مشتری بالقوه شما می‌کند.

 

ویدیو پیشنهادی :آموزش بازاریابی محتوایی
آموزش بازاریابی محتوایی

 

۲٫افزایش بازدید از وب سایت

در بیان مزیت شبکه های اجتماعی می توان به افزایش بازدید سایت نیز اشاره کرد.رسانه‌های اجتماعی را به عنوان یک دروازه به وب سایت خود در نظر بگیرید. بدون استفاده از شبکه‌های اجتماعی، مخاطبان شما از تعداد انگشتان دست بیشتر نمی‌شوند و دسترسی به افرادی غیر از طرفداران پروپا قرصتان غیرممکن می‌شود.

هر حرکتی در تبلیغات رسانه اجتماعی دروازه‌ای جدید وهر محتوای ارسالی، فرصت جدیدی برای جذب یک مشتری جدید است. افراد مختلف، نیازهای مختلف و طرز تفکر متفاوت، یک محتوای مناسب این افراد را مستقیم به سمت شما هدایت می‌کند.

مثلا، محصولی قدیمی ‌در بین افراد خاص، محبوبیت دارد که همیشه با استفاده از یک کلمه کلیدی خاص بدنبال آن هستند، همین آگاهی آ‌ن‌ها را به شما می‌رساند. بنابراین مطمئن شوید پیام شما متناسب با مخاطب باشد.

۳٫رتبه‌بندی پیشرفته موتور جستجو

بهینه‌سازی جستجو برای کسب رتبه‌بندی بالاتر و بازدید بیشتر برای شما حیاتی است. رسانه‌های اجتماعی خودکار رتبه رتبه بالاتر نمی‌روند.  بر اساس آمار، ۵۸٪ از بازاریاب‌ها که به مدت یک سال یا بیشتر از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، رتبه‌بندی بهتری دارند.

بدون اغراق همه افراد از گوگل برای یافتن اطلاعات استفاده می‌کنند، و معمولا پاسخ در همان صفحه اول است!! اگر وب سایت شما آن‌جا نباشد پس باید استراتژی بهینه‌سازی خود را عوض کنید.

محتوای با کیفیت با کلمات کلیدی، محتوایی مانند وبلاگ‌ها، اینفوگرافی‌ها، آمار، اطلاعات مربوط به مشاغل و عکس‌های کارمندان، پروفایل شبکه های اجتماعی، فاکتورهای مهم برای بهتر دیده‌شدن است. با یک محتوای با کیفیت، یک جامعه رسانه اجتماعی را می‌سازید که از کلمه “پسندیده” یا “به اشتراک گذاشته شده” بدست می‌آید.

 

ویدیو پیشنهادی : آموزش گوگل آنالیتکس
آموزش گوگل آنالیتکس

 

۴٫افزایش نرخ بازدید

از جمله مزیت شبکه های اجتماعی می‌توان به افزایش نرخ بازید اشاره کرد . با افزایش دید، فرصت‌های بیشتری به شما رو می‌آورد. هر پست، تصویر، فیلم یا نظروبلاگ، ممکن است بینندگان را به وب سایت شما هدایت کند و میزان بازدید را افزایش دهد. یک عامل انسانی تأثیر مثبتی روی مشتری می‌گذارد. هرچه بیشتر روی مشتری مطالعه کنید نیازهای او را بیشتر درک می‌کنید.

یک برند با تعامل آنلاین، اعتماد مشتری را جلب و اعتبار برند شما را بالا می‌برد. شبکه‌های اجتماعی برای ارتباط با دوستان، خانواده و اجتماعات استفاده می‌شود. مردم در صورت نیاز به محصولات یا خدمات، نام تجاری شما را به هم معرفی می‌کنند.

۵٫رضایت مشتری

رسانه‌های اجتماعی یک بستر شبکه‌ای است که صدای شما، پاسخ شما به مخاطب است. پس منتظر قدردانی آن‌ها باشید. چه به صورت سوالی یا شکایت، با استفاده از یک گفتگوی ساده بین فردی به موضوع رسیدگی کنید.

در مورد اخبار صنعت و تغییراتی که در صنعت تأثیر می‌گذارد و می‌تواند نحوه تجارت شما را تغییر دهند، به روز باشید. به این ترتیب، در تغییرات سریع که در پیش‌روی شماست می‌توانید بازی بعدی خود طراحی کنید.

درک اینکه رقبا چه کاری انجام خواهند داد بسیار حیاتی است و شبکه‌های اجتماعی بهترین را برای کنترل آن‌هاست.

ده مزیت شبکه های اجتماعی

۶٫وفاداری به برند

تقریباً یکی از اهداف اصلی همه مشاغل افزایش مشتری وفادار است. رضایت مشتری و وفاداری به برند هر دو روی یک سکه هستند. مهم این است که مرتباً با مصرف‌کنندگان در ارتباط باشید. رسانه‎های اجتماعی فقط محصولات را معرفی نمی‌کنند و تبلیغات برند شما را به عهده ندارند.

مشتریان این رسانه‌ها می‌دانند که می‌توانند مستقیماً با تجارت ارتباط برقرار کنند. متولدین دهه ۱۹۸۰ که به نسل هزاره مشهورند، به عنوان وفادارترین نسل به مارک شناخته شده اند.

این نسل نشان داده به زودی بازار را به طور کامل تسخیر می‌کند. مطالعات نشان می‌دهد که این بخش از مشتریان ۶۲٪ به مارک‌های فعال در شبکه‌های اجتماعی وفادار هستند. پس مشاغل باید بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی را برای جلب توجه با نفوذترین مصرف کنندگان خود اجرا کنند.بازاریابی محتوا چیست و چرا اهمیت دارد؟

۷٫یک برند قوی

تعامل منظم با مشتریان نشان می‌دهد که به رضایت مشتری اهمیت می‌دهید و برای پاسخگویی در دسترس هستید. مشتریان راضی ومشتاق با انتشارهر مطلبی ابرازنظر می‌کنند.

چند مشتری راضی از خرید که در مورد تجربه مثبت خود صحبت می‌کنند یک نوع تبلیغات رایگان هستند که به مشتریان جدید ارزش و اقتدار برند شما را نشان می‌دهند.

۸٫مقرون به صرفه

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی کم‌هزینه‌ترین نوع استراتژی تبلیغات است. ثبت‌نام و ایجاد نمایه رایگان است و هر تبلیغ در مقایسه با سایر روش‌های بازاریابی هزینه نسبتاً کمی ‌دارد.

پس برگشت سرمایه بیشتری داشته و بودجه بیشتری را برای سایر هزینه‌های بازاریابی برای شما بجا می‌گذارد. با بودجه‌های کمتر شروع کنید. وقتی اوضاع ثابت شد بودجه تبلیغات خود را افزایش دهید که این روش مطمئن‌تر است.

۹٫افزایش آگاهی مشتری

افزایش آگاهی مشتری یکی دیگر از مزیت شبکه های اجتماعی است. چه راهی بهتر از صحبت مستقیم با مخاطب، برای شناخت افکار و نیازهای مصرف‌کنندگان سراغ دارید؟ با نظارت در قمست بازخوردها می‌توانید علایق و نظرات مشتری را ببینید که اگر شبکه‌های اجتماعی نبود، احتمالا ازآن باخبر نمی‌شدید.

هنگامی ‌که افراد زیادی را جذب کردید، می‌توانید از ابزارهای اضافی برای تجزیه و تحلیل آمار جمعیتی مصرف‌کنندگان استفاده کنید.

حتی می‌توانید محتوای خود رابر اساس موضوع و یا فاکتورهای دیگر دسته‌بندی کنید تا ببینید کدام موضوع نظر بیتشری جلب کرده است.

 

 

۱۰٫رهبري انديشه

ارسال محتوای با هدف آگاهی و مدون در شبکه‌های اجتماعی شما را به یک متخصص و رهبر در حوزه فعالیت خود می‌کند. از ابزارهایی که توسط شبکه آنلاین پشتیبانی شود استفاده کنید.

با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید، محتوا را به اشتراک بگذارید و حضور خود را پررنگ‌تر کنید. وقتی کمپین رسانه‌های اجتماعی با اقدامات بازاریابی هماهنگ باشد مهارت‌های شما برجسته شده و دنبال‌کننده توجهش جلب می‌شود هر چه محتوای بصری بیشتری داشته باشید، موتورهای جستجوبه شما رتبه بالاتری می‌دهند.

آموزش را فراموش نکنید. همیشه جایی برای یادگیری وجود دارد. مثلا تعداد دفعات ارتباط از طرف رقبا،نوع محتوایی که منتشر می‌کنند و نحوه تعامل آنها با مخاطبانشان نمونه‌هایی از این نوع آموزش‌ها است.

رسانه‌های اجتماعی به شما این امکان را می‌دهند که نه تنها تاکتیک‌ها و تلاش‌های بازاریابی، بلکه رقبای خود را نیز مورد توجه قرار دهید.

اگر جمله “حق با مشتری است” را شنیده‌اید، پس می‌دانید که در دنیای تجارت تمرکز باید همیشه بر روی مشتری باشد.

شروع کنید!

مزیت شبکه‌ های اجتماعی غیر قابل انکار است. مشاغل جهانی، از این بستر برای انتقال داستان برند خود به مشتریان بالقوه خود استفاده می‌کنند.

این کار سرمایه‌گذاری کمی لازم دارد و دارای یک مجموعه فعال بزرگ کاربر است. پس اگر تجارت شما پروفایل‌های مناسبی ندارد، اقدام کنید. اطلاعات کسب‌و کار خود وارد کرده و مطالب جذاب بگذارید.

از افراد مرتبط با مشاغل خود بخواهید صفحه شما را لایک کرده یا به اشتراک بگذارند. با به روزرسانی مداوم، استراتژی مناسب، بازدید خود را بالا برده،SEO  را بهتر، نرخ تبدیل را بالاتر، و وفاداری به برند را افزایش دهید.

اجازه ندهید رقبا مشتریان بالقوه شما را بگیرند. هرچه زودتر شروع کنید تا زودتر رشد تجارت خود را ببینید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا